Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?

[es] :: Fiksna telefonija :: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
79.101.183.*



+7 Profil

icon Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?12.04.2008. u 10:14 - pre 195 meseci
Imam jedan problem sa smetnjama na telefonu.
Koje se manifestuju tako sto slusam Radio Novi Sad, kada dignem slusalicu.

Napominjem da je u pitanju redovan telefon, nije bezicni.
(GeneralElectrics-ov (GE) koji sam koristio dok sam jos ziveo na drugoj lokaciji i savrseno je funkcionisao.

Idem redom:

Mrezu su pravili tako sto su kopali rov sa druge strane ulice, polagali kabl, prokopavali ulicu na moju stranu
postavili telefonski stub koji je sa moje strane ulice, i vazdusnim putem spajali kuce i kuce sa druge strane ulice.

Kada su mi uveli telefonske linije (2), od prvog dana se cuje Radio Novi Sad na oba broja, sa istim
telefonskim aparatom, imao sam jos jedan telefonski aparat neki pijacni i na njemu se tiho cula ista stanica.

Kada sam prigovorio za smetnje, jos istog dana kad su aktivirali prikljucak,
izvodjac radova je rekao: verovatno je kolega ostavio radio u centrali ukljucen?!?!

Na drugoj telefonskoj liniji sam stavio drugi telefonski aparat neki Panasonic bezicni telefon i na njemu nema smetnji ili ih
nisam primetio.

Otisao sam prekoputa kod komsija i poneo "problematicni" telefonski aparat, komsije su spojeni na isti telefonski stub,
tamo se na tom istom aparatu nista ne cuje, ili zanemarljivo ako se dobro oslusne.

Prijavio sam smetnje, izasli ljudi i rekli da ce se smetnje otkloniti, nista se nije desilo.

U medjuvremenu sam dobio i ADSL (telekom) na tom broju.

Kada sam pitao sluzebnicu sta je sa tom muzikom, ona je pogledala i rekla je da su
dobili izvestaj da su svi problemi otklonjeni.

Kako je vreme prolazilo muzika je i dalje svirala sve do pre neki dan kad se iz nekog razloga linija iscistila.

To je trajalo dva dana, i ponovo ceo dan opet muzika, vesti itd...

Juce negde do podneva nije bilo nista, pa opet imam prijem radio programa koji ne zelim.

Napominjem da radio program cuje i svaki moj sagovornik.

Prijavio sam kvar, izasli su radnici telekoma i naravno nista nisu ucinili prigovarali su:
- da je blizu telefonskog kabla u sobi koaksijalni kabl (koji je od satelitske antene) da mozda on smeta.
- mozda smeta neka antena ovde kod mene u naselju? (najbliza antena je na nekih 500m vazdusne linije)
- mozda bi bilo najbolje da nabavim onaj matori telefon na okretanje.
- a mozda ta dva dana kada nije bilo smetnji radio stanica nije emitovala program (da Radio Novi Sad, ne emituje dva dana program nemoguce?!)
- posto je centrala pod garancijom prijavice problem izvodjacu radova.
- ako ne budem zadovoljan sa onim sto mi izvodjac radova bude rekao ili uradio da se zalim pismenim putem direktoru telekoma u NS

Danas sam opet isao do komsija u ulici i niko nema problem sa telefonskom linijom na mom telefonskom aparatu.
Komsija koji je isto imao problem, kaze da je posle nekoliko dana ostajanja bez signala, problem otklonjen.

Da li neko moze da mi kaze sta bi mogao biti uzrok problema?
Koga cimati i kome pretiti tuzbom, ako vredi pretiti tuzbom?
Posto sam u celosti isplatio uvodjenje prikljucaka.




 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?12.04.2008. u 21:01 - pre 195 meseci
Ako je telefon koji koristiš ATESTIRAN za rad na našim linijama, onda se žali i dalje. Ako nije, onda zameni telefon.

Inače, to što čuješ verovatno nije ultrakratki (FM) predajnik, nego srednjetalasni (možda čak i dugotalasni). Proveri sa tim radiom, da li su imali ispad na svom srednje/dugotalasnom predajniku 2 dana. To čuješ samo zato što je to najjači signal u tvojoj blizini. Da si kojim slučajem u Beogradu, čuo bi radio Beograd 1. Indukuje se u žicama do tvog telefona.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
79.101.183.*



+7 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?12.04.2008. u 22:18 - pre 195 meseci
Citat:
pisac: Ako je telefon koji koristiš ATESTIRAN za rad na našim linijama, onda se žali i dalje. Ako nije, onda zameni telefon.

Inače, to što čuješ verovatno nije ultrakratki (FM) predajnik, nego srednjetalasni (možda čak i dugotalasni). Proveri sa tim radiom, da li su imali ispad na svom srednje/dugotalasnom predajniku 2 dana. To čuješ samo zato što je to najjači signal u tvojoj blizini. Da si kojim slučajem u Beogradu, čuo bi radio Beograd 1. Indukuje se u žicama do tvog telefona.


