Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jQuery FCKEditor Ajax Load problem

[es] :: Javascript i AJAX :: jQuery FCKEditor Ajax Load problem

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
87.250.121.*

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon jQuery FCKEditor Ajax Load problem09.12.2007. u 08:22 - pre 199 meseci
Koristim jQuery framework za svoje sajtove. Poceo sam da pravim neki CMS pa mi je bio potreban neki od editora. Uzeo sam FCKEditor i odmah naisao na problem. Nisam mogao da ga ucitam preko ajax (load jquery) niti da submitujem formu isto AJAX (koristeci plugin za submitovanje forme). Nakon nekog vremena najdem takodje plugin i FCKEditor proradi bez problema. Ali opet naidjem na problem. Kada ucitam preko load neku stranicu i u njo FCKEditor sa nekom vec vrijednoscu (kada hocu da editujem neki post npr.) i onda tu vrijednost prosirimm nekom recenicom i submitujem formu opet ajax (submit form plugin) izgubi mi se vrijednost koju sam naknadno upisao. Ako ovo sve isto ponovim ali da kreiram novi post npr., sve radi, znaci samo ne moze da edituje. Takodje ako izskljucim plugin i ucitam normalnu textarea radi bez problema, jer sam mislio da sam ja nesto zeznuo.

Sve ovo mozete testirati ovde:
http://nofrks.com/test

Pa pokrente first_file.php on ce da ucita test.html sa editorom i kada se submituje forma pozvace se test.php i uhvatiti taj niz (naravno bez promijene u textarea prikazace samo ono sto je vec bilo u njoj), ako ima ko kakvo resenje ili se vec susreo sa istim problem neka iznese pa cemo zajedno da rijesimo ovo. Ako hocete mozete da ucitate test.html pa upisete neku vrijednost i submitujete formu i radice bez problema, znaci problema je samo ako FCEditor ucitam preko ajaxa.

Ako je nesto nejasno pojasnicu jos. )
 
Odgovor na temu

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
87.250.121.*

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon Re: jQuery FCKEditor Ajax Load problem09.12.2007. u 11:54 - pre 199 meseci
Pronasao sam rjesenje. Posto cu primjer da izbrisem sa adrese onda mi samo ostaje da ubacim dio koda tj. jednu liniju.

U plugin-u posotji update funckija i nju treba staviti prije submita. Ona update-uje vrijedost "virtuelnog" polja u pravu text areu.

Kod:

$.fck.update();
$(this).ajaxSubmit(options);

I vrijednost koja je upisana naknadno ce biti updateovana i submitovana tj sve ce da radi sada.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: jQuery FCKEditor Ajax Load problem

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.