Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Algoritam za igru sa kartama

[es] :: Art of Programming :: Algoritam za igru sa kartama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19176 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Algoritam za igru sa kartama10.10.2003. u 10:14 - pre 249 meseci
ok, za preferans predlažem http://pref.viaphoenix.net/

postavljen je forum, sve je prilično blanko, ali može da se krene!
 
Odgovor na temu

galimpic
Goran Alimpic
Beograd

Član broj: 15210
Poruke: 16
*.nyc.rr.com



Profil

icon Re: Algoritam za igru sa kartama19.10.2003. u 16:55 - pre 248 meseci
Pridruzujem se ideji i nudim svoju skromnu pomoc. Ja sam napravio program za online preferans (www.ipref.com), igra se pomocu programa koji se skine sa sajta, a onda se igraci povezu s tim sto je jedan od njih server, a dvojica klijenti. Posto je cesto jako tesko naci treceg (a ponekad i drugog), napravio sam da jednog ili dva igraca moze da zameni program. Cilj mi nije bio da to bude glavni nacin koriscenja, pa je algoritam prilicno jednostavan, ali program i dalje igra bolje od nekih mojih zivih protivnika :) Uglavnom, savrseno bi bilo da moze da se igra preko servera, kao na MSN Game Zone (obozavam tamo da igram bridge), ali to zahteva dosta truda, kao i placanje servera, zar ne? Ako se nas nekoliko udruzi, mislim da bi moglo da se to odradi i da bi bilo puno ljudi koji bi dolazili.
 
Odgovor na temu

Božo

Član broj: 78949
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: Algoritam za igru sa kartama20.10.2003. u 21:04 - pre 248 meseci

www.preferans.hr
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Algoritam za igru sa kartama21.10.2003. u 07:52 - pre 248 meseci
Dowloadovao sam nekih 5 programa za pref. Znači, toga ima. Ono čega nema jeste adresa na koju bih mogao otići i krenuti da igram. Da postoji takvo nešto verovatno bi ova tema bila izlišna, ovako nije. Drago mi je da se Goran javio (njegov program se nalazi u pomenutih 5), njegovo iskustvo kao i iskustvo drugih mogu da pomognu da se realizuje onlajn varijanta.
Ako neko vidi razlog zašto to ne bi bilo izvodljivo - neka kaže sada, ili nek zauvek ćuti

preFForumi su na adresi http://pref.viaphoenix.net/ipb/ i tamo ima dovoljno mesta za svaku priču i rad na temu preferansa. Puni se polako, jer koliko stižem jedino je es mesto gde se cela priča reklamira. Još jedan poziv za posetu forumima, dalje neću dosađivat

:D
 
Odgovor na temu

Flashman88

Član broj: 321587
Poruke: 12



+2 Profil

icon Re: Algoritam za igru sa kartama19.07.2014. u 11:42 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Vasić:
Citat:
filmil:
Program za preferans napisala su dvojica naših ljudi (zaboravih kako behu imena, jedan se valjda potpisao kao Nidža) na osnovu knjige Dr Dragoša Cvetkovića u kojoj je izložena kompletna heuristika za tu igru. Ako želiš da pišeš jak preferans, onda ti je jedini pravi put da nabaviš dotičnu knjižicu.


E odmah da ti kazem da je taj program pisao neki tip koji DEFINITIVNO nije Nidza jer je pref.exe shareware (jos onda sam zvao doticnog gospodina koji je trazio pogolemu sumu novca za takvu "igricu") a tek posle nekog vremena sam naisao na verziju koja je besplatna, IDENTICNA pa cak i potpis Nidza i jos neko stoji na istom mestu kao i potpis autora. Sto bi se reklo blago Nidzi i njegovom drugaru - krekovali su mu program :)


A imas li jos negde tu shareware verziju, il bar ime autora...Net je pun iskljucivo ovom besplatnom.Prvi put od tebe cujem da je to ustvari ta krekovana...Mada mozda se covek predomislio,dao kod,proradio s nekim na njemu,tj. s tim Nidzom i verzija postala freeware...Do sad je mogao da tuzi 1005 puta...
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Algoritam za igru sa kartama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19176 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.