Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IP televizija kod nas?

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 316613 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sigma444
Beograd

Član broj: 278203
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?17.05.2011. u 17:01 - pre 157 meseci
Da budem iskren, ocekivao sam mnogo vise noviteta nakon ovog takozvanog ''unapredjenja'' IPTV platforme ali sve se svodi
samo na obicnu kozmetiku. Dobro, pohvalno je da su konacno tasteri od 0-9 dobili mogucnost da se na njih smeste omiljeni kanali.Ovo je nesto
sta je trebalo da postoji kao mogucnost odmah od samog starta IPTV-a. Smatram da ovo nije unapredjenje vec ispravak velikog propusta.
Nazalost,nove atraktivne kanale koje imaju svi ostali operateri u ponudi, nismo dobili, a blizi se jun mesec.Sve price o autorskim pravima vise nemaju
smisla. Ovo se narocito odnosi i na izbor HD kanala.U zadnjih godinu dana pojavilo se dosta novih HD kanala na satelitskom nebu ali nista od toga u ponudi.
Sta se tice same platforme i ''unapredjenja'' u tehnickom smislu mislim da strucnjaci iz IPTV-a pomalo zive u proslosti,otprilike nekih 8-10 godina unazat. IPTV servis pruza neslucene mogucnosti koje mi korisnici nemamo.
Da su uveli mogucnost video-gaminga, raznih vrsta elektronske stampe, interaktivne kupovine raznih proizvoda iz ''fotelje'', surfovanja Internetom preko
tv ekrana(zamislite Internet na velikoj plazmi ili LCD ekranu bez potrebe povezivanja sa racunarom),zatim video-telefoniranje pritiskom na daljinac i pozivanjem prijatelja koji ima isto IPTV bilo da je rec o ugradjenom Skyp-u ili nezavisnom sistemu, biranje kamere sa koje zelite da gledate direktan sportski prenos (sjajna prilika za ovako nesto je bio Serbian open, a oni nam ponudili istu sliku kao i na RTS-u samo 16:9 format bez reklama-to i nije neka ekskluziva sto se mene tice) itd .Lepa mogucnost bi bilo i da se puste kamere koje nadgledaju saobracaj u gradovima na nekoj frekvenciji (ovo bi bilo zanimljivo za gledaoce u Beogradu da vide gde su guzve kad idu na posao itd).

Gore pomenuto, verovatno ce zvucati mnogima kao naucna fantastika ali kada bi IPTV menadzment poradio na ovim mogucnostima postao bi konkurentan na trzistu i ne bi morao da se uzda u spas prodajom na tenderu.
 
Odgovor na temu

adsl.reakcija
zoran zivojinovic
nezaposlen
mladenovac, srbija

Član broj: 260080
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?17.05.2011. u 18:42 - pre 157 meseci
I ja se slažem da je ovo samo šminka, ali je ipak promena na bolje, jer svi znamo koliko je Telekom spor i nezainteresovan za bilo šta novo.
S obzirom da je neko iz vrha vlasti, posle propasti tendera za prodaju , rekao da Telekom mora da počne da radi na sebi ako misli da opstane na tržištu, za očekivati je, da je ovo početak tih promena i sasvim je moguće da će ih još biti.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?17.05.2011. u 19:47 - pre 157 meseci
Citat:
raznih vrsta elektronske stampe, interaktivne kupovine raznih proizvoda iz ''fotelje'', surfovanja Internetom preko
tv ekrana


+1 Ima trenutaka kada me mrzi da koristim notebook, i lepo je imati ovakav feature.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?17.05.2011. u 20:58 - pre 157 meseci
Meni ceo dan ne radi televizija,smorih se :)
Jos uvek pise da se nadogradjuje softver.
Vidim da vama vec radi,pa reko da pitam jel jos neko ima da mu nije proradilo?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?17.05.2011. u 21:08 - pre 157 meseci
pa restartuj ga
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?17.05.2011. u 21:29 - pre 157 meseci
Jesam,al' nije vredelo.
Evo sad je proradilo pre 5 min. :)
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?17.05.2011. u 23:55 - pre 157 meseci
i meni je proradio iptv tek danas posle podne...

