Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a

[es] :: Zaštita :: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6501 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzigy
Igor Terzic
Trstenik

Član broj: 22751
Poruke: 10
91.150.125.*



Profil

icon Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a16.10.2007. u 17:24 - pre 200 meseci
Imam instaliranu trial verziju Kaspersky Internet Security 7.0, i izgleda mi mnogo dobro, ali problem je sto mi se stalno resetuje comp. Samo se ugasi hard (sta god ja radio na comp-u), i bukvalno reset (nije restart, vec pravi reset, kao da sam pritisnuo dugme reset). Cim unistaliram KIS sve je ok. Video sam da dosta ljudi ima ovaj problem, ali nigde nisam nasao resenje, pa ako neko nesto sazna neka javi ovde. 'fala na paznji :)
 
0

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a16.10.2007. u 18:40 - pre 200 meseci
KAV je izuzetno hardwerski zahtjevan, stoga me uopšte nebi čudilo ako bi temperatura bila problem. Probaj skontati kako ti se kreću temperature pojedinih komponenti u računaru...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
0

dzigy
Igor Terzic
Trstenik

Član broj: 22751
Poruke: 10
91.150.125.*



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a16.10.2007. u 21:05 - pre 200 meseci
Hvala na odgovoru, ali mislim da nije prob. u temperaturi (CPU 51C, HDD 25C, Kuciste 35C). Jeste da imam 'bedu' od comp-a Sempron na 1.6GHz, 512mb, ati 9250ge.... Ali za vec dve god koliko imam ovaj comp, nikada mi se nije nista desilo na ovu foru... Mislim da Kaspesky ima najbolji Suite, pa me bas nervira ovo resetovanje...
 
0

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a16.10.2007. u 21:10 - pre 200 meseci
Čisto sumnjam da je neki sw reset u pitanju, a da nešto ne štima u kompu, vjerovatno ga nebi upalio ili bi dobio BSOD. Mislim da bi napajanje moglo biti problem ako nije temperatura, a i da je temperatura problem, vjerovatno bi pištao prije nego se ugasio...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
0

Dr.Doc
EU

Član broj: 129379
Poruke: 29
*.19.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 02:10 - pre 200 meseci
Citat:
dzigy:Cim unistaliram KIS sve je ok.


Ako je ovo tacno onda restartovanje kompa nije zbog hardwerskog uzroka nego zbog softwerskog uzroka!Koji si AV i Firewall imao pre instalacije KIS-a?!
Budite iskreni i priznajte sta ne znate!!!
 
0

dzigy
Igor Terzic
Trstenik

Član broj: 22751
Poruke: 10
77.46.201.*



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 10:20 - pre 200 meseci
ZoneAlarm IS pa AVG IS pa ovaj Kaspersky IS...... Probacu sa reinstaliranjem windows-a... pa sta bude...
 
0

matoc

Član broj: 55547
Poruke: 18
77.46.195.*



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 12:24 - pre 200 meseci
i ja sam imao isti problem sa kasperskim,poceo je da se restartuje komp procesor se opterecivao kada sam obrisao kasperski instalirao neki drugi antivirusni program komp se nije restartovao i procesor se nije opterecivao,mda mi je to cudno ranije nisam imao sa kasperskim problem a sada imam verovatno njegov rad opterecuje resurse i dolazi do restartovanja,dali neko ima ideju ili naravno zna kako to sve podesiti da se komp nerestartuje,jer opet kasperski je je dosta siguran u odnosu na druge zastite.
 
0

Dr.Doc
EU

Član broj: 129379
Poruke: 29
*.19.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 13:00 - pre 200 meseci
Citat:
dzigy:Probacu sa reinstaliranjem windows-a... pa sta bude...


To ti je zadnja solucija koju treba da probas!Jesi li nakon deinstalacija ovih predhodnih IS softwera ocistio registry sa nekim registry cleanerom???

Citat:
matoc:.....jer opet kasperski je je dosta siguran u odnosu na druge zastite.


Pa,ne bih bas rekao da je tako!Kaspersky je u zadnje vreme imao dosta ispada,blamaza i propusta!Onaj ko se malo bolje razume i ko je pratio splet dogadjaja, slozice se sa tom cinjenicom!

Budite iskreni i priznajte sta ne znate!!!
 
