Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance Tutorial

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617769 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Freelance Tutorial07.06.2011. u 14:59 - pre 156 meseci
Kako vi resavate problem dodatnog posla koji klijent trazi?
Poslednji slucaj je da sam odradio full admin panel za jedan sajt, sa brdom opcija, i klijent na kraju pita da odradim jos nesto sto ce mi oduzeti mozda cetvrtinu vremena koje sam potrosio na izradu celog admin panela, a sto nije ni bilo pomenuto prilikom dogovaranja posla.
Admin sam mu uradio skoro za dzaba (danak neiskustvu, nisam dobro procenio koliko ce mi vremena za sve), tako da ne znam sta da radim. Da li da odradim i ovo, i ne trazim jos novca, ili da trazim pa da vidim sta ce biti? Kaze da ce biti jos posla, a ovo nam je treci zajednicki projekat(prva dva su isto uradjena za neku mizernu sumu).
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Freelance Tutorial07.06.2011. u 15:18 - pre 156 meseci
Trazi jos novca, nemoj da dozvolis da te iskoriscava neko i da radis za smesne pare. Ja sam tako napravio bio gresku ranije sa jednim klientom.

Reci mi smo ugovorili to i to za toliko novca. Za ovo sto mi trazite ce mi trebati jos x sati rada po y ceni po satu i to kosta toliko.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial07.06.2011. u 18:21 - pre 156 meseci
@Milos
Koliko kod dumali, otvorenost je najbolja. Iskreno reci klijentu da ti nije to problem uraditi ali da ti za to treba X sati i ce ga kostati ekstra. Ako pocne zatezati, onda mu reci da radis za nisku cijenu i da zivis od toga i da si ne mozes priustiti da to radis besplatno jer imas i druge projekte.
Znam da ima bezobraznih klijenata koji znaju ucjenjivati finalnim ocjenjivanjem, ali cim mu radis 3. posao, mislim da to nece uraditi. Ako i bude prijetio, svaki servis ima REPORT dugme i prijavi ga.

I neka ti ovo bude iskustvo da ne pocinjes posao dok utanane ne utvrdis sto treba uraditi i pod svaku cijenu nastoj natjerati klijenta da radis po satu. Da vidis kako li su tada ljubazni i kako ce biti pazljivi oko zahtjeva.

----------------------------------

Iako slabo dobivam odgovora na ovom forumu u zadnje vrijeme, nadam se da cu na ovo dobiti odgovor jer mi je hitno.

Naime, imam jedan odlican projekt, malo posla a fino placen, ali mi je uslov bio da ne trazim avans. E sad, radi se o projektu za pokretne uredjaje (mobiteli, tableti i slicno) te ako mi klijent ne plati, ne mogu ga drzati u saci kao kad aplikacija stoji na mom serveru.
Namjeravam u aplikaciju ugraditi nesto kao time limit tj. da nakon tog i tog datuma prestane raditi ako mi tip ne plati. Ako plati, uklonit cu ovu funkcionalnost. Kakva su vam iskustva po ovom pitanju? Je li ovo najbolji nacin da napravim potpuno funkcionalnu aplikaciju a da ima vremensko trajanje (nesto tipa trial app)?
Mana ovog nacina je da klijent moze ne platiti pa onda nekom Indijcu dati 50 dolara da uradi RI na njoj i izbrise tu funkcionalnost.

Kakvi su vasi savjeti?

