Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)

[es] :: Digitalni fotoaparati :: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19786 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)17.02.2005. u 21:57 - pre 233 meseci
Nakon izvrsnog Nikona D70, i sve boljih aparata na trzistu, evo odlicne vesti za sve one koji cekaju Canonov strasan odgovor: najavljen je Canon EOS 350D.

Dok vam se ne ucita http://www.dpreview.com/articles/canoneos350d/ , da kazem par reci: 8 megapixela (novi CMOS, nije preuzet od 20d), instant startup, brze slikanje, veci buffer, vise funkcija, cvrsca plastika, manji i laksi ...

A cijena? prava sitnica ...

899$ u Americi.

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)18.02.2005. u 11:41 - pre 233 meseci
Ovo su vrlo lepe i cekivane vesti. Trka je vec pocela, ovo je samo prolazno vreme :)

http://www.canon.co.jp/Imaging...tal2/eosdigital2_sample-e.html

I novi makro za DSLR:

http://www.dpreview.com/news/0502/05021703canon_efs60mmmacro.asp

 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)18.02.2005. u 11:55 - pre 233 meseci
Bas me interesuje kolika ce biti cena tog makro objektiva ...

Interesantno je koliko cene fotoaparata padaju, prakticki se utrkuju ko ce biti
100$ jeftiniji, a cene objektiva ostaju iste ...

Jedan posten objektiv kosta vise nego citav fotoaparat ...

Jednom kada se krene u ovo, nema kraja.
 
Odgovor na temu

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)18.02.2005. u 13:53 - pre 233 meseci
Ovo, kobajagi staklo nece skorije zaziveti u siroj upotrebi..
Neupotrebljivo je na serijama 1 kao i na 10D.. bas steta.. 100/2.8USM je i dalje neprevazidjeno ali lepa mu je cena (~480e).. Iako mi je na listi zelja, morace da saceka, bar 2006, najskorije.. :-(
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)18.02.2005. u 15:01 - pre 233 meseci
Nije slucajno sto si pomenuo 100 macro f/2.8 ... 60 ef-s treba da bude njegova zamena za digitalce .... makar treba sacekati sta kazu kritike.

Sto se tice kritika, tu obicno slusam sta kazu na http://www.fredmiranda.com/reviews/ . Pored uobicajenog suma 'super', 'jako lose', obicno se ipak vidi da li je objektiv ok ili ne ...

Interesantno je da su se neki noviteti pokazali kao jako dobri, kao Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM, a neki su bogami zasluzili i losije ocene, sto je za mene bilo iznenadjenje, kao sto je Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM ...

Polako se udaljavamo od teme, mozda bi za 'ko sta ima'--'ko sta hoce da kupi' trebali otvoriti novu temu :)
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)20.02.2005. u 14:17 - pre 233 meseci
350D ce sigurno biti novi hit, zasluzio je, ali ne treba zaboraviti ni ostale.
Tu je Olympus E-300, koji je dosta popularan u Evropi, lepo se prodaje i zaista je dobar aparat, posebno sto su objektivi za njega odlicni. Nikon D70 i dalje ima neke prednosti, u radu sa blicem posebno.

EF-S 60mm ce biti novi "100mm" za DSLR, a donosi i prvi USM za Canon makroe. Jedino je greota sto ga je Canon turio u EF-S, ignorisuci D30/60/10D vlasnike, a samo da im se neki IDIOT koji ga nakaci na filmski aparat nebi zalio na vinjeting. Zar nije dovoljno napisati na kutiji da je SAMO za te-i-te aparate. Steta. Zato i ne kupujem Canone, ne isplate se, samo prajmovi vrede svojih para, i poneki L objektiv.

Inace, Canon 100/2.8 je davno prevazidjen. Prevazisli su ga Sigma 105 macro i Tamron 90 macro. Na prakticno svakom testu koji sam video bili su bolje opticki. Zato ga ne bih nikad pazario.. Kao i vecina Canon objektiva - jednostavno je precenjen. To vam je kao kod ink-jet stampaca, posao je guliti neobavestenu raju na mastilu i papiru. Tako se ovde raja guli na objektivima. Toliko sam "samo Canon objektivi valjaju" nesrecnih tipova sreo, da mi je potpuno jasna ta poslovna politika..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.panet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)20.02.2005. u 17:53 - pre 233 meseci
Kao i obicno, anti-Canon ton ti je prisutan... ;), ali zasto nisi rekao da trenutno imas cak dva i to vrlo vredna Canona?

