Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sharing telekomove adsl konekcije

[es] :: SOHO Networking :: Sharing telekomove adsl konekcije

[ Pregleda: 1912 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nonamer

Član broj: 159829
Poruke: 2
*.nasamreza.com.



+3 Profil

icon Sharing telekomove adsl konekcije15.10.2007. u 21:26 - pre 201 meseci
Moje pitanje je sledeće:
Blizu moje kuće živi jedan rođak. On ima adsl konekciju preko telekoma.
Već imamo sprovedeno crossover cable od mog do njegovog pc-a. Obični internet connection sharing radi fino.
Ali ima nedostataka, mora da mu bude upaljen komp. da bih ja mogao na net.
Nabavio sam laptop Ibm r50p. On ima integrisanu wireless mrežnu karticu.
Ja bih sada hteo da imam internet i na laptopu i na desktop računaru full time.
Razmišljao sam da kupim neki wireless ruter i da na njega povežem adsl modem, a preko rutera šerujem konekciju na naša 2 desktop računara i moj laptop. Laptopom bih mogao da se šetam bilo gde po kući i da imam internet. Kuće su nam udaljene 10ak metara.
Buni me to što znam da on nema username i pass. za adsl konekciju jer je telekom ugrađuje u sami modem.Pa bi možda bio problem da preko rutera šerujemo konekciju jer treba ja mislim na ruteru da se ide preko PPOE protokola koji zahteva username i pass.
Da li mogu preko switcha da izbegnem ovo, ili to može nekako drugačije da se sredi?
Hoćemo da uzmemo onaj najjači paket i da ga plaćamo po pola. Mislim da je to super rešenje, a i nije puno skupo. Zanima me kako će se deliti konekcija. Hoće li biti na pola kada budemo obojica na netu?
Unapred zahvalan
Uzgred neka mi neko preporuči neki ruter da nije puno skup i da zadovoljava moje potrebe.

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

aodri

Član broj: 57495
Poruke: 11
89.216.226.*



Profil

icon Re: Sharing telekomove adsl konekcije18.10.2007. u 00:47 - pre 201 meseci
Ukoliko je telekom isporučio onaj Sagem ADSL router onda je dovoljno uzeti bilo koji Access Point i rešiti problem. Ako kupite još i 2 npr. usb wireless adaptera, možete se osloboditi i crossover kabla na desktop računarima. Samo AP ubodete u ADSL router i svi računari će vam koristiti isključivo wireless bez obzira gde se nalazili. Što se tiče korisničkog naloga i PPPoE on se terminira na ADSL routeru tako da vas to ne treba da brine, a dodelu svih parametara (Adresa, Gateway, DNS) će odraditi DHCP na ADSL routeru.

Ukoliko je u pitanje druga varijanta sa ADSL Modemom, onda bi vam bio potreban Wireless router (a ne AP) na kome bi se terminirala PPPoE veza, a ostatak priče bi bio isti kao u prvom slučaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Sharing telekomove adsl konekcije

[ Pregleda: 1912 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.