Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613957 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial22.10.2011. u 15:01 - pre 151 meseci
Desila mi se sledece:
Radio za klijenta, posao zavrsen, klijent ostavio novac na escrow-u i od tada mu nema ni traga ni glasa.
Evo vec mesec dana novac stoji u escrow-u.
Da li automatski pustaju novac posle nekog vremena?
Sajt je elance.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial22.10.2011. u 15:16 - pre 151 meseci
Pa trebalo bi automatski 15 dana nakon necega, ali se ne sjecam sada nakon cega. Meni je jednom bilo zapelo i oni su mi pustili. Upitaj korisnicku sluzbu sto prije jer su veoma azurni kada je ovakav slucaj u pitanju.

EDIT: mislim da je bilo 15 dana nakon datuma kojem smo i ja i klijent odredili kao deadline
...
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Freelance Tutorial22.10.2011. u 18:22 - pre 151 meseci
Racuna se od dana kada si ti oznacio posao kao COMPLETE i poslao Request da ti klijent isplati novac. Onda ide racunanje vremena, u kome klijent treba da odobri ili ospori, a ukoliko se ne oglasi, novac ti se pusta automatski.

 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.10.2011. u 23:53 - pre 150 meseci
Citat:
Esprit: Racuna se od dana kada si ti oznacio posao kao COMPLETE i poslao Request da ti klijent isplati novac. Onda ide racunanje vremena, u kome klijent treba da odobri ili ospori, a ukoliko se ne oglasi, novac ti se pusta automatski.


Citat:
virtualVoid: Pa trebalo bi automatski 15 dana nakon necega, ali se ne sjecam sada nakon cega. Meni je jednom bilo zapelo i oni su mi pustili. Upitaj korisnicku sluzbu sto prije jer su veoma azurni kada je ovakav slucaj u pitanju.

EDIT: mislim da je bilo 15 dana nakon datuma kojem smo i ja i klijent odredili kao deadline


Ima jedna zackoljica. Naime, klijent nije verifikovao kreditnu, a novac je uplatio. Nije mi bas jasno kako je to moguce, ali dok ne verifikuje ne mogu do novca.
evo i screenshot-a http://i53.tinypic.com/2ihl45w.jpg
 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial24.10.2011. u 23:54 - pre 150 meseci
Evo i odgovora s elancea:

Thanks for contacting Elance, we appreciate your email. Unfortunately, the escrow funds are pending. This typically happens when an unauthenticated credit card is used to fund the account. Since the funds are pending, the funds can't be auto released. If you're unable to communicate with your client to resolve this, you may want to file a dispute in order for Elance to attempt to mediate. To do so, click the "actions" drop down below the job title on your My Jobs page, and select "refund, cancel, or dispute". You'll then select "file a request", then choose the "dispute" option. Fill out the required fields and submit the request. For more information on the dispute resolution process, scroll over your "resources" tab and select "trust & safety". You'll then select "dispute assistance" to the left. I hope this helps, but should you have additional questions or concerns, please feel free to contact us. Have a great day.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial25.10.2011. u 07:40 - pre 150 meseci
Mislim da si izvukao pouku: Ne radi posao na Elanceu, ili barem ne predaji final verziju, dok ne vidis da je novac legao. Nemoj da te bude stid zamoliti klijenta da uplati escrow. Ja im uvijek kazem da mi Elance ne da raditi dok oni ne puste novac na Escrow.

Ako vec moras predati rad, onda si trebao predati beta verziju ili u dizajnu ubaciti vodeni zig. Koje je podrucje rada u pitanju?
...
 
Odgovor na temu

draggix

Član broj: 269727
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial25.10.2011. u 19:35 - pre 150 meseci
Citat:
virtualVoid: Mislim da si izvukao pouku: Ne radi posao na Elanceu, ili barem ne predaji final verziju, dok ne vidis da je novac legao. Nemoj da te bude stid zamoliti klijenta da uplati escrow. Ja im uvijek kazem da mi Elance ne da raditi dok oni ne puste novac na Escrow.