Hvala unaprijed.
...
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Freelance Tutorial07.06.2011. u 19:43 - pre 156 meseci
Najgore sto sam se ja od pocetka postavio u fazonu "lako cemo za pare". I sad mi zesci bedak da mu kazem da treba da plati jos. Sa jedne strane jer sam se tako postavio, sa druge jer ce mozda biti jos posla. Mada u pravu ste, i definitivno ima to da uradim, ako sad predjem preko ovoga, i u buducnosti ce biti isto. Hvala na odgovorima.
Inace ne mogu jos da trazim po satu, jos se nisam uhodao. Ovo mi je tek 7-8 projekat, jos malo pa cu poceti ozbiljnije sa radom :)
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial07.06.2011. u 22:09 - pre 156 meseci
@Milos
Sad cu te naruziti :). Odmah da si promijenio razmisljanje!!!!! Inace nista neces uspjeti. Sa 7-8 projekata ti si vec poluekspert, a ti o sebi imas misljenje kao o pocetniku. Pocni se cijeniti i pocni bidati za skuplje projekte. Ovi ekstra jeftini projekti su lopovluk i samo ce te razocarati. Ja sam na Freelanceru nedavno bidao za neki sitni poslic za $150. Tip se javlja i kaze da ce mi ga dati ali za $50. Ja ga ignorirao 10 dana i poslije se javio i rekao da ce prihvatiti moju ponudu. A to mi je bio prvi posao pod novim nickom pa je vjerojatno tip mislio da sam zeljan njegove sice. Kuzis! Samo budi fer, profesionalan, imaj realnu cijenu (nikako najnizu) i vidjet ces kako ces uz par sati rada, vec kao pocetnik, do petka zaraditi $500. Sretno!
...
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Freelance Tutorial07.06.2011. u 23:51 - pre 156 meseci
Pa ako se radi o projektu za Android uredjaje, jednostavno podpisi aplikaciju sertifikatom koji traje nesto kratko, na market je u svakom slucaju nece moci postaviti, a posle isteka sertifikata necde ni moci da instalira na nekom novom uredjaju.

Mada dogovori se sa njim za neko placanje po milestones, na priemr 20% za prvu verziju, jos 30% za betu i ostatak za kraj.
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Freelance Tutorial08.06.2011. u 03:45 - pre 156 meseci
>

placanje avansa a za vece projekte avans + u etapama (milestones ili
sedmicno) se podrazumeva!



--
Milosh Zorica
http://www.linkedin.com/in/miloshzorica | www.coroflot.com/miloshz

http://tangoinabox.co.uk
Tango in a Box - Online Media Production, the Tango Principles Applied -
Born in Argentina, Growing up Globally

+1 310 601 4396 | +44 20 8144 5294 | +54 9 11 3515 7187
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial08.06.2011. u 10:19 - pre 156 meseci
Hvala na odgovorima. Certifikata se nisam ni sjetio :). I meni se to cini kao najbolja opcija, iako ni on ne sprjecava RI, ali ga je mnogo lakse implementirati nego pisati trial logiku.
...
 
Odgovor na temu

predrag_bl98

Član broj: 284158
Poruke: 7
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Freelance Tutorial14.06.2011. u 14:52 - pre 156 meseci
mozeli mala pomoc oko odesk team view alata.

radim na sat i ovaj alat svakih 10 minuta uzima snimak desktopa. do sada sam radio oko 2 sata na projektu, a zabiljezeno mi je samo 30 minuta. to je zato sto svako malo iskljucim ovaj alat pa valjda ne stigne da uslika desktop. pitam se da li radim preposteno posto cim naidjem na neki problem koji moram da trazim na internetu ja alat iskljucim. gledam druge clanove svog tima i vidim da ga oni skoro pa nikako ne gase.

sto mi vi predlazete? kako da koristim ovaj alat? nekako me strah da me ne iskljuce iz projekta jer nemam toliko iskustva iza sebe.
 
Odgovor na temu

acca3
Aleksandar
internet konsalting
internet

Član broj: 81635
Poruke: 353
178.79.26.*

Sajt: https://plus.google.com/+..


