Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

najpovoljniji ADSL provajder

[es] :: ISP :: ADSL :: najpovoljniji ADSL provajder

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14690 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rambler
Beograd

Član broj: 40862
Poruke: 32
*.f.bg.ac.yu.



Profil

icon najpovoljniji ADSL provajder23.12.2007. u 21:32 - pre 198 meseci
Koja su vaša iskustva, ukratko?

Koga preporučujete ili koga NIKAKO ne preporučujete?

Odgovori će mi biti od pomoći da izaberem ISPa, pošto mi je odnedavno nestao "dvojnik". :) (hebo' te koji je to blam - ne bih umeo da nekome van Srbije objasnim šta je to DVOJNIK i kakav je to Telekom-ov telekomunikacioni izum...)
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
79.101.183.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder23.12.2007. u 21:44 - pre 198 meseci
OK:

• Telekom
• Sezampro
• PTT

Filtriraju p2p saobraćaj:

• Neobee
• Beocity
• Eunet (jeftiniji paketi)
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

rambler
Beograd

Član broj: 40862
Poruke: 32
*.f.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder23.12.2007. u 22:08 - pre 198 meseci
SezamPro otpada jer mi je njegova ponuda ne odgovara. Limit već na 100MB i slično. Ne hvala, do skoro sam bio njihov dugogodišnji korisnik. A da im je reklama "jaka" - jeste.

Šta znači "Filtriraju p2p saobraćaj:"?

Da li neko ima iskustva sa beotel-om?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
212.200.212.*



+294 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder23.12.2007. u 22:18 - pre 198 meseci
Ako te interesuje pre svega povoljnost, čini mi se da je ptt apsolutni pobednik, jer na duže staze ispada zaista povoljan, a nisam pročitao da se neko žalio na njihov internet. Ne sećam se računice, ali flat paket of 512k na duže staze izađe oko 1100 din, ako se ne varam.

Blizu je i EUnet, čiji standard paket isto košta negde oko 1100 i kusur (ovde je uračunat popust ukoliko ste učenik ili student).

Takođe, verat je nešto ispod 1300 dinara.

E sad, lična iskustva sa ovim provajderima nemam, ali iz iskustva drugih čini mi se da su ptt i verat dobar izbor, EUnet nešto manje, jer u svom "standard" paketu ima nešto veću agregaciju (količinu korisnika po linku) te nešto slabiji protok kod p2p programa (torrent, emule, soulseek i sl.).
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.yubc.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder23.12.2007. u 22:32 - pre 198 meseci
Vi zaboravljate YUBC? Ne filtrira nista, 1390 dinara je 512kb i ima veci link tako da necete imati problema sa tom tkzv "agregacijom" zato sto ne postoji :)

p.s. yubc.net ima samo flat pakete, sto ga i cini ozbiljnim provajderom.. a ne 100mb/200mb i ostala glupost :)
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
85.222.163.*



+11 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder24.12.2007. u 08:56 - pre 197 meseci
Iz mog posrednog i neposrednog iskustva (što kući što na poslu) ja sam izabrao PTT jer je najjeftiniji, a radi kako treba.
Probao sam još Sezam, Eunet i Telekom i ne rade ništa bolje nego PTT ali nude neke usluge koje PTT ne nudi ali za malo veće pare. Najbolje ti je da pogledaš na sajtu provajdera šta nudi i za koje pare.
I nisi u pravu za Sezam i ograničenje na 100-200 mega jer i oni imaju flat pakete po sličnim cenama kao i drugi provajderi.
I ako se budeš interesovao za PTT obavezno proveri da li imaju modeme tj. rutere pre nego što se prijaviš.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder24.12.2007. u 09:21 - pre 197 meseci
Samo da se ne zaboravi da Telekom obavezuje na godinu dana i trenutno valjda ne daje podatke o konekciji pa otpada recimo korišćenje nekog drugog modema/rutera.
Citat:
Marko Cukalac: Vi zaboravljate YUBC? Ne filtrira nista, 1390 dinara je 512kb i ima veci link tako da necete imati problema sa tom tkzv "agregacijom" zato sto ne postoji :)

p.s. yubc.net ima samo flat pakete, sto ga i cini ozbiljnim provajderom.. a ne 100mb/200mb i ostala glupost :)
A da malo smanjiš samoreklamiranje? Ta tkzv "agregacija" postoji na globalnom nivou, nemoj samo da kažeš da vi 1Mb linka dajete dvojici korisnika koji imaju po 512k.
p.s. Da li ovo znači da će i ostali provajderi da postanu ozbiljni ako ukinu polovinu svoje ponude?
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
77.46.177.*



