Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante

[es] :: Vodič za emigraciju :: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante
(TOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93053 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante26.10.2007. u 11:56 - pre 199 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kako kad, nekad i vrlo velika. Recimo secam se koliko smo se zlopatili da nadjemo Symbian developere - bio oglas vise meseci i u lokalnim novinama i na monsteru pa se niko nije javio - na kraju smo morali to da resimo tako sto smo platili konsultantsku firmu koja radi worldwide i naravno papreno naplacuje svaki sat.

Da ne pricam o problemu ako ti treba vise ljudi nekog specificnog profila - puno srece


Mozda ste trebali probati na ovom forumu ... ja sam bio nasao jednog, a siguran sam da ih ima par komada zeljnih da emigriraju :P
 
Odgovor na temu

Brutalno dobro

Član broj: 53572
Poruke: 200
..306.sgnxx4.customer.tele.dk.



+3 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante26.10.2007. u 12:12 - pre 199 meseci
Cesto male IT firme objavljuju oglase gde je nominativna cena pozicije mnogo manja od realne..

Npr. oglase poziciju za 50.000 eur, a realna cena je recimo 70.000 eur (jednostavno niko nece da radi tu poziciju ispod 70.000 eur) i onda pribegavaju pronalazenju radne snage van okvira svoje zemlje, pazeci da ispostuju zakonske i emigracione norme..
Mislim da je i to jedan od razloga sto neke pozicije vise prazne i po nekoliko mesec, da ne kazem godinu dana..
Neke od tih firmica se posle par meseci bez problema upustaju u dovodjenje radne snage sa strane..
I naravno ne kako je @hecky naveo laganjem i falsifikovanjem, nego pametnim isticanjem osobine kandidata (pazeci da se ne predje granica lazi).
Mislim da bi glupo bilo da emigracionom kazu... ovi nasi su se uobrazili pa sad rade za 70.000 eur pa smo mi odlucili da dovedemo bosmane za 50.000 eur
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante26.10.2007. u 12:15 - pre 199 meseci
Citat:
hecky: Mozda ste trebali probati na ovom forumu :)... ja sam bio nasao jednog, a siguran sam da ih ima par komada zeljnih da emigriraju :P

Mislim da si imao sreće i to masno...

BTW, zar vi stvarno mislite da će imigraciona administracija da čita svako pismo koje poslodavac pošalje i da pusti suzu ako je dovoljno srceparajuće? Imaš spisak dokumenata koji treba da priložiš da bi dobio radnu vizu - prebroje i provere dokumente, imaš/nemaš.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante26.10.2007. u 12:24 - pre 199 meseci
Citat:
Brutalno dobro: Cesto male IT firme objavljuju oglase gde je nominativna cena pozicije mnogo manja od realne..

Npr. oglase poziciju za 50.000 eur, a realna cena je recimo 70.000 eur (jednostavno niko nece da radi tu poziciju ispod 70.000 eur) i onda pribegavaju pronalazenju radne snage van okvira svoje zemlje, pazeci da ispostuju zakonske i emigracione norme..
Mislim da je i to jedan od razloga sto neke pozicije vise prazne i po nekoliko mesec, da ne kazem godinu dana..
Neke od tih firmica se posle par meseci bez problema upustaju u dovodjenje radne snage sa strane..
I naravno ne kako je @hecky naveo laganjem i falsifikovanjem, nego pametnim isticanjem osobine kandidata (pazeci da se ne predje granica lazi).
Mislim da bi glupo bilo da emigracionom kazu... ovi nasi su se uobrazili pa sad rade za 70.000 eur pa smo mi odlucili da dovedemo bosmane za 50.000 eur


Ja sam rekao da balkanski sistem (laganje i falsifikovanje) ne pali, odnosno da ga ne treba koristiti.

Drugo, imigraciono je tu da stiti domace trziste radne snage, odnosno da spreci firmu da dovede stranca da radi za 50k, kad je normalna plata za to mesto 70k.
 
Odgovor na temu

Brutalno dobro

Član broj: 53572
Poruke: 200
..306.sgnxx4.customer.tele.dk.



