Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64044 | Odgovora: 269 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?19.05.2008. u 23:31 - pre 193 meseci
bobant, Sigma 17-70 i Canon 17-55 IS su veoma različiti objektivi (verujem da si testove već video). Ovaj Canonov primer za 17-55 nije neki, ima i znatno boljih.

Najmanja razlika je u samoj oštrini (btw. svaka Sigma je oštrija nego što pretpostavljaš), ali tu svaka sličnost prestaje.

Svetlosna jačina, stabilizacija, boje, fokus, brzina, preciznost, izrada, kontrole, itd. - obesmišljavaju svako ozbiljnije poređenje.

p.s. Žare, krstasti AF senzori bi doprineli preciznosti fokusa, za čim 450 D vapi.
 
Odgovor na temu

bobant
Pancevo

Član broj: 181749
Poruke: 79
79.101.164.*



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?22.05.2008. u 16:44 - pre 192 meseci
Misterije fokusiranja.... (za mene)
Citat:
Abdee: AF sistem iz 450D frikombinovan sa napucanim senzorom nije dorastao zadatku. Tacka. Sa F4-5.6 staklima jos i moze da prodje ali cim se navrne brzo staklo, sve ode u "umjetnost". Drugarov 450D sa 18-55IS radi kao zmaj ali sa mojim bivsim Tamronom 17-50 je toliko gresio da to nije bilo normalno iako je objektiv savrsen i sto se ostrine i fokusa tice.

Koje fotografske veštine i trikovi bi mogli da se primene i tako izbegnu gorepomenuti focus problemi sa 2.8 i svetlosno jačim objektivima?
Da li su, u praksi, 350D/400D imuniji?
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?22.05.2008. u 19:32 - pre 192 meseci
Gadjas tamo gde postoji veca sansa da ubode tj. u "kontrast", ako su objektivi stvarno zverski brzi koristis periferna AF polja da ne pomeras fokusnu ravan prilikom rekadriranja, koristis seljacku metodu "pucaj dvaput uz refokus da overis", redovno duvas prasinu sa AF senzora...

350D je bio prilicno njanjav sto se preciznosti AF tice a 400D je nesto bolji. Ali... I na jednom i na drugom se konstantna greska poput FF/BF moze srediti pomocu imbus kljuca od 1,5mm i "pet minuta straha" tj. moguca je kalibracija u kucnim uslovima...

Rebeli imaju velika AF polja koja su u stvari zahvataju jos vise od onog sto je nacrtato u trazilu tako da je preciznost AF vec tu sjebana. Podela na klase i smestanje u cenovni rang samo jos pogorsavaju stvari.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?22.05.2008. u 19:54 - pre 192 meseci
U jbt, al' sam se smorio
Izgleda da će i drugo telo biti (najmanje) 40D. A baš sam mislio da uzmem jedno sićušno za situacije kad trebaju dva...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bobant
Pancevo

Član broj: 181749
Poruke: 79
79.101.164.*



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?23.05.2008. u 19:11 - pre 192 meseci
Misterije fokusiranja.... (za mene)

Na kratko sam imao 40D. AF polje (AiAF mod) koje je zasvetleo nije bilo ono koje sam očekivao. Phil to nije naveo kao problem kod 40D. Vaše mišljenje?




[Ovu poruku je menjao bobant dana 24.05.2008. u 09:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 08:33 - pre 192 meseci
U većini stvari se slažem sa ocenom DPreview, osim u tačnosti fokusa.

450 D definitivno ima problema sa AF sistemom, makar ovaj moj primerak. Procenat out-of-focus snimaka je verovatno najveći nego kod bilo kog DSLR aparata ikada.

Juče sam ga isprobavao po dnevnom svetlu, protivsvetlu i sličnim varijacijama dobrog osvetljenja i bilo je grešaka u fokusu kakvih ne bi smelo da bude. Uvek je bio u pitanju manji ili veći front-fokus. Razmišljam da reklamiram aparat, sa 24-105 L grešaka uopšte ne trebalo da bude.

Ali interesantno da u težim situacijama kada uključi AF-pomoć, ne greši uopšte.

