Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!

[es] :: ISP :: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15039 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gaja86
misa gajic
Beograd

Član broj: 38853
Poruke: 2
195.252.80.*



Profil

icon Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!06.11.2004. u 21:52 - pre 236 meseci
Samo ime me zanima!
gaja
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!07.11.2004. u 04:21 - pre 236 meseci
Nijedan, pošto dsl još nije pušten u promet.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-3.tehnicom.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!07.11.2004. u 15:56 - pre 236 meseci
www.telekom.yu ?
to su "poprecne veze" jel tako?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!07.11.2004. u 19:54 - pre 236 meseci
Telekom još uvek nije izneo zvaničnu ponudu za (a)dsl.
(a)dsl != poprečne veze
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!07.11.2004. u 20:08 - pre 236 meseci
Nisam video da je on pitao za ADSL već DSL konekcije generalno.

A tu je pailhead ipak u pravu, to se vrti preko poprečnih veza.

U principu ti je najveći problem da dobiješ analognu poprečnu vezu od telekoma od date lokacije do provajdera koji si izabrao, a da je ne limitiraju na 9600bps (pošto to stoji u ugovoru). Postoji opcija da uzmeš digitalni vod (i na njega isto idu HDSL modemi na primer ili za šta se već odlučiš), ali on je neuporedivo skuplji. Sve cene za to imaš na sajtu telekoma.

Ako ipak nađeš način da dobiješ poprečnu, posle je samo pitanje izbora provajdera. Koliko znam za 2mbit/sec hdsl cene su od oko 50-60K din pa na gore + iznajmljivanje voda od telekoma.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!07.11.2004. u 20:33 - pre 236 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Nisam video da je on pitao za ADSL već DSL konekcije generalno.

Bio sam slobodan da pretpostavim da gaja86 misli na ADSL, moguće da sam pogrešio.
Citat:
A tu je pailhead ipak u pravu, to se vrti preko poprečnih veza.

Ipak, dsl nije isto što i poprečna veza, ali problem je izgleda u tome što ja nisam razumeo šta je palihead hteo da kaže.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

gaja86
misa gajic
Beograd

Član broj: 38853
Poruke: 2
195.252.80.*



Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!07.11.2004. u 21:18 - pre 236 meseci
Mislio sam kako da otvorim nalog,i da imam satelitski internet,nije valjda da toga jos nema u Srbiji,cuo sam za adsl ali nije to to.
gaja
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!07.11.2004. u 22:25 - pre 236 meseci
Ne zna ni Gaja sam izgleda šta tačno pita... dsl i satelit.. mislim može ali ne koristi se baš masovno, pomešao si ti nešto. Možda zovu uslugu kao satdsl ali ne zato što se koristi dsl tehnologija već više da asocira na brzinu - marketinški trik.

Uglavnom onda traži po ovom forumu teme na kojima se spominju sat. provajderi.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!07.11.2004. u 22:46 - pre 236 meseci
mozda ne zna da DSL ne znaci Digital Satelite Link



bez uvreda, ja sam isao logikom da je 86 u nicku godiste, pa rekoh sta ce nekom 18o godisnjaku veza koja kosta oko 1000e mesecno,
i pretpostavio sam da je u pitanju neko ko je dosao iz nekog... normalnog... sveta
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!08.11.2004. u 07:16 - pre 236 meseci
jednom bih voleo na forumu da budemo malo iskreni u odgovorima .
pitanje je bilo o DSL provajderima.
ima vise njih , a najjeftinije je Telekom i siguran sam da kad se javis za DSL svaka parica ce ti biti potpuna ispravna bez obzira sto Gojko misli drugacije.
Kod Telekoma dobijas xDSL modem ako uzmes njihovu uslugu, tako da ti mesecni troskovi mogu biti oko 7000,00 dinara za 64Kbps pa navise .

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!08.11.2004. u 08:35 - pre 236 meseci
Ako cemo vec da navodimo imena, Telekom je jedan od skupljih po tom pitanju. Kod ptt-a i veratneta je nesto preko 3000din 64k (bez poreza), tako da je razlika i te kako osetna.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-1.tehnicom.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!08.11.2004. u 10:59 - pre 236 meseci
?
gojko sta tacno podrazumeva ta usluga

definitvno je isplativije od isdn-a ako se provodi vise od 10 sati dnevno na netu?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!08.11.2004. u 11:10 - pre 236 meseci
U veratnetu podrazumeva set statickih javnih ip adresa (kolicina se dogovara ugovorom, fleksibilno je..) i nelimitiran i nefiltriran internet saobracaj, shape-ovan na zakupljenu brzinu. Za brzine do 128k moze i preko IDSL-a (jeftiniji je modem od HDSL ova, obicno je sa integrisanim rutercicem, tako da tu ima ustede) - samo ti treba parica za to od telekoma, ili blizina nekom POP-u da mozes da se nakacis ethernetom, ili sam dovuces link na ko zna koji nacin (point to point vajrles, optika, ma sta god hoces) - cena za internet je ista mada se moze dogovarati i specificno usluga, sa prodajom.