+3 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante26.10.2007. u 12:24 - pre 199 meseci
@jablan

Svaki case preuzima odredjeni emigranski sluzbenik, proveri sva dokumenta i procita svako pismo... uz svu povratnu papirologiju od poslodavca, daje predlog resenja..
U to sam se uverio na jedan vrlo cudan nacin.. koji je po mene ispao vise nego povoljan...
Kad sam produzavao radnu IT dozvolu u DK, bivsi sef mi je napisao Recommendation letter.. ubicajene sadrzine za struku.. nista vezano za emigraciono... uglavnom preporuka kao za drugog poslodavca...
Uz sva dokumenta za produzenje radne dozvole, pitao sam "tetkicu" u policiji da li da predam i to pismo jer sta fali.. kaze "tetkica" predaj sve sto imas... i ja predao i to...
Stize mi produzetak na 2 godine, sto je 1 godina vise nego sto je normalno za produzenje radne dozvole u DK (posle jednogodisnje radne dozvole) i dozvola ulaska u DK do 2011...
Znaci sve se cita... sve se racuna...
Zaboravio sam da kazem da i firme koje imaju pozitivna resenja sa emigrantima, mnogo lakse resavaju slucajeve sa sledecim emigrantima..
Kao sto postoje packe tako postoje i plusici..
 
Odgovor na temu

Brutalno dobro

Član broj: 53572
Poruke: 200
..306.sgnxx4.customer.tele.dk.



+3 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante26.10.2007. u 12:27 - pre 199 meseci
@hecky

Normalna plata za to mesto je 50.000 eur, (ali zbog nekih pomeranja, nedostatka strucnjaka, velike potraznje za tim strucnjacima), jednostavno ne mozes da nadjes coveka koji hoce da radi to za 50.000.. iako znas da su 70.000 preterane pare za tu poziciju..
Zakonski okviri ti dozvoljavaju da radnika za tu poziciju platis 50.000, ali ne mozes kao argument da koristis "Nece ovde kod nas da radi niko ispod 70.000"
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante26.10.2007. u 19:42 - pre 199 meseci
Evropska Socijalisticka Unija i njeni komesari mogu da smisle i pink i roza kartu nista nece vredeti. Politika ESU ide bespovratno u k**** zato sto su to sada nastavljaci utopijskih ideja.

Prvo, tu je minimalac koji je unistio trziste rada. Sada imate skupe dzabalebarose koje ne mozete sutnuti i gomilu nezaposlenih koje ne smete zaposliti jer je zakon sjebao ceo sistem. To je isto radio i Broz i ja znam kakav je rezultat. rezultat je da imate ljude od 50 godina koji pojma nemaju sta da rade. Bas sam pre neki mesec citao da VW hteo da zatvori fabriku u Briselu. Kako sam se obradovao od same pomisli da ce ona silna administrativna curetina uskoro da kokodace sa golubovima ispred Maneken pissa.

EU for dummies> sad vi mislite kad dodjete u Svedsku vama ce da daju njihov standard, da jest ! Nema toga, nema para vise ni za njih. Deca im se sele u Ameriku.

Uzdam se mnogo u Englesku, ali oni se nazalost mnogo iscrpljuju glupavim ratovima po raznim vukojebinama.

Amerika ostaje velesila, tamo se selite + Kina, tamo ne moj te. Rusi ce da puknu cim Amerikanci otkriju alternativne izvore energije na cemu intenzivno rade i to prodaju evropskim besposlicarima...
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante26.10.2007. u 21:55 - pre 199 meseci
Vidim da je tema izazvala ogromno interesovanje.

Moje licno iskustvo: brat radi i zivi u SAD, nekih 20 godina, znaci Evropa ga je svojevremeo otkacila i tako izgubila njega, zenu, 2 sina i suraka, sa zenom i sinom - svi su spiz... otisli tamo; ja sam neke 1971 godine "emigrirao" u Sloveniju, tada je tamo bilo posla koliko hoces, za svakog, i bilo mi je OK. Kad su se osamostalili, mnoge fabrike su propale, nastale verovatno neke nove, vise nemam pojma kako je, jer sam se bas tada razboleo i vratio se kuci u Bgd. Inace brat ima doktorat iz statistike, ja samo I. stepen masinskog. Ja nisam ni pokusavao da trazim nesto u Evropi, bio sam onda prevelika kukavica. Sto reko onaj knjizevnik "Bolji i visi odose boljima i visima, ja jedva Slovenaca dopadoh."