Ne bih vise nabrajao pro-et-contra argumente, nego bih postavio jedno prosto pitanje:

Da li za naprednog foto amatera trenutno postoji bolje resenje od 350 D?

Odgovor je veoma jednostavan i sastoji se od samo dva slova...



 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)20.02.2005. u 20:06 - pre 233 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Kao i obicno, anti-Canon ton ti je prisutan... ;), ali zasto nisi rekao da trenutno imas cak dva i to vrlo vredna Canona?

Hehe, tacno, imam Canone 10D i S45. Jesu odlicni aparati, stvarno odlicni. Ali zaista me ne zanima kako se aparat zove i sta pise na njemu. Vidim i prednosti i mane. Da sam vise radio sa drugim DSLR-ovima, sem Canona, sigurno bih i po njihovim manama udario.
I 10D i S45 imam jer sam ih kupio polovne po zaista smesnim cenama, dosta ispod uobicajenih. S45 sa 2 baterije za 180€, a 10D u dobrom stanju za 570€. Inace sam jurio E1 ili D70. S45 je kupljen najvise jer trosi CF kartice, jedino jos Canon pravi aparate sa CF-om i hvala im na tome.
Vise sam nesto isprovociran nekim diskusijama u zadnje vreme kako je Canon naj-naj, posebno u vezi objektiva. Isto vazi i za Nikon, uzasno me zivcira ta brend-lojalnost. Inace, imao sam i Nikona 885, pa ga dao cerkici.

Citat:
Da li za naprednog foto amatera trenutno postoji bolje resenje od 350 D?

Uf, 350D je trenutno izgleda najbolji pazar. Medjutim, ne bih odbacio ni D70, a ni Olympusa E-300. Znam par profesionalaca, koji koriste Canone 1D(s), a kupili su E-300 kao aparat za zezanje, setnje, odmore, nesto kao zamenu za C8080, Pro1 i slicno.
D70 i dalje bolje radi sa blicem - i max X-sync, rekao bih i fles ekspozicija, a posebno wireless rad.
Ja sam kupio mali Slave fles sa senzorom i pi3dim sto GLUPI 10D ume samo E-TTL, a nema manuelno podesavanje blica, koje imaju i mali digotalci ponekad, naravno Minolta A1 ima. Naime, 10D UVEK radi preflas, zbog E-TTL merenja i jedini lek je da uradim FEL (flesh lock), drzim * dugme koliko izdrzim i opaljujem za to vreme.
No, pikseli i ISO su prednost 350D, nema govora. Ali, nije sve u tome. Ne mislim da se iko ko je kupio ili ce kupiti D70 ili E-300 zeznuo, niti ce se zeznuti.

Ne moze se danas kupiti los DSLR. Naravno, 300D posmatram sa hack FW-om.

Jos jednom, kivan sam na Canon-ove mane, ali sigurno ih imaju i drugi, ali ih nisam dovoljno koristio. Ali, zamenio bih odmah 10D za E1 i na nevidjeno. 100% trazilo je nesto cime me je 1D razmazio, a znaci mi vise nego neki piksel vamo, nesto suma tamo. Takodje, svidja mi se 4/3 sistem i objektivi.

Dotle, jasno i dalje imam 10D :D:D.
 
Odgovor na temu

deda yatko
sesbia

Član broj: 44671
Poruke: 87
*.scnet.yu.



Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)20.02.2005. u 22:37 - pre 233 meseci
Citat:
AMomcil: 100% trazilo je nesto cime me je 1D razmazio, a znaci mi vise nego neki piksel vamo, nesto suma tamo.


kao sto kazes,ja sam dugo "vozio(i sad) f5"(3kom sam promenio);i tih 100% nebih menjao nizasta!!
upravo je to najveca i najbitnija(uz jos mnogo toga) razlika amaterski-profi fotoaparat.
d70 je kao kada gledas kroz kljucaonicu,i ljudi koji recimo nose naocare imaju problem.
ja koristim d70 i f5 i za sada to funkcionise,pogotovo kada su u pitanju blic i objektivi (koji odgovaraju za oba aparata)a jos iz vremena nikonF-a,naravno i noviji.
za sada se pojavio problem kod korisnika nikonovog objektiva 18-70.a to je da se posle malo intezivnijeg koriscenja pojavljuje problem ostrine snimaka koji postaju "plivajuci"(blago do umereno nejasni).
nekoliko ljudi se vec zalilo na objektiv.

laki je malo neurowozan
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
*.207.eunet.yu.

