Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117383 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
*.pyrotherm.co.yu.

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...04.11.2007. u 15:59 - pre 199 meseci
Treba mi savet oko ovoga kako ovo da resim .

Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...konkretno Banca Intesa.

Posto klijent nije u mogucnosti preko Moneybookers ( bar tako kaze)
kako mogu da primim uplatu na drugi nacin , znaci direktno na moj devizni racun?
I ukoliko je moguce, koje informacije treba da prosledim klijentu?
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...04.11.2007. u 16:22 - pre 199 meseci
Pozivom na broj 011/3108888 ili na salteru banke.
.
 
Odgovor na temu

IvanR.
Ivan Rakic
Mladenovac

Član broj: 44281
Poruke: 639
*.exe042.net.



+5 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...04.11.2007. u 23:27 - pre 199 meseci
Moze wire transferom (uz pomoc SWIFT koda)!!!
Zatrazi SWIFT instrukcije od banke, ali moras imati otvoren devizni racun u valuti koju primas!


Jedno pitanje za ostale, kolika je provizija na manje sume npr 20-30 eur preko wire transfera, jer sam negde cuo da korespodentske banke uzimaju fixno po 15 eur, onda to nema smisla!
konkretan slucaj, uplata iz holandije na devizni racun Societe Generale banci!
korespodentska banka je Societe Generale u Frankfurtu!
Hvala
 
Odgovor na temu

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
*.pyrotherm.co.yu.

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...05.11.2007. u 06:04 - pre 199 meseci
Imam otvoren devizni racun u Banca Intesi.

Znaci Wire transferom !

Koji SWIFT kod treba poslati uplatiocu, SWIFT kod banke Intese u Beogradu ili SWIFT kod Intermediary banke u Nemackoj i da li treba da mu se posalje ceo RS3516.... broj ?



 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...05.11.2007. u 11:08 - pre 199 meseci
Najvažnije je da mu pošalješ IBAN kôd (ovo što počinje sa RS3516...) jer je to u stvari tvoj broj računa zapisan u međunarodnom bankarskom formatu. Takođe, obavezno mu pošalji sve SWIFT instrukcije pošto se IBAN još uvek ne koristi za rutiranje finansijskih transakcija u svim zemljama.
 
Odgovor na temu

igvan
Ivan Mladenović
Niš

Član broj: 14481
Poruke: 142
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...13.11.2007. u 12:25 - pre 199 meseci
@varginjo

Ako uspes da primis uplatu wire-om javi kolke su provizije banke.
I ja imam devizni u Intesi i treba neke uplate iz Nemacke da primim.
Poz.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.co.yu.



+76 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...06.12.2007. u 13:02 - pre 198 meseci
Sad sam zvao Intesu, može da se otvori poseban devizni racun, transakcija traje par dana, ali je provizija samo 0.25 posto. Za razliku od Western union gde je (info iz Privredne Banke Beograd):
do 500 evra 14 posto
do 1040 evra 10 posto
preko toga 4 posto.

I sad kad treba da mi se uplati 5000 evra, kod ovih 200 evra provizija, a u Intesi 12.5 evra... U cemu je fora?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...06.12.2007. u 13:26 - pre 198 meseci
Zar nije Western union za ljude koji nemaju racun u banci, nesto kao klasicno slanje postom, direktno na kucnu adresu?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.201.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...06.12.2007. u 13:39 - pre 198 meseci
WU je jednostavniji jer ne treba račun, ali je i mnooooogo brži - obično već za manje od sat vremena od slanja možeš da podigneš novac, dok wire zna da putuje i po 10 dana. Zato i košta toliko. Mislim da nije moguće dogovoriti da ti se donese novac kući jer oni u principu ne znaju kod kog agenta ćeš ti da se pojaviš i zatražiš isplatu...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...06.12.2007. u 17:48 - pre 198 meseci
Citat:
MagicMaster
I sad kad treba da mi se uplati 5000 evra, kod ovih 200 evra provizija, a u Intesi 12.5 evra... U cemu je fora?