1. Evo danas opet od popodneva nemam muziku sto ne znaci da je opet nece biti, jer je cetiri meseca neprekidno bilo
i nisu nista u medjuvremenu popravljali.

vracam na pricu: komisija je isto imao taj problem, i njemu su resili, nije menjao aparat, sto znaci da ne dolazi u obzir da i ja menjam.

2. Taj moj telefonski aparat sam nosio kod komsija na pet lokacija u ulici svi smo na istoj centrali sa nekima sam cak na istom stubu
od stuba do mene ima nekih 5 m kabla, a od stuba do komsija ima 30-40 m kabla preko ulice, i oni NEMAJU taj problem.
Znaci kod njih moj telefon radi normalno.

3. Kada sam doneo telefon nazad na moju liniju opet je bilo muzike sa radija, do popodneva.

Nemoguce je da Radio Novi Sad ima ispad, nije neka anonimuska piratska stanica u pitanju.



[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 12.04.2008. u 23:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?12.04.2008. u 22:34 - pre 195 meseci
koliko se ja razumem u RF deo, nisu u pitanju ispadi, već variranje u predajnoj snazi.
Jesi li probao da na tu liniju staviš onaj Panasonic sa druge linije?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
79.101.183.*



+7 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?12.04.2008. u 22:39 - pre 195 meseci
Citat:
MyWay: koliko se ja razumem u RF deo, nisu u pitanju ispadi, već variranje u predajnoj snazi.
Jesi li probao da na tu liniju staviš onaj Panasonic sa druge linije?


Da probao sam na panasonicu je tisina, ali kada prebacim taj GE (GeneralElectrics) na tu drugu, opet muzika.

Imam dva broja.

I opet se ponavljam, nigde taj GE u komsiluku ne svira, a i komsija koji je imao isti problem izvodjaci radova su mu resili
doduse imao je prekid od 2-3 dana bez telefona, ali sada mu je linija cista od nezeljnih zvukova.

Kada su prvi put dosli iz telekoma po prijavi i videli aparat, rekli su da je on u redu.

 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?12.04.2008. u 23:14 - pre 195 meseci
Čekaj pa ti si dobio ADSL na tom broju - da li si priključio telefon preko splitera i da li čuješ i dalje muziku?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.165.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?13.04.2008. u 01:45 - pre 195 meseci
Promeni dužinu TF kabla do aparata, tu se čuje neki harmonik Radio NS. A možda je i kabl od slušalice do aparata postao antena. Probaj malo promeni kablove, ne mora biti da je problem u parici, veća je verovatnoća da je negde u blizini slušalice. Radio NS predajnik, očigledno ima nešto "širi" signal.
I budi srećan ako ti ne naplate još jednu RTV pretplatu! :)
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?13.04.2008. u 08:56 - pre 195 meseci
Cime se ti bavis i sta radis?Da nisi na meti nekih prislusnih uredjaja.....
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.175.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?13.04.2008. u 14:56 - pre 195 meseci
Citat:
xp_zexoni: Cime se ti bavis i sta radis?Da nisi na meti nekih prislusnih uredjaja.....


Pa kao i ti podjednako, bar ukoliko koristiš mobilni telefon, to se sigurno sluša. Pravo pitanje je koliko je ko zanimljiv tim strukturama, dakle ne slažem se sa pitanjem.

 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
79.101.171.*



+7 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?13.04.2008. u 19:06 - pre 195 meseci
Citat:
MyWay: Čekaj pa ti si dobio ADSL na tom broju - da li si priključio telefon preko splitera i da li čuješ i dalje muziku?


Da telefon je regularno spojen preko splitera i imam smetnje.
Probao sam da produzavam duzinu kabla od splitera do telefona i dalje isto.

Izvodjac radova je rekao da su otklonjeni problemi, zato sam verovatno i dobio adsl.
Jedino sto imam los upstream (4-5kb) bar da je oko 6-7, dok se na download ne zalim.

Zanimljivo je da je danas ceo dan "cista" linija. Videcu sutra, predpostavljam je vikend u pitanju.

U zadnjih cetiri meseca od kad imam telefon to se nije desavalo da bude "cista" nonstop smetnje.

Ovo je stanje iz MT882 videcu kakvo ce biti ako opet pocnu smetnje.

snr margin down/up 32.0/38.0
attention down/up 8.0/4.0




[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 13.04.2008. u 21:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?13.04.2008. u 20:34 - pre 195 meseci
Nije u pitanju dužina kabla između telefona i splitera, već ona između bandere i tvoje kuće.
Citat:
rdragan79: Izvodjac radova je rekao da su otklonjeni problemi, zato sam verovatno i dobio adsl.
Pa jesu li otklonjeni ili nisu? Koliko te razumem, nisu, a onda citiraš izvođača i kažeš da su ti rekli da je OK. Kako OK kad ti i dalje čuješ radio NS?
A to da si dobio ili nisi dobio Adsl nema veze sa radiom na tvojoj liniji - nek ti ne pričaju bajke.
Malo mi je ipak nelogično da je isto i sa spliterom kao i bez... ali ajde pratićemo, pa ćemo videti..