0

dzigy
Igor Terzic
Trstenik

Član broj: 22751
Poruke: 10
77.46.201.*



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 14:16 - pre 200 meseci
TuneUp Utilities 2007, Ashampoo WinOptimizer 4, Registry Mechanic, malo li je... :)

Mrzi me da reinstaliram, pa cu da sacekam neki patch ili neku noviju verziju ili da neko ovde provali neku foru.... a inace reset ide na nekih sat vremena.... Smara za 6 medalja
 
0

otvoreni kod

Član broj: 153102
Poruke: 5
77.46.224.*



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 15:51 - pre 200 meseci
Ovo nije problem koji se javalja samo kod sedmice, ja sam imao isti problem kod petice nekada davno, izgleda da se tako ponasa kod piratskih verzija, najverovatnije je u pitanju neki vid zastite od piraterije.
 
0

Dr.Doc
EU

Član broj: 129379
Poruke: 29
*.19.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 16:01 - pre 200 meseci
Citat:
dzigy: TuneUp Utilities 2007, Ashampoo WinOptimizer 4, Registry Mechanic, malo li je... :)


Ako si ocistio registry bazu nekon deinstalacije predhodnih IS programa i nakon toga instalirao KIS onda otpada mogucnost da je u pitanju konflikt zaostalih delova deinstaliranih programa ili njihovih servisa!
Imas li jos neki program za zastitu koji je aktivan.........na primer neki AS program ili neki program za zastitu privatnosti?!

Citat:
otvoreni kod:........izgleda da se tako ponasa kod piratskih verzija, najverovatnije je u pitanju neki vid zastite od piraterije.


Nema to veze sa piraterijom uopste!Registacija je ili aktivna ili neaktivna!!
Budite iskreni i priznajte sta ne znate!!!
 
0

dzigy
Igor Terzic
Trstenik

Član broj: 22751
Poruke: 10
77.46.201.*



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 16:26 - pre 200 meseci
Probao sam da instaliram samo AntiVirus, ali opet isto, znaci nije do firewall-a....

A Ove windows-ove automatski gasi Kaspersky, a druge nemam instalirane... Moguce da dolazi u konflikt sa nekim programom koji imam instaliran.... Ali ne mogu da skapiram sa kojim... Ovo mi je startup :
 
0

acikam
gde treba

Član broj: 147174
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 18:24 - pre 200 meseci
Citat:
otvoreni kod: Ovo nije problem koji se javalja samo kod sedmice, ja sam imao isti problem kod petice nekada davno, izgleda da se tako ponasa kod piratskih verzija, najverovatnije je u pitanju neki vid zastite od piraterije.

Bez ostatka - u pravu si!
I ne pogleda se log fajl dešavanja, a lepo se vidi da je "identifikovan ilegalan ključ i..."
I restratuje se komp... U suštini i oni su se poneli kriminalno, ali, šta im se može? :(
Dakle, Kaspersky se bacio na svoju zaštitu, i to veoma intenzivno!
Uzaludno je deinstaliranje i instaliranje, bilo drugih verzija ili ključeva. Malo su kvarni jer sve liči na "legalno". Postoji samo jedna verzija Kasperskog koja "trpi" lažni ključ! I ona se mora instalirati na čist Win - nikako na neuspelu verziju!
Ja ne smem, ali ću zamoliti jednog drugara koji sme - da negde okači SVOJU verziju - pa preuzmite... :)
 
0

sasac
kula

Član broj: 53805
Poruke: 41
77.46.166.*



+2 Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 19:46 - pre 200 meseci
treba da se instalira patch za kis.kome treba neka se javi na mail
DOK NE PROBAM LAVA SVINJA JE ZA MENE KRALJ ZIVOTINJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
0

Dr.Doc
EU

Član broj: 129379
Poruke: 29
*.19.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 21:05 - pre 200 meseci
Citat:
dzigy:Moguce da dolazi u konflikt sa nekim programom koji imam instaliran.... Ali ne mogu da skapiram sa kojim...


Pogasi sve iz Start-Up-a osim Kasperskog i za svaki slucaj pogledaj jos jedanput da li ti je Windows Firewall iskljucen,zatim novi restart......pa da vidimo sta ce se dalje desavati!!!

