Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mandriva 2008 problem sa adsl modemom

[es] :: Linux hardware :: mandriva 2008 problem sa adsl modemom

[ Pregleda: 4282 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

silverbulet0.50

Član broj: 171697
Poruke: 4
79.101.180.*



Profil

icon mandriva 2008 problem sa adsl modemom03.02.2008. u 18:24 - pre 197 meseci
Cao svima imam problem sa mandrivom 2008 nece na net preko adsl modema
pomagajte
unapred hvala
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: mandriva 2008 problem sa adsl modemom03.02.2008. u 18:55 - pre 197 meseci
Koji modem? Koja greska ti se javlja prilikom konekcije? Sta si sve pokusao da uradis?

Niko ovdje ne moze da gleda u carobnu kuglu pa da ti onda pomogne.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: mandriva 2008 problem sa adsl modemom06.02.2008. u 16:04 - pre 197 meseci
Bolje odi kod provajdera i traži im ruter neki ili da ti daju neko uputstvo kako da podesiš taj modem pod Linuxom.

Ako ti kažu da ne znaju kako da namestiš to pod Linuxom, a nemaju ni rutere, onda napiši tačno koji to modem imaš ili pređi kod nekog provajdera koji daje ruter umesto modema.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: mandriva 2008 problem sa adsl modemom06.02.2008. u 17:51 - pre 197 meseci
Citat:
silverbulet0.50: Cao svima imam problem sa mandrivom 2008 nece na net preko adsl modema
pomagajte
unapred hvala
USB prikljucak?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

DzemaludinPerajic
Self-Unemployed
Arandjelovac

Član broj: 160572
Poruke: 30
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.agencijanetmark.com


Profil

icon Re: mandriva 2008 problem sa adsl modemom22.03.2008. u 22:24 - pre 195 meseci
Rekoh, bolje da ne otvaram novu temu, mozda neko naleti i ovako...
Elem, problem je isti kao i kod "otvaraca" ove teme.
Pre nekih par dana sam skinuo "Mandriva Linux One" sa neta i instalirao na komp. Kompletno sam odusevljen OS-om, prepoznao je skoro sve sto imam od hardvera (a i nemam nesto posebno, Sempron 3000+, ASRock sa nVidia GF 6100, 512 MB ram) i sve lepo radi po samoj instalaciji (pusta filmove sviju vrsta, cak i FLV sto je za mene komplet iznenadjenje... naravno osim DVDa sto su i napomenuli tokom instalacije), radi i Compiz & stuff...
Ne radi jedino stampac (HP officejet 4255), OS ga prepoznaje ali nema drajvere za njega (valjda :-), i to kontam da cu osposobiti kad osposobim internet.
E sad, imam adsl kod NeoBee-a sa modemom Sagem F@st 800 E4 i procitao sam dosta izlaganja na ovu temu (sto na ovom forumu, sto po netu) ali nikako ne uspevam da resim problem.
Meni, za razliku od ostalih ljudi koji imaju slican problem, lampice na modemu sijaju po samoj instalaciji, u Network Centru pise da je to 'unknown adsl usb modem', ali i da ima modul za njega 'ueagle_atm' i da mi stoje svi fajlovi u /lib/firmware/uagle_atm tako da kontam da raspakivanje arhive 'ueagle-data-1.1.tar.gz' nema nikakvog smisla (to sam nasao kao resenje na forumima sa istom temom). Kada ubacim svoj [email protected] i password pise 'connecting' i tako stoji dok ga ja sam ne prekinem. Isto tako nasao sam u uputstvu za instalaciju modema pod Windows-om da treba odabrati PPPoE LLC 8/35, pa sam ukljucio u Mandrivi PPPoE ali ni to nije pomoglo.

Zna li neko resenje?

