Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako mozete biti usluzeni u BG-u

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako mozete biti usluzeni u BG-u

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19495 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrg00d

Član broj: 150393
*.eunet.yu.



Profil

icon Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 15:50 - pre 200 meseci
Nadam se da nisam pogresio forum,ako jesam brisite post.


Evo kako mozete biti usluzeni u jednoj beogradskoj pekari:

- molim vas burek i jogurt
-za poneti ili ovde jedete?
-za ovde

Kada mi je dala burek zamotan u papir,mislio sam da me nije dobro razumela pa sam ponovio "za ovde". Pogledala me cudno.
-Molim vas mogu li da dobijem pribor za jelo?
Seo sam i sacekao. Donela mi je je noz i viljusku (bez tanjira) i rekla da obicno ne daju pribor uz burek,"ali ajde..."

Dok sam sekao burek koji se nalazio na masnom papiru cepao se i papir pa se i ceo sto zamastio. Prilazem sliku da vidite kako sam bio usluzen,a ako dozvolite objavio bi i o kojoj se pekari radi



[Ovu poruku je menjao mrg00d dana 15.11.2007. u 17:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 15:56 - pre 200 meseci
Zbog prometa. Iskreno, kada bih imao pekaru, ni ja ne bih posluživao u tanjiru. Kafa u kafiću je oko 100 din., ali to je samo kafa i od kilo espresso kafe se napravi 117 kafa, dakle naplaćuje se usluga, lokacija kao i pranje šoljice.
Koliko si platio burek? 100 dinara?
I da ti neko pere mastan tanjir. Bar ja tako razmišljam.
 
Odgovor na temu

mrg00d

Član broj: 150393
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:04 - pre 200 meseci
Postoje i tanjiri za jednokratnu upotrebu (plasticni,kartonski). Nikada mi se u zivotu nije desilo da ne dobijem tanjir kada jedem burek u pekari, a da noz i viljusku dobijam "preko veze". Najgore od svega sto pekara ima i stolove i stolice, jer cak i u onim pekarama gde se stoji dobija se tanjir. Milsim cak da bi bilo lakse oprati tanjir,nego brisati sto koji je bio katastrofa umascen.I uopste nije bitno koliko cu ja tog trenutka da potrosim,vec da li cu ikada vise da udjem u tu pekaru.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:07 - pre 200 meseci
Tako ti je uvek bilo, bar na Vračaru. I pre je bilo tako, unazad 20 godina. Jedino je Toma nekada davno davao neke plastične tanjire, iz kojih niko nije jeo jer su bili izrezbareni od noževa. Meni je bolje i tako na papiru neko onaj šugavi limeni tanjir. Papir me ne nervira, nervira me što su im uvek tupi noževi.

edit: A i trebalo bi zaposliti još jednu radnicu koja bi prala posuđe i pribor za jelo.
edit2: A i šta bi ti? Pozlaćeni escajg i servis za 24 osobe a jedeš za 100 dinara.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:19 - pre 200 meseci
Citat:

Koliko si platio burek? 100 dinara?
I da ti neko pere mastan tanjir. Bar ja tako razmišljam.


Jel... znaci ja u Nemackoj mogu da trazim tanjir (tj. uvek ga dobijem ako jedem u pekari) za pecivo od 70 centi, dakle manje od srpskih "100 din" - i opet mogu da ga peru.

Hint: masina za pranje sudova - ne kosta puno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrg00d

Član broj: 150393
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:21 - pre 200 meseci
Mislim da uopste nije u pitanju nedostatak radnika. Ja sam npr. redovno isao sa devojkom i sa prijateljima u jednu palacinkarnicu. Xtra su pravili palacinke,nisu ni na cemu zakidali. Kada su malo razradili posao palacinke su pocele da poskupljuju i da budu sve manje i tanje. Na kraju su krenuli da posluzuju u plasticnim tanjirima, a nedugo zatim i sokove u plasticnim casama (a naplatili bi sok regularno kao u kaficu). Naravno da su sad pred zatvaranjem. Izgubili su dosta stalnih musterija. Ali to je "srpski osecaj za biznis" :(
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:24 - pre 200 meseci
Samo se postavljam u poziciju privatnika. U centru grada je velika gužva po pekarama. Zamisli da dele tanjire i pribor za jelo, pa onda da se radnice probijaju kroz gužvu, kupe sa stolova tanjire, pa nose na pranje.
P.S. - Probaj kod nas za kroasan da tražiš tanjir. ;) he he
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:26 - pre 200 meseci
Ma to sve zavisi od kupaca.

Ja recimo u zivotu ne bih ni jeo pecivo a kamo li burek da mi ga neko servira na nekom masnom papiru (osim kad zurim pa hocu da ga jedem iz tog papira, za sta postoji posebna ambalaza i salvete) - ocigledno musterije tih likova nemaju problem da jedu prstima iz masnog papira, pa se gazdi onda i ne isplati da investira u masinu za pranje sudova.

Potrosaci formiraju nivo usluge, a ne prodavci.

Citat:
Zutokljunac
Samo se postavljam u poziciju privatnika. U centru grada je velika gužva po pekarama. Zamisli da dele tanjire i pribor za jelo, pa onda da se radnice probijaju kroz gužvu, kupe sa stolova tanjire, pa nose na pranje.