Evo jednog snimka iz totalnog mraka

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 08:59 - pre 192 meseci
Logika kaže da, ako fokus normalno radi sa dosta svetla (AF assist), onda je ispravan, pa bi se moglo reći da je taj FF "predviđen" da bude takav u uslovima lošijeg (ili čak relativno dobrog) osvetljenja.

Krš more... i ranije su mi ti malecki aparati smetali svojom veličinu i plastičnošću, a sad... sad će me teško iko ubediti da ne uzmem bar 40D, kao drugo telo. xxxD je ipak šnj. Džaba što je DSLR, kad ga toliko unakaze da obesmišljava bilo kakvu priču o kvalitetu slike.

Malo sam se iznervirao, to je jasno, al' sam siguran da su neke od gornjih reči barem 30% tačne. Očekivao sam mnogo od 450D, posebno zato što konkurencija nema odgovor, pa bi na taj način Canon privukao ogromnu količinu newbie fotografa. Ovako... ma ćao!

Pozdrav

P.S. A inače, ja sam naleteo na još par sajtova gde su tvrdili da postoji neki izražen problem s fokusom. U svakom slučaju, DPReview prikaz u odnosu na ostale izgleda znatno našminkaniji. Takav sam dojam stekao.

P.S.S. Vidim da je taj primerak koji si testirao za istočnoazijsko tržište. Možda je on pravljen za fokusiranje pri boljem svetlu - tamo izlazi sunce

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 24.05.2008. u 10:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobant
Pancevo

Član broj: 181749
Poruke: 79
79.101.164.*



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 09:08 - pre 192 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: U većini stvari se slažem sa ocenom DPreview, osim u tačnosti fokusa.

Da li može da se izvede neki zaključak o procentu grešaka fokusa u odnosu na svetlosnu jačinu objektiva?
DPreview tim je koristio i kit objektiv.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 09:12 - pre 192 meseci
f2,8 objektive za njega trenutno nemam.

Najviše koristim 24-105 L, mada sam još pre neki dan nabavio i onaj mali IS kit (ali nikako da ga navrnem, 24-105 L je kao droga :D).

Imam i 10-22 i 70-200 L, i njih sam relativno malo probao, ali mi se nije činilo da sa njima toliko greši.

U ponedeljak idem na jedan koncert, tu ću da provrtim sve objektive, pa ću imati celovitiji utisak.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 13:23 - pre 192 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:  makar ovaj moj primerak.


Bice da je to. Ovi momci imaju znatno bolji primerak

http://www.dpreview.com/gallery/canoneos450d_samples/

Pogledaj macora na ISO1600
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 14:02 - pre 192 meseci
Ali mnogo ljudi se zali za problem sa fokusom na dpreview forumu, jedan kaze da nije zadovoljan sa cak 40% slika koje napravi.

Pored toga i kao sto ste vec rekli Jeff sa dcresource se zali isto zbog problema sa fokusom:

Citat:
If you saw the Canon EOS Rebel XSi on this list earlier and are wondering where it went: my camera is having focusing problems, so the gallery was not ready after all. It's not the lens -- seems to be something with the camera itself. Hopefully I can get this one straightened out soon so a review can be posted!


Ovde sam pronasao da kazu da je moguce nesto da se cacka ali nije to to...
http://www.ghonis2.ho8.com/rebelmod450d9.html
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 15:33 - pre 192 meseci
Tako je. Na gomilu takvih prikaza sam i ja naišao.

Ograđujem se: nikako ne tvrdim da je bilo šta od toga relevantno, ali gde ima dima, ima i vatre. A isto zaključuje i Nebojša. Znači, malo je teže da je to baš "do primerka", osim ako se to "primerak" ne odnosi na 90% aparata?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bobant
Pancevo

Član broj: 181749
Poruke: 79
79.101.164.*



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 17:19 - pre 192 meseci
Uz malo dobre volje i vremena, lako bi se pitanje "primerka" rešilo. Nebojšin 450D sigurno nije jedini postojeći u bližoj okolini.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 18:43 - pre 192 meseci
Evo još jednog ilustrativnog komentara (Žare, tebi specijalno predlažem da kontaktiraš ovog čoveka da razmenite iskustva)

http://www.bmfoto.co.yu/vesti/...ample-slike-u-punoj-rezoluciji

Na kraju prvog posta u ovoj temi sam izneo sam jedno predviđanje na neviđeno, po svemu sudeći izgleda da će biti 101% tačno...