+37 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder24.12.2007. u 10:10 - pre 197 meseci
Telekom, ubedljivo je najbolji, cena uopste nije skupa, nema ogranicenja, sve je dozvoljeno, bolje nema kod nas sigurno.
 
Odgovor na temu

sorella
Dragana Stojanovic

Član broj: 57429
Poruke: 35
79.101.147.*



Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder24.12.2007. u 18:51 - pre 197 meseci
Ja sam danas dobila modem od Telekoma i oduševljena sam!

Molila bih sledeće da mi pomognete: kako da podesim outlook da mi main identity bude [email protected] ? Ne umem nešto dobro da uradim, mail neće da mi pošalje, javlja grešku da mi ne prepoznaje adresu pošiljaoca? U ugovoru smo dobili da su POP3 i SMTP serveri mail.nadlanu.com, ja ne znam gde grešim.
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
77.46.226.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder24.12.2007. u 19:26 - pre 197 meseci
http://www.telekom.nadlanu.com...topKlijenta-OutlookExpress.pdf
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder24.12.2007. u 19:57 - pre 197 meseci
Telekom je mač sa dve oštrice, vrlo lako vam se obije o gavu. Ja Telekom ADSL koristim još od aprila, i nakon zamene njihovog rutera koji se pokvario (dali su mi novi). Posle 10ak dana kupim ja sopstveni mnogo bolji ruter, i to je radilo celih 4 meseca, ali nakon toga mi ukinuli stari user/pass za pppoe. Sad mogu da se konektujem samo uz pomoć njihovog kineskog čuda koje se blokira svaki čas... Preopterećenje jbg... Dok moj ruter 'vata prašinu :(

Mogu da vas zezaju kako hoće, to je užas!

Od mene imate preporuku da bežite od telekoma upravo iz ovih razloga.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bobanvs
Vrsac

Član broj: 119153
Poruke: 55
77.46.245.*

Jabber: adsl telekom


Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder24.12.2007. u 20:28 - pre 197 meseci
Ko te je tukao po usima da kupujes ruter? Zasto ga lepo nisi zamenio u Telekomu za nov? To sto si ti ispao brzoplet ne znaci da Telekom ne pruza dobru uslugu.Takodje koristim njihov ADSL i zadovoljan sam,radi perfektno.Nikakvih probema nisam imao dosada.Zato se ugrizi za jezik pre nego sto pocnes da izvaljujes gluposti,tipa izbegavajte ih i sl.Posto smatram da nisi u pravu.A ako i dalje mislis kao sto si izneo,promeni provajdera i nemoj vise daviti narod sa tako stupidnim zapazanjima.Sad sam tek primetio da si napisao da su ti dali novi ruter.Brate sta da ti kazem ispao si kompletan ma..rac!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder24.12.2007. u 21:10 - pre 197 meseci
Ajde? Zato što hoće da koristi svoj bolji ruter umesto onog kineskog otpada? Ili hoće da iz njega uključi u drugi ruter pa mu treba user/pass za konekciju? Hoće da koristi ... šta znam, wireless Linksys ali ne može pošto Telekom neće da kaže koji je NJEGOV PLAĆEN username i password?
Siguran sam da bi odmah promenio provajdera da nije uslovljen da godinu dana koristi usluge (eto gde je ispao to što je ispao) a još sam sigurniji da će aprila da promeni dragog mu provajdera. Ostaće im plain korisnici kojima je ovo čudo tehnike pa im je neverovatno da postoji bolje kad i ovo radi perfektno.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder24.12.2007. u 22:06 - pre 197 meseci
Ovako, ja koristim najveci paket kod Telekoma 1536/192k, na mrezi imam samo 6 racunara (2 laptopa). Sad ja ne mogu da se nerviram kad burazer nesto povuce, ili cale pocne da gleda po google earth. Takodje hocu da mogu da relativno normalno radim na udaljenom kompu (SSH) dok drugi kod mene skidaju nesto, salju mail, pitaj boga. Jednostavno ne zelim glavobolje, i necu da koristim njihov budjavi ruter koji se zakoci cim neko upali ICQ ili bilo sta.

