Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naplacivanje banera na lokalnom sajtu

[es] :: Web razvoj :: Naplacivanje banera na lokalnom sajtu

[ Pregleda: 3178 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasaar

Član broj: 142938
Poruke: 32
194.106.174.*



Profil

icon Naplacivanje banera na lokalnom sajtu27.05.2007. u 14:25 - pre 206 meseci
Otvorio sam ovu temu u cilju da vidim koliko bi mogli zaraditi ako bi napravili lokalni sajt. Evo primera: Ja imam svoj sajt i na njemu npr. dva banera velicine 468*60, karakteristike banera su obicne nista posebno i reklamira npr. jedan neku pekaru a drugi jedan butik malo bolji. Sad ja ne znam koliko bi bila cena po jednom baneru koliko ja trebam njima da naplatim, a baneri su obicni samo za gledanje nema sta da se klikce na njih. Da li bi mi se vise isplatilo da naplacujem po broju koji korisnika koji su posetili moj sajt i "videli njihov baner" ili bi bilo bolje da naplatim mesecno da njihov baner stoji kod mene na sajtu.

1. Recite mi koliko da naplatim ako se dogovorim da im naplacujem po posetama nekih korisnika znaci npr. jedan ulazak na moj sajt oni meni 1 din. samo sto nece biti jedan din. nego vi meni recite koliko da naplatima ako naplacujem na taj nacin

ili

2. Ako im naplacujem mesecno da njihov baner stoji kod mene na sajtu koliko bi trebalo da im naplatim?


Uzmimo u obzir da je moj sajt dnevno posecen oko 50 puta
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.dialup.neobee.net.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Naplacivanje banera na lokalnom sajtu27.05.2007. u 14:59 - pre 206 meseci
x - onoliko koliko tebi para treba
y - onoliko koliko je mušterija spremna da plati

cena = max ( x, y )
 
Odgovor na temu

sasaar

Član broj: 142938
Poruke: 32
194.106.174.*



Profil

icon Re: Naplacivanje banera na lokalnom sajtu28.05.2007. u 17:45 - pre 205 meseci
To si u pravu ali ja ne znam koliko se to uopste naplacuje. Kada budem saznao koliko se naplacuje i na prvi i na drugi nacin onda cu da kazem koliko je meni dovoljno. Ko god zna nesto o ovome neka napise hitno mi treba.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sasaar

Član broj: 142938
Poruke: 32
194.106.174.*



Profil

icon Re: Naplacivanje banera na lokalnom sajtu14.06.2007. u 23:18 - pre 205 meseci
Ali ja nemam pojma kolika je realna cena necu sigurno ja da pitam klijenta koliko je on spreman da plati baner na mom sajtu jer on verovatno nema pojma sto se toga tice a posto nemam ni ja moze li neko da napise kolika bi bila realna cena.cao pozdrav
 
Odgovor na temu

TrifunTrifun
Zdravko Sumic
Novi Sad

Član broj: 71783
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.tehnologijahrane.com


Profil

icon Re: Naplacivanje banera na lokalnom sajtu20.06.2007. u 23:43 - pre 205 meseci
Vidim da nema odgovora na ovo pitanje, a i mene zanima pa evo da obnovim post. mozda se ipak neko javi.

U stvari meni treba vas savjet. Napravio sam blog. U stvari sajt na blog platformi.

http://tehnologija.wordpress.com

i bavim se necim cega nema srpskom vebu. a to su ozbiljni tekstovi na temu tehnologije preprade hrane. prije nekih mjesec dana sam krenuo i od tada ne gledam sunca ni mjeseca. sada vec imam prilican broj tekstova. trebace mi jos dosta vremena da objavim sve sto sam u toku studija radio.

posto sam vidjeo da ovo oduzima mnooogo vremena - dosao sam u nedoumicu da li da se ovim ozbiljno bavim ili da se zadrzim na blogovanju i povremeno pisem po koji tekst.

da uopste razmisljam o tome da mozda mogu i nesto zaraditi od svog pisanja dosao sam otuda sto sam primjetio da google izbacuje na prvu stranicu moj blog pri mnogim pretregama vezanim za hranu.
sljedece sto bih trebao je da kupim domen i posvetim se malo uredjivanju sajta. a ovo ce opet oduzeti mnogovremena i novca pa se zato vama javljam.

e sad mi recite kolika treba da je posjecenost sajta da bi se ostvarila neka zarada. vrijedi li i da pokusavam.

unaprijed hvala na odgovorima. mnogo biste mi pomogli.
Cimer Grga pred ispitni rok: "U meni je jos ostalo neceg ljudskog . . . . . nagon za ubijanjem."
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Naplacivanje banera na lokalnom sajtu

[ Pregleda: 3178 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.