(Canon Pro 1, one and only)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 19:03 - pre 192 meseci
Ruku na srce, kod takvih zaključaka, ja bih najpre upitao vlasnika da li je svestan šta je Sigma u poređenju sa Canon objektivima?

Ma šta neko pričao, ja sam video pregršt fotki, profesionalno odrađenih, sa Nikon tela i Sigma objektiva, kao i sa istih tela i Nikkor objektiva. Iz aviona se vidi koje fotke su sa Nikkor, a koje sa Sigma tegli. Pošto je opšte poznato da Sigma nikada nije naročito obraćala pažnju na Canon publiku, mogu samo da zaključim da bi gospodin vlasnik 450D trebao da proda taj aparat i uživa u svom Pro1. Tačnije, ako ne želi da troši novac na skupu DSLR opremu, ne treba da kupuje ni telo. Nije to za njega. U suštini, nije to ništa loše, ali me takvi zaključci nepogrešivo podsećaju na likove koji skupljaju pare čitav život, i umesto da sebi kupe Fiat Punto i voze se k'o ljudi, oni kupe raspali Porsche 924 i na njega navrnu neke ćelave, polovne gume sa buvljaka, da bi glumili baje u "sportskom automobilu". Ne ide to tako.

Ja odavno tvrdim da je "pošto-poto DSLR" kombinacija ubedljivo najgori izbor. Pro1 jeste dobar, ali - porediti ga sa DSLR je u najmanju ruku nerazumno kao i moje lupetanje o Fuji-ju. Pro1 je, po mojim iskustvima (nisam ga imao lično, ali ga dobro poznajem) odličan prosumer, ali nije dorastao ni jednoj, iole pažljivo biranoj DSLR kombinaciji. Naravno, ovde ne vredi diskutovati o tehničkim promašajima od kojih pojedina tela pate, kao što je ovde očigledan problem sa fokusom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bobant
Pancevo

Član broj: 181749
Poruke: 79
79.101.164.*



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 20:44 - pre 192 meseci
<razlog izmene: nova poruka>


[Ovu poruku je menjao bobant dana 25.05.2008. u 08:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
79.101.149.*



+4 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 23:35 - pre 192 meseci
Dakle, sad ću da mlatnem, pa ako ostanem živ biće dobro, ali ako gledamo realno, glupost je davati pare na DSLR aparat ako to ZAISTA i nije potrebno.

Mnogo bolje će u tu svrhu poslužiti najnoviji Fudži sa modelom Fuji S100fs, za tričavih 550 evra.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?24.05.2008. u 23:54 - pre 192 meseci
Ne razumem onaj komentar na BM fotou.

Ja imam istu takvu Sigmu i potpuno sam zadovoljan. I ostrinom i brzinom i bojama i robostnoscu. Posedovao sam Pro1 koji je bio ocajan (Neso i sam znas), a nigde nisam pisao da je bio ocajan. Taj je bio takav. Promenili su u servisu komplet objektiv i opet je bio los. Isto tako sam i pisao o onom veoma losem 28-135 IS Canono (2 komada i oba djubre).
Da ne spominjem Canon 100-400 L IS koji ne bih kupio ni pod razno. Za njega je SIGMA 100-300 F4 doktor nauka.
Ima toga dosta, da ne duzim.

Ne robujem firmama i uopste me ne zanima sta pise na uredjaju ako je nesto dobro, ali i obrnuto: moze pisati i RR ako je sr****.

Ocekujem da ce uskoro jedan uvazeni clan ovog foruma objaviti uporedni test Canona 17-40 L IS i Tamrona u klasi, pa cemo se i ovde uveriti kakva je situacija.

Takodje cu i ja objaviti uporedni minitest Sigme i Nikona 18-200 sa stabilizaciom.