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)24.02.2005. u 13:42 - pre 233 meseci
Prvo da se razumemo oko klasa aparata i objektiva:
1.) 300D i 350D nisu u istoj klasi sa 10d ili 20d (ni po kvalitetu ni po ceni kao navedena dva) i ciljna populacija je razlicita - jedni su za napredne amatere a drugi su za (polu)profesionalce
2.) EF 100 2.8 macro je odlican objektiv i najprodavaniji fiksni makro objektiv kod Canona. Upravo zbog toga je napravljen EF-S 60 macro - da bi omogucio istu ziznu daljinu (priblizno) i faktor povecanja 1:1 - da biste to dobili sa obicnim objektivima - morali biste da kupujete znacajno skuplji objektiv tipa MPE65 i sl.

a sad oko cena..
Cena 300d sa 18-55 je oko 950-960 E
predvidjena cena za 350d sa 18-55 je oko 1000 E
cena EF 100 2,8 macro je oko 570 E
predvidjena cena za EF-S je 450 E

(sve cene su Beogradske sa uracunatim PDV i u regularnoj prodaji)

i moje misljenje..

Pored gorenavedenih pobiljsanja koje ne bih ponavljao..

350d ima dosta softverskih noviteta, hardverski brzi je malo od 300d (ali niko ne ide da snima profesionalno utakmice sa njim), ali po meni ima dosta mana:
1) baterija je propast - sa BP511 kod 300d prebacili su se na znatno losiju seriju baterija - NB2LH - kao na S30-S70
2)neko voli manje aparate ali 350d je toliko smanjen da ga ne mozete drzati u ruci normalno bez dodatnog gripa - prakticno drzite aparat sa tri prsta.

Po meni je 300d za sada najbolji shoping u toj klasi cena, a za razliku u ceni do 10d ili 20d tela kupite jos i EF17-40 L i vi ste zavrsili sjajan posao (razlika u kvalitetu snimka je vidljiva i na samom LCD-u aparata)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)24.02.2005. u 15:54 - pre 233 meseci
Jasno je da 300/350D i 10/20D su razlicite grupe, ali hakovani 300D (300DH :)) i 350D umeju vecinu stvari koje i skuplja braca. Slike ce biti prakticno iste (sa istim senzorom), razlicit je kvalitet konstrukcije, ergonomija (onaj tocak pozadi na 10/20) i sl. Ima i detalja, 20D ima najbrzi fokus, 5fps 1/250 X-Sync i sl. Ali u nacelu, sto mozes sa 10/20 moci ces i sa 300DH/350D.
Video sam u Barseloni da fotograf u studiju koristi 300D za komercijalne portrete, dakle koristi ga krajnje profesionalno.
BTW, ja imam 10D trenutno i rekao bih da je 350D bolji aparat. Ima bolji senzor (veca rezolucija, dosta manje suma), brze komande (ukljucivanje, budjenje, pregled slika, obrada..). Odmah bih menjao 10D za 350D.
Baterija.. Kazu da su znatno smanjili potrosnju i da 350D izdrzava sa malom bat. kao 300D sa starom. U to sam vrlo sumnjicav, ali su te baterije vrlo jeftine na trzistu i imaju dobar kapacitet (naravno, ne Canon original, ko njih kupuje - baca pare). Naravno, to je cak i prednost za one koji imaju neki od Canon S aparata. J, npr. imam 3 bat. uz 10D i 2 uz S45. Vrlo rado bih imao 350D i 5 istih baterija za njega i S45.
Eh, dimenzije - nekom prednost, nekom mana. Ja licno volim dimenzije 10D, nekako su potaman.

Jasno da je Canon 100 macro izvanredan objektiv, ali bih ja pre kupio Tamrona 90, jer je bolji. Jednostavno.
Faktor uvecanja 1:1 daju svi fiksni makro objektivi za koje znam sem Canona 50/2.5 i Vivitara 100/3.5. Oni su 1:2 i koriste adaptere za 1:1.
60/2.8 makro je prvi Canonov makro sa USM-om, sto znaci da ce biti jako upotrebljiv kao makro/portret kombinacija za 20D, vise nego 50/2.5

U pravu si za 300D, sad je vrlo jeftin i kad se hakuje sasvim je pristojan aparat (inace je tropa). Posebno ce biti jeftini na polovnom trzistu kad zapljusne 350D.
Jedino sto ne vidim razlog za 17-40/4L, mnogo je prakticnija Sigma 18-50/2.8. Prakticnija, korisnija i jeftinija, uz isti opticki kvalitet.