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
79.101.171.*



+37 Profil

icon Re: mandriva 2008 problem sa adsl modemom22.03.2008. u 22:29 - pre 195 meseci
ueagle-atm driver module je vec ubacen u tvoj kernel. Sto znaci da ne treba da ga kompajliras iz sourcea. Ali moras da instaliras firmware u /lib/firmware/ueagle-atm folder. Mozes da ga skines sa http://eagle-usb.org/ueagle-atm/non-free/ueagle-data-1.1.tar.gz ... I naravno posle toga restart. U svakom slucaju isprati sledece linkove..
http://atm.eagle-usb.org/wakka.php?wiki=PagePrincipaleEn
http://forum.eagle-usb.org/vie...96c0146879e4da3c484de214879de9
http://atm.eagle-usb.org/wakka.php?wiki=Eagle4svnHOWTO
 
Odgovor na temu

DzemaludinPerajic
Self-Unemployed
Arandjelovac

Član broj: 160572
Poruke: 30
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.agencijanetmark.com


Profil

icon Re: mandriva 2008 problem sa adsl modemom23.03.2008. u 12:51 - pre 195 meseci
Ali ja vec imam /lib/firmware/ueagle-atm folder posle same instalacije Mandrive i u njemu se nalazi svi fajlovi koji se nalaze i u arhivi ueagle-data-1.1.tar.gz (otvorio sam ih i uporedio) cak ih ima i vise. Zar instalacija ne podrazumeva samo smestanje fajlova u taj folder?
Mislim, totalni sam pocetnik u Linuxu i tek polako kontam kako funkcionise... Hteo sam samo da mi proradi net pa da iz Linuxa provaljujem sve ostalo jer ovako moram svaki put da se izlogujem iz Win-a pa da ulazim u Linux, pa onda iskrsne nesto novo, pa onda opet u Win zbog neta... i sve tako.

P.S. Danilo, puno hvala na odgovoru. Nadam se da cu iz ovih linkova skontati nesto.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
77.46.254.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: mandriva 2008 problem sa adsl modemom23.03.2008. u 15:37 - pre 195 meseci
Eh taj sagem :-D... Jedina distribucija koja automatski prepoznaje ovaj modem je upravo Mandriva 2008. Ja mislim da je Dzemo u pravu i da su oni ispravni drajveri vec ubaceni u kernel i da postoji paket pri instalaciji koji sadrzi firmware za ovaj modem. Jedino moras da podesis konekciju. Ja se zaista ne secam jer je poodavno bilo ali postoje dve varijante:
1. Treba samo iz harddrake-a da podesis ADSL na 8.35 i da otkucas svoj username i password ili
2. Mora da se podesi da mandriva gura adsl preko nas0 a ne eth0 porta. Za to ces morati mozda da ubacis lib-atm biblioteku i onaj dugo pominjani br2684ctl programcic, procedura je ista kao u prethodnim postovima na ovu temu...

Ja sam doticni modem batalio pre 5-6 meseci ali se secam da me je mandriva odusevila koliko je lagano podesavanje ovog modema bilo pod njom (u svim ostalim distroima postoji malo duza procedura za instalaciju ali kad je uvezbas ne treba ti vise od 5 minuta za ceo setup)
make love - !war
 
Odgovor na temu

boodala2
savetnik u avokaci forumu za
istraživanje ruda i gubljenje vremena
Tunguzija

Član broj: 182069
Poruke: 60
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: mandriva 2008 problem sa adsl modemom23.05.2008. u 19:08 - pre 193 meseci
(imam novi ugao gledanja na problem)
Da li je eventualno u pitanju kod tebe ISDN linija na kojoj je nakacen Sagem 800 E4?
*naime u ovim firmverovima ne nalazi se firmver za povezivanje na isdn za E4
ima ga samo onaj za analogni ,ima tamo neko uputstvo kako da se izdvoji
iz windows (tm) drajvera ali mi nije bas jasno.

analogno ide ok? ili ne...
na mandrivi je u kontrolnom centru pa new DSL connection pa se VPI ,VCI upisuju na advanced

a isto moze da pravi problem neki od specijalnih parametara ,ondosno drajverski modul ima
neki isohronuos mode
http://www.ubuntu-rs.org/forum/viewthread.php?tid=4993&page=2

Code:
sudo rmmod ueagle-atm
sudo modprobe ueagle-atm altsetting=1 annex=1

ovo mu pstavi neki paramtri kulci-palci

ali na mandrivi ovi parametri treba da se dodaju u ono kad se ide da izlista hardver
pa ima opcija za ueagle-atm drajverski modul

pa se tamo doda u dve linije
altsetting=1
annex=1
ako je to u pitanju kazem uvek da nista ne znam i da nije nista sigurno.
原子公爵
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: mandriva 2008 problem sa adsl modemom

[ Pregleda: 4282 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.