Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje radne dozvole u Sloveniji

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje radne dozvole u Sloveniji

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 47402 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

saluko
milutin mrkonjilic
vozac

Član broj: 206197
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje radne dozvole u Sloveniji08.09.2009. u 22:22 - pre 177 meseci
znaci, ko se zaposlio, zaposlio............moze li ikako bez te NPK
milutin mrka
 
Odgovor na temu

xxlxx
Sarajevo, BiH

Član broj: 232741
Poruke: 7
92.36.237.*



Profil

icon Re: Dobijanje radne dozvole u Sloveniji14.09.2009. u 08:43 - pre 177 meseci
Eh ovako, da ja postavim svoj problem,

Diplomirani sam inzenjer arhitekture, diplomirao sam u Sarajevu.
Zelio bih probati da svoju karijeru nastavim u nekoj zemlji Evropske Unije: Slovenija, Njemacka, Luxembourg ..., a ipak najvise u Sloveniji, jer je blizu, za 5-6 sati sam kuci, ima puno nasih ljudi, jezik bi mogao brzo da savladam i jos puno toga...
Sada me interesuju slijedece stvari: koliko je trazena ova moja struka tamo, kako se krece nostrifikacija diplome, nama su na faksu uvijek govorili da nam je diploma priznata bilo gdje u Evropi, da li bih trebao unaprijed dogovoriti sa nekom firmom da me primi pa da oni garantuju za mene da ce mi dati posao u narednih par godina, pa da na osnovu toga dobijem vizu ili mogu tici tamo pa tek onda traziti posao. Kako cu najlakse doci u kontakt sa nekom firmom, evo na ovom forumu sam procitao za te neke agencije Adecco, Montpower i dr., da li da idem preko njih ili na drugi nacin. Vec sam direktno stupao u kontakt sa nekim firmama, ali mi traze da vec imam radnu dozvolu.

Ono sto je planiram je uciniti da ovih dana odem u ambasadu Slovenije i da tamo popricam sa nekim oko toga.

Jos nesto imam dugu vezu, s djevojkom sam oko 7 godina, planiramo se vjencati ubrzo. I ona je fakultetski obrazovana. Negdje sam nekad cuo da je lakse dobiti vizu za mladi bracni par, gdje obadvoje imaju fakultetske diplome. E sada koliko i u tome ima istine, jeli bolje ici solo ili kao ozenjen.

Ako neko ima neku korisnu informaciju i za neku drugu zemlju iz EU, neka je napise, kao sto sam vec ranije napisao i druge drzave dolaze u obzir.

Eto tako pa pisite. Unaprijed Vam se zahvaljujem na svakoj vrsti pomoci!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Dobijanje radne dozvole u Sloveniji14.09.2009. u 21:46 - pre 177 meseci
Citat:
znaci, ko se zaposlio, zaposlio............moze li ikako bez te NPK


Upravo tako!I ne moze nikako bez NPK,pre neki dan je bio zadnji rok za prevod stranih diploma i polaganje NPK po starom sistemu,od sada je to mnogo komplikovanije,za strance prakticno neizvodljivo...zasad,dok se ne pronadju rupe u sistemu
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

saluko
milutin mrkonjilic
vozac

Član broj: 206197
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje radne dozvole u Sloveniji14.12.2009. u 09:20 - pre 174 meseci
Narode pozdrav!

Ima li kakvih povoljnih vesti vezanih za zaposlenje vozaca u Sloveniji?
milutin mrka
 
Odgovor na temu

zvezdanac64bit
sladjan djokic
Zvezdan

Član broj: 132056
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje radne dozvole u Sloveniji09.01.2012. u 22:10 - pre 149 meseci
...ili pekara,kuvara...
 
Odgovor na temu

davords
davor mocic
stzr elkomont
doboj

Član broj: 254970
Poruke: 6
188.124.206.*



Profil

icon Re: Dobijanje radne dozvole u Sloveniji19.12.2012. u 17:06 - pre 137 meseci
Pozdrav...

Mene interesuje sledece...

Vazi li slovenacki NPK za vozace u BIH?????

TJ nemam polozen drzavni za vozaca,a ako bih polozio u sloveniji NPK dali mogu onda raditi u bosanskoj spediciji????
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje radne dozvole u Sloveniji

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 47402 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.