Doduse, vec mi je skrenuta paznja da ja ovde imam veliki izbor, pa drugacije rezonujem. Sasvim mi je to jasno.
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu.

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)25.02.2005. u 13:53 - pre 233 meseci
Imam 300D, sa kit objektivom koji je zaista blagi užas. EF17-40L mi je sledeća investicija, ali mi je rezon malo širi. Ulaganje u objektive je jedina pametna stvar koju napredni amateri mogu da urade u ovom trenutku, sa ogradom od S klase. Pre ili kasnije, 35mm senzori će postati normalna stvar i mislim da se isplati kupovati objektive koje ćete koristiti na takvim senzorima.

Btw, koliko košta EF17-40L u Beogradu/Srbiji?
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)25.02.2005. u 16:58 - pre 233 meseci
Citat:
Ulaganje u objektive je jedina pametna stvar koju napredni amateri mogu da urade u ovom trenutku, sa ogradom od S klase. Pre ili kasnije, 35mm senzori će postati normalna stvar i mislim da se isplati kupovati objektive koje ćete koristiti na takvim senzorima.


U pravu si za ulaganje, objektivi drze cenu mnogo duze, vrede i posel 10 godina.

Sto se tice 35mm punog formata (Full Frame - FF), tu se ne slazem. Bas sam dosta diskutovao o tome skoro na dpreview forumu, pa mi sveze.
Kao el. inzenjer znam da cena proizvodnja cipa zavisi od velicine i kolicine skarta. Uglavnom skoro eksponencijalno od povrsine. Pogledaj CPU procesore, sve su bolji i bolji, brzi i brzi, ali dok zadrzavaju iste dimenzije, cena sledece generacije je manje-vise ista. Tek kad ih smanje cene odu na dole.
FF senzori ce uvek biti nekoliko puta skuplji od onih APS velicine, i uvek ce biti relativno skupi, jer su cipovi zapravo ogromne povrsine. To se nece nikad promeniti. Jasno, masovna proizvodnja obara cene, ali ce FF uvek biti relativno skupi.

Druga stvar je - sta ce nekome FF senzor? Vec sada ovi APS velicine nude izvanredan kvalitet fotografija, odlicne za sjajan A4, odlican A3 format. Meni cak pomalo smeta previse piksela - mnogo mi je sporija obrada slika sad sa 10D nego sto je bio sa D30, a realno imam VRLO mali prakticni dobitak, za svoje potrebe. Sta da radim sa 10-15MP?? Uopste me ne zanima tolika kolicina informacija. I sad, posto volim RAW, moram da se maltim sa 15MP slikama, iako cu koristiti realno 3-4 MP (tj, i toliko mi dosta).
No, tehnologija jako napreduje, novi senzori su sve bolji - vise piksela za raju, manje suma, vece brzine. Jos koja godina i bice tesko naci zamerku pod lupom na ISO 1600 A3 stampi - optika ce biti mnogo kriticnija. Zaista, sta ce vecini ljudi aparat sa npr. 50MP, bilo bi vise problema sa tolikom kolicinom podataka, nego koristi od tolike rezolucije. Kad se dostigla rezolucija stampe na papiru, dalji napredak se bukvalno ne vidi.
Dakle, kome treba bolje? Malom broju ljudi i oni ce koristiti FF DSLR aparate. A zasto onda da uopste koriste 35mm DSLR? Ako im vec treba bolje sto ne preskoce 35mm i odu odmah na srednji digitalni format, kao Mamiyu ZD?
Tako je bilo i u filmsko vreme - 35mm za vecinu primena, a kome bas treba vrhunski kvalitet, taj je koristio srednji format. Uglavnom samo suvi profesionalci i to za poneke primene.

