Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da sakrijem racunar na mrezi?

[es] :: SOHO Networking :: kako da sakrijem racunar na mrezi?

[ Pregleda: 6592 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
*.dialup.neobee.net.

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon kako da sakrijem racunar na mrezi?28.05.2005. u 16:50 - pre 229 meseci
Zanima koji je najbrzi nacin (ako postoji), da sakrijem racunar na mrezi? Znaci da mu se moze pristupiti, odnosno da sve normalno radi, samo da se ne vidi u okviru workgroup-a.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: kako da sakrijem racunar na mrezi?28.05.2005. u 18:12 - pre 229 meseci
Isključiš "File and Printer Sharing" u Network podešavanjima za adapter i neće se videti u okviru Workgroupa.

Marko.

P.S. Jedini način da računar učiniš potpuno nevidljivim na mreži je da ga ugasiš ili isključiš sa mreže. Neki uređaj uvek zna da je nešto negde uključeno ;-).
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
217.24.27.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: kako da sakrijem racunar na mrezi?28.05.2005. u 19:22 - pre 229 meseci
Ma meni treba da on radi u okviru mreze, znaci da mu se moze pristupiti. Samo ne zelim da se vidi kad se klikne na my network places, pa na nas workgroup. Ovako svako ko ga vidi klikne na njega da vidi sta ima, i njaka mi racunar dok radim na njemu. A ipak hocu da neki ljudi koji imaju vec mapirane drive-ove ka mojim serovanim folderima normalno koriste to sto je serovano. Znam ja da se on moze naci i ovako i pristupiti mu se, ali ce se ovim znatno smanjiti broj ljudi kojima ce stvarno biti do toga.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: kako da sakrijem racunar na mrezi?28.05.2005. u 20:52 - pre 229 meseci
Malo ti je neodrdjen yahtev, cemu treba da se pristupa na tom racunaru. ako ces da driys neki server kao recimo http, mail, ftpo, neki gam eili tako nesto, onda u firewall-u na tom racunaru blokiraj pristup svim portovima osim portova koje koristi server.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: kako da sakrijem racunar na mrezi?28.05.2005. u 22:08 - pre 229 meseci
Probaj da iskljucis ovaj servis. Ako sam dobro razumeo, ovo bi trebalo da resi tvoj problem.

"Computer Browser

Reguliše i održava listu kompjutera i resurse koji se nalaze na mreži. Ovaj Service nije potreban na kucnim racunarima, pogotovo ako nisu ni na kakvoj mreži. Ustvari, ukoliko se Service iskljuci, a racunar je povezan na mrežu, još uvek možete
da koristite sve resurse mreže. Na velikim mrežama, jedan racunar je MASTER a drugi je pomocni master. Svi ostali samo javljaju da su spremni da preuzmu ulogu svakuh 12 minuta u slucaju kvara na jednom od dva glavna racunara. Nema nikakvog laga (usporenja) ako se ovaj Service iskljuci na svim sem na jednom racunaru (mada je i to pitanje). Iz predostrožnosti, ostavite ga da radi na jednom racunaru jer Service ne treba da radi na svim racunarima svo vreme."

Preuzeto sa http://www.elitesecurity.org/tema/33225
YU2MP
 
Odgovor na temu

skydiver021

Član broj: 21898
Poruke: 107
*.nsinfo.co.yu.



Profil

icon Re: kako da sakrijem racunar na mrezi?31.05.2005. u 10:19 - pre 229 meseci
Iz komandnog prompta kucaš
NET CONFIG SERVER /HIDDEN:YES
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: kako da sakrijem racunar na mrezi?05.06.2005. u 21:19 - pre 229 meseci
A da stavis $ na kraj imena foldera kog serujes? Tako ce folder ostati nevidljiv za sve i moze mu se pristupiti preko ukucane putanje \\racunar\folder1$.
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
217.24.27.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: kako da sakrijem racunar na mrezi?09.06.2005. u 08:33 - pre 229 meseci
Ne radi mi to. I dalje se vidi normalno, zajedno sa $. Ni ono iz cmd sa hidden ne radi.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: kako da sakrijem racunar na mrezi?09.06.2005. u 12:48 - pre 229 meseci
@ghost2k3
Tvoja zelja je zaista ne standardna, jer se kosi sa osnovnim principom deljenja dokumenata. Ako imas nesto da "ponudis" ostalim korisnicima na mrezi, oni to moraju i da "vide". Ako to sto nudis nije za svacije oci, onda na scenu stupaju sher- i security- dozvole. U tom slucaju ti niko bez tvog dopustenja nece "njakati" po racunaru, jer ce dobiti poruku "Access deny". A to zaista nije nikakvo opterecenje za tvoj racunar.
Resenje koje ti je predlozio "Smark" MORA da radi! Znak "$" (bez navodnika) se inace ne stavlja na kraj imena foldera koji serujes, vec na kraj sher- imena za taj folder. Tako je ime foldera i dalje npr. "folder1", ali sher- ime mu je "folder1$" (ako si npr. tako odredio), a pristupas mu sa "\\server\folder$". Takav folder se ne vidi na mrezi, ali pomocu pomenute putanje mu mogu pristupati samo korisnici iz grupe Administrator lokalnog racunara na kome se nalazi taj folder (u slucaju Workgroup-e). To znaci da ce ti korisnici inace imati i punu kontrolu nad tim racunarom.
Ja bih se usredsredio na dozvole, a ako ti to nije dovoljno, onda bih se, kao sto rece "Broker", igrao sa zastitnim zidom (bilo ogranicavanjem portova, IP adresa sa kojih se moze pristupiti ili kombinacijom oba).
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: kako da sakrijem racunar na mrezi?09.06.2005. u 13:11 - pre 229 meseci
Inace, i "Skydriver"-ov predlog funkcionise (upravo sam probao). Ali moras da sacekas izvesno vreme da se MasterBrowser lista apdejtuje (kod mene je trajalo jedno 10-15 minuta). E ne znam sta ce se desiti posle restarta, probaj sam.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: kako da sakrijem racunar na mrezi?

[ Pregleda: 6592 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.