Ako vec moras predati rad, onda si trebao predati beta verziju ili u dizajnu ubaciti vodeni zig. Koje je podrucje rada u pitanju?


Radio sam 3d modelovanje. Nekako mi je uvek tesko da zatrazim taj escrow unapred.
Znaci klijent nije uplatio escrow, vec je izgleda samo prihvatio ili sta vec?
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial26.10.2011. u 07:23 - pre 150 meseci
Nije to novac unaprijed. Kada na elance ili drugom escrow sistemu dogovoris posao, onda cekas da klijent napuni escrow tj. novac prebaci na taj servis. tada novac nije ni kod tebe ni kod njega vec kod tog escrow servisa. znaci kada dobijes posao, zamoli klijenta da obavi svu administaciju i da napuni escrow jer ti inace elance ne da raditi. ako klijent ne napuni escrow, tada ne radi jer je to znak da te nije ni mislio unajmiti. mene ponekad tako zeznu i bude mi krivo, ali mnogo manje nego da sam posao odradio do kraja i da mi ga nisu platili.
...
 
Odgovor na temu

knele82
Srdjan Knezevic
Novi Sad

Član broj: 97973
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.supersupa.com


+1 Profil

icon Re: Freelance Tutorial02.11.2011. u 10:58 - pre 150 meseci
Pozdrav freelanceri!

Da li zna neko postoji li $$ limit u bankama, privatnim bankovnim racunima, do kojeg mozes ici sa uplatama ili ti prilivom novca iz inostranstva?!

Znam da sa nekom cifrom od 4mil dina ulazis u pdv, da li to znaci da ja moram da prijavljujem porez u slucaju da je predjem?! Ili nikom nista!

Hvala
 
Odgovor na temu

digibrax

Član broj: 286230
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/brati..


+5 Profil

icon Re: Freelance Tutorial08.12.2011. u 23:21 - pre 149 meseci
Postoji li neki domaći (ili komšijski) sajt namenjen freelancerima? Zar ne bi bila dobra ideja napraviti nešto takvo kod nas, ako ne postoji?
If you say yes, I'm serious, if you say no, I'm joking.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+303 Profil

icon Re: Freelance Tutorial09.12.2011. u 00:32 - pre 149 meseci
Citat:
knele82: Pozdrav freelanceri!

Da li zna neko postoji li $$ limit u bankama, privatnim bankovnim racunima, do kojeg mozes ici sa uplatama ili ti prilivom novca iz inostranstva?!

Znam da sa nekom cifrom od 4mil dina ulazis u pdv, da li to znaci da ja moram da prijavljujem porez u slucaju da je predjem?! Ili nikom nista!

Hvala
Procitaj prethodne stranice, dosta se pisalo o tome... Uglavnom, za sada opusteno, ne prijavljuj nista...
Citat:
digibrax: Postoji li neki domaći (ili komšijski) sajt namenjen freelancerima? Zar ne bi bila dobra ideja napraviti nešto takvo kod nas, ako ne postoji?
Pocetkom godine se pojavio neki nas sajt, ne mogu da se setim tacno imena. Inace mislim da nije dobra ideja napraviti tako nesto kod nas, a razlog je jednostavan - srpska posla...
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Freelance Tutorial09.12.2011. u 06:30 - pre 149 meseci
berzica.com

Počeli su samo sa poslovima za kompjutere, ali su se morali proširiti sa ponudom.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial09.12.2011. u 08:04 - pre 149 meseci
Pa zar ne freelancamo zato jer nam "nasi" ne placaju dovoljno?! Niti jedan domaci FL site ne bi mogao ponuditi cijenu kao odesk, elance i slicni tako da sumnjam da bi se itko ozbiljan prijavljivao na njega. Ja prvi ne bih...
Osim toga, znajuci nase ljude, svi oni koji ne misle platiti za rad bi trazili radnike preko takvih sajtova.

