Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!

[es] :: Advocacy :: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34789 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!02.11.2007. u 18:59 - pre 199 meseci
Citat:
stex
dnevno. Znaci 4*60*12=2880 dnevno!


Pa odradi onu kobasicu da ugasis taj glupi power management - bolje da ti baterija traje malo krace, nego da ti disk traje mnogo krace :-)

Sta misle ostali linuksovci o ovom? Fikcija? ne bih rekao ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!02.11.2007. u 19:31 - pre 199 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
stex: Znaci 4*60*12=2880 dnevno!


Pa odradi onu kobasicu da ugasis taj glupi power management - bolje da ti baterija traje malo krace, nego da ti disk traje mnogo krace :-)


Jašta. Promeni parametre koje Ubuntu ubacuje na hdparm na neku normalnu vrednost (255 je isključeno, a sve manje od toga je sve agresivniji PM => stavi neku vrednost tipa 200 pa vidi kako radi i koriguj posle u željenom smeru). A bilo bi lepo da se neko od Ubuntu gurua javi da ti kaže gde bi to tačno mogao i da upišeš, pošto ja pojma nemam gde Ubuntu drži svoje konfig fajlove (osim da uradiš find /etc -exec grep -q hdparm {} && echo {} ;' i nađeš sve fajlove u /etc koji spominju hdparm program). To bi npr. mogao da uradi „ubuntulider“ pošto je on definitivno najbolji od svih ubuntuovaca na ovom forumu, a bogami i šire rekao bih :P

Citat:
Sta misle ostali linuksovci o ovom? Fikcija? ne bih rekao ;-)


Evo šta ja mislim o tome:


... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.zrlocal.net.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!02.11.2007. u 20:27 - pre 199 meseci
Ma sve sam pokusao ali nista. Ali sam otkrio jos nesto zanimljivo :)

I u Windowsu mi se isto desava. Proverio sam sa HD life (ili tako nesto) i tu mi je pisalo nesto oko 34K. Ali nisu nigde napisali da je to hex broj. Posle svake minute sam proveravao i opet se povecava za 4. Znaci, izgleda da je problem do laptopa. E sad jos kad bih znao kako to da resim bilo bi dobro. U pitanju je HP nx7400 T5500, hard je TOSHIBA MK8034GSX.
stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!19.11.2007. u 18:30 - pre 199 meseci
Ljudi, dajte malo akcije, šta je sve ovako zamrlo?! Više mi se i ne posjećuje forum...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 01:58 - pre 199 meseci
Sve je lepo to sto sta napisali....
Samo ja ne vidim da se nesto javlja gomila nezadovoljnih ljudi kojima je usled koriscenja Ubuntua/Debiana crkao hard na laptopu-narocito Debian korisnici jer je doticni distro na trzistu mnogo mnogo pre Ubuntua :D
Sudeci po deklamacijama Dimkovica-trebalo bi do sada da ih je cela hrpa sa reklamacijama
Gde su?Nesto ih nema/ne javljaju se po netu-hihihihi
Tja moglo je biti i gore-linux programi makar znaju da racunaju za razliku od Excel-a 2007 :P


[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 22.11.2007. u 03:43 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 04:50 - pre 199 meseci
Citat:
Gde su?Nesto ih nema/ne javljaju se po netu-hihihihi


Pa jasno da se ne javljaju: Linux korisnika i inače nema mnogo, a od toga ovi što koriste Pokemon - verovatno im je crkao disk, pa sad ćute :)

A i kome da se obrate? Linusu? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

edin1

Član broj: 12118
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 08:54 - pre 199 meseci
Pozdrav svima,

I ja mogu da potvrdim da ni windows XP + SP2 nije pošteđen ovog bug-a, tj. ostavlja default vrijednost HDD-a (u mom slučaju proizvođač je Hitachi).

O čemu li su razmišljali ovi likovi iz Hitachi-a da mi je znat?

