Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zadaci za takmicenje za 7. i 8. razred O. S.

[es] :: Visual Basic 6 :: Zadaci za takmicenje za 7. i 8. razred O. S.

[ Pregleda: 15030 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.186.*



+1 Profil

icon Zadaci za takmicenje za 7. i 8. razred O. S.28.03.2008. u 23:18 - pre 196 meseci
E evo neceg zanimljivog da se malo promrdaju vijuge...

E ovo sam ukrao sa Pascal / Delphi / Kylix foruma da vidim ima li ovde nekih takmicara :)

Tamo se povela raspravka o tome kako su nasa takmicenja iz Informatike nepostena ili bar neprijateljski nastrojena prema ucenicima. Sa cime se ja 100% slazem jer sebe smatram za zrtvu tih neobavesenih i neinformisanih, mastiljavih organizatora takmicenja informatike koji su zadnji put snimili svoj program na busenu karticu a od tad racunaru su prilazili samo kada su setali gradom i prosli pored radnje u kojoj se prodaju racunari!

Naime ja sam besan na njih jer nam je 2002 na republickom u Novom Sadu bilo onemoguceno da radimo na racunaru, vec smo zadatke radili na papiru, a rekli su nam da radimo pascal sto nema veze s' mozgom s obzirom da je moja O.S. radila BASIC, tako da predpostavljam da one dve sto su to pregledale i ne poznaju sintaxu Basic-a. Sto me je u startu izneviralo jer ja radim tako sto svaki program dok pisem i isprobavam a to na papiru nikako ne ide... Ovako i da napravim gresku necu znati...

Znam da je ovoj poruci verovatno mesto u onoj temi ali morao sam da podelim ovo sa vama a znam da 90% vas ne zalazi u pascal forume.

Evo zadataka da malo razvijate male sive celije:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
79.101.233.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Zadaci za takmicenje za 7. i 8. razred O. S.29.03.2008. u 13:47 - pre 196 meseci
Citat:
stefanpn: E evo neceg zanimljivog da se malo promrdaju vijuge...

E ovo sam ukrao sa Pascal / Delphi / Kylix foruma da vidim ima li ovde nekih takmicara :)

Tamo se povela raspravka o tome kako su nasa takmicenja iz Informatike nepostena ili bar neprijateljski nastrojena prema ucenicima. Sa cime se ja 100% slazem jer sebe smatram za zrtvu tih neobavesenih i neinformisanih, mastiljavih organizatora takmicenja informatike koji su zadnji put snimili svoj program na busenu karticu a od tad racunaru su prilazili samo kada su setali gradom i prosli pored radnje u kojoj se prodaju racunari!

Naime ja sam besan na njih jer nam je 2002 na republickom u Novom Sadu bilo onemoguceno da radimo na racunaru, vec smo zadatke radili na papiru, a rekli su nam da radimo pascal sto nema veze s' mozgom s obzirom da je moja O.S. radila BASIC, tako da predpostavljam da one dve sto su to pregledale i ne poznaju sintaxu Basic-a. Sto me je u startu izneviralo jer ja radim tako sto svaki program dok pisem i isprobavam a to na papiru nikako ne ide... Ovako i da napravim gresku necu znati...

Znam da je ovoj poruci verovatno mesto u onoj temi ali morao sam da podelim ovo sa vama a znam da 90% vas ne zalazi u pascal forume.

Evo zadataka da malo razvijate male sive celije:


Samo da te pozdravim i da ti kazem da si drpio zadatak koji sa ja postavio jer su to ljudi trazili, sve u svemu hvala ti sto siris temu, malecki ima sutra regionalno takmicenje pa cu i taj zadatak da postavim kada se sve zavrsi, ono sto mene zanima dali ima jos negde mogucnosti da se nadjer jos zadataka za pascal.
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.186.*



+1 Profil

icon Re: Zadaci za takmicenje za 7. i 8. razred O. S.29.03.2008. u 14:28 - pre 196 meseci
Citat:
stefanpn: ...

E ovo sam ukrao sa Pascal / Delphi / Kylix foruma da vidim ima li ovde nekih takmicara :)

...


Rekoh ja ... da sam "pozajmio" ovo!

Postavio sam je ovde posto velika vecina sa ovog foruma ne posecuje pascal / delphi / kylix forume. A tema me je jako zainteresovala jer sam te skolske 2001 / 02 bio prvi u regionu iz informatike. A na republickom se bas i nisam proslavio zbog nacina na koji je takmicenje organizovano u Novom Sadu.

Ja se secam da sam zadatke uzimao iz lista "Mladi Fizicar" i lista "Matematika" (Nisam bas siguran da je to pravo ime). Uglavnom te listove jos uvek imam samo su u Paracinu(ja sam trenutno na FAX-u) pa kad budem stigao skeniracu ih i postaviti na forum. Pogledaj malo u GOOGLE-u pa javi ako pronadjes nesto interesanto.

Zelim ti puno uspeha za "maleckog"!
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
79.101.233.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Zadaci za takmicenje za 7. i 8. razred O. S.29.03.2008. u 16:40 - pre 196 meseci
Citat:
stefanpn: Rekoh ja ... da sam "pozajmio" ovo!

Postavio sam je ovde posto velika vecina sa ovog foruma ne posecuje pascal / delphi / kylix forume. A tema me je jako zainteresovala jer sam te skolske 2001 / 02 bio prvi u regionu iz informatike. A na republickom se bas i nisam proslavio zbog nacina na koji je takmicenje organizovano u Novom Sadu.

Ja se secam da sam zadatke uzimao iz lista "Mladi Fizicar" i lista "Matematika" (Nisam bas siguran da je to pravo ime). Uglavnom te listove jos uvek imam samo su u Paracinu(ja sam trenutno na FAX-u) pa kad budem stigao skeniracu ih i postaviti na forum. Pogledaj malo u GOOGLE-u pa javi ako pronadjes nesto interesanto.

Zelim ti puno uspeha za "maleckog"!


Hvala ti puno. A ako budes mogao postavi zadatke koje imas .Pozzzz
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Zadaci za takmicenje za 7. i 8. razred O. S.

[ Pregleda: 15030 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.