Ukratko, decenijama, a mozda i vekovima, strucnjaci beze u Ameriku, sada vec i u Aziju, a Evropa tek sada pocinje nesto na tom polju da radi. Po mom misljenju sa ogromnim zakasnjenjem i vrlo bolnim posledicama. Pa, bog te mazo, Erbas kasnio sa prvim letom 2 godine!

Sto se tice pucanja Rusa ili Amerikanaca, to je vrlo komplikovano i nezahvalno za prognoziranje. Amerika se "uspavala na lovorikama", kako se to populatno kaze. Mozda je administraciji to jasno, ali generalno govoreci sira populacija je prilicno razmazena i ima navike koje je tesko finansirati - veliki automobili, kucica u cvecu i slicno. Rusi su u 19.veku imali vecu stopu rasta privrede od SAD. Setite se samo remek dela ondasnje tehnologije, onih Fabergovih jaja (ako se dobro secam naziva). Oni imaju vrlo razvijenu nauku, matematicare i slicne. Azija jaca i time je SAD-u delimicno usahnuo jedan od izvora super sturcnjaka, koji sada verovatno radje ostaju kod svoje kuce i slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

fastbyte
Srdjan Vemic
CTO, Telmekom
Merano, Italia

Član broj: 43320
Poruke: 59
*.c.bkom.it.

Sajt: www.telmekom.com


+1 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante27.10.2007. u 19:24 - pre 199 meseci
E Pneus brate slatki mani vise da lupas ko maksim po trnju nego kupi pinkle iz te Italije i bezi ili za USA ili vracaj se nazad u jugu ako ti EU ne valja. Brate preterao si...... Ili u kranjem slucaju zavrni rukave i pocni da radis kad si vec u Italiji.....

----------------------------------------------------------
Blog - Unified Communications: http://sergiovemic.blogspot.com/
Forum - Sve u vezi Siemens Enterprise Networks i Unified Communications: http://openpath.telmekom.com/
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 10:52 - pre 199 meseci
Kontraindikacije "plave karte"
16:21 | Izvor: Beta
Predložena evropska "plava karta" privući će obrazovane migrante i ostaviti siromašne zemlje bez ključne radne snage.


Predložena evropska "plava karta", pandan američkoj "zelenoj", privući će obrazovane migrante i ostaviti siromašne zemlje bez ključne radne snage, ocenjuju danas eksperti i agencije za pružanje pomoći.

Cilj planirane "plave karte" je da ubrzavanjem postupka dobijanja radne dozvole učini Evropsku uniju privlačnijom od ostalih zapadnih zemalja, posebno zdravstvenim i radnicima sa sektora tehnologije.

Eksperti pak upozoravaju da će "plava karta" doprineti povećanju "odliva mozgova" iz zemlja u razvoju.

"To je nova vrsta kolonizacije", kaže marokanski profesor međunarodnog privrednog prava Tajedin El Huseini i dodaje da zemlje u razvoju troše puno novca na obrazovanje da bi zemlje sa severa na kraju "skinule kajmak".

Istovremeno eksperti priznaju da novac koji radnici iz iostranstva vraćaju u zemlju puno znači brojnim porodicama ali naglašavaju da su ukupni efekti "odliva mozgova" veoma loši.

Liberijski ministar zdravstva Volter Gvenigejl rekao je da bi šema EU za privlačenje migranata mogla da gotovo potpuno onemogući obnovu zdravstvenog sistema njegove zemlje nakon godina rata.

U međuvremenu iz Evropske komisije uveravaju da njihov predlog uključuje mere da bi se izbegli efekti "odliva mozgova", posebno u Africi.

Međutim, posmatrači smatraju da, s ozbirom da mnogo obrazovanih ljudi želi da napusti siromašne zemlje u kojima su se školovali, neće biti jednostavno zaustaviti ih i da će oni, ako mogu da dobiju vize, naći način da odu.

U agenciji za pružanje pomoći Vorld vižn kažu da obrazovani radnici treba da iskoriste svoja znanja i da obezbede bolji život porodicama ali da strahuju da bi to moglo da se plati životima u siromašnim zemljama.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 11:10 - pre 199 meseci
Citat:

Predložena evropska "plava karta" privući će obrazovane migrante i ostaviti siromašne zemlje bez ključne radne snage.