Nema fore - Western Union sluzi za:

a) Crnce iz Afrike, gde 99.9% stanovnistva nema bankovni racun, a nemaju po kome da im posalju lovu jer bi nestala
b) Krimose koji hoce brzo da prebace lovu bez da se puno petljaju sa bankarskim sistemom
c) Ljudima koji moraju >odmah< da prime pare, znaci u roku od minuta a ne dana (mada i za to postoji fora u banci, zove se AVIS-telegrafska dojava i kosta opet manje nego ovi zelenasi)

I jedni i drugi a ni treci nemaju puno izbora, nego da placaju te bolesne provizije. Ej, ***ote... 14% za EUR transakcije - pa toliko banka pokupi na kamati za 2 godine... Zelenasenje, cisto - pa jos i legalno.

Bezi od Western Uniona ukoliko mozes da imas devizni racun, a siguran sam da mozes. Ostavi ga Afrikancima i krimosima.

Citat:
tdjokic
Zar nije Western union za ljude koji nemaju racun u banci, nesto kao klasicno slanje postom, direktno na kucnu adresu?


Da, ali ne ide "na kucnu adresu" vec primalac mora da ode u kancelariju WU-a (obicno su to banke, mada ima mi drugih varijanti) - u principu je jako brz, ali za tu brzinu ti skinu kozu sa ledja.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...06.12.2007. u 23:00 - pre 198 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: dok wire zna da putuje i po 10 dana.
Ovo mi je cudno. Meni stize penzija iz Slovenije za 2 - 3 dana, sto nije krivica wire-a nego raznih teta i cika na salterima, a za slicno vreme stizu i pare sa Floride.

Humor je sa provizijom. Nekad je nula, nekad par eura, niko ziv nece / ne zna da kaze kako to funkcionise.

Citat:
Ivan Dimkovic: Da, ali ne ide "na kucnu adresu" vec primalac mora da ode u kancelariju WU-a
Da, priblizno tako sam mislio, fizicki prijem para bez racuna, nisam mislio striktno ono na kucnu adresu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Raoul_Duke

Član broj: 164929
Poruke: 55
79.101.170.*



+1 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...20.12.2007. u 22:03 - pre 198 meseci
Citat:
Ovo mi je cudno. Meni stize penzija iz Slovenije za 2 - 3 dana, sto nije krivica wire-a nego raznih teta i cika na salterima, a za slicno vreme stizu i pare sa Floride.



Za priliv iz inostranstva, maksimalan period cekanja do isplate je tri radna dana od trenutka slanja novca. I to nema nikakve veze sa raznim tetama i cikama na salterima vec sa Zakonom o deviznom poslovanju, koji je kod nas jako rigidan.

I naravno da nema veze da li se novac salje iz Slovenije ili Floride ... Pa ne salju se novcanice fizicki. To bi bilo slicno tvrdnji da e-mail iz Bugarske mora brze da nam stigne od onog iz Australije.
 
Odgovor na temu

bobanex
Boban Mitrovic
Pozarevac

Član broj: 45916
Poruke: 393
*.madnet.sohosistem.net.

ICQ: 54710282
Sajt: matematika-012.tk


+31 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...21.12.2007. u 04:30 - pre 198 meseci
Odete do banke i zatrazite da podese racun kako bi mogao da prima devizne uplate u nekoliko valuta naravno ukoliko je to potrebno. Recimo ja sam stavio eur, ch i usd. Potom zatrazite da vam za svaku valutu otstampaju instrukcije za uplatu i onda te iste instrukcije prosledite uplatiocu.
Inace te instrukcije se razlikuju samo za "Intermediary bank" koja opet zavisi od valute.

Doduse te instrukcije su malo opsirnije, mislim da ima i podataka koji nisu neophodni i vecinu prilicno zbunjuju.
Ustvari ja kad zelim da mi neko uplati novac na devizni racun posaljem instrukcije ali vecina ljudi kaze da prema njima nema pojma da popuni uplatnicu za transfer novca. A to je sve verovatno posledica toga sto ne zele da zamole salterske sluzbenike da im pomognu oko popunjavanja.