Ma jadni oni - zamisli, tanjir je obavezan npr. u centru Frankfurta ili u NYC-u - ali u Beogradu je neka specijalna guzva i pranje sudova kosta 10x vise :-) To je sigurno zbog Miskovicevog deterdzenta koji je skuplji ;-)

Citat:

P.S. - Probaj kod nas za kroasan da tražiš tanjir. ;) he he


Ne smem ni da zamislim... Al, jbg, sve je to deo neke sire price.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
91.150.124.*



+32 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:30 - pre 200 meseci
LOL E ovo jos nisam cuo. Treba izbegavati takve pekare. E bas su seljaci, po onoj semi "Treba ti pribor za jelo? Za cega ti sluze prsti?" :)
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

mrg00d

Član broj: 150393
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:30 - pre 200 meseci
Nije bas tolika guzva veruj mi i imaju sasvim dovoljno zaposlenih. Problem je ustvari sto svi hoce samo da uzmu pare,a da ne pruze nikakvu uslugu
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:33 - pre 200 meseci
U Srbiji ne postoji posebna ambalaža za burek, bar je nisam video. Ako ideš tom logikom onda bi trebao da tražiš pljeskavicu ili hamburger u ambalaži... mislim da bi te poslali u Mek.
Kod nas to nije popularno, kod nas se jede ljuto, sve od priloga, a salmonela piči kolce oko mušterije.
 
Odgovor na temu

mrg00d

Član broj: 150393
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:34 - pre 200 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Potrosaci formiraju nivo usluge, a ne prodavci.




Upravo tako,ja sam prvi i POSLEDNJI put usao u tu pekaru!
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:35 - pre 200 meseci
Da nećete možda i kristalnu čašu za jogurt.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:37 - pre 200 meseci
Citat:
barakuda111: E bas su seljaci, po onoj semi "Treba ti pribor za jelo? Za cega ti sluze prsti?" :)

Pribor za jelo, može, ali samo ako se leti avionom. Pekara nije Hajat Ridžensi.
 
Odgovor na temu

mrg00d

Član broj: 150393
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:39 - pre 200 meseci
Citat:
žutokljunac: Da nećete možda i kristalnu čašu za jogurt.

A cemu sad to podHebavanje?
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
91.150.124.*



+32 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:39 - pre 200 meseci
Citat:
žutokljunac: Da nećete možda i kristalnu čašu za jogurt.


Ljudi cujete li vi ovog? :D Iz koje si ti sume izasao?
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:41 - pre 200 meseci
Citat:

Da nećete možda i kristalnu čašu za jogurt.


Ne znam sta je tebi toliko cudno da dobijes tanjir i pribor za jelo ako jedes hranu za stolom... ali, iznenadio bi se da je to normalna stvar u Evropi, Americi, Australiji i delovima Azije, cak i u pekarama :-) E, sad - ako eventualno u Srbiji nije... boze moj. Nece biti lose za turizam - egzotika, moze i safari da se organizuje :)

Citat:

Pribor za jelo, može, ali samo ako se leti avionom. Pekara nije Hajat Ridžensi.


Nije ni stala.

No, kakvi kupci takva i usluga - ako kupcima ne smeta, sto bi u pekari menjali svoje navike, a i profit je veci.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:41 - pre 200 meseci
ahahahahaha loooooooool ,koja je to pekara??? znaci ja u zivotu ne bih usao opet u tu pekaru,hajde da ti je rekla "trenutno nemamo cistog posudja,ako zelite sacekajte,ili jedite iz papira",ali da ti kaze "i pribor ti treba???" ,mislim bezobrazluk,pa ja gde god da sam otisao dobio sam tanjir,[doduse burek jedem samo u jednoj pekari,ali ostalo,pizza,sendvici i to,kada je "za ovde" dobijem pribor,pazi ovo SA TANJIROM] i u subotici i u ns-u,tako da,"jadan vam je taj beograd ;)"
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:44 - pre 200 meseci
To mi od Rumunije. Bio sam skoro i platio tri sendviča i jedan sok u limenci oko 15 evra. Dobio sam na plastičnoj tacni kao u Meku, a sto je bio preplavljen ostacima hrane, papirima, čašama, itd.
Od taa cenim beogradske pekare.
Eh da, pošto skoro svako jutro volim da doručkujem u pekari, primetio sam da je izbor u beogradskim pekarama FENOMENALAN u odnosu na okruženje. Žu-Žu, pica đevrek, štrudle, pite sa višnjama, divota, a sve jeftino.
Čoveče, već oko godinu dana nisam u Beogradu. Dušu bih dao za dva pica đevreka.
Živeli beogradski pekari još 100 godina.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.smin-1.sezampro.yu.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Kako mozete biti usluzeni u BG-u15.11.2007. u 16:45 - pre 200 meseci
Nekad mi je bilo strasno slatko da "srchem" mas'an i vreo burek,sa nogu,negde oko pet ujutro,posle dobrog provoda...vrh!
Ni razmisljao nisam o tanjiru,viljusci i nozu.
Sada bi mi to mozda i smetalo.
Promeni lokal,druze.
I nemoj vise da jedes u onom koji ti se ne svidja.
Ne rece,jel valjao cemu taj burek?
Malo je preterano otvarati citavu temu,koja se tice usluge u Beogradu,na osnovu klopanja u nekoj jeftinoj pekari.
Odjednom,svi smo postali cistunci,navikli na lepse,bolje i brze...samo niko da zadovolji nasa ocekivanja u ovom Beogradu.
Srecom,pun je grad mesta za klopu.
Ima dobrih i onih manje dobrih.
Jednostavno,zaboravi tu pekaru.


Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako mozete biti usluzeni u BG-u

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19495 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.