Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao u Iraku ili Avganistanu

[es] :: Vodič za posao :: Posao u Iraku ili Avganistanu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 73932 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glingur
bez zanimanja

Član broj: 176189
Poruke: 9
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Posao u Iraku ili Avganistanu19.03.2008. u 01:07 - pre 194 meseci
Pozdrav svima!
Zna li neko kako doci do posla u Iraku ili Avganistanu -obezbedjenje i sl- sa srpskim drzavljanstvom?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu19.03.2008. u 01:12 - pre 194 meseci
Hmm... prve dve lokacije za informisanje o ovome koje meni padaju na pamet su Američka ambasada i Ministarstvo odbrane.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu19.03.2008. u 02:00 - pre 194 meseci
pogledaj u Vodicu za emigraciju...
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.11.*



+228 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu19.03.2008. u 02:17 - pre 194 meseci

Posao mozes da potrazis na: http://www.dangerzonejobs.com.

Naravno, treba da dodam da se pristup gore navedenom sajtu placa u iznosu od 50US$, to je zivotna clanarina
(ili prevedeno na nas jezik "jednokratno"). Za ozbiljnost sajta ne treba sumnjati.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 20.03.2008. u 01:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zexoni
Beograd

Član broj: 114933
Poruke: 67
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu20.03.2008. u 18:53 - pre 194 meseci
@glingur
Probaj ovako: http://www.erinysinternational.com/
Javi obavezno sta si uradio,interesuje me sta ce ti odgovoriti
Pozdrav
 
Odgovor na temu

glingur
bez zanimanja

Član broj: 176189
Poruke: 9
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu21.03.2008. u 23:44 - pre 194 meseci
@zexoni
Probao sam da ih kontaktiram, ali nisu odgovorili na mail.
Isti slucaj i sa drugim ljudima koji su pokusali sa ovom kompanijom.
Da li si i ti pokusavao nesto?
 
Odgovor na temu

glingur
bez zanimanja

Član broj: 176189
Poruke: 9
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu21.03.2008. u 23:48 - pre 194 meseci
I da dopunim...
Srbi vec rade za Erinys u Iraku, ali verovatno iz rep. Srpske, sa BiH drzavljanstvom.
Isto je i sa kompanijom SOC-SMG.
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
81.93.87.*



+10 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu22.03.2008. u 17:44 - pre 194 meseci
Citat:
glingur: @zexoni
Probao sam da ih kontaktiram, ali nisu odgovorili na mail.
Isti slucaj i sa drugim ljudima koji su pokusali sa ovom kompanijom.
Da li si i ti pokusavao nesto?
Nece ti ni odgovoriti. Zadnje novosti na stranici su iz 2006. Ko zna i ima li ista od ovih.
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

zexoni
Beograd

Član broj: 114933
Poruke: 67
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu22.03.2008. u 19:05 - pre 194 meseci
Nisam pokusao nista,iskreno receno.Mislio sam da prvo preradim postojeci CV,onako kako mislim da bi trebalo da se konkurise za takvu vrstu posla.Sto se tice stranice posle cu opet da je otvorim,nisam ni gledao kad je update-ovana!
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
81.93.87.*



+10 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu22.03.2008. u 21:09 - pre 194 meseci
Ovdje kod nas je jedna grupa ljudi isla u Irak (neki su jos tamo i uglavnom rade na obezbjedjenju), ali svi su isli preko posrednika (agencija) koji su im uzimali dobar procenat za tu uslugu. I kao po nekom pravilu niko od tih koji su bili ne zeli da prica o nacinu na koji su otisli. I ja sam zainteresovan za ovu vrstu posla, ali je jednostavno nemoguce saznati bilo sta konkretno.
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

