Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banca Intesa Internet kartica

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Banca Intesa Internet kartica
(TOP topic, by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 311018 | Odgovora: 627 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
94.230.178.*



+105 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica28.07.2009. u 17:24 - pre 179 meseci
Citam na temi Raiffeisen Virtuon, da prilikom kupovine artikala cija je cena recimo u $, a ti na racunu imas €, oni prvo pretvaraju € u DIN, pa onda DIN u $, cime se gubi nekih 5-6%. Kakva su iskustva u Intesi po ovom pitanju?
I jos 1 pitanje, koji su uslovi za dobijanje ove kartice, tekuci, devizni rc ili nesto trece, jer ne vidim njihov interes, ako nema nikakve naknade ni za mesecno odrzavanje.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica28.07.2009. u 17:51 - pre 179 meseci
Interes im je da banka uzima proviziju na menjacke poslove. Intesa online ima jedan od najskupljih prodajnih kurseva za euro. Treba ti tekuci racun. Devizni ne moras imati. Ali sa racuna internet kartice mozes prebaciti sredstva na devizni ali ne mozes na tekuci. Npr, ti imas otvoren samo devizni racun za internet karticu i tekuci racun. Igras online kladionicu. Uplatis sa dinarskog 20 evra na devizni internet kartice. Sa tih 20 evra odigras kladionicu i dobijes 100 evra. Tih 100 evra ne mozes podici ako nemas obicni devizni racun da ih prebacis na racuna internet kartice...Ako otvaras, otvori i devizni racun jer se i za njega ne placa mesecna naknada. Nek ti stoji. Zatrebace...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.sbb.rs.



+105 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica29.07.2009. u 10:12 - pre 179 meseci
O kakvoj menjackoj proviziji je rec? Da li im ja dajem € ili DIN? A ako je item koji kupujem u $, da li je bolje dati dolare, ili oni "menjaju" sta god da im das.

Hocu da izvadim Visa internet karticu, da li je neophodno da otvorim i dinarski-tekuci rc, ili je dovoljan i samo devizni, da bih mogao da koristim on line banking?
Da li je bolje imati valutu u $ ili € ili obe, u zavisnosti sta se kupuje (da li je cena u $/€)?

[Ovu poruku je menjao ironman dana 30.07.2009. u 18:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
212.200.221.*



+5 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica31.07.2009. u 18:59 - pre 179 meseci
Otvorio sam Intesin osnovni tekući račun i automatski dobio a vista devizni račun kao i LIB, međutim nisam ni znao za taj devizni dok nisam otvorio online sajt i kome mogu da pristupim bez problema, e sad sto mene interesuje je kako da saznam prve tri i zadnje dve cifre "pretpostavljam da su prve tri broj 160" a koje su zadnje dve jer na sajtu piše samo onih srednjih trinaest cifri i još me zanima dali su sve te cifre potrebne kad neko hoće da ti uplati pare na taj devizni, u banci sam dobio samo karticu gde mi piše broj dinarskog računa 160-xxxxxxxxxxxxx-33?! Hvala unapred!

 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica31.07.2009. u 19:04 - pre 179 meseci
Pa pitaj u banci? Ako zelis da ti neko uplati pare na tvoj devizni racun idi do banke i trazi da ti daju instrukcije za placanje iz inostranstva, dobices sve napismeno za 10 minuta. Takodje, ako nemas karticu tog racna idi tamo gde si otvorio racun i reci im to.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
212.200.214.*



+5 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica31.07.2009. u 19:33 - pre 179 meseci
Ok, hvala ti! Nego je sad kasno i ne rade pa zato pitam a u svakom slucaju otiću u ponedeljak do banke pa ću videti sa njima!

P.S.
Karticu tekućeg dinarskog sam dobio ali deviznog nisam i znam samo trinaest srednjih cifri što pišu na online.bancaintesabeograd.com a koje su naravno drugačije od onog dinarskog! pozz
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.sbb.rs.



+105 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica06.08.2009. u 10:22 - pre 179 meseci
Ako je cena u $, da li je bolje imati $ ili € na racunu ?
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
77.46.206.*



+5 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica10.08.2009. u 20:15 - pre 179 meseci
Evo malo pre sam dobio odgovor od Intese i kažu da se može plaćati preko interneta sa A Vista deviznim računom.