Trenutno mi je Load_Cycle_Count 215748, nakon 14-15 mjeseci korišćenja.

Ima li neko link do uputstva kako popraviti stvar pod Windows-om pošto i njega moram ponekad da upalim (inače koristim ovu Pokemon ediciju ;) )
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 11:41 - pre 199 meseci
Citat:
degojs: Pa jasno da se ne javljaju: Linux korisnika i inače nema mnogo, a od toga ovi što koriste Pokemon - verovatno im je crkao disk, pa sad ćute :)

A i kome da se obrate? Linusu? :)


Ma zaista-ma nema ih koliko za prste obe ruke :P
I to gle bas Ubuntu(koji je btw najpopularniji linux distro)pa shodno tome i logicno treba da ocekujemo i gomilu ljudi koja proklinje Linusa Trovaldsa i u rukama drzi notbookove sa crknutim hardom-samo(darn!)nema ih nesto niti se javljaju :D

degojs=trol :P

Citat:
edin1: Pozdrav svima,

I ja mogu da potvrdim da ni windows XP + SP2 nije pošteđen ovog bug-a, tj. ostavlja default vrijednost HDD-a (u mom slučaju proizvođač je Hitachi).

O čemu li su razmišljali ovi likovi iz Hitachi-a da mi je znat?

Trenutno mi je Load_Cycle_Count 215748, nakon 14-15 mjeseci korišćenja.

Ima li neko link do uputstva kako popraviti stvar pod Windows-om pošto i njega moram ponekad da upalim (inače koristim ovu Pokemon ediciju ;) )


Ajde sada-dajte objasnjenje coveku :D
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 11:51 - pre 199 meseci
U zadnje 2 nedelje, broj korisnika Linuxa je porastao sigurno za 10.000 :-))))
http://blog.wired.com/gadgets/2007/10/200-everex-gree.html
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 15:58 - pre 199 meseci
Morao sam na ovo da odreagujem :)

Citat:
nkrgovic: Da je Ubuntu upotrebljiv samo na desktop, a ne i na laptop racunarima. Drugim recima, da je neupotrebljiv na laptopima. Opet, slazem se sa tobom. Da ne poverujes...


Mislim da nisam cuo vece gluposti iako je ocigledno da materiju odlicno poznajes-dakle bez uvrede ;)

Citat:

- Ceo Debian projekat IMA PROBLEMA (znaci, slazem se sa tobom), i da mislim da vise nije dobar izbor cak ni za servere, gde je do skora bio dosta koriscen.
Sto je najgore, Ubuntu je nekako za kucu, a Debian vise nije ni za sta.... Ali to je za odvojenu temu :).


Izvini molim te-a zasto onda valja Debian?
Da se igra decurlija sa njim?
Ajde na pricaj gluposti-zadnje izdanje Debiana je sjajno,nemam skoro nikakvih zamerki-jos su se ljudi zaista potrudili da svoj distro priblize i desktop korisnicima narocito sto se tice zadnja dva stable izdanja-Sarge i Etch
A da ne pominjem apt i gomilu gotovih paketa-samo cu reci iz mojih iskustava da yum,yast,smart,urpmi i ostala skvadra nisu ni do kolena apt+Synaptic kombinaciji
Neko ce mozda reci da je software outdated u stable grani ali brate tu ti je i testing grana-mislim testing je po Debian merilima :D a u praksi inace radi bolje nego vecina linux distroa,security update redovan a softver se osvezava svakih 7 dana u repoima ;)
Ali sujetni su brate ljudi pa im godi ono stable u nazivu a testing ih nekako odbija :D

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 16:24 - pre 199 meseci
Citat:
I ja mogu da potvrdim da ni windows XP + SP2 nije pošteđen ovog bug-a, tj. ostavlja default vrijednost HDD-a (u mom slučaju proizvođač je Hitachi).

O čemu li su razmišljali ovi likovi iz Hitachi-a da mi je znat?

