Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186252 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.uni-regensburg.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.05.2016. u 17:54 - pre 96 meseci
Nisam bila precizna. Kada sam rekla original, mislila sam na original prevoda koji Vam je dao prevodilac. Pazite da to ne predate negde da ne biste morali ponovo da placate. Generalno zvanicni prevod diplome je u stvari diploma u stranoj zemlji. A original diplome (srpski) Vam posle vise nece ni traziti, samo taj zvanicni prevod.
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2016. u 00:57 - pre 96 meseci
A reci ti meni, oni na sajtu kazu da je Konzulat Nemacki preseljen u Canadsku ambasadu. Jel to istina??? U Beogradu. A drug bio danas do ambasade kaze da nema vise tamo Canadske ambasade prazna zgrada, nego neke agencije pa preko toga se sredjuje, nemam pojma!!!
 
Odgovor na temu

nstanojevic86
Nemanja Stanojevic
nezaposlen
Valjevo , Srbija

Član broj: 333594
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.05.2016. u 15:19 - pre 96 meseci
Halo , dobar dan svima ! Da li neko zna jesu li pustali skoro neke nove termine za zakazivanje ?! Sajt nemacke ambasade je pucao koliko sam video sad za vikend, da li ce biti nekih promena , zna li ko ili cemo ovako doveka da klikcemo ?!
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.05.2016. u 20:02 - pre 96 meseci
http://www.belgrad.diplo.de/co...9/Merkblatt_arbeitaufnahme.pdf Samo neko da mi objasni, sta na ovom linku, treba da se odradi, ja se vodim kao profesionalni vozac motornih vozila.... E sad ne znam, dal se vodim kao visokokvalifikovane radnik.... Nemam pojma ako neko zna nek objasni hvala :)
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.05.2016. u 07:39 - pre 96 meseci
Citat:
nstanojevic86:
Halo , dobar dan svima ! Da li neko zna jesu li pustali skoro neke nove termine za zakazivanje ?! Sajt nemacke ambasade je pucao koliko sam video sad za vikend, da li ce biti nekih promena , zna li ko ili cemo ovako doveka da klikcemo ?!

Pustili su oko 20 maja za avgust i svi termini su otisli za skoro pola sata,prosli put su bili termini krajem aprila za jul mesec,ja sam mesec dana svaki dan bio na sajtu po 10-15 puta.po ovome oni puste jednom mesecno popune termine i tako u krug.
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2016. u 09:33 - pre 96 meseci
Gospodine, prijatelju, druze, kolega, brate, Bilderica, kako bi bilo ko od nas mogao znati jeste li visoko kvalifikovan? Pronadjite se sami.



Stepen stručne spreme / Nivo obrazovanja

I Osnovno obrazovanje
II Polukvalifikovani radnik
III Kvalifikovani radnik
IV Srednje obrazovanje (4 godine)
V Visoko kvalifikovani radnik
VI (VI1 i VI2) Više obrazovanje (I stepen fakulteta)
VII 1 Visoko obrazovanje
VII2 Magistratura
VIII Doktorat

Nema na cemu. Tu smo da se pomazemo.
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2016. u 09:41 - pre 96 meseci
Citat:
nstanojevic86:
Sajt nemacke ambasade je pucao koliko sam video sad za vikend, da li ce biti nekih promena , zna li ko ili cemo ovako doveka da klikcemo ?!


Sajt je svakog vikenda u tom stanju... mi koji smo kliktali po vise desetina puta dnevno znamo za to i to nam je budilo laznu nadu svakog ponedeljka.
Sve je za oko sat vremena otislo za avgust, tvrdim da su agencije to 90+% ispunile. Dnevno je bilo po 5 ili 6 termina, pa 20ak dana po toliko...

