Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186975 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Prkisa
Aleksandar

Član broj: 333496
Poruke: 3
95.180.27.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.05.2016. u 22:26 - pre 96 meseci
Srdacan pozdrav za sve!

Vidim da se ovde mogu naci razne korisne informacije,sto je za svaku pohvalu pa bi mozda neko znao da mi odgovori.
Naime situacija je sledeca.Ja imam hrvatski pasos,supruga srpski a sin od 5 god.ce nadamo se uskoro dobiti hrvatski. Nameravamo da idemo u Nemacku,prvo ja da pocnem nesto tamo da radim a kasnije bi dosli njih dvoje na osnovu spajanja porodice. Ja bi se tamo prijavio na adresu sestre (nije mi rodjena sestra,ceo zivot je u De i ima nemacki pasos).Pitanje je,da li mozemo svi da se prijavimo da zivimo u tom njenom stanu koji ima 120 kvadrata i koji ne bi morali da placamo , jer znam da je tesko odmah naci posao sa tolikom platom da ispuni kriterijume za troclanu porodicu (placanje stana od 50 kvadrata,troskovi...).Sestra zivi u stanu sama sa cerkom.Znaci da li imamo pravo da pri podnosenju zahteva uz ugovor i visinu moje plate nekako navedemo da nam je smestaj besplatan.
Mozemo li zahtev podneti u DE? I da li supruga mora da polaze za A1?
Bio bih veoma zahvalan ako bi neko znao da mi odgovori.
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.05.2016. u 10:09 - pre 96 meseci
Cao svima, treba danas da mi stignu papiri iz Nemacke odobrena mi je radna dozvola, sve su odbrili, kad mi stignu papiri da li moram da zakazujem u Nemackoj ambasadi u Beogradu ili odma idem tamo! I gde se tacno ide koja je uluca... Hvala puno!!!
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.05.2016. u 10:28 - pre 96 meseci
Kako mislis odobrena ti je radna dozvola????Da li ti stize ugovor od kompanije gde treba da radis?Ako ti to dolazi danas onda moras zakazati termin preko interneta po novom.Trenutno su neki termini popunjeni do kraja jula neki do kraja avgusta.
Citat:
Bilderica: Cao svima, treba danas da mi stignu papiri iz Nemacke odobrena mi je radna dozvola, sve su odbrili, kad mi stignu papiri da li moram da zakazujem u Nemackoj ambasadi u Beogradu ili odma idem tamo! I gde se tacno ide koja je uluca... Hvala puno!!!
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.05.2016. u 13:35 - pre 96 meseci
>

[Da stizu papiri, da mi je sve sredjeno i da mogu tamo da radim, u ponedeljak stizu, danas postar nije bio. Nije valjda cu toliko da cekam, sta nosim od mojih papira u ambasadu? Tako mi je receno, dobio sam posao, odobrena radna dozvola,sve sredjeno samo jos u konzulat da odem!!!

[Ovu poruku je menjao Bilderica dana 13.05.2016. u 14:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.05.2016. u 13:47 - pre 96 meseci
Citat:
Nekons:
Kako mislis odobrena ti je radna dozvola????Da li ti stize ugovor od kompanije gde treba da radis?Ako ti to dolazi danas onda moras zakazati termin preko interneta po novom.Trenutno su neki termini popunjeni do kraja jula neki do kraja avgusta.
Citat:
Bilderica: Cao svima, treba danas da mi stignu papiri iz Nemacke odobrena mi je radna dozvola, sve su odbrili, kad mi stignu papiri da li moram da zakazujem u Nemackoj ambasadi u Beogradu ili odma idem tamo! I gde se tacno ide koja je uluca... Hvala puno!!!

 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.05.2016. u 16:50 - pre 96 meseci
Citat:
Bilderica: >

[Da stizu papiri, da mi je sve sredjeno i da mogu tamo da radim, u ponedeljak stizu, danas postar nije bio. Nije valjda cu toliko da cekam, sta nosim od mojih papira u ambasadu? Tako mi je receno, dobio sam posao, odobrena radna dozvola,sve sredjeno samo jos u konzulat da odem!!!