Citat:
acikam: Bez ostatka - u pravu si!
I ne pogleda se log fajl dešavanja, a lepo se vidi da je "identifikovan ilegalan ključ i..."
I restratuje se komp... U suštini i oni su se poneli kriminalno, ali, šta im se može? :(
Dakle, Kaspersky se bacio na svoju zaštitu, i to veoma intenzivno!
Uzaludno je deinstaliranje i instaliranje, bilo drugih verzija ili ključeva. Malo su kvarni jer sve liči na "legalno". Postoji samo jedna verzija Kasperskog koja "trpi" lažni ključ! I ona se mora instalirati na čist Win - nikako na neuspelu verziju!
Ja ne smem, ali ću zamoliti jednog drugara koji sme - da negde okači SVOJU verziju - pa preuzmite... :)


A gde se to vidi i u kakvom log fajlu pricas?!Ako je kljuc za KIS ili KAV provaljen da je piratski onda to program i prijavljuje i ostajes na Black List a to sto pises nema veze sa vezom!!Ja znam jedno najmanje 200 ljudi koji imaju piratsku verziju KAV-a i KIS-a,pa nema takvih pojava restarta!Uostalom covek lepo napisa da ima Trial verziju KIS-a ili sada KAV-a!
Budite iskreni i priznajte sta ne znate!!!
 
0

dzigy
Igor Terzic
Trstenik

Član broj: 22751
Poruke: 10
77.46.201.*



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a19.10.2007. u 23:13 - pre 200 meseci
E sad stvarno vise ne vredi... Reinstalirao sam Windows i odmah instalirao KIS, posle 2-3 min iz cista mira reset... Izgleda da je meni comp neki izrod, pa nece zajdeno sa KIS-om... Moracu neki drugi da snimim....
 
0

matoc

Član broj: 55547
Poruke: 18
77.46.195.*



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a20.10.2007. u 11:41 - pre 200 meseci
@dzigi ja sam resio problem instalirao sam kis 6 i nema vise restartovanja procesor se neopterecuje kao kod kis 7.
Pozdrav
 
0

Dr.Doc
EU

Član broj: 129379
Poruke: 29
*.19.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a20.10.2007. u 13:09 - pre 200 meseci
Citat:
dzigy: E sad stvarno vise ne vredi... Reinstalirao sam Windows i odmah instalirao KIS, posle 2-3 min iz cista mira reset... Izgleda da je meni comp neki izrod, pa nece zajdeno sa KIS-om... Moracu neki drugi da snimim....


Izvini,ako smem da pitam........nadam se da se neces ljutiti!Ne zelim da podcenjujem tvoje znanje ali da li si siguram da si ispravno formatirao particiju na kojoj ti je Windows pre sveze instalacije!!Posto su na nekim forumuma ljudi imali slicne probleme ili neke druge,pa su pisali da su reinstalirali Windows,pa se na kraju ispostavilo da su samo pregazili Windows preko postojece instalacije bez formatiranja predhodne!
Uz put da ti kazem nesto da sam se ja KAV-a resio jos odavno ne zbog takvih problema kao sto ti imas,nego zbog drugih koji su mi strasno isli na zivce!
Budite iskreni i priznajte sta ne znate!!!
 
0

dzigy
Igor Terzic
Trstenik

Član broj: 22751
Poruke: 10
77.46.201.*



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a20.10.2007. u 13:31 - pre 200 meseci
Ne ljutim se.... :) Upoznat sam i ja sa takvim slucajevima... Cak sam uradio full ntfs format (fresh copy), a ne quick. Vise ne snimam sedmicu... Probao sam sa KAV 6 i McAfee Desktop Firewall v8.5, za sad sve radi extra, a videcu za dalje...
 
0

Dr.Doc
EU

Član broj: 129379
Poruke: 29
*.19.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a20.10.2007. u 15:16 - pre 200 meseci
Ja sam isprobao dosta kombinacija i ispratio sam dosta AV i Firewall testova!Vec duze vreme koristim Comodo Firewall Pro i Avira AntiVir PersonalEdition Classic....besplatna i najbolja kombinacija po meni!!Masina rasterecena maximalno a zastita na vrhu!
Budite iskreni i priznajte sta ne znate!!!
 
0

[es] :: Zaštita :: Kaspersky Internet Security 7.0 RESETOVANJE COMP-a
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6501 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.