Tako da postoje dve opcije. Truditi se i kliktati svakih pola sata (i imati srecu pa biti brzi od agenata), ili im dati lovu da ti zakazu.
Prosto, oni zakazuju samo sa tvojim brojem pasosa, a svojom mejl adresom. Mejl o zakazivanju stize kod njih na adresu, a taj mejl ti je potreban kao potvrda za dolazak u ambasadu.
A sve kontam i da su obavesteni kada mogu biti objavljeni termini, pa su u povoljnijem polozaju u startu. Srecno!
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2016. u 11:51 - pre 96 meseci
3 stepen vozac motornih vozila imam sve kategorije :) hvala brate
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
212.117.65.*



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2016. u 13:17 - pre 96 meseci
Citat:
Bilderica:
3 stepen vozac motornih vozila imam sve kategorije :) hvala brate


Ne bih da ti kvarim raspolozenje, ali nase vozacke dozvole (vozacke dozvole iz nekih bivsih republika SFRJ) nisu priznate u Nemackoj. Dakle ako mislis da radis (ili se prijavis) kao profesionalni vozac, a posedujes neku od ovih vozackih dozvola, bojim se da nece moci. Ako dobijes papire za boravak i rad ovde u Nemackoj, mozes ovde ponovo da polazes (doduse ne moras da ides na teoretsku nastavu iz poznavanja vozila i saobracaja, ne moras da izvezes minimalni fond casova voznje, ali iz PP ces morati da odradis kurs) kao i vecina nas :-) Cena prava sitnica (racunaj za B kategoriju ne manje od 600 Evra, a verovatno bar jos neku stotinu Evra, sto zavisi u kom gradu ces biti) pa onda za svaku kategoriju (ovde ih ima 15 naravno ne moras za svaku da polazes da bi dobio neku koja se automatski dobija polaganjem te kategorije) ... sa srecom :-)
 
Odgovor na temu

nstanojevic86
Nemanja Stanojevic
nezaposlen
Valjevo , Srbija

Član broj: 333594
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2016. u 13:20 - pre 96 meseci
Citat:
IgorPetra:
Citat:
nstanojevic86:
Sajt nemacke ambasade je pucao koliko sam video sad za vikend, da li ce biti nekih promena , zna li ko ili cemo ovako doveka da klikcemo ?!


Sajt je svakog vikenda u tom stanju... mi koji smo kliktali po vise desetina puta dnevno znamo za to i to nam je budilo laznu nadu svakog ponedeljka.
Sve je za oko sat vremena otislo za avgust, tvrdim da su agencije to 90+% ispunile. Dnevno je bilo po 5 ili 6 termina, pa 20ak dana po toliko...

Tako da postoje dve opcije. Truditi se i kliktati svakih pola sata (i imati srecu pa biti brzi od agenata), ili im dati lovu da ti zakazu.
Prosto, oni zakazuju samo sa tvojim brojem pasosa, a svojom mejl adresom. Mejl o zakazivanju stize kod njih na adresu, a taj mejl ti je potreban kao potvrda za dolazak u ambasadu.
A sve kontam i da su obavesteni kada mogu biti objavljeni termini, pa su u povoljnijem polozaju u startu. Srecno!



Evo ja verujte klikcem po ceo dan...nazalost nista xD Ali vidite kako , ja sapadam u ovu grupu " ZAPOSLENJE SA IZDATOM DOZVOLOM ZA RAD OD SAVEZNE AGENCIJE ZA ZAPOŠLJAVANJE " Meni je juche trebao da bude 1.radni dan po ugovoru o.O Meni pise da avgust jos nije popunjen , ako ja dobro tumacim onaj "predivni" sajt ... xD

A sto se tice agencija , vec sam stupio u kontakt sa jednom, ali ih nisam angazovao; e sad ne znam kakva su iskustva , da li mogu necemu pre da se nadam ako njih iscimam ?!

U sv.slucaju hvala na odgovoru !!! ;)
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2016. u 13:45 - pre 96 meseci
Za zapošljavanje sa izdatom dozvolom nije još otvoren avgust,ja sam mesec dana bio na sajtu dok nisam zakazao termin,a ono sto im blokira sajt uopste nije naznaka da se spremaju da puste termine.
 