glingur
bez zanimanja

Član broj: 176189
Poruke: 9
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu22.03.2008. u 23:50 - pre 194 meseci
Zainteresovani iz BiH idu preko agencije Dreshak security koja ima kancelariju u Brckom, a regrutuje ljude za americku kompaniju SOC-SMG. To nije nikakva tajna. Problem je naci posao sa srpskim pasosem. U americkim kompanijama to je nemoguce, engleske kompanije su ranije zaposljavale ljude iz Srbije. Sada ne znam, pokusavam da nadjem nesto. Npr. erinys, koji smo vec pomenuli i Genric security, koji ima bazu u Basri i par nasih koji rade tamo. Genric takodje ima predstavnistvo u Bg ali ne moze se ovde konkurisati za neki posao u Iraku, jedino putem interneta. A imam utisak da te online aplikacije niko i ne gleda.
Ako dobijete neku novu informaciju, javite...
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.11.*



+228 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu24.03.2008. u 00:04 - pre 194 meseci

Citat:
imam utisak da te online aplikacije niko i ne gleda


Ja odgovorno tvrdim da se svaka uredno primljena aplikacija razgleda ali je presudno za dobijanje posla
KO JE POSLAO aplikaciju i sta u njoj pise.

Sta hocu reci. Aplikacija mora imati tezinu, a to znaci :

Koliko vremena si radio taj posao, gde si ga radio i za koga si radio.
Koja je bila pozicija( rang-cin) koji si imao.
Koje si obuke prosao ( gde i koliko dugo si obucavan i naravno ko je vrsio obuku )
Dosije ( osudjivan ili ne )
Porodicno stanje
Materijalno stanje ( dugovi, poroci-kocka)
Preporuke, nagrade i unapredjenja
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.11.*



+228 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu24.03.2008. u 00:16 - pre 194 meseci
Citat:
ali svi su isli preko posrednika (agencija) koji su im uzimali dobar procenat za tu uslugu


Imam nekoliko pitanja u vezi ovoga :

1. Kolko iznosi taj procenat i kako je utvrdjeno da je taj procenat " dobar "
2. Ako ja mogu da odvedem tebe na neki posao i pri tome ti na tom poslu uzimas svaki mesec jednu
solidnu platu, zasto ti nebi naplatio tu svoju uslugu ili da prevedem zasto bih ja to cinio za djabe.
3. Dali su lica koja su prihvatila usluge te agencije znali kolko je cena te usluge ?



Citat:
I kao po nekom pravilu niko od tih koji su bili ne zeli da prica o nacinu na koji su otisli.


Uglavnom je to i deo ugovora. Da se ne prica o poslu.

Inace moj stav je : JEBEMTI radnika obezbedjenja koji ide okolo i prica o svom poslu.
 
Odgovor na temu

car10
Beograd

Član broj: 131182
Poruke: 52
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.roulette-profit.com


Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu24.03.2008. u 17:19 - pre 194 meseci

Jeste li razmišljali o 72-goj ili 63-oj brigadi? Posle izvesnog vremena zatražite da vas pošalju u KZB i milina, a lova do krova.


Za one koji ne znaju!
Cirilica nije zabranjena na es-u, vec zaobidjena!
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu24.03.2008. u 17:30 - pre 194 meseci
Probajte preko KBR-a.Mnogi makedonski drzavljani rade za njih u Iraku i Afganistanu.Ne znam da li im je poslovna politika da ne zaposljavaju Srbe...vredi pokusati ipak.Inace,KBR je bukvalno "pozadina" americke armije.Vozaci i majstori su trazena zanimanja...
 
Odgovor na temu

zexoni
Beograd

Član broj: 114933
Poruke: 67
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu24.03.2008. u 18:54 - pre 194 meseci
@closhar
Znam i ja da dosta Makedonaca ide preko njih da radi tamo,i koliko sam citao na forumima kazu da lova nije losa,ali me int kako otici sa nasim drzavljanstvom.U Makedoniju valjda dolaze njihovi agenti i tako to funkcionise,nas izgleda svi zaobilaze!
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu24.03.2008. u 19:24 - pre 194 meseci
Pazi,nigde nisam procitao da ne primaju nase drzavljane.Zato sam rekao da vredi probati.Ostavi CV na njihovom sajtu i apliciraj za sto je moguce vise pozicija.Kako sam cuo,potrebna je informacija kad njihovi predstavnici dolaze u ambasadu u Skoplju i otici na razgovor...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu24.03.2008. u 20:20 - pre 194 meseci
Citat:
A imam utisak da te online aplikacije niko i ne gleda.