+23 Profil

icon Re: Freelance Tutorial14.06.2011. u 18:49 - pre 156 meseci
Nemoj da ga isključuješ stalno. Ako je to što tražiš po Googlu vezano za projekat koji radiš, ne bi trebalo da bude problem ako se 1/5 slika snimi baš tada. Mada, realno bi bilo da manje vremena provodiš na taj deo van direktnog posla, pa ako je tako, onda čekaj da se snimi desktop, i odmah potom pojuri šta ti treba na brzinu. Veoma retko (gotovo nikad) se dva snimka odrade u manje od minut, koliko se sećam (mada ima neko vreme kako nisam koristio Odesk team viewer).
seo optimizacija sajtova za Google
Neparno 10
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial21.06.2011. u 17:19 - pre 156 meseci
Kasni li jos kome Payoneer kartica? Proslo 35 dana od one poruke "Your Prepaid debit MasterCard® card order has been approved!". Meni bi do sada uvijek dosla za max 22 dana. Kakva je situacija kod vas?

Ps. jednom mi ju je posta izgubila pa otuda moj strah :)
...
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial05.07.2011. u 17:55 - pre 156 meseci
@nnn ili ko zna
Spominjali ste da je moguce preko Payoneera uzeti virtualni bank account i njega (mozda) prikaciti na Elance pa pare povuci na Payoneer account. Nnn je spominjao da ce istraziti ovu metodu, ali nije rekao je li mu uspjelo. Poprilicno mi se novca nagomilalo na Elanceu zadnjih mjeseci pa bih ih rado povukao (znam da moze na banku, ali mene zanima ova metoda preko virtualnog bank racuna).

Dakle, Nnn ili ko god zna, isplati li se uzimati ovaj racun radi elancea?

hvala
...
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Freelance Tutorial05.07.2011. u 19:51 - pre 156 meseci
Ja tako radim, sljaka savrseno, payooner uzme oko 4% ukupno, ali bolje to nego 30% poreza ovim nasima. :)

Nista ako imas aktivnosti na payonner kartici posaljes im mail za US bank account, onda ti oni posalju upitnik, popunis ga, i ako ti odobre, dobijes sve podatke, i samo dodas racun na elance.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial05.07.2011. u 22:00 - pre 156 meseci
Payoneer na transakcije putem UPS uredjaja (sto oni zovu purchase transactions) uzima 5% sto se ne vidi na oko, nego se ovaj postotak dobije kada se preracunaju razliku u MasterCard tecaju i cifri koju ti skinu. E sad, jesi li ti mislio na ovaj postotak ili povrh ovoga uzmu tih 4% u toku prijelaza novca sa Elancea na Payoneer?

Ja sam te ovako shvatio: Elance uzme X dolara kada pare povuces na virt bank racun, Payoneer uzme jos 4% kada pare legnu na racun.
...
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Freelance Tutorial05.07.2011. u 22:20 - pre 156 meseci
Elance ne uzima nista(osim provizije za projekat), barem ne na premium nalogu, payooner uzme na tu cifru 2%, i jos 2% na dizanje sa bankomata. Kada se trose pare onda nema ovih drugih 2% a i malo je bolji kurs.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial06.07.2011. u 07:46 - pre 156 meseci
Hvala. Samo da se jos vratimo na tih 2%. Jesi li ti siguran da ti ne uzimaju vise? Ja sam kod sebe racunao i "deru" me.

Pogledaj ovaj site https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/index.html. Tu mozes vidjeti kako MasterCard racuna konverziju iz jedne valute u drugu. Zatim podijeli iznos koji su platio u prodavnici (dinari) sa dolarima koje su ti skinuli s racuna i javi mi rezultat. Ovaj rezultat bi trebao biti isti kao MasterCardov tecaj, ALI NIJE.
Naime, Payoneer ti jos naplacaje i taksu sto dolare trosis van Amerike te taksu na konverziju u drugu valutu. Kod mene ona iznosi izmedju 3 i 3.5%.
...
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Freelance Tutorial06.07.2011. u 11:49 - pre 156 meseci
Pa da tako i racunam, ucek je kurs malo manji od onog kod nas, evo primera:

1439 dinara skinuo je 20.89 usd to mu dodje, 68.88 kurs, taj dan je bio 69.9 kod nas u menjacnicama

Bankomat:
19,200 dinara ( OTP Banka banakomat ) skinuo 279.17 USD to mu dodje kurs 68.77 isto je bio oko 69-70 kod nas