To ce se desiti i sa 35mm FF aparatima - ostace skupi aparati, vrhunskog kvaliteta, koje ce kupovati prakticno ISTA grupa korisnika koja je koristila do sada srednji fotmat film kamera. Svi ostali ce srecno rabiti svoje aparate sa APS senzorima i bice ugradje stabilizacije, ciscenja senzora i ko zna kakvih sve novotarija..

APS senzori ce postati novi standard, kao sto je to bio 35mm film u svoje vreme. Opredeljenje je prvi napravio Nikon, izbacivsi puno APS objektiva, a sada i Canon, koji je izbacio nov 60/2.8 macro sa EF-S prikljluckom i tako se odrekao svih korisnika sa D30/D60 i 10D, iako nije bilo tehnickih prepreka. Razlog je jasan, polako kreiraju novi standard - EF-S.

Sta ce biti sa polovnim 35mm objektivima pune velicine? I tu imam suprotno misljenje. Oni vrhunski, kao Canon L serija ce zadrzati relativno visoku cenu. Oni srednje klase ce vredeti vrlo malo, jer ce se slabo koristiti uz vrhnske FF DSLR-ove, a jeftini ce se prodavati na ebay-u za cenu kikirikija.

Dakle, moja je prognoza da je zapravo SIGURNIJE ulozen novac u APS objektiv, novog formata.

Zivi bili, pa videli ko je bio u pravu.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)25.02.2005. u 17:05 - pre 233 meseci
Da dodam, posto pomno pratim trziste polovnjaka i na ebay i lokalno, u Norveskoj.

Po izlasku Canona 20D i kad se skontalo koliko je zapravo dobar aparat, naglo je pala cena polovnim Canonima 1D. Znam to dobro, i sam sam kupio jednog. Zadrzao ga neko vreme, nije mi odgovarao, pa sam pazario 10D.
Zasto? 1D su drzali cenu jer su bili izdvojena klasa, za prof i polu-prof. upotrebu. Kad se skontalo da je 20D *dovoljno dobar* i za takve primene i brzinom i kvalitetom slike, a mnogo manji, laksi i zgodniji, poceo je pad interesovanja za 1D.
Takodje su se pojavili i pojavljuju se pravi sirokougaoni zum objektivi za ovaj format. Nikon ga ima odavno, Canon EF-S od skoro, Tamron, Sigma i Tokina izlaze do leta.

Zasto je sve to bitno? Puno ljudi se drzalo 1D jer je bilo uvereno da FF nema premca kvalitetom. Sad su shvatili da im 20D krpi potrebe uz druge prednosti, i to je to. I telo i objektivi su manji, laksi, kompaktniji.
Jasno, 1D ima i dalje fantastican AF i super izdrzljivo telo, ali to je vec za posebne namene i "radne", novinarske i sportske aparate.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.panet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)25.02.2005. u 17:11 - pre 233 meseci
Sasa, nikad dosad to nisam eksplicitno rekao (mada se moglo naslutiti), ali sa ovim sto si rekao (jos odavno) se slazem 101%.

Kupovima objektiva za full-frame je cisto bacanje para !

APS senzori ce zavladati digitalom i samo za njih vredi gledati objektive.

Ali, istina je da oni zbog nedostatka konkurencije jos uvek imaju preveliku cenu (npr. Canon 17-85 je skuplji od 28-135), ali za godinu-dve to ce se stabilizovati.

Full-frame ce postati ezoterija samo za najokorelije profesionalce i nece biti interesantan nikome vise.
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu.

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)26.02.2005. u 12:40 - pre 233 meseci
Momci, malo je reći da ste mi otvorili oči i pokolebali me. Ipak, nostalgično pogledah kroz tržilo svog starog Pentax ME Super i puče pogled kroz 50mm/1.2. Voleo bih jedan FF čip u svom aparatu. Nekako se nadam da će razlike u ceni biti mnogo manje drastične...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)27.02.2005. u 06:50 - pre 233 meseci
Pomenuli ste analogiju ink-jet stampaca i Canon aparata: relativno jeftino telo, a kasnije guli neobavetenu raju na objektivima?

Da li je bas tako? Da li objektivi stvarno moraju biti toliko skupi? Ipak je to optika, izuzetno precizna mehanika, a to nikada nije bilo jeftino.