U sustini mislim da je neophodno dostaviti swift code banke primaoca, broj ziro racuna, ime i prezime i naziv banke.
Ako je neko u mogucnosti mogao bi da postavi skeniranu uplatnicu pa da pokusamo da resimo u potpunosti ovaj problem koji verovatno vecinu muci.

U attachmentu je primer instrukcija za uplatu u eurima.

Ako neko nadje ovu informaciji za korisnu moze slobodno da mi uplati par eurocenti :)
Shoutcast striming za online radio stanice
http://shout-cast.tk
Rešeni zadaci sa prijemnih ispita
http://matematika-012.tk
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maran
Mladen Maran
Beograd

Član broj: 28531
Poruke: 3
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.beach-volley.co.yu


Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...29.01.2008. u 21:09 - pre 196 meseci
Par pitanja za one koji su već primali novac iz inostranstva:
1. Čuo sam da je potrebno da se piše neka izjava (ne znam tačno ge dal u poreskoj upravi ili drugde) o poreklu ili rezlogu primanja novca pa ako znate nešto više o tome kažite.
2 Do koje sume nije sumnjivo da se prima novac iz inostranstva i da se piše ta izjava
Hvala
 
Odgovor na temu

Popudopulus
Zivo roblje
SRBIJA

Član broj: 148588
Poruke: 63
195.252.70.*



+1 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...16.09.2008. u 02:59 - pre 189 meseci
Da ne postavljam novu temu, postavicu pitanje ovde. Moj brat u Nemackoj ima firmu za web design, pocinjem uskoro da radim za njega preko neta. Rekao mi je da otvorim racun u banci na koji moze da mi salje novac, procitao sam dosta tema ovde ali su mnogo zastarele. Da li moram da otvaram firmu za ovako nesto? Nemam otvoren ni jedan privatni racun u nekoj banci, koje je trenutno najbolje resenje i koja banka bi mi uzimala najmanji profit za transfer?
 
Odgovor na temu

Popudopulus
Zivo roblje
SRBIJA

Član broj: 148588
Poruke: 63
195.252.70.*



+1 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...17.09.2008. u 02:38 - pre 189 meseci
Ima li neko odgovor? :(
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...17.09.2008. u 04:14 - pre 189 meseci
Citat:
Raoul_Duke: Za priliv iz inostranstva, maksimalan period cekanja do isplate je tri radna dana od trenutka slanja novca. I to nema nikakve veze sa raznim tetama i cikama na salterima vec sa Zakonom o deviznom poslovanju, koji je kod nas jako rigidan.


Izvinjavam se, tek sam sad video odgovor na moj post.

Elem, drago mi je da me je kolega sa foruma prosvetlio po ovom pitanju.

Znaci, tri radna dana i pare stignu? A KOJA radna dana - ovde ili tamo? Sta ako je tamo praznik bas tad, pa se skupi 2 dana praznika + 2 dana vikenda + ovde nekakav praznik + 3 radna dana? Lepo je sto je zakon kod nas rigidan, ali ja bih vise voleo da je realan nego rigidan. Nekako sam alergican na rec "rigidan".

Citat:
I naravno da nema veze da li se novac salje iz Slovenije ili Floride ... Pa ne salju se novcanice fizicki. To bi bilo slicno tvrdnji da e-mail iz Bugarske mora brze da nam stigne od onog iz Australije.
Jasno je meni to oko mejla, ali nisam ubedjen da iz svake drzave novac putuje do Srbije preko istog broja posrednickih banaka, pa su mozda terminali preoptereceni kad sluzbenik pokusa da ukuca podatke, pa je pao sistem, pa ovo, pa ono.

A ako ja nisam u pravu za te razne okolnosti i cike i tete na salterima, sta se onda koji djavo ceka 3 radna dana - zar im toliko vremena treba da stigne taj "e-mejl" ili sta je vec?