He he :)
Niti je 'kad bilo niti će 'kad biti da se zemlje u razvoju oslanjaju na tzv "ključnu" radnu snagu (čitaj mladu, obrazovanu, ambicioznu) već se oslanjaju na onu staru gardu koja koči sve što se ukočiti može. U firmi gde radim, prosek godina je preko 50god, pri čemu je prava retkost videti mladu osobu na menadžerskom mestu. Uglavnom su to matorci koji su učili u školi ruski jezik, ne koriste PC, sekretarice vode posao i na svaku nečiju ideju gledaju kao kad je Galilej rekao da se Zemlja okreće oko Sunca.

Tako da... nema puno razlike ;)

Ne bi se zvale zemlje u razvoju da znaju da rade drugačije.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 11:17 - pre 199 meseci
Pa dobro ali ne zaboravi da Srbija ima stanovnika ko dva veca grada u EU.

Ovde se nigde ne spominje Srbija nego Africke zemlje i zemlje treceg sveta.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 11:23 - pre 199 meseci
Karikirao sam naravno, samo nisam mogao da odolim da dam komentar na onu prvu rečenicu (Beta).

Tekst stoji, svakako.
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 11:44 - pre 199 meseci
Austrija

evo sta radi austrija vec 20 godina.
Otvorila je vrata svim studentima svijeta znaci uslov je da dodjes u austriju da studiras u svojoj zemlji potvrdu uradis i to je to ako je neki poseban fax kao sto je nemam pojma stomatologija gdje kod nas moras da imas stelu upises bilo sta.
I dolazis automatcki u austriju (ja primjer)
eh sta sada kaze austrijski zakon.
Ako si zavrsio studij u austriji i boravis vise od 10 godina u austriji automacki dobivas pasos, ako si zavrsio studij u austriji i nebitno koliko boravis dobivas radnu dozvolu na neograniceno vrijeme (napunis 10 god i uzmes crvendac). Samo jedinos to je ovo ogranicili kao student ne smijes raditi u austriji mada mozes da dobijes neku dozvolu radnu na 10 h sedmicno nije problem ako nadjes firmu koja ce te zaposliti ili odes u simens sve primaju plata 1000 eura i radis raspust mozes da radis kao praktiku...To je za Techniku....

I tako cim si ti zavrsio fax u austriji to vodi da si savladao jezik itd integracija potpuna. I jos jedna cvaka ima koja se moze zaobici(nikakav problem) kad trazis radnu dozvolu oni ti traze od firme da ce te zaposliti i da ce ti plata biti minimalno 1600eura neto 2330eura bruto. To vrijedi samo prvih 18 mjeseci onda mozes da radis koliko hoces i kako hoces. Znaci nije problem nikakav jer cistatica u austriji ima 1100 eura prema tome obrazovani inzinjer ima preko 2000 neto... ako si neka faca i mozak momak mozed da daleko doguras...

Ovo sve govorim za Tehnicke univerzitete, sto se tice ostatka zatvorili su cesmu, mozes doci sve zavrsiti ali skoro pa nemoguce da ostanes jer odmah poslije zavrsetka te liferuju. A to su ekonomija, pravo jezici, itd neke drustvene nauke, historija itd... sto se tice medicine sada su uveli da medicinu mozes samo od pocetka studirati u austriji znaci nema priznavanja ispita. (Uhvatilo par ljudi iz ex yu koji su kupovali anatomiju itd teske ispite u ex yu i probali ih gore progurati).

A sto se tice technickih nauka sve ide ko po loju... sve priznaju mada imas uvjek neki usmeni malo a vidi profa da li znas o cemu se tu radi...

I tako je bezbolnije doci u EU, i sve ok.
Znam ljude kojima je ostalo samo 1 ispit da srede dole kod nas dosli ovde i priznali sve i jos taj ipsit polozili ovde u austriji i dobili austrijsku mag titulu...
Po bolonjskoj konvenciji...

pozz
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 12:21 - pre 199 meseci
Ako je verovati Ekonomistu, 10% GNP-a Srbije cini novac koji expati salju familijama.

GNP = Ukupna zarada jedne drzave

Ako bi Srbija nekako dovukla nazad sve expate, koja je sansa da ce oni opet zaradjivati toliko da mogu familijama da daju toliki novac?
- Vrlo mala, do nikakva.