Nije tačno, upravo suprotno. Išao sam prošle godine na intervju u Sarajevo - Holidej In. Bila je ogromna gužva, tako da me je mrzelo da čekam ( jedno 5 sati ), pa sam pokupio info sa oglasne table gde su do detalja napisali kako se aplicira. Registrovao sam se, aplicirao i posle... hmmm... dva meseca su mi odgovorili. Međutim, predomislio sam se i odustao. Sada je mi je krivo. Ne znam, nemam sačuvan link u bookmarksima ali ću pogledati na mail i dati link. To je baš za Irak i mnogo je ljudi iz Bosne otišlo.
Međutim, ima tu nešto između redova. Naime, u blizini Tuzle je dugo vremena bila američka baza Orao, tako da su uglavnom odlazili ljudi koji su godinama radili za amer. vojsku. Po preporuci. Otišlo ih je blizu 10 000... bar sam tako čuo.
Sa strane tu se jako teško upada ( mada će vas uveravati u suprotno ). Ja imam vojno iskustvo, a i radim vezano za logistiku pa mislim da su me zbog toga zvali.
Spektar poslova je zaista širok. Znam da su ovi što su otišli, prvo išli u USA, pa posle toga raspoređivani.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu24.03.2008. u 23:46 - pre 194 meseci
Moj ujak je u Iraku, a brat od ujaka u Afganistanu. Srpski drzavljani nemaju prodju. Oni su sa BH pasosima.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.12.*



+228 Profil

icon Re: Posao u Iraku ili Avganistanu24.03.2008. u 23:48 - pre 194 meseci
Ova me diskusija potseca na cestu scenu iz nasih kafica, basti i lokala.

Sede par omladinaca, pricaju o velikim poslovima, o sleperima i hiljadama eura i dolara. Razglabaju do detalja kako ce izvesti posao i koliko ce zaraditi i posebno po koliko ce ko uzeti od posla. Diskusija je zucna, ali posle nekog vremena postavlja se pitanje svih pitanja : " imamo li mi para za jos jednu turu pica ili da se kupimo ". Ali sta je bitno, oni su vodili zucnu diskusiju o velikom poslu, razglobili su do detalja sve momente bitne za posao, ostala su samo jos par tehnickih detalja, treba samo da:

NADJU ROBU
ORGANIZUJU TRANSPORT
i naravno da NADJU KUPCA koji ce to kupiti, a jos i da ima pare da plati.

Vodi se diskusija nekoliko dana o dobro placenom poslu, o poslu obezbedjenja u ratnoj zoni, za strane kompanije ili jos interesantnije za Americku vojsku, ali niko ne prica o svojim referencama. Vazno je da se vecina diskutanata slaze da je opet prisutna teorija zavere protiv Srba i da je to osnova sto ih niko ne zove na posao.

Registrujte se na www.dangarzonejobs.com , pa pogledajte listu kompanija koje rade u Iraqu i Avganistanu.
Registrujte se na http://www.secureaspects.com, pa pogledajte ponude za posao, jos interesantnije pocece i da vam stizu svakodnevno liste otvorenih pozicija.

Pa ako ste bili u SAJ, u Zandarmeriji, u MUP-u ili u odredjenim jedinicama pri DB, relativno brzo dobice te posao.

Ako vam je iskustvo iz obezbedjenja na nivou : " ja sam stajao na vratima na zurci koju sam sam organizovao", u tom slucaju mozda vas pozovu za savetnike ili konsultante.


 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Posao u Iraku ili Avganistanu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 73932 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.