Pročitajte poruku

Poštovani,


Ukoliko na On line-u vidite deviznu podpartiju tekućeg računa (broj vašeg tekućeg računa – EUR posle brojeva 51 su brojevi 304) ne bi postojala mogućnost da uz taj račun zahtevate Visa Elektron karticu. Ako na On line-u vidite broj računa A vista devizni račun ( posle brojeva 51 su brojevi 302), ova kartica se zahteva uz taj devizni račun. Održavanje ove kartice se ne plaća i nju možete koristiti za plaćanja putem interneta. Uplatu iz inostranstva možete da primite na ovaj devizni račun, a ne na Visa Elektron karticu. Da bi Vam neko fizičko ili pravno lice uplatilo novac iz inostranstva potrebno je da im dostavite Instrukciju za plaćanje. Instrukciju možete uzeti u bilo kojoj ekspozituri Banke Intesa ili pozivom našeg Kontakt Centra možete je dobiti na Vašu e mail adresu. Na Instrukciji se nalaze svi potrebni podaci, na osnovu kojih fizičko ili pravno lice daje nalog svojoj banci da izvrši transfer novca na Vaš devizni račun u Banci Intesa.


E sad ono što mene interesuje je kako da plaćam preko te kartice ako na njoj nema ona tri broja na dnu kartice... moguće da nemam jer sam ja taj račun otvorio još dok je bila Delta Banka a to tad nije moglo.

Jel bi ja sad trebao da zamenim tu karticu i jel neko ima tu novu karticu od Intese (A Vista) i ima ta tri broja sto svi spominju?
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.87.159.*



+5 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica16.08.2009. u 15:49 - pre 178 meseci
Uzeo sam i Visa Internet... isto na sajtu pise a vista (kao kod obicnog deviznog) tako da sam skontao na sta je mislila... sad imam osnovni dinarsi, devizni (stedni) i devizni namenski i sve funkcionise. pozz
 
Odgovor na temu

gile011
Beograd

Član broj: 12500
Poruke: 33
89.216.16.*



Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica17.08.2009. u 10:55 - pre 178 meseci
Citat:
ironman: Ako je cena u $, da li je bolje imati $ ili € na racunu ?


Ja pitao (jer poker naplacuju u $ :) ) sve jedno ti je ako donosis eure na salter. Znaci ako imas 10e koje uplacujes, oni ti pretvore u din pa kupe dolare, isto i kad uplacujes direktno na sajt tako da ti dodje isto
 
Odgovor na temu

markojo
Beograd

Član broj: 118002
Poruke: 13
95.180.36.*



+1 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica19.08.2009. u 13:47 - pre 178 meseci
Evo napokon mi javise da mogu da podignem svoju Banca Intesa Internet Karticu na Dusanovcu (BG).
Posle 30 i par dana, mada su mi bili rekli da cu je dobiti za 15 ak.
Inace po zadnjoj informaciji ceka se oko 10 dana.
Planirajte je ipak malo unapred.
 
Odgovor na temu

Krsnik123
Anev Predrag
Beograd

Član broj: 230708
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica21.08.2009. u 18:03 - pre 178 meseci
Imam par pitanja... da li moze da se napravi sa ovom karticom pay pal acount ili pay by cash itd ? I da li je ovo kao neki fazon game card-a? Posto nece da mi prodje transakcija na https://billing.ndoorsgames.com/fillup/payment_option.asp .... Pomoc
 
Odgovor na temu

gile011
Beograd

Član broj: 12500
Poruke: 33
*.zona.org.yu.



Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica22.08.2009. u 12:06 - pre 178 meseci
Citat:
markojo: Evo napokon mi javise da mogu da podignem svoju Banca Intesa Internet Karticu na Dusanovcu (BG).
Posle 30 i par dana, mada su mi bili rekli da cu je dobiti za 15 ak.
Inace po zadnjoj informaciji ceka se oko 10 dana.
Planirajte je ipak malo unapred.