[
Ovu poruku je menjao Bilderica dana 13.05.2016. u 14:54 GMT+1]


Najbolje da se raspitas malo bolje jer deluje da ne razlikujes radnu dozvolu od radnog ugovora.

To sto imas radni ugovor ne znaci da ce ti odobriti radnu dozvolu u konzulatu u Beogradu, pa ugovor mozes da bacis. (nadam se da se nece i tebi desiti)
Drugo, jedna osoba (lekar) je dobila ugovor ali nije mogla da zakaze online za vizu, pa posto nije uspela 3 meseca, poslodavac je ponistio ugovor i nije dobila posao.
Zavisi i da li ispunjavas uslove za Blue Card, to bi ti ubrzalo dobijanje vize. Tipa da si na listi deficitnih zanimanja, visoko obrazovanje.

U konzulatu ih nije briga sto ti imas ugovor i ne mozes da zakazes termin( to je tvoj problem). Ako imas srece da zakazes za avgust bilo bi super, samo termini se razgrabe za 20 min jer je navala velika. Ovo cisto pisem sta sve moze da ti se desi ali imas dosta detalja na ovom forumu pa citaj. U svakom slucaju srecno :)

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 13.05.2016. u 18:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.05.2016. u 18:49 - pre 96 meseci
>Ne znam druze, videcu kad stignu papiri sta sam dobio! A kad zakazujem taj termin, sta moram da ponesem sa sobom od dokumenata i kolko mi para treba, jel se placa sta??? I jos jedno pitanje, dali mogu da odem licno u konzulat i da pitam, za informacije, sta gde kako...
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
..94.216.pools.vodafone-ip.de.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.05.2016. u 22:53 - pre 96 meseci
Imaš na sajtu ambasade PDF dokument u kojem se nalazi spisak šta se traži. Jedan je dokument za plavu kartu a jedan je za običnu radnu vizu. U tom dokumentu je nabacano svega da normalan čovek to ne može da skonta. Za neke stavke se stavlja da su opcione, ali za neke koje stvarno jesu opcione ne piše ništa pa se stiče utisak da su potrebne.

Da dođeš do konzulata lično nema šanse. Imaš jedan telefon na koji možeš da zoveš 3 put sedmično po 2 sata gde je dobiti vezu isto kao i dobiti na lotou, a čak i tad vrlo neljubazna teta će ti po uspostavljanju veze odgovoriti na jedno pitanje a ponekad ni na jedno. Bolje ti je unajmiti agenciju da ti pomogne, za 500 dinara sve srede.

Od plaćanja moraš im platiit 60 €. Takođe neka dokumenta zahtevaju sa overenim prevodom. To košta po 800 dinara po stranici prevoda.

Srećno!
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2016. u 06:17 - pre 96 meseci
Citat:
Bilderica: >Ne znam druze, videcu kad stignu papiri sta sam dobio! A kad zakazujem taj termin, sta moram da ponesem sa sobom od dokumenata i kolko mi para treba, jel se placa sta??? I jos jedno pitanje, dali mogu da odem licno u konzulat i da pitam, za informacije, sta gde kako...


Mozes ti da cekas postara a ja cu ti odmah reci sta dobijas: samo ugovor u radu.
Radna dozvola se NIKADA ne salje postom u Srbiji. Nju moras LICNO podici u konzulatu, zato i ides u konzulat. To sto su tebi rekli sve je gotovo, iskreno, slagali te (obicno poslodavci nisu obavesteni o proceduri). Jos ako im nisi napomenuo da ti treba viza onda i nije cudno zasto ti tako rekli. Od ambasade zavisi da li ce ti odobriti vizu ili ne (poslodavac se tu nista ne pita). A to zavisi od tvog zanimanja, zatim diplome da li je priznata. Da si procitao malo forum nasao bi razna iskustva.
Mogao si objasniti o kom se poslu radi i nivo obrazovanja pa bi ti neko sigurno rekao sta mozes da ocekujes (iz iskustva), tj da li imas sanse da dobijes vizu ili ce te odbiti.