Meni je sledece na spisku sto bih kupio canon ef 70-200 f/4L, cuo sam samo najbolje o njemu (inace imam canon 20d). Ima taj objektiv da se kupi negde kod nas? Svi ovi tzv. zvanicni Canon distributeri samo odmahuju glavom :(
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
194.106.171.*



+1344 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)27.02.2005. u 08:49 - pre 233 meseci
Cestitam na 20 d, mogao bi da nam ispricas ineka skustva iz prve ruke, odnosno prednosti i mane po tvom misljenju.

Sto se tice tog objektiva, nabavka nije problem, naravno iz "nezavisnih" izvora.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)27.02.2005. u 14:55 - pre 233 meseci
70-200/4L je od retkih Canon zum obj. iz srednje/nize klase koji zaista vredi svoju kintu, dobrano. 28-135 IS je isto od takvih, nema pravu konkurenciju.
70-200/4L je divne izrade, nije previse velik/tezak, superbrzo fokusira, vrlo ostar i skroz otvorene blende, odlicno podnosi 1.4 konvertor koji ga pretvara u odlican 100-300/5.6. Jako dobar pazar.
Prvi sledeci objektiv te klase koji mi pada na pamet je Sigma 70-200/2.8, koja ipak kosta dosta vise.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)28.02.2005. u 10:24 - pre 232 meseci
Za 20d: sigurno vec znate sve o njemu, ja mogu samo da kazem da sam totalno zadovoljan.

Za moje potrebe bi bio sasvim dovoljan i 300d, ali nekako sam navikao na metal (imao sam Olympus E-10 pre 20d), pa sam se odlucio za 10d. Taman je izasao d70 u to vreme sa fantasticnim mogucnostima, pa sam odlucio da sacekam 20d, i tako ...

Odusevio me je (i) iz razloga sto ima prakticki sve sto mi je toooliko nedostajalo na e-10: instant startup, high iso, bez suma sa dugim ekspozicijama, rad sa raw formatom a da vreme snimanja ne bude sporo ...

Na zalost, morao sam ga kupiti u kitu, pa sam ga dobio sa ef-s 18-55 objektivom, a ne sa 17-40 f/4L koji sam planirao. Uz njega za sada imam jos samo 50mm f/1.8 koji svakome preporucujem. Za tu cenu pravi odlicne slike. Interesantno, ali ja sa 18-55 ef-s nisam toliko razocaran. Valjda zato sto jos nisam uporedio sa 17-40 f/4L, sta li ...

Da ne bude da sam kuvar koji o rucku prica, a rucak ne proba, evo par test slika, koje su minimalno obradjene u photoshopu:

toliko osporavani ef-s 18-55mm

Dugacka ekspozicija (5 sekundi), f/11 ili tako nesto :)
http://www.geo.co.yu/pic/20d/kuhinja.jpg

iso 1600, 1/8 sekundi (iz ruke)
http://www.geo.co.yu/pic/20d/oskar.jpg

15 sekundi, f/22 + noise reduction (ovo nije iz ruke) :)
http://www.geo.co.yu/pic/20d/jelka1.jpg

uporedite prethodu sliku sa:
50mm f/1.8 ... nije brz, nekada promasi fokus (narocito kada se priblizis suvise), ali ima jako lep buke:
http://www.geo.co.yu/pic/20d/jelka2.jpg

ili sa iso 1600 f/1.8:
http://www.geo.co.yu/pic/20d/blui.jpg
(najzad da se lepo moze izdvojiti detalj koji zelim, a da ne bude sve u fokusu)

Posebno mi se svidja raw format, i svakome bih ga preporucio da ga koristi, stvarno se isplati ...

evo par primera raw formata sa 18-55 ef-s, primenjena je igra sa promenom boja sa softwareom (ne bas narocitim) koji dolazi uz Canon:
http://www.geo.co.yu/pic/20d/palic/palic1.jpg (znam da mi je objektiv prasnjav)
i
http://www.geo.co.yu/pic/20d/palic/palic4.jpg




Mislim da se ne udaljavamo suvise od teme, objektivi su isto toliko bitni koliko i aparat, svako ko namerava da kupi fotoaparat ovakve klase, treba da zna sta ga ocekuje sa objektivima.

Hvala za pozitivne kritike o 70-200 f/4L, ako neko ima neku test sliku, bio bih zahvalan. Inace verovatno bih sledece kupio ef-s 10-22mm pre nego 17-40f/4L.

Ima li negde u Srbiji preko racuna da se kupi 70-200 f/4L ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: CANON EOS 350D - pobednik u ovom trenutku ;)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19786 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.