Trenutno mi je Load_Cycle_Count 215748, nakon 14-15 mjeseci korišćenja.


XP SP2 + Hitachi? Hmm.. da vidimo, šta kaže ovde, baš ta kombinacija:




Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 16:33 - pre 199 meseci
Citat:
Body Bag: Ma zaista-ma nema ih koliko za prste obe ruke :P
I to gle bas Ubuntu(koji je btw najpopularniji linux distro)pa shodno tome i logicno treba da ocekujemo i gomilu ljudi koja proklinje Linusa Trovaldsa i u rukama drzi notbookove sa crknutim hardom-samo(darn!)nema ih nesto niti se javljaju :D


Ljudi, vi stalno mešate slobodni softver i zatvorenu softversku industriju. Zbog čega bi bilo ko proklinjao Linusa Torvaldsa (koji, usput, nema apsolutno nikakve veze sa korisničkim aplikacijama kao što je npr. hdparm, a još manje veze sa podešavanjima te aplikacije od strane neke distribucije)? Ako se nekome nešto ne sviđa u vezi distribucije ili nekog konkretnog programa, postoje bug tracker-i, pa neka postuje bug, a poželjno bi bilo i patch (ja do sada nisam skoro ni jedan bug, feature request, štagod postovao bez patch-a za isti). Ako neko želi da ima kome da se izjada ili kome da zavrne muda što mu nešto ne radi, neka si ode u Red Hat ili u Novell, pa neka kupi RHEL ili SLED i uživa. Dobije kutiju sa knjigama, dvd-ovima, support i ko zna šta još ne. Mora da se napravi jasna razlika između slobodnog softvera koji standardno dolazi sa community support-om i softvera, bilo slobodnog, bilo neslobodnog, koji se plaća i uz koji u pakovanju stoji i podrška. A inače, ako je neko čitao one EULA-e i slične gluposti, donekle mi se čini da tamo piše da data firma (namely M$) nije odgovorna za bilo kakve štete koje korišćenje njihovog softvera može da prouzrokuje. To otprilike znači da ako od korišćenja onoga što oni zovu OS-om dođe do crkavanja hard diska (npr. sa bitnim i vrednim podacima), oni će lepo da se nasmeju i da vam kažu da rade na ispravljanju greške, a vama će da preporuče svog omiljenog prodavca hardvera da kupite hard disk. Nema refund za loš softver ni u neslobodnom softveru. A, koliko sam shvatio, do ove greške sa hitačijevim diskovima dolazi zbog hitačija, a ne zbog hdparm-a i Ubuntu-ovog podešavanja.

Usput, Ubuntu već neko vreme nije na prvom mestu kao distribucija. Evo vam izvod sa distrowatch-a (za 6 meseci):

Code:

Rang Distribucija H.P.D*
  1 PCLinuxOS  2895<
  2 Ubuntu  2295<
  3 openSUSE  1518>
  4 Fedora  1344=
  5 Sabayon  1171=
  6 Mint  1116>
  7 Debian  833<
  8 Mandriva  784>
  9 MEPIS  730=
 10 Damn Small  675>


... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 17:18 - pre 199 meseci
@brcha

Sme li se znati koji linux koristis-cisto sam radoznao ;)

Inace znam da Ubuntu nije vise prvi(drugi je)
Pomenuo sam ga okvirno jer je isti pored PCLOS-a trenutno najpopularniji linux pa kao sto sam vec rekao shodno tome treba da ocekujemo gomilu nezadovoljnih vlasnika notebook-ova kojima je crkao hard-jos koliko ce poceti da se javljaju ovih dana,bice preplavljen ceo www njima :P
BTW ako se sa maticnog sajta kupi OpenSUSE 10.3 pakovanje koje,ako se na varam,sadrzi manual i jos nesto lepo upakovano-dobija se i tehnicka podrska u trajanju od 90 dana-da tehnicka podrska :D
Valjda su ljudi skontali da je 3 meseca u vr' glave dovoljno da se i linux poput SUSE-a nastimuje cak i kada je u pitanju totalni duduk :P
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!22.11.2007. u 17:44 - pre 199 meseci
Citat:
Body Bag: @brcha