http://www.belgrad.diplo.de/Ve.../sr/00/Zapo_C5_A1ljavanje.html (ti se nadji u koju kategoriju pripadas)

U konzulat ne moze licno.
Ovo za agencije - one ne mogu da ti zakazu termin. Mogu samo da ti popune dokumentaciju i provere da li si sve dobro pripremio. Nije isto da li konkurises za Blue Card ili ne kao sto sam objasnio. Moraces bas dobro da se raspitas kako to funkcionise . Ja bih ipak preporucio da kontaktiras konzulat putem email-a. Ako ti ne odgovore kako si ocekivao, raspitaj se kod agencija.
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2016. u 09:15 - pre 96 meseci
>http://dvakoferauberlinu.blogs...acka-radna-viza-prakticno.html Jos nesto otvori ovaj link, dali mi treba, nesto od ovih navedenih stvari Ovaj post je o podnošenju zahteva / apliciranju za nemačku radnu vizu. Iz jednog prethodnog posta, evo spisak potrebnih dokumenata (ako niste medicinske struke):
- 2x fotokopija fakultetske diplome, plus original na uvid;
- 2x overen prevod fakultetske diplome (od ovlašćenog prevodioca / sudskog tumača);
- 2x fotokopija prve stranice pasosa, plus original na uvid;
- 2x fotokopija potpisanog ugovora o radu, plus original na uvid;
- 2x popunjen obrazac zahteva za vizu;
- 2x potpisana izjava o tačnosti podataka (dobija se besplatno u konzulatu ili skinite odavde);
- 3x biometrijska fotografija;
- 60 EUR.

[Ovu poruku je menjao Bilderica dana 14.05.2016. u 10:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2016. u 09:18 - pre 96 meseci
I znas li koju agenciju?/? Hvala :)
 
Odgovor na temu

Prkisa
Aleksandar

Član broj: 333496
Poruke: 3
95.180.27.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2016. u 12:04 - pre 96 meseci
Pozdrav ljudi,

Zna li neko odgovor na moje pitanje od pre dva dana u vezi smestaja kod rodjaka?

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
..94.216.pools.vodafone-ip.de.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2016. u 16:16 - pre 96 meseci
Citat:
Bilderica:
>http://dvakoferauberlinu.blogs...acka-radna-viza-prakticno.html Jos nesto otvori ovaj link, dali mi treba, nesto od ovih navedenih stvari Ovaj post je o podnošenju zahteva / apliciranju za nemačku radnu vizu. Iz jednog prethodnog posta, evo spisak potrebnih dokumenata (ako niste medicinske struke):
- 2x fotokopija fakultetske diplome, plus original na uvid;
- 2x overen prevod fakultetske diplome (od ovlašćenog prevodioca / sudskog tumača);
- 2x fotokopija prve stranice pasosa, plus original na uvid;
- 2x fotokopija potpisanog ugovora o radu, plus original na uvid;
- 2x popunjen obrazac zahteva za vizu;
- 2x potpisana izjava o tačnosti podataka (dobija se besplatno u konzulatu ili skinite odavde);
- 3x biometrijska fotografija;
- 60 EUR.


Meni nisu tražili original diplome na uvid, valjda je dovoljno predati overen prevod, prevodilac garantuje svojim pečatom ispravnost diplome, a uz taj prevod je svakako prikačena kopija u boji te iste diplome...

