Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika

[ Pregleda: 4693 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

basic10
Antonio Basic
Poslovođa, BEB
BiH,Zenica

Član broj: 51116
Poruke: 320
85.158.32.*

Sajt: www.basic-estrih.com.ba


Profil

icon Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika05.01.2008. u 21:02 - pre 198 meseci
Zdravo
Sad mi je sajt na nasem jeziku i hoču da to sve prevedem na njemački (to ču uraditi ručno bez ikakvih programa)Kako sad da ubacim gore u čošku dvije zastave naš jezik i njemački jezik.Sajt bi trebo nakon klika na jednu od zastavica da ostane isti samo da se promjeni jezik(tj tekst a ostalo da ostane isto).Na koji se način to radi.

Hvala unaprijed
pozzz
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.198.*



+35 Profil

icon Re: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika05.01.2008. u 21:23 - pre 198 meseci
Ako ne znas neki server side jezik(php, asp, coldfusion,...), nece ici.
Najjednostavnije je da napravis dve verzije sajta i stavis ih u dva razlicita direktorijuma.
Recimo, stavis nemacku verziiju u jedan subfolder, recimo http://www.basic-estrih.com.ba/ger/ i sredis linkove na zastavicama.
Detaljnije:
http://www.indiawebdevelopers....logy/multilanguage_support.asp
 
Odgovor na temu

NeonDragon
onaj odande
Pančevo

Član broj: 169069
Poruke: 184
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.neondragon.iz.rs


Profil

icon Re: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika12.01.2008. u 12:11 - pre 198 meseci
Pogledaj http://www.mi3dot.org/tutorials/comments/61/, tekst pokazuje kako da napraviš višejezični sajt preko PHP-a...
what would master yoda do? your but, kick it, he would.
 
Odgovor na temu

Sumenko
Sumerovic Nenad
Kontroler
Beograd

Član broj: 260339
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika08.08.2010. u 09:41 - pre 166 meseci

Evo na temi sam i procitao neka objasnjenja u vezi sajta sa dva jezika ...ja takodje sad pravim
za sebe jedan sajt sa par stranica ali posto sam pocetnik koristim WYSIWYG Web Builder
tako da mi i nije tesko nesto da napravim.
Problem je jer zelim da imam text i na nemackom jeziku kao ono sa zastavicama a to ne umem
Moze li to da se inplementira u onome sto radim u WYSIWYG (HTML,PHP) da nebih gubio vreme jer bez toga sajt
je beskoristan..Pozdrav.



Niko kao ja...
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika08.08.2010. u 15:59 - pre 166 meseci
Recimo mozes ovako koristeci baze http://www.elitesecurity.org/t367227-0#2308412

... tu imas bazu, uzimas iz GET niza parametar lang, radis upit i ispisujes sta treba.

Ili mozes to isto bez baze, samo drzis te podatke u .php fajlu u nekom nizu.
Takav sistem za visejezicnost bez koriscenja baze podataka koristi phpbb forum,
i sve se svodi na to da imas folder languages i u okviru njega foldere za dati jezik(sr,en... ) koji u principu sadrze ovo:


en.php u languages/en folderu:

Code:
$lang = array
(
"WELCOME"=>"Welcome to our site!",
"LOGIN_INFO"=>"In order to login you must be registered.",
)


Sad za drugi jezik definises niz sa istim kljucevima i drugim vrednostima.

sr.php u languages/sr folderu

Code:
$lang = array
(
"WELCOME"=>"Dobrodošli na naš sajt",
"LOGIN_INFO"=>"Da bi bili u mogućnosti da se prijavite, prvo se morate registrovati.",
)


Kljucevi niza("WELCOME","LOGIN_INFO") su uvek ist, a vrednosti su drugacije, nadam se da kapiras zasto,
jer ti ces nakon sto uzmes lang parametar iz GET niza i setujes putanju do foldera u kome ti se nalazi odgovarajuci niz sa prevodima, raditi ispis ovako:

Code:

echo $lang["WELCOME"];


i zavisno od toga sta je bila vrednost lang(sr,en) i iz kog fajla (sr.php ili en.php) je ukljucen niz lang,
ces dobijati ispis na datom jeziku.