Odgovor na temu

ivica031
Ivica Jankovic
Serbia

Član broj: 332482
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2016. u 14:05 - pre 96 meseci
Predao zahtev pre mesec dana za radnu dozvolu bez prethodnog odobrenja agencije za zaposljavanje, sa deficitarnim zanimanjem. Imao sam obezbedjen ugovor, i danas su mi javili da idem na viziranje pasosa od ponedeljka. Imam srecu te sam zakazao datum tokom ranog proleca kad je bilo termina bez zurbe.

Ako ima neko blizu Magdeburga nek se javi. :)
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.06.2016. u 13:35 - pre 96 meseci
Citat:
nstanojevic86:
Citat:
IgorPetra:
Citat:
nstanojevic86:
Sajt nemacke ambasade je pucao koliko sam video sad za vikend, da li ce biti nekih promena , zna li ko ili cemo ovako doveka da klikcemo ?!


Sajt je svakog vikenda u tom stanju... mi koji smo kliktali po vise desetina puta dnevno znamo za to i to nam je budilo laznu nadu svakog ponedeljka.
Sve je za oko sat vremena otislo za avgust, tvrdim da su agencije to 90+% ispunile. Dnevno je bilo po 5 ili 6 termina, pa 20ak dana po toliko...

Tako da postoje dve opcije. Truditi se i kliktati svakih pola sata (i imati srecu pa biti brzi od agenata), ili im dati lovu da ti zakazu.
Prosto, oni zakazuju samo sa tvojim brojem pasosa, a svojom mejl adresom. Mejl o zakazivanju stize kod njih na adresu, a taj mejl ti je potreban kao potvrda za dolazak u ambasadu.
A sve kontam i da su obavesteni kada mogu biti objavljeni termini, pa su u povoljnijem polozaju u startu. Srecno!



Evo ja verujte klikcem po ceo dan...nazalost nista xD Ali vidite kako , ja sapadam u ovu grupu " ZAPOSLENJE SA IZDATOM DOZVOLOM ZA RAD OD SAVEZNE AGENCIJE ZA ZAPOŠLJAVANJE " Meni je juche trebao da bude 1.radni dan po ugovoru o.O Meni pise da avgust jos nije popunjen , ako ja dobro tumacim onaj "predivni" sajt ... xD

A sto se tice agencija , vec sam stupio u kontakt sa jednom, ali ih nisam angazovao; e sad ne znam kakva su iskustva , da li mogu necemu pre da se nadam ako njih iscimam ?!

U sv.slucaju hvala na odgovoru !!! ;)

pPosalji mi u privatne poruke ili ako hoces napisi i ovde koja je to agencija , hocu da zakazem jer koliko vidim od termina kozna kad ce da bude i dal cu da uspem da ulovim neki , ne mogu ceo dan da sedim klikcem na zakazivanje.
Hvala
 
Odgovor na temu

thedulebe
Dušan Popović
Erfurt, DE

Član broj: 120847
Poruke: 12
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.06.2016. u 13:44 - pre 96 meseci
Zdravo svima.

Mogu da kažem iz mog iskustva da je vredno da angažujete agenciju jer je cena zakazivanja do 10e.
Mislim da nije vredno nerviranja i gubljenja vremena.
Ali i agencije zakazuju kada se pusti termin na sajtu.
Meni su u agenciji u aprilu zakazali termin za jun.
 
Odgovor na temu

nstanojevic86
Nemanja Stanojevic
nezaposlen
Valjevo , Srbija

Član broj: 333594
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.06.2016. u 17:11 - pre 96 meseci
Ja se slazem , ali evo nikako da ih angazujem...sve se nadam da cu sam uspeti da zakazem taj termin, a ovo koliko vidim ide u nedogled xD

Hocete samo da mi kazete koja agencija je u pitanju , i kakva su vasa iskustva ?! Hvala unapred ;)
 
Odgovor na temu

nstanojevic86
Nemanja Stanojevic
nezaposlen
Valjevo , Srbija

Član broj: 333594
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.06.2016. u 18:23 - pre 96 meseci
Citat:
thedulebe:
Zdravo svima.