40,000 dinara ( ne znam koji bankomat ) skinuo 608.56 dodje 65.72 taj dan je kurs kod nas bio 66. nesto

Tako da odprilike jedan dinar je nizi kurs i tako racunam kada dizem pare. Opet kazem, bolje mi je nego porez kod nas, a vec sam na intesin racun svukao oko 10,000 USD od pocetka godine, a sad jos malo krece mi legalno plata tako da necu da predjem onaj godisnji limit od oko 15,000e pa cu morati da platim porez na sve.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
79.101.54.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Freelance Tutorial06.07.2011. u 15:39 - pre 156 meseci
Cekajte molim vas.. Sad sam totalno zbunjen. Izvinjavam se ako postavljam glupo pitanje.. Radio sam do sada preko freelancer.com i odlucio sam da vise nikad ne radim preko njega nego da predjem na elance i tamo je dosta toga novog.. Kao nacin za Withdraw sam odabrao Wire Transfer i upisao broj deviznog racuna i moneybookers.. Pokusao sam naci podatke za procenat koji uzimaju za navedene opcije ali sam samo nasao nekih 10$ za Wire Transfer.. za moneybookers nemam pojma??? Pa mi sad nije jasno zasto idete opcijom Payoneer pored moneybookersa i Wire Transfer.. I da li mi uopste u Srbiji mozemo da koristimo Wire Transfer od elance, jer oni su mi dozvolili da upisem broj deviznog???

I samo da napomenem kako je to islo na freelancer.com:
korak 1 - Povucem pare sa freelancer.com na moneybookers, provizija je 0%.. ni freelancer ni moneybookers mi nista ne uzme, jer imam na moneybookersu racun u dolarima i kao fizicko lice..
korak 2 - Povicem za moneybookersa na devizni.. Moneybookers uzme 2.58 USD po transakcija a banka intesa do 100 EUR – bez naknade,
od 100,01 do 10 000 EUR – 0.25% od iznosa , minimalno 300 dinara, preko 10 000 EUR - 0.15% od iznosa, maksimalno 40 000 dinara.

Pa sad mi nista nije jeasno zasto ici preko Payoneer i virtualne banke? I koliko uopste kosta otvaranje racuna na Virtual bank... Predpostavljam da je ovo dosta puta spominjano ali je vec toliko toga pisano i objasnjeno da sam se skroz pogubio u svim tim racunicama i preporukama

Pa ako mozete samo da mi kazete jel mozemo u Srbiji da koristimo Wire Transfer od elance i kolika je provizija, i kolika je provizija preko moneybookers opcije na elance-u...

Hvala puno!

 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Freelance Tutorial06.07.2011. u 16:03 - pre 156 meseci
@dado.s
Dokle god zelis dobivati kes, dotle ti je wire transfer odlicna opcija. Kada pozelis imati karticu, onda ces uzeti Payoneer. Samo Payoneer dere samo tako :). VirtualBank account ti treba kada sa Elancea zelis povuci pare na Payoneer. Elance ne podrzava Payoneer karticu. Svaki site koji ne podrzava Payonner karticu podrzava US bank account.

Po ovoj logici bi i Paypal trebao podrzavati slanje novca na virtualni racun, ali ovo nisam provjeravao jer mi nije trebalo.

Rezime: ako si zadovoljan wire transferom, ostani na njemu. Payoneer kartica je dosta skupa opcija i ti je ne bih savjetovao ako konstantno nemas priljeve od barem $300+ mjesecno.
...
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
79.101.54.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Freelance Tutorial06.07.2011. u 16:13 - pre 156 meseci
@virtualVoid

Hvala puno na savetu.. Onda cu koristiti wire transfer vidim da je prvi u mesecu withdraw besplatan pa sledeci kosta 5$ ako je u istom mesecu, ali za moneybookers uopste ne mogu da nadjem kolika je provizija, predpostavljam da je besplatna cim ne pise nigde :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Freelance Tutorial

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 617769 | Odgovora: 1665 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.