To je zato jer sluzbenike mrzi da te zovu,
ja sam posle mesec dana cekanja zvao korisnicki servis(centralu) i pitao da li je stigla kartica u ekspozituru i receno mi je da je stigla ,
a kad sam otisao u ekspozituru na koverti je pisalo
broj fixnog telefona - "zauzet",
br. mobilnog - "nije dostupan"

pa da nisam bio dostupan valjda bi dobio poruku da me je neko zvao
 
Odgovor na temu

Hrundi V. Bakshi

Član broj: 105083
Poruke: 13
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica24.08.2009. u 18:05 - pre 178 meseci
Evo još jedno iskustvo. Baš u vreme kad sam napisao prethodni post i nahvalio banku poručio sam knjigu iz Amerike (Barnes & Noble). Taj iznos se automatski rezerviše na kartici čim klikneš dugme "charge". Nakon nekoliko dana, kad su obrađivali porudžbinu ustanovili su da nemaju tu knjigu i otkazali porudžbinu (i obavestili me mejlom). Sad bi ta rezervisana sredstva na kartici trebalo da se oslobode.

Međutim, prolaze dani, a te pare i dalje stoje rezervisane, dakle nije naplaćeno (niti će da bude, jer su otkazali) a ne mogu ni da ih trošim ni da ih podignem. Ja napišem mejl prodavcu, on mi odgovori da to kada će pare da budu oslobođene zavisi samo od moje banke. Kaže da obično traje do 5 dana. Posle nedelju dana odem u banku i tamo saznam da moram da ispunjavam nekakav formular (gde treba da se navede tačan datum porudžbine, prodavca i razlog zašto tražim svoje pare(!)) pa oni tu žalbu ili šta li je šalju negde (u glavni štab valjda) da REŠAVAJU, i da postupak traje 45 dana od dana kad si predao žalbu. Dakle da nisam otišao, po svemu sudeći bi ih oslobodili nikad.

Znači to vam je procedura na koju treba da budete spremni ako slučajno nešto ne bude u redu sa vašom porudžbinom. Srećom je ovo bilo samo 35 evra, bilo bi vrlo nezgodno da sam naručio nešto od 300-400 evra.

To je bilo pre oko mesec dana, pare i dalje stoje rezervisane, nadam se da će da se sažale i vrate mi moje pare :)

Edit: dobra vest je da mi je proradio online banking sa IE 8, možda ima neke veze sa operativnim sistemom koji sam menjao. I da, pitao sam onu službenicu za taj depozit od 10 evra koji sam morao da uplatim, pošto devojka hoće da uzme sebi karticu. Kaže da to sad nije potrebno (ali bilo je kad sam ja vadio karticu). Tako da eto - ta misterija je rešena.
 
Odgovor na temu

PiceCLuE
Blokovi, NBgd

Član broj: 27338
Poruke: 156
*.eunet.co.yu.

Sajt: blokovi.com


Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica25.08.2009. u 08:38 - pre 178 meseci
Uh, bas nezgodno. Ja imam ovu karticu ali nisam je jos koristio ali imam i rajfajzenov virtuon i imao sam te slucajeve da se rezervisu pare pa oslobode... sve je bilo automatski i bez takvih neprilika
 
Odgovor na temu

scylerx
nope
Beograd

Član broj: 146869
Poruke: 303
*.telenor.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica30.08.2009. u 11:20 - pre 178 meseci
Kada sam je ja uzimao rekli su mi da se sredstva rezervišu do maximum 30 dana, ali to izgleda da nije tačno.
Kada sam otvarao net karticu otvorio sam 2 devizna računa, pošto je jedan vezan za samu karticu a drugi mi služi da na njemu držim keš i transferišem po potrebi na samu karticu (to sam učinio po preporuci već ranijih korisnika, i hvala im za to negomene gleda sinjorita za šalterom i kaže da nije moguće vršiti transakcije sa jednog na drugi račun naravno da to nije tačno i zabuna je trajala čitavu sekundu dok se drugi nisu ukljičili. Nego sam imao malo problema da mi zaista proradi transfer dok nisam pozvao operatera i objasnio mu da mi nije ponuđena ta opcija između računa, ali i to se rešilo za neki minut. Za sada zadovoljan, ali transakcije su mi beznačajne veličine, vazane za kupovinu kredita za mob, net, i poneki servis na nekom site-u, ipak je ovo SubRbija za nešto komplikovanije, kad nema uređenog zakona i kad postoje špediteri.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.225.*



