Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)

[es] :: Visual Basic 6 :: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9126 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)17.04.2008. u 12:35 - pre 195 meseci
Pa normalno da nije ... pogotovo ako mozes da napravis program za par minuta umesto za pola sata u necem drugom. Al u nekim stvarima brzina je bas bitna ... zavisi sta se radi.
Seti se :) ... bilo bi interesantno da se uporedi i NET
by the way ... kakav offtopic od teme :):):) Sta radi taj Aleksandar :)
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)17.04.2008. u 20:05 - pre 195 meseci
Nemoj da pozivas Aleksandra - vidis da pokusava da na par dana previdi temu :)..

Elem: C# izvrsenje 797ms
C++ 343ms

A VB primer mi gadno zakuca procesor :)

Code:
using System;
using System.Collections.Generic;

namespace benchmarkCsharp
{
    class Program
    {
        [STAThread]

        static bool TestFn(ref char[] buff)       
        {

            for (int n = 1; n < 101; n++)
            {
                for (int m = 1; m < 11; m++)
                    buff[(n * m) - 1] = (char)(m + 35);
            }
            return true;
        }

  
        static void Main()
        {

            System.Windows.Forms.MessageBox.Show("Merenje pocinje");
            long no = 0;
            long lno = 0;
            char[] Buffer = new char[10000];


            long count1 = System.Environment.TickCount; //pocetak
            

            while (no < 100000)
            {
                no++;
                TestFn(ref Buffer);
            }

            long count2 = System.Environment.TickCount; //kraj
            long count = count2 - count1;
            System.Windows.Forms.MessageBox.Show("Merenje trajalo: " + count.ToString() + " milisekundi.");

            
        }
    }
}
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)17.04.2008. u 22:11 - pre 195 meseci
Citat:
Burgos: Nemoj da pozivas Aleksandra - vidis da pokusava da na par dana previdi temu :)..

:)
Ma vidim ... zezam se
@Burgos zakaci i exe ... nemamo svi ovde NET IDE

Sad sam video. Sta je ovo u NET-u
Code:

[STAThread]

Jel se fn izvrsava u threadu? Ako jeste nije fer kod :) ... threadovi mogu da se preklapaju i promene rezultat (skrate vreme)...
Al pretpostavljam da nije ... nebi pravio toliko threadova istovremeno ...

a i alocirao si 10 puta vise memorije char[] Buffer = new char[10000]; ... al to nije bitno u ovom testu

[Ovu poruku je menjao Eurora3D Team dana 17.04.2008. u 23:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)17.04.2008. u 22:43 - pre 195 meseci
Jok, to znaci da naglasavam da je trenutna nit singlethreathed (dobro, jes' da to ima vise veze sa COM-om, sa CoInitializeEx, i sa sinhronizacijom UI-a i ostalih propratnih efekata, ali eto - nek' se zna, a i tise malo - nije ovo .NET forum ;) ). Moglo je i bez toga (ne menja rezultat, ali navika cini cudo coveku).


A evo i *.exe
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)17.04.2008. u 23:26 - pre 195 meseci
Citat:
a i tise malo - nije ovo .NET forum ;)

Koliko sam shvatio tema ce biti prebacena ... tako da nije ni VB6 :)
Ok skidam kapu sto se tice brzine ... upola ja sporiji od c++ (assembler je neuporediv) ali je mnogo brzi od VB6 , bar na ovom testu.
Ipak mi VB6 ostaje No. 1 za ove obicne korisnicke programe dok svi ne budu imali net framework (kao sto je sad sa VB6 VM)...

 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)17.04.2008. u 23:34 - pre 195 meseci
Kao sto je vec receno - nije sve u brzini izvrsavanja koda (tj. sa kolicinom dodira sa i u kvalitetu prevoda na masinac)..

"Right tool for the right job, " ili, bolje: "Right tool for the right guy."
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)18.04.2008. u 00:32 - pre 195 meseci
Ovo "Right tool for the right job" mada ja sve nesto trazim "Right tool for the all jobs" al toga nema ... nekad mi treba da program brzo radi a nekad da ga brzo zavrsim, tako da ako ne moze VB zbog brzine (zamisli neki ozbiljan server u VB6) onda idem na c++ a nekad i na asm
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)19.04.2008. u 21:32 - pre 195 meseci
i' bre ljudi. nema me par dana na netu i napraviste mi svinjac od vb6 foruma :)