Da li bi oni naprasno, sami od sebe, transformisali celu privredu?
- Ne bas... Verovatno bi gomila njih postala nezaposlena.

Nije fora specavati ljude da odu, nego motivisati ih da ostanu ili se vrate... ili pak dodju, sto je EU provalila hehe.

[Ovu poruku je menjao hecky dana 28.10.2007. u 13:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 16:21 - pre 199 meseci
Citat:
hecky: Nije fora specavati ljude da odu, nego motivisati ih da ostanu ili se vrate...

Ima Srbija pametnija posla... Hehe...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 20:36 - pre 199 meseci
Da li se uopste secate kako je sve pocelo? Prvo su bili proleteri, zatim su otkrili da postoje i seljaci, a tek kroz vise godina su smislili da i neki intelektualac moze da se upotrebi, pa smo onda bili zemlja radnika, seljaka i postene inteligencije.

Ovo je veoma interesantna jezicka konstrukcija, jer su uspeli da uguraju politiku u ocenjivanje tehnickog kadra. Vec sam princip radnickog samoupravljanja je bio cudan, jer su o strogo tehnickim stvarima odlucivali ljudi, koji su uglavnom bili dobronamerni, ali bez odgovarajuceg obrazovanja. Sada imamo na vlasti izmesane i konzervativne komuniste i razne druge stranke, sto rece covek sve poodmakle zivotne dobi, nefleksibilno do bola, tradicija pre svega, makar pocrkali od gladi.

Zato su mnogi i otisli. Da bi se vratili, treba mnogo da se uradi, sto je nemoguce jos nekih minimum 20 - 50 godina. A naravno da je BC nova vrsta kolonizacije, moze im se. Na kraju krajeva, ni zemlje EU nisu imune na konkurenciju iz drugih zemalja, nece ni oni doveka moci da daju celom svom stanovnistvu "med i mleko". A generalni trend je sve vise znanja, mehanizacije, informisanosti. U mojoj ulici nema vise cistaca, zamenio ga kamioncic sa gomilom nekih cetaka i cevi, protrci ulicom, ocisti, ide dalje, ali cak i za to treba poprilicno znanja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 22:18 - pre 199 meseci
Citat:
Francuska je u saobraćajnom haosu, štrajkuju zaposleni na železnici i u avio kompanijama. Razlozi za obustavu rada su različiti. Rešenje nije na vidiku, a najviše trpe putnici. Sindikati železničara i energetičara su se ujedinili da bi predsednika Sarkozija primorali na kompromis povodom njegovog plana da ukine penzijske olakšice nekim radnicima državnog sektora. Sarkozi poručuje da neće dozvoliti da bilo ko ucenjuje vladu. U međuvremenu je otkazano na desetine letova, a prema procenama nacionalnog avio-prevoznika, štrajk košta 100 miliona evra dnevno. (RTS)


ovo je fastbyte ono o cemu ja pricam, a ne moras ti da mi solis pamet sta je sta i sta je bi treba o da radim.

Znaci Socijalizam, to ne moze. To nije sistem to su price za malu decu, a mi danas zivimo u takvoj EU. Da idem u USA ne mogu ne daju mi, a sto se tice Srbije razmisljam da se vratim jer mi se cini mnogo dinamicnija od penzionerske Evrope.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net.



+7166 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante28.10.2007. u 23:23 - pre 199 meseci
Citat:
Tdjokic
Pa, bog te mazo, Erbas kasnio sa prvim letom 2 godine!


I Boeing 747 je imao ogromna kasnjenja kada se pojavio - ne bih na tome ipak bazirao poredjenje ekonomija ;-) Evropa ima dosta trulezi u vidu kojekavih socijalistickih fazona u pojedinim drzavama, ali ipak ima i dosta jako dobre i konkurentne ekonomije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
193.47.77.*



+7166 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante31.10.2007. u 12:36 - pre 199 meseci
BBC je stavio ovo pitanje na "javnu raspravu" -

Englezima se definitivno ne dopada ova ideja, sudeci po komentarima:

http://newsforums.bbc.co.uk/no...=20071031123116&#paginator


Mada, to je bilo i za ocekivati ;-) Ali propisno su se usrali, a posebno mi se dopadaju silni eksperti "koji ne mogu da nadju posao" - neverovatno koliko puno ljudi misli za sebe da su 'eksperti' ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante
(TOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93053 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.