Wireless - to je vec naj obicnija kartica u kompu sa linux-om u AP modu, al da ne sirim pricu...

Ja im svakog meseca placam ~2700din, i hocu da mi omoguce da koristim ono sto meni odgovara. Nisam ja njima kriv sto sam malo zahtevniji korisnik.

Samo da dodje taj april... Oces Sezam, oces PTT, oces Verat... Samo ne telekom.

U Nisu gde studiram ne koristim ADSL jer imam mnogo veci izbor, ali u Pirotu iako ima wireless-a ipak se jedino ADSL isplati.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.165.*



+294 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder25.12.2007. u 01:38 - pre 197 meseci
Izgleda da cela ta dam/ne dam user/pass zavisi od lokalnih "telekoma".

Kad je došao ADSL u Pančevo u martu, svi su dobili user i pass. Sada, u drugom naletu, u decembru, ljudi su takođe dobili user i pass. Niko ništa nije posebno tražio, sve je odštampano na ugovoru.

A meni i dalje nije jasno, kako to mogu da odbiju da ti daju user i pass. Pa ja ne znam, ja bih ih zvao po ceo dan, na 0800/100-100, 9813, potražio njihove lokalne telekom telefone... Zvao bih po ceo dan i zadužio bih celu širu familiju da ih zovu non stop, išao bih kod njih lično. Mislim, zaista mi je nepojmljivo da NEĆE da daju user/pass!
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.132.*



+43 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder25.12.2007. u 09:22 - pre 197 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ovako, ja koristim najveci paket kod Telekoma 1536/192k, na mrezi imam samo 6 racunara (2 laptopa). Sad ja ne mogu da se nerviram kad burazer nesto povuce, ili cale pocne da gleda po google earth. Takodje hocu da mogu da relativno normalno radim na udaljenom kompu (SSH) dok drugi kod mene skidaju nesto, salju mail, pitaj boga. Jednostavno ne zelim glavobolje, i necu da koristim njihov budjavi ruter koji se zakoci cim neko upali ICQ ili bilo sta.


Pa spravi od jednog kompa router i napravi shaper ako ti je problem da to radis u Linuxu mozes da zviznes Mikrotik, pa odredi koliko kome treba i zavrsis pricu :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder25.12.2007. u 10:02 - pre 197 meseci
Ako cemo strucno, to sam i uradio, doduse nije u pitanju mikrotik, vec komp sa linux-om, koji mi je ruter. Na njemu imam PPPoE (bar sam imao) i traffic shaping sam odradio prilicno dobro. Problem je kad je huawei ruter posle tog mog kompa, jer se zbunjuje sa nekim programima, da ne pricamo o vecem broju aktivnih TCP konekcija, kad huawei pocne da se gusi, ili jednostavno stane u mestu. Pretpostavljam da ima problem sa RAM memorijom, pa ne moze NAT tabela za tolke konekcije da stane u nju.

Uglavnom poenta je da sam ja mogao da koristim to sto sam imao, tako kako sam ga konfigurisao, a da sad isto to vise ne mogu, jer se Telekom setio da uradi to sto je uradio.

Zato i kazem da Telekom nije dobar izbor, jer imate obavezu 12 meseci koriscenja, a mogu da se sete i da urade sta god hoce.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

u993z
Ugljesa Zelic
Srbija

Član broj: 208391
Poruke: 12
93.86.35.*



Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder25.01.2009. u 20:07 - pre 184 meseci
mozete li da mi preporucite koji provajder da uzmem,da mi skida brzinom od oko 100kbps i da kosta oko 1500-2000din?
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-3.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder25.01.2009. u 22:12 - pre 184 meseci
sezam 105KB/s 1450 din
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.yubc.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: najpovoljniji ADSL provajder26.01.2009. u 17:23 - pre 184 meseci
YUBC (http://www.yubc.net/)

Flat 1024/128 - 1390,00

:)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: najpovoljniji ADSL provajder

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14690 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.