Shadowed ako mislis da nesto od ovoga treba sacuvati onda seci premestaj radi sta oces ja sutra, najkasnije preksutra brisem sav offtopic :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 02:08 - pre 195 meseci
evo uradio sam test u D-u:
Code:

import std.stdio;

extern (Windows) int GetTickCount();

void main()
{
    bool testFn(ref char[] buff)
    {
        for (int n = 1; n < 101; n++)
        {
            for (int m = 1; m < 11; m++)
            {
                buff[(n * m) - 1] = cast(char)(m + 35);
            }
        }

        return true;
    }

    long no = 0;
    long lno = 0;
    char[] Buffer = new char[10000];

    int start = GetTickCount();

    while (no < 100000)
    {
        no++;
        testFn(Buffer);
    }

    int end = GetTickCount();


    writefln("Merenje trajalo: %d milisekundi", end - start);
}

exe je u zipu okacenom uz poruku pa proverite (ja cu sad da skinem ove ostale pa da probam kod mene)


edit:

evo rezultata kod mene:

Code:

172   - ASM  
422   - C++ (VC)
438   - C++ (MinGW)
656   - D
765   - C#
1453  - FreeBASIC ( ali uzmimo u obzir da freebasic compiler ne radi skoro nikakve optimizacije, to im jos nije u planu :D )
22250 - VB ( wtf?!!? )

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.200.*



+1 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 03:34 - pre 195 meseci
Jel vi kompajlirate ovaj VB ili ga pokrecete u interpretatoru, zar je moguce da je 20 i vise puta sporiji od drugih?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 09:01 - pre 195 meseci
ja sam pokretao ovo sto je Eurora uradio, znaci exe :)

mada ne znam jel kompajlovao kao native-code ili kao p-code... ali ne bitno, posto je VB zaista spor jezik (pogotovu kad se radi sa stringovima, jer je u slucaju VB6 spajanje vise tekstualnih fajlova - znaci disk access, mnogo brze od spajanje vise stringova - znaci memory access... sto bi rekli "sad but true") ai ja delim misljenje da je poredjenje jezika (tj kompajlera) po brzini izvsavanja generisanog koda smesno (al sam ipak ucestvovao u ovom benchmark testu :D)
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 11:16 - pre 195 meseci
@Aleksandar ... native-code nazalost to je to , izgleda ne moze bolje
Ovaj D je brz jezik ... nisam probao ali vidim iz tvog teksta.
A za ovaj test ... ja ipak mislim da je ipak dobar jer to je izvrsavanje jedne iste operacije (al bukvalno istog posla) u raznim jezicima. U onom prvom testu sam se zeznuo ne uzimajuci u obzir optimalizacije pa mi je VB6 i VC++6 vrteo u praznoj petlji i postizao ogromnu brzinu (al uzmimo taj prvi test kao test optimalizacije koda na raznim kompajlerima , MS je tu ocigledno napravio dobar posao). Ovaj drugi test je jedan zadatak (da se 100000 puta izvrsi jedna fn koja puni neki buffer uz neke jednostavne matematicke operacije i jos po nesto) i tu vidimo koliko pojedini jezici / kompajleri prave dobre ili brze exe fajlove za ovakvu vrstu zadatka.
I ja cu da ponovim nije sve u brzini (al jeste dosta :) )
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 12:16 - pre 195 meseci
sto se tice D-a po meni to je jezik sa najboljim odnosom mogucnosti/jednostavnost/brzina (ajde ovo za brzinu moze i da se zanemari, posto je ovo u pitanju DMD kompajler mada postoji i GDC kompajler koji je baziran na GCC backendu koji nisam testirao ali pretpostavljam da DMD generise kod koji se brze izvrsava...)
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.115.*



+7 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 12:30 - pre 195 meseci
Citat:
Aleksandar Ružičić: sto se tice D-a po meni to je jezik sa najboljim odnosom mogucnosti/jednostavnost/brzina (ajde ovo za brzinu moze i da se zanemari, posto je ovo u pitanju DMD kompajler mada postoji i GDC kompajler koji je baziran na GCC backendu koji nisam testirao ali pretpostavljam da DMD generise kod koji se brze izvrsava...)

A kakav je sa gui applikacijama ? Mislim kako je uradjeno IDE i gde moze da se skine ?
Jel moze ono kao VB6 klik na dugme i otvori se kod editor sa funkcijom ?
Odakle se downloaduje ? Trazim nesto brzo i lako (VB6 polako izlazi iz upotrebe a NET mi se bas ne svidja) ...
Vidim da je slican c++ po sintaksi ...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 12:48 - pre 195 meseci
e pa sad ga pretera :)

postoji vise IDE-a (ja sam probao par, recimo Poseidon nije los - imas na dsource.org) ali su klasicni code-editori nemas dizajner kao visual studio ako si to ocekivao...

a sto se tice GUI-a to ti je klasican WinAPI (ako radis za windows) mada postoji library (opet za windows) DFormsLibrary (DFL) koji je wrapper oko WinAPI i pruza Delphi-like gui sistem (tj delphi-style kreiranja i upravljanja objektima) koji ja bas i ne volim...

