Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500285 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sal.ke
TF Kable
Zajecar, Srbija

Član broj: 332777
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2016. u 18:18 - pre 98 meseci
@kamerman

Probao sam vec tako ali nista ne izbacuje pa cu sacekati par dana verovatno jos nije to proslo kroz sistem, u svakom slucaju hvala na pomoci .
 
Odgovor na temu

Igi79

Član broj: 332704
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2016. u 18:50 - pre 98 meseci
Citat:
mikim71:
Zdravo svima!
Ovako, 4.12.2015. godine sam predao dokumenta u DABC, 20.2.2016. je "izdadeno udostvorenie", a posle jedno 20-ak dana ga je potpisao predsednik DABC-a.
Danas sam bio u Sofiji, u Ministarstvu pravosuđa, da zakažem intervju i dobio sam termin za 6.3.2017. godine. Inače, idem preko posrednika, Violete iz Dimitrovgrada,
i za sada mogu da kažem da je žena izuzetno korektna i da zna šta radi. Nadam se da će tako ostati do kraja. Pozz

Odgovorno i iz ličnog iskustva tvrdim da neće ostati korektna. Ako već nije sigurno možeš očekivati da počne sa podizanjem cene. Verovatno ti je do sada tražila da isplatiš ceo ugovoren iznos. Ako si na to pristao spremi se, igranka počinje...
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2016. u 20:28 - pre 98 meseci
Citat:
cveledejan:
Pre svega da pozdravim sve forumaše pošto sam novajlija ovde. Na temu sam nabasao sasvim slučajno, jer sam eto i ja (kao i većina prisutnih) nešto ''poradio'' po pitanju dobijanja bugarskog državljanstva a nadam se potom i tog toliko poželjnog bugarskog pasoša. Ovde svi iznosimo nekakva iskustva pa rekoh, hajde da iznesem i ja svoje.
U čitavu priču sam ušao u maju mesecu prošle godine (2015.) predavši u ambasadi u Beogradu dokumentaciju neophodnu za dobijanje Potvrde o poreklu (ili ti Udostoverenie). Jednostavno sam prethodno otišao u ambasadu, obavio razgovor sa službenikom, čovek mi je dao napismeno šta mi je sve od dokumentacije potrebno, dao formulare koji se popunjavaju (na bugarskom) prilikom podnošenja zahteva i što je najbitnije SPISAK OVLAŠĆENIH PREVODILACA SA SRPSKOG NA BUGARSKI JEZIK i obratno. Svu neophodnu dokumentaciju sam sakupio relativno lako, jer imam sijaset dokumenata u kojima se vidi da je moja baba po majci Bugarka iz Bugarske a deda Bugarin iz pograničnog srpskog dela, tačnije iz okoline Dimitrovgrada. Jedino što mi je bilo preostalo je da uzmem telefon u ruke i potražim najjeftinijeg OVLAŠĆENOG prevodioca. Tada sam shvatio da postoje povelike razlike u ceni između njih i naravno, opredelio sam se za najpovoljniju varijantu. Specifičnost mog slučaja je bilo prevođenje venčanog lista mojih roditelja koji su se venčali u Hrvatskoj, tako da sam taj papir morao najpre da prevodim sa hrvatskog na srpski a potom sa srpskog na bugarski jezik! Previše naroda i jezika za tako mali prostor... Elem, prevodilac mi je popunio i formulare koje je trebalo popuniti na bugarskom i sve sam to ja sam lično predao u ambasadi, bez ikakvih problema.
17.-og februara ove godine sam dobio telefonski poziv iz ambasade i obaveštenje da je Potvrda o poreklu stigla. Moram da napomenem i to da sam ja u međuvremenu zvao ambasadu par puta i pitao da li je nešto u međuvremenu stiglo. Uvek su bili ljubazni i obaveštavali me da još uvek nema ništa, ali da će me zvati čim stigne. Naravno, shvatio sam da ne trebam da budem dosadan. Nedelju dana nakon što su me obavestili da je Potvrda stigla otišao sam u ambasadu po nju. Opet sam napismeno dobio šta mi je sve od dokumenata potrebno za sticanje bugarskog državljanstva, opet dobio formulare koji se popunjavaju na bugarskom i što je najbitnije ZAKAZAO INTERVJU. Prvi slobodan termin bio je 30.-ti mart a ja sam zakazao za sledeći dan. Rečeno mi je da na intervju odem SA PREVODIOCEM. A onda sam službenicu pitao ono što svakog od nas ovde zanima - kada mogu da očekujem da će moj zahtev biti rešen i da ću dobiti državljanstvo? Odgovor je bio - minimum 2 godine će biti potrebno. To me je prilično razočaralo, jer kada sam prvi put bio u ambasadi i pitao koliko traje čitava procedura, rečeno mi je oko 6 meseci za potvrdu i još oko 6 meseci kasnije za državljanstvo. Sutradan sam pozvao svog prevodioca, izvestio ga šta mi je rečeno i on mi je rekao da jeste tako. Na moju opasku da je možda bolje da dokumentaciju predam lično u Sofiji rekao mi je da mi se u suštini sve svodi na isto i da tamo nema slobodnog termina za intervju do novembra! Odustao sam od te mogućnosti, idem i dalje kao i do sada preko ambasade, pa šta je - tu je. Sve što mi je potrebno da znam za intervju dobio sam od prevodioca (datume, imena i sl.)
Svu neophodnu papirologiju sam sakupio, jedino je ostao još lekarski koji ću uraditi ovih dana i to je to.
E sad, neko ovde reče da na Udostovereniu (ili proizhodu, kako ga ovde zovete) ne piše na osnovu kojih dokumenta je izdato. Kod mene to nije slučaj. Taksativno su nabrojani dokumenti na osnovu kojih je izdato. Možda je to neka novina u odnosu na pre, ne znam.
Bilo kako bilo, čekam taj 31. a onda nakon toga sledi dugi, dugi period čekanja i čekanja i čekanja...ali da smo živi i zdravi!