Što se agencija tiče može se proći i bez njih, ali to je tako malo para da vredi ići kod njih. Pride ti oni srede dokumentaciju, stave u odgovarajući redosled i grupišu, sve što ti nije jasno ti lepo objasne, prosto se smiriš. Ja sam baš bio nervozan posle 4 meseca rada na dobijanju posla i krugova i krugova razgovora, a onda sam dobio temin koji je pao 2 meseca od prijave i samo 10 dana od početka važenja ugovora. I mada su mi poslodavci rekli da bi me čekali i da ne stignem do vize do početka ugovora, nije mi bilo sve jedno. Mučilo me je gomila pitanja: treba li prevod radne dozvole, da li je problem što mi je potpis u pasošu ćirilicom a na ugovoru latinicom, treba li staviti da idem sam ill sa porodicom... Na mail se konzulat ne javlja, a na telefon, objasnio sam, od 10 pitanja dobio sam odgovor na jedno posle sati i sati zvanja i čekanja da se javi slobodni operater. I to sam još sa svog posla zvao :D

Još sam ja tad imao sreće da sam iz prvog puta uspeo da uhvatim termin za konzulat. Sada moja supruga i ja svaki dan obilazimo sajt ambasade a termina nema pa nema...

Agenciju, bar jednu, ćeš naći odmah kod konzulata. A ima ih više. U jednoj sam radio popunjavanje a u drugoj su mi vrlo ljubazno i besplatno objasnili priču oko termina, pošto sam ja tad mislio da je moguće kao pre džudžeti ispred kozulata i čekati da se neko ne pojavi u svom terminu, pa uskočiti mesto njega... Ali to više nije moguće.

Juri termin odmah, čak da ga sutra uhvatiš ti ćeš konzulat videti tek u avgustu.


Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2016. u 19:48 - pre 96 meseci
Znam, ali eto da odem do konzulata i da nadjem te agencije, znas li mozda kako se zovu, da krenem da resavam ostale stvari, jel meni ovo za firmu gde cu raditi je kod brata, moze me sacekati toliko, ne znam :) Pisacu ti u ponedeljak ako mi stignu papiri, pa da mi objasinis sta dalje da sredjujem!!! hvala
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2016. u 19:51 - pre 96 meseci
Da li neko ima link za skidanje, koji se predaje za radnu dozvolu, treba mi onaj formular!!!


[Ovu poruku je menjao Bilderica dana 14.05.2016. u 21:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2016. u 06:14 - pre 96 meseci
Imas sve napisano na forumu celu proceduru po koracima i iskustva drugih. Procitaj sve pazljivo jer i dalje ti nista ne razumes kako sve to funkcionise.
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2016. u 10:50 - pre 96 meseci
A trazim
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2016. u 11:28 - pre 96 meseci
Ljudi dobri, recite mi sta da radim, treba da mi stignu papiri od burazera, da sam primljen u njegovoj firmi, on je meni rekao,da mi je odobrena radna dozovla, i da moram da zakazem razgovor u Konzulat u BG!!! Kad mi stignu papiri, sta jos moram od svojih papira da prevedem, da ponesem sa sobom i dali moram da zakazujem termin za cekanje, da li mogu direkt da odem tamo!!! Neko mi rece da imaju agencije koje pomognu u sredjivanju papira, ja ne znam odakle da krenem, i gde moze da se nadje onaj formular za popunjavanje obrasca!!! Hvala puno odg
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2016. u 11:29 - pre 96 meseci
Ljudi dobri, recite mi sta da radim, treba da mi stignu papiri od burazera, da sam primljen u njegovoj firmi, on je meni rekao,da mi je odobrena radna dozovla, i da moram da zakazem razgovor u Konzulat u BG!!! Kad mi stignu papiri, sta jos moram od svojih papira da prevedem, da ponesem sa sobom i dali moram da zakazujem termin za cekanje, da li mogu direkt da odem tamo!!! Neko mi rece da imaju agencije koje pomognu u sredjivanju papira, ja ne znam odakle da krenem, i gde moze da se nadje onaj formular za popunjavanje obrasca!!! Hvala puno odg
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.05.2016. u 07:40 - pre 96 meseci
Da li je tacna informacija koja se pojavila ovde na forumu da ce od 01.06.2016.god moci u Nemčkoj da se završe papiri i dobije boravišna(mislim za spajanje porodice) u mestu u kome supružnik živi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186975 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.