Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)

[es] :: Visual Basic 6 :: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9118 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 19:22 - pre 195 meseci
Citat:
Aleksandar Ružičić: e pa sad ga pretera :)

postoji vise IDE-a (ja sam probao par, recimo Poseidon nije los - imas na dsource.org) ali su klasicni code-editori nemas dizajner kao visual studio ako si to ocekivao...

Nisam se zezao u vezi ovoga. Taj D ili FreeBasic moze da ima RAD IDE sa framoworkom vrlo lako (nesto slicno VB6 ili MS VC++ sa MFC klasama)
Jedino neko treba da sedne i odvoji neko slobodno vreme za to :)
Lik na ovom sajtu je napravio RAD IDE za assembler http://www.easycode.cat/English/index.htm
Napravis neke forme sa kontolama isl. i kad kliknes dugme otvara se kod editor , pravi funkciju itd.
Taj framework bi mogao da se linkuje kao staticka biblioteka i da u pozadini odradjuje evente i ostalo ostavljajuci samo interface za programera (slicno VB-u)
Normalno treba da se napavi novo IDE sa tim frameworkom ...
Nije to neka mudrost ... jedino neko treba da napravi, i uopste netreba 6 verzija jer danas ima dosta open source koda za kod editore i slicne stvari.


 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 19:41 - pre 195 meseci
ma znam ja da moze da ima RAD sa frameworkom (pomenuo sam ti DFL kao gui framework za D) ali ajde koliko ima dobrih RAD alata (znaci form dizajner + code editor) a da iza njih ne stoji microsoft, borland ili neka velika kompanija, tj da je open source? (ovde ne uzimam u obzir eclipse koji ima form dizajnere u vidu pluginova, a ne uzimam ga u obzir sto uopste nije RAD! previse je sporo okruzenje - ipak je to Java)

a editore koje KetilO radi (RadASM, FBEdit) ne bih nazvao RAD alatima, iz razloga sto on ima Dialog designer a ne Form designer (ti znas razliku, a ostali nek guglaju ako im nije jasno koja je razlika :D) ali su mu code editori fenomenlano brzi (valjda zato sto ih je u asm-u pisao :D) jedina zamerka je sto je windows-only... tako da jedini ozbiljni code editor (tacnije code editing control) koji je cross-platform i relativno brz jeste scintilla koji bih ja koristio kada bih radio RAD okruzenje za neki cross-platform jezik...

Citat:
Nije to neka mudrost ... jedino neko treba da napravi, i uopste netreba 6 verzija jer danas ima dosta open source koda za kod editore i slicne stvari.

da... ja sam zapravo zapoceo rad na cross-platform GUI frameworku za D za koji sam planirao i RAD okruzenje (scintilla za code-editing, taj frejmwork za form designer i samo okruzenje) ali to je preveliki posao za jednog coveka, a i nisam bas nesto dokon da imam dovoljno vremena za tako veliki projekat (sto se tice tog frejworka mesecima ga nisam pipnuo, ima gotove Application i Window klase samo i uz to je Window klasa puna bagova, tj implementacija te klase pomocu winapi-ja ima dosta bagova :D)
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 20:14 - pre 195 meseci
Slicno razmisljamo :) i za scintillu i za ostalo ... i ja sam isto tako nesto razmisljao (IDE za neki basic i c++) al npr da se basic prevodi u pozadini na c++ i kompajluje mingw-om npr. a c++ ostaje c++ plus taj framework ... al kao sto kazes jeste veliko za jednog coveka (ustvari taj covek bi trebao da samo to radi neko vreme ... )
Pusti cross-platform ako si na windowsu ... znas da cross-platform kodovi samo usporavaju na win32 ... samo odvojis GUI (i IO) deo pa to moze posle da se prepravi ako uopste bude zavrseno :)
Java ima i NetBeans ... steta sto tako nesto ne postoji kao open source kao win aplikacija za neki Basic ili za c++
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 21:11 - pre 195 meseci
ne vidim zasto cross-platform kod mora da bude spor na windowsu, pod cross-platform mislim framework koji nudi GUI kontrole tj objekte koji upravljaju tim kontrolama na isti nacin na windowsu na linuxu (mozda cak i na meku) a taj frejmowrk ce da predstavljamo samo jedan lejer iznad native gui funkcija (i to uopste ne mora da bude sporo)