Ako se vec krece s idejom, mnogo bolja ideja bi bila napraviti neku bazu programera, gdje bih mogao doci kada mi treba pomoc u projektu i pozvati par ljudi da ga odrade sa mnom. Site tipa profesionalci traze profesionalce.


...
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Freelance Tutorial12.12.2011. u 19:17 - pre 149 meseci
Pazite se likova sa ovog sajta: http://www.ezdia.com. Zovu na drugim sajtovima da dodjete kod njih da bidujete(zvali me sa freelancera i peopleperhour-a) posle bida na neki njihov projekat, i to je naravno prevara. Posle registracije spamuju sa gmail adresa, onako nasumice... Nije spam problem, ali pazite da zbog njih ne popijete ban na nekom sajtu na kom ste aktivni.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.164.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Freelance Tutorial30.12.2011. u 16:15 - pre 148 meseci
Dva pitanja na brzinu :)

Sa kojih bankomata dizete pare sa Payoneer-a ja sam dizao sa Intese i momacki me oderu... Po nekoj mojoj gruboj racunici na 3000 su mi uzeli oko 500 dinara... Jel svi bankomati uzimaju toliko ili samo Intesa? I koja su vasa iskustva?

Drugo pitanje je sledece.. Pre sam dobijao mail o uplati i kad sam kliknuo da potvrdim uplatu mogao sam da biram 2-3 dana ili za 2 sata da mi legnu pare sa tim da platim 2.5$ proviziju za ovih dva sata, medjutim sada vise ne dobijam mail vec mi automatski stavi na cekanje 4 - 5 da ce leci.. Kako to da vise ne dobijam ovaj mail ili je to samo za odredjenu vrstu uplate... Na primer samo ako pare sebi saljem preko Elance onda mogu da biram a ako mi neko uplacuje sa karticom onda moram da cekam 4 - 5 dana i nema biranja?
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial30.12.2011. u 16:59 - pre 148 meseci
Meni svaki bankomat ne uzme nista nego se dolar obracuna po https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/index.html te onda na ovo uzmu oko 5% raznih taksi plus par dolara ako dizem kes. I to je sve. Probao u BiH i Hrvatskoj. Sumnjam da je u Srbiji drugacije.

Kada saljem pare sa Elancea na Payoneer preko us virtualnog racuna, onda prebacivanje bude dzaba, ali da bih napunio Payoneer karticu, ponude mi jedino immediate load gdje me oderu sa jos cca 5%. Zbog toga sam stopirao prebacivanje dok mi ne dodje Elance Payoneer kartica pa da pare mogu prebaciti preko standard load.
...
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.164.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Freelance Tutorial30.12.2011. u 23:31 - pre 148 meseci
dobro znaci u svakom slucaju ako dizes kes sa bilo kog bankomata odrace te.. tako?

I kako sam skontao ako mi neko salje pare na payoner sa nekog racuna ili kartice onda nemam opciju da biram da mi pare legnu u roku dva sata.. ali ako ja sam sebi saljem sa elance onda mogu da izaberem da mi legnu pare u roku 2 sata.. tako?
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial31.12.2011. u 18:58 - pre 148 meseci
ne oderu te s bankomata. oderu te cim je koristis bilo kako. bankomat samo uzme par dolara vise. nije uopce skup.

ne znam sto se dogadja ako ti netko direktno uplati jer to nisam probao. s elancea, ako imas samo us virtual account, onda imas samo opciju immediate load. ako imas elance payoneer, onda imas i standard load i immediate load.
...
 
Odgovor na temu

vasko1
nema

Član broj: 266119
Poruke: 53
*.internet.krstarica.com.