Mogu da kažem iz mog iskustva da je vredno da angažujete agenciju jer je cena zakazivanja do 10e.
Mislim da nije vredno nerviranja i gubljenja vremena.
Ali i agencije zakazuju kada se pusti termin na sajtu.
Meni su u agenciji u aprilu zakazali termin za jun.




Dusane , hocete molim Vas da mi kazete koja agencija je u pitanju ? Vidite kako , meni su rekli 10 evra im dam odmah , a posle kako to ide zanima me ; posle im dodjem jos 50 evra kako sam razumeo ?! E sad , nije mi do novca zaista , ali voleo bih da mi je to sigurno... I jos jedna stvar, EMAIL koji se navodi tamo pri zakazivanju termina ... cuo sam da oni navedu svoj , ne znam po kojoj logici ?!

Hvala na odgovoru... ;)
 
Odgovor na temu

nstanojevic86
Nemanja Stanojevic
nezaposlen
Valjevo , Srbija

Član broj: 333594
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.06.2016. u 18:24 - pre 96 meseci
Citat:
thedulebe:
Zdravo svima.

Mogu da kažem iz mog iskustva da je vredno da angažujete agenciju jer je cena zakazivanja do 10e.
Mislim da nije vredno nerviranja i gubljenja vremena.
Ali i agencije zakazuju kada se pusti termin na sajtu.
Meni su u agenciji u aprilu zakazali termin za jun.




Dusane , hocete molim Vas da mi kazete koja agencija je u pitanju ? Vidite kako , meni su rekli 10 evra im dam odmah , a posle kako to ide zanima me ; posle im dodjem jos 50 evra kako sam razumeo ?! E sad , nije mi do novca zaista , ali voleo bih da mi je to sigurno... I jos jedna stvar, EMAIL koji se navodi tamo pri zakazivanju termina ... cuo sam da oni navedu svoj , ne znam po kojoj logici ?!

Hvala na odgovoru... ;)
 
Odgovor na temu

thedulebe
Dušan Popović
Erfurt, DE

Član broj: 120847
Poruke: 12
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.06.2016. u 10:08 - pre 95 meseci
Oni zakažu termin i njima stiže email. Kasnije oni odštampaju email sa svim potrebnim informacijama (kada je termin u koliko sati, broj pasoša itd.)
Ja nisam imao nikakvih problema što su oni zakazali termin.

Poslao sam privatnu poruku sa detaljima.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ivica031
Ivica Jankovic
Serbia

Član broj: 332482
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.06.2016. u 21:38 - pre 95 meseci
Dobio sam nacionalnu vizu na 3 meseca svrha vize zaposljenje u odredjenoj kompaniji, D tip sa multientry, tj mogu da putujem u i iz nemacke koliko god hocu tokom ta tri meseca i nema ogranicenja. Isto, rekli su mi u ambasadi da cim stignem u Nemacku, tj pre isteka ta 3 meseca da se obratim kancelariji za strance (auswaertiges - amt ) da bi mi oni dali boravisnu, tj produzili boravak posle ta 3 meseca za moj rad. Inace imam ugovor na 2 godine. Ehh procedura posle procedure na proceduri...
 
Odgovor na temu

ppera14
Nis

Član broj: 329472
Poruke: 18
*.lear.com.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2016. u 08:26 - pre 95 meseci
Citat:
ivica031: Dobio sam nacionalnu vizu na 3 meseca svrha vize zaposljenje u odredjenoj kompaniji, D tip sa multientry, tj mogu da putujem u i iz nemacke koliko god hocu tokom ta tri meseca i nema ogranicenja. Isto, rekli su mi u ambasadi da cim stignem u Nemacku, tj pre isteka ta 3 meseca da se obratim kancelariji za strance (auswaertiges - amt ) da bi mi oni dali boravisnu, tj produzili boravak posle ta 3 meseca za moj rad. Inace imam ugovor na 2 godine. Ehh procedura posle procedure na proceduri...


dobrodoso :)
a koliko si cekao ukupno vizu?
imao si vec neku radnu dozvolu odobrenu ili ne?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186252 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.