mada ovo za prevodjenje te nisam bas razumeo... a sto se tice jezika ja kada bih to radio uradio bi u d-u, ili u fb-u ali tek u verziji 1.0
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 21:25 - pre 195 meseci
Eh drugovi moji, kad sam ja razmišljao da napravim jedan IDE, bilo kakav ali se sve završilo na pokušaju. Jednostavno, nemam vremena. Čak sam bio i našao brdo primjera, kako editovati formu u design modu, kako dodati komponente (doduše samo COM) u design modu, pomjeranje komponenata u design modu, Intellisense...

Zakačio sam i primjer, kako pomjerati komponente u design modu...

P.s. Evo šta sam uspio uraditi, tj. više dizajnirati u tom nekom početničkom elanu... Kasnije je sve jednostavno zamrlo...


I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 21:37 - pre 195 meseci
Citat:
Aleksandar Ružičić: ma znam ja da moze da ima RAD sa frameworkom (pomenuo sam ti DFL kao gui framework za D) ali ajde koliko ima dobrih RAD alata (znaci form dizajner + code editor) a da iza njih ne stoji microsoft, borland ili neka velika kompanija, tj da je open source?

Mora li open source ili je dovoljno da je free? Visual Studio ima mogucnosti prosirenja; pricali smo pre neki dan o php-u u njemu. A Visual Studio Express je free. Naravno, zahteva framework :) Jeidno ne znam (to se treba proveriti) da li su takva prosirenja moguca u Express verziji. Taj program za php zahteva pro. verziju, ali to ne znaci obavezno da express ne moze biti prosirivan.
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 21:52 - pre 195 meseci
@ Aleksandar Ružičić Pa nemora da znaci da je cross-platform sporiji ali obicno jeste ... (secas se cross-platform 2D biblioteka za one FB teme vs ovih za win32, trosila ce mnogo CPU vremena) a i gledao sam te kodove ... nekom osnovnom logikom ako izvodjenje programa mora da prodje kroz dve fn umesto jedne onda je sve jasno.
Nisam rekao sporo , nego spoije. CodeBlock IDE je uradjeno na nekom cress-platform frameworku i radi odlicno na win32 (verujem i na linux-u)
@icobh Lepo ... ali si odabrao pogresan jezik (za c++ ima vise koda u toj oblasti)
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 22:00 - pre 195 meseci
@Eurora3D Team
Ma znam, ovo je bilo samo da se bilo šta uradi, čisto da vidim kako se uklapa meni, toolbar, codeedit itd... Mada, kad pogledam FreeBASIC, čisto sumnjam da je potrebno manje posla za njega nego za C...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)21.04.2008. u 17:01 - pre 195 meseci
@Shadowed: ja mislim da express moze da bude prosirivan, ali nisam siguran da dizajner uopste moze da se nadogradjuje, sve ovo oko prosirivanja visual studia se svodi na kastomizaciju code editora (i eventualno par add-inova koji bi pomogli pri programiranju u tom specificnom jeziku)

@Eurora: codeblock je na wxWidgets koliko se secam... a on je upravo ono o cemu sam ja pricao - framework koji u pozadini poziva native fje (za razliku od gtk-a koji ima svoje gui kontrole i zbog toga je dosta sporiji - ali prilagodljiviji zbog mogucnosti menjanja tema)


 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)21.04.2008. u 20:06 - pre 195 meseci
Ako bi se nešto radilo kao crossplatform, ja bih se odlučio za Qt (Mada mi ne ide baš nešto da ga utalim sa VS 2005).
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9118 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.