Sme li se znati koji linux koristis-cisto sam radoznao ;)


1995. sam instalirao Red Hat i koristio ga dok se nije raspao (tj. dok nije prešao na rhel+fedora kombinaciju). Posle toga sam instalirao Arch verzija 0.2 (ili tako nešto) koja je imala 3 i po paketa (bez X-a) i sve ostalo ručno napravio (bez package manager-a, bez ičega, samo ./configure+make+make install). U nekom trenutku sam promenio računar, pa sam instalirao SuSE 9.nešto i koristio ga dok nije izašao openSUSE posle čega sam prešao na Gentoo. To je ujedno i distribucija kojom sam bio najzadovoljniji, pošto je sve radilo ekstra dobro. Jedino što sam se smorio od Gentoo-a (tj. od hiljada godina koje su potrebne za upgrade KDE-a, OpenOffice-a i sl) i odlučio da napravim svoju distribuciju. Pošto u ovom trenutku nemam vremena da se bakćem nestabilnim paketima, tu distribuciju u slobodno vreme dopravljam iz chroot-a dok ne izađe release candidate, kada ću da se vratim na nju (otprilike koincidira sa vremenom izlaska KDE4). U međuvremenu (tj. u ovom trenutku) koristim openSUSE 10.3 koji radi vrlo vrlo lepo. Probao sam i Fedora 7 pre openSUSE-a, ali me je smorila sa SELinux-om (znam da može da se isključi). Probao sam i Kubuntu 7.10 i sviđa mi se kako su uredili desktop i npr. svoju kcontrol varijantu, ali mi je suse bolji. Debian Lenny nešto nije hteo da mi se instalira, pa ga nisam ni probao.

Citat:

Inace znam da Ubuntu nije vise prvi(drugi je)
Pomenuo sam ga okvirno jer je isti pored PCLOS-a trenutno najpopularniji linux pa kao sto sam vec rekao shodno tome treba da ocekujemo gomilu nezadovoljnih vlasnika notebook-ova kojima je crkao hard-jos koliko ce poceti da se javljaju ovih dana,bice preplavljen ceo www njima :P


Neće. Ubuntu korisnici imaju preinstaliran paket pod nazivom „kolektivno mišljenje“ i niko od njih uglavnom ne misli ništa loše o *Ubuntu-ima. Najgore komentare u vezi *ubunut-a sam čuo od strane samih developera *ubuntu-a koji valjda znaju da deinstaliraju taj paket.

Citat:

BTW ako se sa maticnog sajta kupi OpenSUSE 10.3 pakovanje koje,ako se na varam,sadrzi manual i jos nesto lepo upakovano-dobija se i tehnicka podrska u trajanju od 90 dana-da tehnicka podrska :D
Valjda su ljudi skontali da je 3 meseca u vr' glave dovoljno da se i linux poput SUSE-a nastimuje cak i kada je u pitanju totalni duduk :P


Da, znam. Ali ovde nije reč o podršci od 90 dana nego o stabilnom operativnom sistemu iza čije stabilnosti i pečeva neko stoji svojom firmom i dupetom. Ta podrška za openSUSE služi upravo za to što si i rekao - za štimovanje distribucije, a ne za ovakve propuste kao što je taj hdparm (koji bi verovatno bio sređen na rhel i sles relativno brzo, npr. sa ograničenjem da se ne koristi za hitačijeve diskove ili da se koriste drugačiji parametri za iste).
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

edin1

Član broj: 12118
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!23.11.2007. u 08:34 - pre 199 meseci
Citat:
degojs: XP SP2 + Hitachi? Hmm.. da vidimo, šta kaže ovde, baš ta kombinacija:


Dugujem izvinjenje i objašnjenje pošto nisam bio dovoljno jasan.

