Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante

[es] :: Vodič za emigraciju :: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante
(TOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 93069 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante06.09.2016. u 13:58 - pre 91 meseci
Mozes - bices odbijen :D
 
Odgovor na temu

AndjelkoM
Farmaceut

Član broj: 334576
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante06.09.2016. u 15:49 - pre 91 meseci
Citat:
Dexic: Mozes - bices odbijen :D


Onda da apliciram za drugi tip Vise, kao za zaposlenje ?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante06.09.2016. u 21:23 - pre 91 meseci
Na osnovu cega imas pravo da apliciras za taj tip vize? Za to ti nece ni prihvatiti aplikaciju uopste.

Nisi drzavljanin EU ocigledno (inace ne bi pitao za Blue Card), a u tom slucaju ne mozes otici za obicnu vizu.
 
Odgovor na temu

AndjelkoM
Farmaceut

Član broj: 334576
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante06.09.2016. u 22:54 - pre 91 meseci
Citat:
Dexic: Na osnovu cega imas pravo da apliciras za taj tip vize? Za to ti nece ni prihvatiti aplikaciju uopste.

Nisi drzavljanin EU ocigledno (inace ne bi pitao za Blue Card), a u tom slucaju ne mozes otici za obicnu vizu.


Na osnovu ugovora o radu, odobrenja za rad Savezne agencije za rad i berufserlaubnis koji imam na 2 godine.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante07.09.2016. u 15:21 - pre 91 meseci
Zar ti treba uopste onda viza, kada vec imas berufserlaubnis? Sa tim mislim da mozes, ali nemoj uzimati moje reci za sigurno, sigurno ima neko iskusniji za ovaj slucaj.


BlueCard sigurno ne moze ako je plata ispod trazene (bolje nekako podignite platu zvanicno, to vec rade firme i u Nemackoj)
 
Odgovor na temu

AndjelkoM
Farmaceut

Član broj: 334576
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante07.09.2016. u 19:03 - pre 91 meseci
Citat:
Dexic: Zar ti treba uopste onda viza, kada vec imas berufserlaubnis? Sa tim mislim da mozes, ali nemoj uzimati moje reci za sigurno, sigurno ima neko iskusniji za ovaj slucaj.


BlueCard sigurno ne moze ako je plata ispod trazene (bolje nekako podignite platu zvanicno, to vec rade firme i u Nemackoj)


Treba mi visa kako ne, kako cu onda boraviti tamo 2 godine ? Inace, zvao sam ambasadu, da pitam za koju da zakazem termin. Neki gospodin se javio, koliko vidim ni on nema pojma, mada i nije bio zainteresovan nesto. Kaze ako imam vec ugovor, onda da apliciram za zaposlenje bez obzira na nivo plate.
Toliko za sada.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante07.09.2016. u 21:41 - pre 91 meseci
berufserlaubnis = work permit, a na engleskom je to u stvari radna viza. Zato mi je nelogicno da ti treba viza preko toga.

U svakom slucaju, sigurno neko ima slicnog iskustva, pa neka jave oni bolje.
 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
..88.098.pools.vodafone-ip.de.



+5 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante07.09.2016. u 22:39 - pre 91 meseci
Berufserlaubnis je više kao licenca za rad u određenim zanimanjima: https://www.regierung.oberbaye...mulare/gesundheit/appro/08958/
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante23.02.2017. u 12:18 - pre 86 meseci
Pozdrav

Jel zna neko sta mi treba za BC uverenje da se protiv mene ne vodi istraga/krivicni postupak ili da nisam osudjivan?

Ovo prvo je iz suda, a ovo drugo iz policije kolko znam...
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante23.02.2017. u 13:16 - pre 86 meseci
Prvi put čujem za to :-). Ja sam za Niederlassungserlaubnis samo potpisao papir na kome izjavljujem da nisam osuđivan ili da se vodi krivični postupak protiv mene.

Takođe, ne vidim to naznačeno ovde: https://service.berlin.de/dienstleistung/324659/
 
Odgovor na temu

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante03.06.2017. u 15:32 - pre 82 meseci
Zdravo svima,

Nadam se da sam u pravoj temi, ako nisam molim vas da me usmerite. Naime dobio sam posao u Nemackoj. Ugovor smo potpisali, plata je naravno iznad potrebne za dobijanje Plave karte. I sada bih trebao sto pre da pokrenem proceduru za dobijanje plave karte.

Prema dokumentaciji sa sajta nemacke ambasade (EWT021_Arbeitsaufnahme dokument): http://www.elitesecurity.org/p...607/EWT021_Arbeitsaufnahme.pdf[/att_url]

Navedeno je da su za zakazivanje termina u ambasadi potrebni sledeci dokumenti:
1.) Pasos
2.) 2 obrasca za podnosenje zahteva
3.) 3 fotografije
4.) Taksa 60 eur
5.) Potpisan ugovor o radu
6.) Potvrda o strucnoj kvalifikaciji
7.) Listing iz penzijskog i invalidskog osiguranja Srbije
8.) Izvod iz trgovinskog registra Nemačke/ili bilans prihoda i rashoda
9.) Licenca za bavljenje poslom
10.) Po potrebi potvrda o postojećem zdravstvenom osiguranju


Da li je stvarno neophodno da moram imati poslednje 4 stavke?
I ovo poslednje pise na pocetku da je "po potrebi", a onda je u tabeli opisano da moras biti zdravstveno osiguran prvih 6 meseci!!!! U razgovoru sa firmom rekli su mi da kupim bilo koje turisticko osiguranje za put u Nemacku. Ali ovde pise 6 meseci! Pa to ce da me kosta 200 eur. Da li je neko imao skoro posla sa apliciranjem u nemackoj ambasadi za plavu kartu? Molim vas za pomoc?

I takodje ubi se od pretrazivanja interneta da nadjem neku "agenciju" koja bi mi mogla pomoci oko prevoda diplome, i overe kod notara i ovih formulara. Ali nigde ne mogu da nadjem. Cuo sam da oni haraju oko konzulata, ali sada je konzulat premesten u Kneza Milosa, i tamo nikoga nisam nasao. Molim vas za pomoc posto moram bas hitno da skupim sve i zakazem taj termin.
 
Odgovor na temu

JackW
Programer

Član broj: 174915
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante16.09.2017. u 18:52 - pre 79 meseci
imam Eligibility 100% i sta sada da radim?
 
Odgovor na temu

markob82
Marko Baloh
Data d.o.o.
Ljubljana, Slovenija

Član broj: 318955
Poruke: 3
*.data.si.

Sajt: www.data.si


Profil

icon Re: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante19.10.2018. u 12:58 - pre 65 meseci
Plava karta EU - šta je, koji su uslovi za izdavanje...

https://data.si/hr/plava-karta-eu/
http://www.data.si/hr - Osnivanje
poduzeća, radne dozvole, virtualan
ured, računovodske usluge
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Evropa uvodi "Blue Card" program za visoko kvalifikovane imigrante
(TOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 93069 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.