Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prelazak na Mac - ponuda i podrška u Srbiji

[es] :: Macintosh :: Prelazak na Mac - ponuda i podrška u Srbiji

[ Pregleda: 3996 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Prelazak na Mac - ponuda i podrška u Srbiji25.02.2008. u 10:55 - pre 195 meseci
Je l' može neko da mi kaže kakva je podrška za Mac u Srbiji? Ozbiljno razmišljam o migraciji na tu platformu, pa me zanima kako stoje stvari po tom pitanju.

Konkretno:
1. Kakva je servisna podrška? Da li se Macovi popravljaju ovde, na licu mesta, ili se šalju u neki regionalni centar? Ovo mi je važno jer ne bih želeo da ostanem bez produkcione mašine na duže od par dana.
2. Koliko je razgranata distributerska mreža? Da li postoji tržišna konkurencija? Da li su cene Mac računara kod nas drastično više nego u USA?
3. Kakav je izbor softvera? Da li, na primer, mogu da se nađu Merlin 2 i Parallels kod naših prodavaca?

Unapred se zahvaljujem za odgovore na ova pitanja.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Prelazak na Mac - ponuda i podrška u Srbiji25.02.2008. u 11:14 - pre 195 meseci
ukratko:

cene su vece cak i od evropskih gradova, ne puno ali ipak vece (npr 50e. na 2000e. racunar)

ComTrade je najjeftiniji u Srbiji.
ali isto tako ComTrade ima najgoru mogucu podrsku/prodaju - debili su mi poslali pogresnu memoriju za MacMini kupljen pre mesec dana kod njih - i to toliko pogresnu da nije mogla fizicki da se uglavi u MacMini a tacno su znali o kom je modelu rec jer je kod njih kupljen.

Platio sam i onda cekao 3 meseca na AirPort Extreme...

i josh gomila gluposti sa njima, ali kao sto sam rekao najjeftiniji su.
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: Prelazak na Mac - ponuda i podrška u Srbiji25.02.2008. u 11:32 - pre 195 meseci
Phoenix je još jeftiniji, samo nemaju uvek sve na lageru.

Parallels i Merlina možeš da kupiš on-line, tako da ti tu lokalni distributer nije potreban.

Što se servisa tiče - hardove i memorije menjaju ovde, za ostalo se, valjda, šalje u Francusku.
Verovatnoća da će nešto sem harda da ti crkne je poprilično mala.
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prelazak na Mac - ponuda i podrška u Srbiji25.02.2008. u 21:36 - pre 195 meseci
Citat:
Buum: Da li su cene Mac računara kod nas drastično više nego u USA?

Jesu, ali tako je i sa većinom drugih Brandname računara, ne samo za Apple računare.

Ovde su cene Apple računara dosta slične cenama u drugim zemljama iz regiona koje ne koriste euro (bivša Jugoslavija, Bugarska, Turska...)

Jeste da je ovde skuplje nego u Nemačkoj ili Francuskoj, ali razlika u ceni nije baš nešto velika... u Nemačkoj i Francuskoj je možda jeftinije za oko 5% do 10%.

Tako je uglavnom i za PC računare, ne samo za Apple računare... ovde su cene malo veće nego u zemljama koje koriste euro.

Citat:
Buum: Koliko je razgranata distributerska mreža?

Mac može da se kupi i u mnogim PC prodavnicama, ali mislim da je mnogo bolje da se kupi u nekoj prodavnici koja ima dosta iskustva sa Apple računarima, nego u nekoj koja od skoro prodaje Apple računare i nema iskustva s njima.

Pitao sam u nekoliko PC prodavnica za MacBook i svi kažu da mogu da poruče, ali kad sam pitao da li OS X Leopard dolazi uz te MacBookove i da li mogu da poruče AirPort Express i bežični Mighty Mouse, kao da sam ih pitao koji je hemijski sastav Saturna i Jupitera.

Mislim da je bolje da se Mac kupi u nekoj prodavnici koja prodaje samo Apple računare, pošto se u većini prodavnica PC računara prodavci skoro uopšte ne razumeju u Mac.

 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Prelazak na Mac - ponuda i podrška u Srbiji25.02.2008. u 22:54 - pre 195 meseci
Citat:
Dachaz: Phoenix je još jeftiniji, samo nemaju uvek sve na lageru.

Parallels i Merlina možeš da kupiš on-line, tako da ti tu lokalni distributer nije potreban.

Što se servisa tiče - hardove i memorije menjaju ovde, za ostalo se, valjda, šalje u Francusku.
Verovatnoća da će nešto sem harda da ti crkne je poprilično mala.


da, oni uzimaju od ComTrade-a ... imaju isto sto ima i ComTrade na lageru.

Doduse nisam ni ja nista kupovao od ComTrade nego od firme iz Stare Pazove koja nabavlja robu od ComTradea i u sustini i ja dobijem nesto bolje cene nego sto su u ComTradeu.

@dzeronimo - to je problem - ni sam ComTrade se ne razume u Mac, odnosno oni koji rade Apple program u ComTradeu - katastrofa!
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Prelazak na Mac - ponuda i podrška u Srbiji08.03.2008. u 23:37 - pre 195 meseci
Hvala svima na dosadašnjim odgovorima.

Verujem da će navedena iskustva Mac korisnika u Srbiji biti od koristi svima koji razmišljaju o prelasku na ovu platformu. Feel free to share your oppinion and experience.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Prelazak na Mac - ponuda i podrška u Srbiji

[ Pregleda: 3996 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.