cveledejan da li mozes da mi das br.za informacije u ambasadi u Beogradu,da vidim sta se desava sa mojim papirima, ja sam predao 15.9.2015 a majka 16.7.2015 i jos niko nista ne javlja ? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
77.243.27.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo17.03.2016. u 21:14 - pre 98 meseci
Zapro
011/36-13-980
Tražiš konzularno odeljenje.
Ja sam predao 28.05.2015. a potvrdu o poreklu sam dobio 17.02.2015. Znači, pod uslovom da ti je sa papirima sve ok čekaš nekih 8-9 meseci.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
212.178.228.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.03.2016. u 00:42 - pre 98 meseci
Citat:
cveledejan: Zapro
011/36-13-980
Tražiš konzularno odeljenje.
Ja sam predao 28.05.2015. a potvrdu o poreklu sam dobio 17.02.2015. Znači, pod uslovom da ti je sa papirima sve ok čekaš nekih 8-9 meseci.


Okej hvala ti,sacekacu onda jos malo.. vidim da si iz Zajecara pa mozemo i licno da se konsultujemo posto sam i ja iz Za, kada budes zavrsio intervju,da mi kazes sta i kako,jer nema mnogo onih koji su isli preko ambasade.

Pozz
 
Odgovor na temu

smeker90
Nikola Stanojev
Nezaposlen
Dimitrovgrad,Srbija

Član broj: 332809
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.03.2016. u 12:05 - pre 98 meseci
dali neko moze da mi kaze na intervju kad te pitaju za praznici dal treba i datum i da kazes koji je praznik il samo datumi kazes????
Baja
 
Odgovor na temu

Zlatanova
Zlatanova
nezaposlena
Negotin
Negotin

Član broj: 330122
Poruke: 70
212.200.231.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.03.2016. u 13:53 - pre 98 meseci
Igi79...uplasi me...I ja idem preko Violete!PLatila sam joj ceo iznos, bila u ministarstvu,zakazala sam intervju za 19.07.Dogovor je da ce me zvati nesto pre toga da me pripremi za intervju.Ona mi ni malo nije simpaticna ali to nije ni bitno.Sto puta sam je pitala da li je ta cena kompletna i rekla je da jeste...hajd videcemo...javljam ako imam nesto novo....
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.03.2016. u 17:49 - pre 98 meseci
Zlatanova, opusti se. Sta ce ti Violeta da te pripremi za intervju, da nema mozda vezu tamo u MInistarstvu :D. Imas ovde pitanja i odgovori, vrati se malo nazad i pronadji. Nauci samo to i lagano. To ti je samo formalnost, najbitnije da kazes da si bugarske narodnosti kad te pitaju.
serb.ch
 
Odgovor na temu

aleks321
Aleksandra Mitic
Dnevna soba
My home
Vienna, Austrija

Član broj: 332861
Poruke: 13
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.03.2016. u 21:28 - pre 98 meseci
Mnogo je vazno da na interviju-u kazete da se osecate kao bugarin , d aste bugarske narodnosti ..niakko da ne kazete srbin ili nesto drugo samo BUGARIN ... znam osobu koja je dobila odbijenicu jer se na davanju intervijua izjasnila kao srpkinja . a oni su je zapravo zbunili , pitali je valjda koje je narodnosti nasta jje ona odgovorila srpske...
 