Uvek me iznova neko iznenadi svojim sablonskim gledanjem na zivot, koji ja evo relativno uspesno gledam 66 punih godina i nagledao sam se svega i svacega sto demantuje vecinu tih rigidnih stavova i slicnih stosova.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 17.09.2008. u 05:26 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...17.09.2008. u 04:29 - pre 189 meseci
Citat:
Popudopulus: Ima li neko odgovor? :(
Poslao sam ti PP. Nije bas nesto narocito upotebljiv odgovor, ali ima nekih ideja. Pare primam preko obicnog deviznog racuna, meni ovde nista ne uzimaju za transfer, banka je Rajfajzen.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Raoul_Duke

Član broj: 164929
Poruke: 55
77.46.225.*



+1 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...17.09.2008. u 18:39 - pre 189 meseci
Citat:
Uvek me iznova neko iznenadi svojim sablonskim gledanjem na zivot, koji ja evo relativno uspesno gledam 66 punih godina i nagledao sam se svega i svacega sto demantuje vecinu tih rigidnih stavova i slicnih stosova.



Izvini, ali bankarstvo (uglavnom) i jeste šablon. U tom segmentu ekonomije je legislativa najrigidnija i to je svakako jedan od najuređenijih delova našeg poslovnog okruženja. Svidelo se to nekome ili ne ...

To nisu moji stavovi, niti moj pogled na svet (koji je sve, samo ne uzak), ali jeste moj posao.


Elem, odgovor na prethodno pitanje je sledeći:


Prvi korak je otvaranje deviznog računa po viđenju (a vista). U Intesi je za to potrebna jedino lična karta. Zatim se službeniku kaže iz koje zemlje će biti priliva i on u skladu sa tim štampa na A4 papiru instrukciju za priliv novca iz inostranstva. Na njoj se nalaze sledeći podaci: 1) informacija o posredničkoj banci u inostranstvu preko koje se vrši transfer (SWIFT itd.); 2) informacija o domicilnoj banci (tj. banci u kojoj primalac ima otvoren račun, SWIFT itd.) i 3) IBAN i ime primaoca. Četvrto opciono polje sadrži svrhu uplate.

Tu instrukciju je potrebno dostaviti onome ko šalje novac, a on sa njom ide u svoju banku. Od kada se uplati novac, potrebno je da prođu do tri radna dana, da novac stigne na račun. Dakle, ne računa se vikend, niti praznik. Kažem do tri dana, jer može da bude i kraće. Duže traje samo u slučaju nekih nedostataka. Jedan od najčešćih je kada je pošiljilac pravno lice, jer je tada neophodno navesti svrhu uplate, i ne prihvataju se opšta mesta, tipa povraćaj duga ili tome slično. Ponekad korisnik treba da potpiše izjavu u vezi primljenog novca, tj. svrhe uplate.

U Intesi, provzija na loro doznake (prijem novca iz inostranstva) je:

do 100 EUR - nema je
100-10.000 EUR - 0.25%, min. 300 din.
preko 10.000 EUR - 0.15%, max. ne mogu da se setim.

Moguće je da pošiljilac snosi kompletne troškove transakcije, pa u tom slučaju primalac nema nikakve troškove na ime provizije.


Sve ovo se odnosi na fizička lica (koja primaju novac in inostranstva).


Nadam se da sam bio od pomoći.
 
Odgovor na temu

Popudopulus
Zivo roblje
SRBIJA

Član broj: 148588
Poruke: 63
195.252.70.*



+1 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...17.09.2008. u 22:48 - pre 189 meseci
Raoul_Duke,
hvala ti puno na odgovoru, dosta si pomogao!!!
Imam jos jedno, mozda glupo pitanje, sta je najpametnije da navedem kao svrhu uplate? Napisao sam u prethodnom postu da mi brat salje novac koji sam "zaradio", ali ne bih vole to da navodim, mada me brine da li bi on u tom slucaju imao nekih problema sto se poreza tice, jer mi je rekao da sto vise para posalje, manje poreza placa. Jer on te transfere stavlja kao racune da je platio nesto a ne navodi sta!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117383 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.