deluje mi kao da je menjanje kanala sporije u odnosu na to kada je bio stari softver...
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 03:11 - pre 157 meseci
Nisam primetio za kanale, ali listanje ON DEMAND sadržaja je definitivno sada mnogo brže. Sviđa mi se novi GUI. Sledeći novi feature koji bih želeo da vidim jeste definitivno podrška za internet browsing i neki youtube interfejs za lakšu pretragu i pregled snimaka. Slično kao što postoji na nekim gaming platformama.

Dva korisna linka:
http://www.iptv-industry.com/ar/6d.htm
http://www.opera.com/business/devices/
 
Odgovor na temu

glisok
Kraljevo

Član broj: 34435
Poruke: 82
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 07:43 - pre 157 meseci
Citat:
sigma444: Da budem iskren, ocekivao sam mnogo vise noviteta nakon ovog takozvanog ''unapredjenja'' IPTV platforme ali sve se svodi
samo na obicnu kozmetiku. Dobro, pohvalno je da su konacno tasteri od 0-9 dobili mogucnost da se na njih smeste omiljeni kanali.Ovo je nesto
sta je trebalo da postoji kao mogucnost odmah od samog starta IPTV-a. Smatram da ovo nije unapredjenje vec ispravak velikog propusta.
Nazalost,nove atraktivne kanale koje imaju svi ostali operateri u ponudi, nismo dobili, a blizi se jun mesec.Sve price o autorskim pravima vise nemaju
smisla. Ovo se narocito odnosi i na izbor HD kanala.U zadnjih godinu dana pojavilo se dosta novih HD kanala na satelitskom nebu ali nista od toga u ponudi.
Sta se tice same platforme i ''unapredjenja'' u tehnickom smislu mislim da strucnjaci iz IPTV-a pomalo zive u proslosti,otprilike nekih 8-10 godina unazat. IPTV servis pruza neslucene mogucnosti koje mi korisnici nemamo.
Da su uveli mogucnost video-gaminga, raznih vrsta elektronske stampe, interaktivne kupovine raznih proizvoda iz ''fotelje'', surfovanja Internetom preko
tv ekrana(zamislite Internet na velikoj plazmi ili LCD ekranu bez potrebe povezivanja sa racunarom),zatim video-telefoniranje pritiskom na daljinac i pozivanjem prijatelja koji ima isto IPTV bilo da je rec o ugradjenom Skyp-u ili nezavisnom sistemu, biranje kamere sa koje zelite da gledate direktan sportski prenos (sjajna prilika za ovako nesto je bio Serbian open, a oni nam ponudili istu sliku kao i na RTS-u samo 16:9 format bez reklama-to i nije neka ekskluziva sto se mene tice) itd .Lepa mogucnost bi bilo i da se puste kamere koje nadgledaju saobracaj u gradovima na nekoj frekvenciji (ovo bi bilo zanimljivo za gledaoce u Beogradu da vide gde su guzve kad idu na posao itd).

Gore pomenuto, verovatno ce zvucati mnogima kao naucna fantastika ali kada bi IPTV menadzment poradio na ovim mogucnostima postao bi konkurentan na trzistu i ne bi morao da se uzda u spas prodajom na tenderu.


Slažem se sa tobom i sve to sto si naveo ima smisla u zemljama koje imaju razvijenu infrastrukturu, što nažalost nije slučaj u zemlji seljaka na brdovitom balkanu. A što se tiče novih kanala, baš me zanima koji "stručnjak"( ili više njih) određuje sta će da se pusti u ponudi i isto tako me zanima dal je ta osoba (ili više njih) nekada u životu gledala satelitski program i da li zna koliko ima dobrih slobodnih kanala koji mogu da se puste u ponudu, a ne razno razni lokalni i regionalni kanali koji nemaju blage veze s mozgom.
 