U svakom slučaju, kad ti se pojavi radio ti prijavi smetnju na 977, to je apsolutno tvoje pravo.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

basto

Član broj: 138659
Poruke: 22
89.110.199.*



Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?13.04.2008. u 23:59 - pre 195 meseci
probaj da iskljucis komp totalno iz struje(ako se nalazi u blizini tel) i onda probaj...dal se onda chuje radio ns
....pa javi..javlja se neki harmonik :) a oce to i zbog sky star

 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
77.46.214.*



+7 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?14.04.2008. u 09:00 - pre 195 meseci
Citat:
MyWay
Pa jesu li otklonjeni ili nisu? Koliko te razumem, nisu, a onda citiraš izvođača i kažeš da su ti rekli da je OK. Kako OK kad ti i dalje čuješ radio NS?
A to da si dobio ili nisi dobio Adsl nema veze sa radiom na tvojoj liniji - nek ti ne pričaju bajke.
U svakom slučaju, kad ti se pojavi radio ti prijavi smetnju na 977, to je apsolutno tvoje pravo.


Naravno da nisu otklonili, evo ih ponovo (sada je ponedeljak ujutru)
bas me čudi da vikendom nije ni do kabla ni do kompjutera niti bilo čega kada smetnji nema u liniji,
sada kada je radni dan, evo ih opet.

Citat:
basto: probaj da iskljucis komp totalno iz struje(ako se nalazi u blizini tel) i onda probaj...dal se onda chuje radio ns
....pa javi..javlja se neki harmonik :) a oce to i zbog sky star


Naravno da se čuje i kada je komp isključen iz struje, tačnije na UPS prekidač.
A za skystar, ne znam, komsija koji je imao problema nema ni kompjuter, telefon mu je u daleko od svih aparata
pa je cimao 977 i izvođače radova i rešili su mu problem.

Uvek se desi da terenska ekipa naiđe kada ja nisam kući, pa vide moje matore i otkače ih sa nebuloznim odgovorima.

Ne znam da li ovo nešto može reći, log iz adsl modema stanje signala / šumova.

Nema smetnji (vikend): 13.04.2008 : 13:35 pm
SNR Margin Down/Up(dB) 32.0/38.0
Attenuation Down/Up(dB) 8.0/4.0
------------------------------------
Ima smetnji (ponedeljak ujutru): 14.04.2008: 09:30 am
SNR Margin Down/Up(dB) 29.5/36.5
Attenuation Down/Up(dB) 7.5/4.0

 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?14.04.2008. u 22:08 - pre 195 meseci
čuj, imaš dosta o tome na net-u, npr :http://www.tele.com/articles/radio-phone.interference.html
imaš par rešenja i par stvari na koje bi trebalo da obratiš pažnju:
Citat:
Before you tear things apart and spend money, there are a few things to check. These checks can be done with an adjustable wrench and a screwdriver. What is checked is anything on the line itself that could be acting as an antenna or detector. A dirty connection can work as a diode to detect RF signals. Go over the internal wiring looking for the following:

1. Corroded connections. Clean and tighten.

2. Loose wire terminations, including set wiring and all jacks and junction boxes. Tighten any loose screws.

3. Abandoned wire still connected to the line. Remove any wire not connected to a working phone.

4. Old unused devices still connected to the line. Remove abandoned phone answering machines, old telephones and bells etc.
Ipak, obzirom da je na oba broja ista smetnja, smatram da se kabl između kuće i stuba ponaša kao antena a da je predajnik Radio NS negde u relativnoj blizini (reda 1km). Postoje RFI filteri da se kupe na net-u ( http://www.sandman.com/rf.html ), a možeš i da probaš da tražiš od izvođača da vežu kabl drugačije i da se nadaš da ćeš tako proći kao komšije.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
79.101.171.*



+7 Profil

icon Re: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?23.04.2008. u 08:20 - pre 194 meseci
Pratio sam par dana situaciju,

znaci vikendom, ponekad i ponedeljkom do podneva nema smetnji
tada je na adsl MT882 stanje ovakvo:

Nema smetnji: 20.04.2008: 10:00 am
SNR Margin Down/Up(dB) 32.0/38.0
Attenuation Down/Up(dB) 7.5/4.0

Nema smetnji: 20.04.2008: 19:45 pm
SNR Margin Down/Up(dB) 32.0/38.0
Attenuation Down/Up(dB) 7.5/4.0

kada se smetnje pojave u liniji, stanje je ovakvo

Ima smetnji: 22.04.2008: 22:00 pm
SNR Margin Down/Up(dB) 29.0/37.0
Attenuation Down/Up(dB) 7.5/4.0

Testirano sa i bez splitera

znaci u parametrima SNR-a 3/1 (dB) postoji opadanje, kako krene mesanje sa radio stanicom.
sto ne moze biti nikako povezano sa telefonskim aparatom.

@MyWay, hvala na savetu to mi je krajnja mogucnost da uzmem RFI filter.





 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Nove telefonske linije se mesaju sa radio stanicom, kako da resim problem?

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.