Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?

[ Pregleda: 2936 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.251.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?04.04.2008. u 21:05 - pre 195 meseci
ZNaci tipa grafika, posto se radi o igrici, znaci mape u TXT formatu, hocu sve to da sakrijem da korisnik nebi mogo da preko resursa menja program??

kako to da izvedem??


P.S: grafiku iscrtavam preko SDL-a ako to nesto znaci...
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?04.04.2008. u 21:36 - pre 195 meseci
Ne mozes ih sakriti. Mozes spakovati exe nekim upx-om, ali to ti malo znaci.
Spakuj resurse u eksterni fajl i to kriptuj... Moze i obicna zip arhiva sa lozinkom.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?04.04.2008. u 21:39 - pre 195 meseci
Na primer, mozes da napravis neki checksum ili CRC sadrzaja tih resursa i da po potrebi proveris da li je menjano. Prethodno mozes da smislis i neku kripciju.

Ili mozes da koristis neki EXE packer.

Recimo Eurora3DTeam ti moze pomoci oko ovoga ako bude procitao temu.
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?10.04.2008. u 08:32 - pre 195 meseci
Kako bi cito grafiku iz zakljucane arhive?

ovo mi je hitno jel program predajem komisiji za nedelju dana.. a grafiku sam krvavo radio :) i samu igru ali to ne moze da se ukrade posto nema koda, samo dajem exe kod je kod mene :)

Mislim da bi mi bilo najjednostavnije da citam iz zakljucane arhive. Samo kako se to poziva. Igru radim u C++/SDL u DevC++ kompajleru ako to nesto znaci.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?10.04.2008. u 16:24 - pre 195 meseci
Imas dosta biblioteka za rad sa arhivama, guglaj...
Mozda vec i imas nesto u devc++ hederima, trazi zip, zlib, bzip, gz... Proveri pod kojom su licencom i izbegni GPL.
Evo jedne http://www.winimage.com/zLibDll/, ne znam pod kojom je licencom.

 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?11.04.2008. u 02:31 - pre 195 meseci
Citat:
X Files: Na primer, mozes da napravis neki checksum ili CRC sadrzaja tih resursa i da po potrebi proveris da li je menjano. Prethodno mozes da smislis i neku kripciju.

Ili mozes da koristis neki EXE packer.

Recimo Eurora3DTeam ti moze pomoci oko ovoga ako bude procitao temu.

Hvala na poverenju :)
Ovaj kod kompesuje / dekompresuje sa HD-a ... mislim da Vladi bas to treba jer su mu resursi na HD - u a ne u exe-u
http://www.elitesecurity.org/t318692-0#1914906

A sto se tice packera (X Files obrisi ovo ako je reklama)
http://www.eurora3d.com/exeprotectionwizard.html

[Ovu poruku je menjao Eurora3D Team dana 11.04.2008. u 03:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?13.04.2008. u 13:42 - pre 194 meseci
Jedno pitanje za exeprotection wizard, posto sam napravio svoj exe packer koji embed-uje dll-ove i neki xml ..
Za koji tip aplikacija je pozeljno da se koristi ovaj wizard u smislu zastite od hakerisanja ili nekog ilegalnog outsourcing-a ?
Tip exe-a koji sam napravio je za multimedijalni sadrzaj (player.exe sa modulima (media player,flash,iexplorer,rss news ticker itd...)) i koji imaju sve vrste resursa (od property dialoga do bitmapa) a nisu uradjeni kao *.ocx.
Nisam jos ugradio nikakvu vrstu zipovanja ili enkripcije pa me zanima koje su posledice ?
Pretpostavljam da je mozda IE engine tu najveca potencijalna security rupa?


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?13.04.2008. u 21:23 - pre 194 meseci
@deerbeer wizard je namenjen za sve PE fajlove (exe,dll i ocx) i trebao je da se zove PE Protection Wizard
Kad se jednom pokrene pravi kontekst menu (desni klick na exe,dll ili ocx) za brzu zastitu fajla.
Nacini zastite su modifikacija PE headera (nevide se importovane dll), dodavanje loader stub-a , kompresija fajla.
Necu u detalje :) ali posle zastite kad se fajl otvori u debugeru debuger ne moze da nadje ulaznu tacku koda(za exe), nevide se ni importi.
Resource hacker programi nemogu da ekstraktuju podatke (slike , ikonice i sve ostalo).
Ako je doslo do greske (sto se vrlo retko desava ,a za exe nikad) uvek mozes da vratis stari fajl zato sto je sacuvan u folderu samo mu je dodato .bak (koje treba obrisati ...)
Posle zastite testiraj fajl (pokreni ga) i ako radi jednom radi uvek i sve je ok
Po om misljenju ova zastita je vrlo dobra i jednostavna

Probaj ga na nekom profi fajlu npr Photoshopu :)
(neregistrovana verzija radi 5 puta ...)

By the way :) sad sam probao na Photoshopu ... smanjio ga ja sa 15MB na 7MB


[Ovu poruku je menjao Eurora3D Team dana 13.04.2008. u 22:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?14.04.2008. u 10:28 - pre 194 meseci
Citat:
@Eurora3D Team
Nacini zastite su modifikacija PE headera (nevide se importovane dll), dodavanje loader stub-a , kompresija fajla.
Necu u detalje :) ali posle zastite kad se fajl otvori u debugeru debuger ne moze da nadje ulaznu tacku koda(za exe), nevide se ni importi

Upravo sam na to mislio ..
Hvala puno ... probacu pa cu javiti rezultate i utiske ...
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako da sakrijem resorse koje koristi C++ exe?

[ Pregleda: 2936 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.