Meni licno odgovara sto manji dSLR za turisticke potrebe. Sigurno nisam jedini (bobant). Povecane dimenzije 450ke mi, nadam se, nece smetati, i
trudicu se da nabavim primerak kao sto su momci sa dpreview-a testirali, a ne ovakav kakav je kod Nese.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?25.05.2008. u 00:20 - pre 192 meseci
Komentar na BMFoto-u je... bolje da ne kažem.
Čovek kupio DSLR, zaključio da fotoaparat ne ume sam da napravi dobre fotografije (bez fotografa) i krenuo u pljuvačinu "vratite mi moje krpice". Ono što sam rekao za Sigmu, važi uopšteno gledano. Imam iskustava sa par komada i nijedna mi se posebno ne sviđa, osim 10-20. 18-200 OS nisam nikada ni video (sem na slici), pa ne mogu da sudim. Moje ocene su bile više ocene onoga što razočarani novopečeni vlasnik DSLR-a može da odalami, a da ostane živ.

Kladim se da je lako naći i one koji će reći da Canon A70 daje bolje fotke od nekih DSLR-ova. Prosto, ljudi nekad imaju nerealna očekivanja, a ta očekivanja se često poklapaju sa idejom da "čim je DSLR, on mora sam da pravi perfektne fotke". Znanje se valjda ne računa? Povrh svega, bez laži i obmane - laici čak ni ne umeju da prepoznaju razliku. Pogotovo ako se DSLR koristi kao i svaki idiot.

Mislim da se možemo složiti da je guranje bilo kog kompakta (pa i Pro1) u ovu priču malo neodgovorno. Postoje situacije gde će se rezultati teško razlikovati, ali to NIKADA neće biti u nekoj težoj situaciji. Situacije gde će neki kompakt "pobediti" DSLR su praktično nepostojeće. Ima širom neta primera gde se kompakti nose u nekim situacijama, ali samo kada ima svetla "k'o salate" itd. Čim uslovi postanu malo čupavi, već na ISO 200-400, kompakt ode dođavola i to je uglavnom to.

Mislim, 'ej bre - da li je moguće da neko ima ovakvu dilemu?

Ja sam, koliko me sećanje služi, prvi koji u svakoj situaciji gde je potencijalni kupac neodlučan (a pritom mu novac ne raste na drvetu) preporučuje prosumere i bolje kompakte, naspram skupih DSLR-ova. Stojim i dalje na stanovištu da je glupo uzimati DSLR, ako ste sigurni da nikada nećete moći da investirate u nekakvu opremu, a pogotovo ako želite još jedan point&shot, a upravo je to grupa kojoj gospodin iz onog komentara pripada. Dobar prosumer znači konačnu cifru i mnogo sati dobre zabave, ali i dobrih fotki. DSLR pruža znatno više, ali ne za te pare.

E sad, Kosta je pomenuo Fuji S100fs. Jeste to dobar aparat, ali mu je cena viša od pristojne za nekih 150€ odokativno. Da košta 380-400€, bio bi pun pogodak. Ovako, to i dalje nije DSLR, a po ceni nekih DSLR-ova. On ipak nema APS-C senzor da bi mu cena bila tolika, a osim toga - nedostatak RAW+JPEG opcije, kao i tragično sporo upisivanje RAW-a je veliki minus. Aparat je značajno brži u nekim stvarima od S9600, ali je ono glavno ostalo sporo, a nema ni TTL papučicu za blic. Da li to vredi preko 500€? Ne znam, ali znam da bih ja dooobro razmislio.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.3dnet.co.yu.



+1342 Profil

icon Re: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?25.05.2008. u 00:32 - pre 192 meseci
Storm, malo preteruješ, a i verujem da ne razumeš tog čoveka (btw. pozvao sam ga da se učlani na ES i da detaljnije objasni svoja zapažanja).

Pro 1 u uslovima pretežno dobrog svetla daja veoma dobre rezultate i za DSLR aspekte. Ali još važniji od toga je procenat grešaka, koji, ako umeš da radiš, kod Pro 1 iznosi tačno 0%.

450 D greši i u uslovima u kojim Pro 1 daje savršen rezultat. To ne sme da se dešava DSLR aparatu, i to je ono što je tog korisnika najviše razočaralo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 450 D, novi bestseler ili ne?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64044 | Odgovora: 269 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.