Za PTT mislim da vazi slicno za HDSL a za ostalo ne znam precizno.
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!09.11.2004. u 10:04 - pre 236 meseci
Gojko da li si rekao kolika je cena za zakup parica do provajdera kao i to da Telekom daje modeme na koriscenje i da ako uzmes FR kod Telekoma dobijas besplatno koriscenje interneta bey obyira na broj IP adresa

cheers,


"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!09.11.2004. u 10:05 - pre 236 meseci
Ne znam ja sta telekom daje za dzabe - ja nisam ni pricao o telekomovoj ponudi.
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!09.11.2004. u 11:08 - pre 236 meseci
Gojko nemoj da se ljutis ,samo sam izlozio cinjenice

cheers,
"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!09.11.2004. u 11:15 - pre 236 meseci
Izložio si ih tako da nikome nije jasno šta to znači?

Ako od Telekoma uzmem FR do provajdera, dobijem od Telekoma modeme besplatno + korišćenje Internta (preko koga!?) besplatno, bez obzira na broj IP adresa... Ovaj, ili ti nešto nisi dobro napisao, ili meni nije jasno kakve veze Telekomova FreameRelay usluga ima sa provajderovim IP adresama - prosvetli me? :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!10.11.2004. u 06:30 - pre 236 meseci
bro jtro islande
evo cele price.
podneses zahtev za FR i uz zahtev trazis i pristup Internetu uz odredjeni broj adresa.
Na to ti Telekom odgovori (po proceduri za Biz.korisnike u roku od 5 dana).
Potpises ugovor i nakon toga treba jos pet dana za realizaciju naloga.
Momci odrade instalaciju, a tehnicari iz Biz.direkcije dodju sa modemom (koji je gratis) nakace na liniju probaju brzine i kraj.
Normalno pre toga si od Biz.direkcije dobio parametre za pristup FR i Internetu.
Ako zelis potvrdu o cemu ti pricam mogu da ti posaljem ono sto sam ja do sada odradio.

cheers,


"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!10.11.2004. u 09:25 - pre 236 meseci
Cek, Kronos - pa zakup FR nije isto sto i zakup FR + zakup internet saboracaja ?

Hoces da kazes da Telekom nudi dzabe Internet saobracaj uz FR uslugu? :-)

Vas sajt kaze:

Citat:

Za pristup Internetu preko specijalizovane mreže (Frame Relay, nx64 kbit/s, ISDN i dr.) naplaćuje se naknada za zasnivanje pretplatničkog odnosa i mesečna pretplata za pristup Internetu, bez naplate naknade za zasnivanje pretplatničkog odnosa i mesečne pretplate za specijalizovanu mrežu.


Dakle, vi fakticki poklanjate FR (ne naplacujete prikljucak) ako korisnik od vas zakupi Internet pristup - sto se inace ovde na zapadu zove damping (omogucen vasim jedinstvenim polozajem), potpada pod losu poslovnu praksu, i za to popija debela kazna, jer ni jedan vas konkurent ne moze da vam parira.

No kako Srbija nije zapad, da ne kukamo - ajde da vidimo cene:

Telekom: Internet, 2 Mb/s 126.000,00 (Opsti pristup, GUP)

Verat: Internet, 2 Mbit/s 63 000 + 69.300 (2 Mb/s digitalni vod) = 132300

Naravno, onaj ko hoce da ide preko Verata, mora da plati vama i digitalni prikljucak i ispada da su oni malo skuplji... Ako si ISP, izadje malo jeftinije od Telekoma.

Jasno je i da cene nisu trzisne, jer je neverovatno da drugi ISP moze da posluje sa 50% cene vase usluge za istu stvar (2 Mbps Internet)....

Takodje je jasno i zasto Telekom pupinizuje 4-zicne poprecne analogne veze koje su par hiljada dinara, jer bi vam konkurencija bila bar 50% jeftinija.

Telekom Srbija predstavlja samu srz svega najgoreg u Srbiji - stav koji Srbiju i odvaja od ostatka Evrope.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 10.11.2004. u 10:30 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!10.11.2004. u 09:28 - pre 236 meseci
Da samo sto 0.1% veza ka veratu ide preko tih digitalnih vodova zbog cene koja je dranje. Pre se isplati postaviti optiku za neke relacije u gradu, a za mnoge vec i postoji.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Koji je najpovoljniji Dsl provajder u Srbiji!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15039 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.