Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba da naplatim jedan posao, pa molim pomoć oko deviznog računa?

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Treba da naplatim jedan posao, pa molim pomoć oko deviznog računa?

[ Pregleda: 2802 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Treba da naplatim jedan posao, pa molim pomoć oko deviznog računa?24.04.2008. u 07:34 - pre 194 meseci
Došlo vreme da naplatim posao za dizajn ali čovek koji treba da mi uplati noavc je naravno stranac i živi (pogodite) u inostranstvu.

Ja imam devizni račun (akitvan naravno) kod rajfajzen banke, e sada ako neko može da mi objasni koje sve podatke ja moram tom čoveku da pošaljem da bi mi on normalno uplatio novac na devizni račun?
Ovo mi je prvi put na devizni račun, obično je to do sada išlo preko Western Union-a ili dinarskog računa.

Devizni račun sam još davno otvorio (rajfajzen banka) i broj računa stoji: CS 736xxxxxxxxxxxxxxx , ono što mene buni je ovo CS, kartica je aktivna i dalje, ali stim što mi sada na Online nalogu kada se ulogujem na rajfajzen sajtu isto taj broj piše samo su naravno promenilu u RS.

Poenta mog pitanja je da li ja dajem ceo taj podatak/broj, dakle i to RS i da li treba moje ime i prezime?

Hvala najlepše
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
79.101.215.*



+37 Profil

icon Re: Treba da naplatim jedan posao, pa molim pomoć oko deviznog računa?24.04.2008. u 09:00 - pre 194 meseci
Nemoj da se sekiras. Daj mu sledece podatke.

Ime Banke :
Broj Racuna :
Iban Code :
Swift Code :

Ili uradi ovako, idi do bilo koje Rajfajzen ekspoziture i trazi instrukcije za deviznu uplatu za drzavu u kojoj uplatilac zivi. Ako je on u Nemackoj, odes u Rajfajzen i kazes da trebas da dobijes novac iz Nemacke i da ti trebaju instrukcije za uplatu. Dobijes od njih papir a4 formata i na njemu sve pise, prekucas mu mailom ili posaljes faxom.

Nadam se da sam ti pomogao, pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Treba da naplatim jedan posao, pa molim pomoć oko deviznog računa?24.04.2008. u 09:55 - pre 194 meseci
Citat:
Danilo Cvjeticanin:
Iban Code :
Swift Code :


Šta su ova dva pojma?
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
79.101.229.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Treba da naplatim jedan posao, pa molim pomoć oko deviznog računa?24.04.2008. u 10:34 - pre 194 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/IBAN
http://en.wikipedia.org/wiki/S...nk_Financial_Telecommunication

Postoji nekoliko tipova deviznih racuna i nece moci svaki da prima uplate iz inostranstva.
Kada odes u banku, trazis swift podatke, koje ce ti dati na jednoj A4 strani celu stranu skeniras i bacis klijentu.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Treba da naplatim jedan posao, pa molim pomoć oko deviznog računa?

[ Pregleda: 2802 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.