Većinu vremena provodim na Ubuntu-u, tako da je najvjerovatnije on razlog onako velikog LCC-a :). Inače imam laptop koji je stalno prikačen na struju. Preksinoć upalih Windows, i primijetih da prilično brzo podiže LCC broj --- što opet može biti normalno (feature a ne bug ;) ). E sad, pošto mi je LCC već prilično velik mislio sam da totalno smanjim povećanje istog na oba OS-a (imam dual boot), kako bih "produžio vijek" HDD-u.

Sve mi se više čini da je u opticaju i dosta FUD-a. Recimo, meni je noatime po defaultu uključen na svakoj particiji (nisam ništa sam čačkao po fstabu --- makar se ne sjećam).

@degojs
Je li ti to HDD od laptopa?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!23.11.2007. u 10:40 - pre 199 meseci
A, nije na laptopu. Ebem li ga, ima li veze? :) Ako ima, nije bilo namerno..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!23.11.2007. u 10:51 - pre 199 meseci
jedino ako ti desktop radi na bateriju :)
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!23.11.2007. u 13:36 - pre 199 meseci
Citat:
degojs: A, nije na laptopu. Ebem li ga, ima li veze? :) Ako ima, nije bilo namerno..


Trol :P

Citat:
edin1:
Sve mi se više čini da je u opticaju i dosta FUD-a.


Poenta cele ove sarade :D
Ja sam mislio da samo "pingvini" obozavaju FUD :P
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!23.11.2007. u 13:45 - pre 199 meseci
FUD my ass...

Kome je crkao disk sa Ubuntu-om / Debianu - pa eto, coveku koji je pisao clanak, lepo je napisao koliko mu je trajao jedan disk, i sta se desava sa drugim.

Jasno je da je OS >poslednja< stvar koju krivis kada crkne HDD - vecina ljudi ce odneti laptop nazad prodavcu koji ce zameniti HDD, cisto sumnjam da ce iko od vlasnika laptopova da istrazuje sta je izazvalo krah diska - posto su HDD-ovi poznati kao uredjaji koji crkavaju, svako crkavanje se obicno atribuira ili losem disku, ili fizickoj sili, ili losoj struji.

Tek posle ovog istrazivanja gde se lepo vidi sta su Debian/Ubuntu radili notebook diskovima u power-saving modu ce se mozda naci neko ko ce pratiti to ponasanje. Autor clanka je ocigledno sasvim slucajno naleteo na S.M.A.R.T. ocitavanje i istrazio sta je uzrok i dosao do vrlo frapantnih zakljucaka o vrlo abnormalnom ponasanju diskova pod Debianom koji prouzrokuju nedvosmisleno habanje aparature za pokretanje glava u hard disku.

Koliko od vas proverava load cycle count na disku? Niko, verovatno - eto i razloga sto se niko nije bunio da mu je "Ubuntu sprzio disk", jer verovatno niko nije ni sumnjao.

A pingvini, naravno - nastavljaju totalni denial :) Bas kao sto je bio totalni denial da taj isti "najpopularniji" Ubuntu nije u stanju da se instalira na NVidia-inim G80 karticama bez procedure osposobljavanja tog OS-a da radi sa tom grafickom.

Ko iz X-Files-a "Deny Everything" :-) Ali od istine se pobeci ne moze... natrag u labaratoriju, radite na Polufabrikatu V14.001.018 Alpha - ovaj prosli nije bas najbolje radio :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!23.11.2007. u 13:57 - pre 199 meseci
Citat:
Trol :P


Kako rekoh - nije bilo namerno, priznao sam "krivicu" odmah :) Za razliku od vas koji i dalje na sve načine pokušavate da opravdate Linux.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Novi Advocacy Hit - Linux (Pokemon Edicija) potencijalno unistava vas HDD!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34789 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.