+1 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.01.2012. u 17:30 - pre 148 meseci
ja sam nov u ovome, sinoc sam otvorio nalog na elance, vidim ima dosta posla da se napravi profil, recimo oni testovi tehnologija koje si naveo, portfolio, ima tu dosta

pa je moje pitanje, za pocetak na koliko sajtova da otvorim profile i da pratim ponude, da li je dovoljno samo elance..?

drugo, sto se tice portfolia, kako krenuti tu od nule, nemam neke projekte koje sam naplacivao, imam samo kodove koje sam radio iz zajebancije i ucenja radi, to i nije predvidjeno za pokazivanje...pa eto drugo pitanje kako sa tim za pocetak?

trece pitanje, ja sa fakulteta znam C-ove, jave, php-ove ali ni u jednome nisam expert, tj specijalizovan... i sta mi vi sad preporucujete, koja mikronisa je recimo perspektivna sto se tice lakog dobijanja posla i dobre naplate...?

ovde procitah, android itd...evo sad skidam sdk i eclipse...dalje citao sam oko php-a, da te zezaju da radis css i html, to mi ne pada na pamet, dizajn ne volim, mnogo vremena se gubi na njemu, pa mi i ceo php pade u ocima...
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial01.01.2012. u 20:44 - pre 148 meseci
Kao prvi i najbolji savjet, procitaj cijelu ovu temu nekoliko puta. Ozbiljno! Vecina stvari o kojima se pricalo je i dalje 90% aktuelno.

Citat:
vasko1: ja sam nov u ovome, sinoc sam otvorio nalog na elance, vidim ima dosta posla da se napravi profil, recimo oni testovi tehnologija koje si naveo, portfolio, ima tu dosta

pa je moje pitanje, za pocetak na koliko sajtova da otvorim profile i da pratim ponude, da li je dovoljno samo elance..?

drugo, sto se tice portfolia, kako krenuti tu od nule, nemam neke projekte koje sam naplacivao, imam samo kodove koje sam radio iz zajebancije i ucenja radi, to i nije predvidjeno za pokazivanje...pa eto drugo pitanje kako sa tim za pocetak?

trece pitanje, ja sa fakulteta znam C-ove, jave, php-ove ali ni u jednome nisam expert, tj specijalizovan... i sta mi vi sad preporucujete, koja mikronisa je recimo perspektivna sto se tice lakog dobijanja posla i dobre naplate...?

ovde procitah, android itd...evo sad skidam sdk i eclipse...dalje citao sam oko php-a, da te zezaju da radis css i html, to mi ne pada na pamet, dizajn ne volim, mnogo vremena se gubi na njemu, pa mi i ceo php pade u ocima...


Freelancing je teze raditi nego posao u nekom firmi. Ovdje nemas odmora i sve moras raditi sam, iz pocetka. Freelancing je tvoja vlastita firma gdje ti odredis hoces li uspjeti ili neces. Nema ovdje lake pare.

Za pocetak moras imati dobar portfolio i moras poznavati materiju u kojoj zelis raditi. To znaci barem 4-6 mjeseci samoobuke u tom podrucju. Inace neces uspjeti ili ces raditi za sicu. Ako zelis biti medju velikima, onda moras krenuti po pravilima. Dok budes ucio materiju, napravit ces dosta testnih aplikacija koje ces poslije postaviti kao portfolio. Nije bitno sto mozda nisu ispolirane, bitno je da izgledaju fino. I portfolio je MUST, sto vise to bolje. Drugi MUST je dobro poznavanje engleskog. Treci MUST je ozbiljnost i profesionalnost u radu. Bez ova tri must-a, uspjeha nema.

Od sajtova prati: SVE. Elance je za iskusnije i ozbiljnije freelancere, pa je mozda bolje da krenes s odeskom ili GAF-om.

Koju oblast ces raditi nitko ti ne moze savjetovati. Izaberi ono u cemi si dobar ili sto ti se svidja ili sto mislis da ce donijeti novce, obuci se u tome i kreni od nule. U svakoj oblasti ima mjesta i para za kvalitetan kadar.
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613957 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.