+363 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica30.08.2009. u 12:34 - pre 178 meseci
Ako su male sume u pitanju kod uplata iz inostranstva, sto se tice provizije bolja varijanta je Wester Union. Zasto? Pa provizija je 2-3 evra veca(ako je i toliko), ali mnogo, mnogo jednostavno. Nekom vam uplati, da vam broj transakcije, ime, grad i drzavu odakle salje i vi to odnesete u banku, popunite formular za 2 minuta i isplate vam gotovinu. Salje li vam neko preko banke, to je procedura koja traje 4-7 dana zavisno koji dan u nedelju vam uplacuju. Uplata u ponedeljak-stize u petak. Mnogo sporo i komplikovano u odnosu na prvi nacin...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

markojo
Beograd

Član broj: 118002
Poruke: 13
95.180.36.*



+1 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica02.09.2009. u 16:55 - pre 178 meseci
Zna li neko jak file sajt koji trazi pretplatu a da prihvata ovu karticu ?
Treba mi jedan file - video velicine 400 MB, u stvari ima ih raznih verzija 100-200MB , 1GB.
Iz nekog razloga nema ga medju besplatnim sherovanim, i među torentima, samo sponsored download, direct download...
Nasao sam ga na usenext.com, Idownloadall.com,nowdownloadall.com, i jos nekoliko shto americkih shto evropskih sajtova, medjutim ne prolazi kartica kao viza electron.
Molim adrese ako ima dobrih sajtova.




[Ovu poruku je menjao markojo dana 02.09.2009. u 18:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Hrundi V. Bakshi

Član broj: 105083
Poruke: 13
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica06.09.2009. u 10:01 - pre 178 meseci
Citat:
scylerx: Kada sam je ja uzimao rekli su mi da se sredstva rezervišu do maximum 30 dana, ali to izgleda da nije tačno.
Kada sam otvarao net karticu otvorio sam 2 devizna računa, pošto je jedan vezan za samu karticu a drugi mi služi da na njemu držim keš i transferišem po potrebi na samu karticu (to sam učinio po preporuci već ranijih korisnika, i hvala im za to :-) negomene gleda sinjorita za šalterom i kaže da nije moguće vršiti transakcije sa jednog na drugi račun :-) naravno da to nije tačno i zabuna je trajala čitavu sekundu dok se drugi nisu ukljičili. Nego sam imao malo problema da mi zaista proradi transfer dok nisam pozvao operatera i objasnio mu da mi nije ponuđena ta opcija između računa, ali i to se rešilo za neki minut. Za sada zadovoljan, ali transakcije su mi beznačajne veličine, vazane za kupovinu kredita za mob, net, i poneki servis na nekom site-u, ipak je ovo SubRbija za nešto komplikovanije, kad nema uređenog zakona i kad postoje špediteri. :-)

Izgleda da su tvoji bili u pravu. Ja sam prethodni post napisao nekoliko dana pre tog roka, a tačno na mesec dana su pare oslobođene. Meni to za rok od mesec dana službenica kod koje sam popunjavao onu žalbu nije rekla. Verovatno nisam ni morao to da radim. Što opet ne menja činjenicu da je sistem vrlo problematičan, kad meni tip iz B&N kaže da u proseku oslobađanje para traje do 5 dana. Ali dobro, važno je da neki rok ipak postoji, da ne mora da se piše žalba svaki put.
 
Odgovor na temu

scylerx
nope
Beograd

Član broj: 146869
Poruke: 303
*.telenor.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica22.09.2009. u 10:11 - pre 177 meseci
Kada mi prođe kupovina, rezervacija traje nekoliko dana, zasad nisam imao problema, nego me ubija u pojam što pri kupovini na domaćim sajtovima euro računaju po kupovnom kursu za efektivu, npr srednji kurs je 93din dok je za efektivu 91din, tako da se u toj razlici namiruju i zarađuju.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Banca Intesa Internet kartica
(TOP topic, by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 311018 | Odgovora: 627 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.