Citat:
Odakle se downloaduje ? Trazim nesto brzo i lako (VB6 polako izlazi iz upotrebe a NET mi se bas ne svidja) ...

www.digitalmars.com/d

ali ne bih rekao da je D brz i lak u poredjenju sa VB6 (pod "brz" mislim na brzinu razvoja aplikacija - ipak je vb6 RAD sistem) a i D je tek u verziji 2 (i to beta) a VB6 je 6-a inkarnacija vb-a :)

Citat:
Vidim da je slican c++ po sintaksi ...

da ali mnogo mnogo bolji, jednostavniji (citljiviji) i mocniji. D je nastao kao "odgovor" na C++ tj lik koji je dizajnirao D se godinama bavi pravljenjem C/C++ kompajlera i dobro poznaje sve lose osobine C++a (a koje je bjarne stroustrup namerno ubacio u C++ da bi ga napravio sto kompilikovanijim - kako sam procitao u jednom njegovom intervjuu) tako da je (po meni) bio prava osoba koja moze da dizjnira vrhunski jezik (kao sto ima quote na njegovom sajtu dosad su jezici dolazili ili sa univerziteta ili od velikih kompanija kojima je profit najbitniji, D je s druge strane plod visegodisnjeg prakticnog rada u implementiranju kompajlera za mainstream jezike)

sve u svemu, ja sam odusevljen jezikom :)

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 20.04.2008. u 14:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 13:40 - pre 195 meseci
Citat:
(a koje je bjarne stroustrup namerno ubacio u C++ da bi ga napravio sto kompilikovanijim - kako sam procitao u jednom njegovom intervjuu)


Mislim da se radi o prvoaprilskom intervjuu koji je Stroustrup dao ;).
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 13:53 - pre 195 meseci
ne, bio je ozbiljan (sad ne mogu da nadjem taj intervju ali proguglacu malo bolje veceras), i kao razlog za to (sto je zakomplikovao c++) je naveo "da je hteo da pomognem kolegama programerima", jer su u to vreme pocele da padaju plate programerima pa je odlucio da napravi jezik koji ce biti tezak za odrzavanje (tj programi pisani u tom jeziku) i tezak za savladavanje i pravilno koriscenje svih njegovih mogucnosti (salio se on ili ne, ovo je tacno, zbog multiple inheritance-a i operator overloadinga, kada treba da razumem neki c++ kod vise od pola vremena provedem lutajuci po header fajlovima ne bi li nasao u komentarima objasnjenje koji operator se za sta koristi i zasto - kod d-a je sve ovo jednostavno ocigledno, naravno kao i u svakom programskom jeziku i u d-u je moguce pisati nelogican i necitljiv kod ali ti sam jezik ostavlja vrlo malo prostora za tako nesto)


edit:

eve ga intervju: http://artlung.com/smorgasborg/Invention_of_Cplusplus.shtml

Citat:
...

Interviewer: I see, but what's the point?

Stroustrup:

Well, one day, when I was sitting in my office, I
thought of this little scheme, which would redress
the balance a little. I thought 'I wonder what
would happen, if there were a language so complicated,
so difficult to learn, that nobody would ever be able
to swamp the market with programmers?

Actually, I got some of the ideas from X10, you know,
X windows. That was such a bitch of a graphics system,
that it only just ran on those Sun 3/60 things. They
had all the ingredients for what I wanted. A really
ridiculously complex syntax, obscure functions, and
pseudo-OO structure. Even now, nobody writes raw X-windows
code. Motif is the only way to go if you want to retain
your sanity.


...

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 14:43 - pre 195 meseci
Citat:
Aleksandar Ružičić: kada treba da razumem neki c++ kod vise od pola vremena provedem lutajuci po header fajlovima ne bi li nasao u komentarima objasnjenje koji operator se za sta koristi i zasto

Zbog ovoga u .net-u postoje xml komentari koji se integrisu kao meta podaci pa se prikazuju u object browser-u, intellisense-u itd. znaci gde god je to potrebno :)
Doduse, toga ima donekle i u COM-u pa i vb6 ali nisam siguran na koji nacin se u vb6 to postize, ako je implementirano uopste.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.eunet.yu.



+171 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 15:23 - pre 195 meseci
Citat:
Aleksandar Ružičić: ne, bio je ozbiljan (sad ne mogu da nadjem taj intervju ali proguglacu malo bolje veceras)...
l


http://www.research.att.com/~bs/bs_faq.html#IEEE

Citat:

Did you really give an interview to IEEE?
in which you confessed that C++ was deliberately created as an awful language for writing unmaintainable code to increase programmers' salaries?

Of course not. Read the real IEEE interview.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)20.04.2008. u 16:56 - pre 195 meseci
naah, sta god on napisao na njegovom sajtu za mene ce ovaj intervju biti zakon :) jer rekao on to stvarno ili ne to je istina...
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: vb6 vs. vb.net vs. ostali, testiranje, offtopic, etc :)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9126 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.