 
Odgovor na temu

Sumenko
Sumerovic Nenad
Kontroler
Beograd

Član broj: 260339
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika12.08.2010. u 16:32 - pre 166 meseci

en.php u languages/en folderu:....Gde treba da napravim i postavim folder i trebam li za svaki jezik poseban?

Code:......................................Gde teba postaviti kod (index php)?
$lang = array
(
"WELCOME"=>"Welcome to our site!",
"LOGIN_INFO"=>"In order to login you must be registered.",
)


Sad za drugi jezik definises niz sa istim kljucevima i drugim vrednostima.

sr.php u languages/sr folderu


Code:
$lang = array
(
"WELCOME"=>"Dobrodošli na naš sajt",
"LOGIN_INFO"=>"Da bi bili u mogućnosti da se prijavite, prvo se morate registrovati.",
Niko kao ja...
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika12.08.2010. u 17:40 - pre 166 meseci
Citat:
Sumenko: Gde treba da napravim i postavim folder i trebam li za svaki jezik poseban?

Stavis negde gde bi na osnovu tvoje strukture sajta bilo logicno. Ti mozes da izaberes da li hoces da imas posebne
foldere za svaki jezik, da li ces da drzis sve fajlove sa prevodima u jednom folderu ili nesto trece

Bitno je da navedes tacnu putanju do fajla kad radis include.

Recimo u slucaju da imas index.php i folder lang u rutu svog projekta:

index.php

Code:
<a href="index.php?lang=sr">Srpski</a> | <a href="index.php?lang=en">Engleski</a>
<?php

//ako postoji lang parametar i ako ima vrednost en ili sr, uzmas njegovu vrednost, ako ne, podesava se default jezik

$lang = isset($_GET['lang']) && in_array($_GET['lang'], array('en','sr')) ? $_GET['lang'] : 'sr';

// radis include
include_once('lang/'.$lang.'.php');

echo $lang['WELCOME'];
?>


Evo nisam bio lenj i postavio sam ti primer u attacmentu, tog nacina kad drzis u jednom folderu sve fajlove sa prevodima.
Pa sad ti vidi koje ti od ovih resenja (sa bazom ili bez) vise odgovara.

[Ovu poruku je menjao Tudfa dana 12.08.2010. u 18:51 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sumenko
Sumerovic Nenad
Kontroler
Beograd

Član broj: 260339
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika13.08.2010. u 08:57 - pre 166 meseci
U dir. Public html - macofruit..... napravio sam dva folfera jedan sa en..drugi sa srp.


en.php u languages/en folderu:

Code:
$lang = array
(
"ABOUT"=>"our company!",
"PRODUCTS"=>"best offer.",
"PARTNERS"=>"manufacturers.",
"CONTACT"=>"address.",
)


Sad za drugi jezik definises niz sa istim kljucevima i drugim vrednostima.

sr.php u languages/sr folderu

Code:
$lang = array
(
"ABOUT"=>"nasa firma",
"PRODUCTS"=>"najbolji proizvodi.",
"PARTNERS"=>"proizvodjaci.",
"CONTACT"=>"nasa adresa",
)


E sad pokusao sam da uradim kako si napisao ali izgleda da ne kontam najbolje negde gresim.
Verovatno u indexu nesto nije ok.
Ovde nemam opciju da prikacim datoteku a nema ni dvadest postova da mogu da ti posaljem poruku.
Ako nije problem tvoj email da ti posaljem index.
Niko kao ja...
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika13.08.2010. u 13:51 - pre 166 meseci
Nema potrebe za slanjem celog index.php fajla, posalji ovde na forum samo relevantan kod i gresku koju ti prijavljuje.
Nadam se da imas ukljucen error_reporting. Ako ne, na pocetku fajla stavi:
Code:
error_reporting(E_ALL);
ini_set("display_errors", 1); 
Btw Koristi code tagove za kod, quote tagove za citat itd, da bi ti poruke bile citljive...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Kako da uradim da mi je sajt na dva jezika

[ Pregleda: 4693 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.