Odgovor na temu

selters
Mladenovac, Srbija

Član broj: 127491
Poruke: 98
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.sumadijskioglasi.com


Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 13:14 - pre 157 meseci
A mogli su i da ostave mogućnost da kanale koje nikad ne gledam - izbrišem. Bez obzira što ih plaćam, s obzirom na sadržaj paketa.
 
Odgovor na temu

freeland

Član broj: 80244
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 13:20 - pre 157 meseci
Nema potrebe da brises, sada kad imas da memorises top 10 (to je i vise nego dosta, obzirom na izbor).
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 14:55 - pre 157 meseci
Jel moze neko da mi kaze koliko treba da se ceka upgrade,evo tv upaljen u 11 sati sad ce 4 i dalje se updejtuje.
 
Odgovor na temu

srbos
Srbo Savić
Ćuprija

Član broj: 24917
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 17:46 - pre 157 meseci
Kod mene IPTV proradio juče oko 15 sati ali bez tona, samo šuštanje. Pozvao sam 977 i posle standardne procedure restartovanja modema i box-a obećano mi je da će što pre biti prosleđeno nadležnoj službi, ali evo posle 24 sata ništa. Još uvek nema ton.
 
Odgovor na temu

zoranpr
Zoran Prostran
Vršac

Član broj: 46106
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 19:20 - pre 157 meseci
probaj ponovo reset sa napajanjem, trebalo bi da proradi.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 19:50 - pre 157 meseci
Update nije odneo nista novo vec samo kozmeticku prepravku. Medjutim moram da pohvalim tehnicku podrasku (nisam verovao da cu ovo ikad napisati). Naime, sinoc oko 20h sam prijavio da mi daljinski upravljac slabije reaguje na tipku meni (moram da stisnem kao sivonja da bi radio). Danas u 11h ujutro me kontaktiraju da se dogovore da donesu novi daljinski!? U 17h dolazi servise ri na licu mesta mi menja daljinski upravljac novim. I dalje sam zatecen....
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 23:20 - pre 157 meseci
Jesam li ja dobro ukapirao ili ne, da se od sad vremenska prognoza placa

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?18.05.2011. u 23:55 - pre 157 meseci
Citat:
Gost: Update nije odneo nista novo vec samo kozmeticku prepravku. Medjutim moram da pohvalim tehnicku podrasku (nisam verovao da cu ovo ikad napisati). Naime, sinoc oko 20h sam prijavio da mi daljinski upravljac slabije reaguje na tipku meni (moram da stisnem kao sivonja da bi radio). Danas u 11h ujutro me kontaktiraju da se dogovore da donesu novi daljinski!? U 17h dolazi servise ri na licu mesta mi menja daljinski upravljac novim. I dalje sam zatecen....


Jbg ja ti, i pored najbolje volje, ne verujem! Jes' ti siguran da zivis u Srbiji...?


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?19.05.2011. u 07:02 - pre 157 meseci
Citat:
mr. ako: Jbg ja ti, i pored najbolje volje, ne verujem! Jes' ti siguran da zivis u Srbiji...? :D


Neverovatno ali istinito. Nisam spavao celu noc. Cekaj, idem da proverim da li sam ja to sanjao ili je daljinski na stolu :D
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?19.05.2011. u 13:31 - pre 157 meseci
Zna li neko kada ce biti STB uredjaja, čekam duže od dva meseca? Hvala.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?19.05.2011. u 18:01 - pre 157 meseci
Citat:
Gost: Zna li neko kada ce biti STB uredjaja, čekam duže od dva meseca? Hvala.


Mislim da to ni u Telemomu ne znaju
P.S. ja sam cekao 4 meseca pre 2 godine
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 316613 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.