Odgovor na temu

aleks321
Aleksandra Mitic
Dnevna soba
My home
Vienna, Austrija

Član broj: 332861
Poruke: 13
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.03.2016. u 21:37 - pre 98 meseci
Citat:
sal.ke:
Pozdrav,
Ljudi jel moze mala pomoc, vezana za sajt www.mjs.bg ... nikako da nadjem gde da ukucam broj da vidim sta pise ... pa ako neko moze korak po korak da mi napise, bio bih mu zahvalan .. :)

http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
 
Odgovor na temu

aleks321
Aleksandra Mitic
Dnevna soba
My home
Vienna, Austrija

Član broj: 332861
Poruke: 13
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo18.03.2016. u 21:41 - pre 98 meseci
Citat:
sal.ke:
Hvala druze, nasao sam malopre i sam to, ali mi slabije ide unos brojeva i nikako da pogodim gde sta ide, gledao stranice 39 i 40 i tu ima sve napisano kako treba ali meni i dalje ne ide :)

primer 2025/2013 a ispod 7595/2014 znaci brojeve koji su ti napisani na kartoncetu sa ovom kosom crtom :D
 
Odgovor na temu

ttiixx




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2016. u 09:12 - pre 98 meseci
Zna li neko ima li izmena u zakonu /moze li se dobiti drzavljanstvo bez starog dokumenta o poreklu a na osnovu poznavanja bugarskog jezika(znam ga odlicno,tecno) ,poznavanja istorije ,kulture.......Imam samo kao dokaz da sam upisan u biracki spisak bugarske nac.manjine...
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2016. u 12:47 - pre 98 meseci
Mislim da je najbolje da odes u Bugarskoj i da nadjes dobrog njihovog advokata pa da sa njime o ovome porazgovaras .
Advokati to najbolje znaju i ako postoji mogucnost(a postoji sigurno rupa u zakonu) kako bi to izneli do finalnog stanja i jedino advokat ti to moze zavrsiti, ovde mozes dobiti delimicne odgovore (moze/ne moze), to ti je moja preporuka i sta bih ja uradio, jedno je sigurno nece biti jeftino
Pozzz i Srecno!!!
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2016. u 19:39 - pre 98 meseci
Ima li kakvih informacija dokle su stigli sa brojevima, da li privode kraju 2014? :)
 
Odgovor na temu

Igi79

Član broj: 332704
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2016. u 12:05 - pre 98 meseci
Citat:
Zlatanova:
Igi79...uplasi me...I ja idem preko Violete!PLatila sam joj ceo iznos, bila u ministarstvu,zakazala sam intervju za 19.07.Dogovor je da ce me zvati nesto pre toga da me pripremi za intervju.Ona mi ni malo nije simpaticna ali to nije ni bitno.Sto puta sam je pitala da li je ta cena kompletna i rekla je da jeste...hajd videcemo...javljam ako imam nesto novo....

I ja sam je sto puta pitao da li je to celokupan iznos do pasoša i l.k. Naravno posle je ispalo da me "nije razumela" i da je to cena do ukaza, a kasnije matični br. + prijava na adresu još 150€ pa + lk + pasoš. Čak sam joj prilikom isplate celokupnog iznosa tražio da mi potpiše potvrdu da je za primljeni iznos u obavezi da me isprati do trenutka izdavanja pasoša, što je bez oklevanja uradila, a kasnije je rekla "tuži me!". Da je makar muško pa da joj se čovek "oduži" sa dva-tri šamara... Ovako sam ostao uskraćen i za to.
 
Odgovor na temu

Zlatanova
Zlatanova
nezaposlena
Negotin
Negotin

Član broj: 330122
Poruke: 70
212.200.231.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.03.2016. u 07:07 - pre 98 meseci
Uh, al jeste iritantna....skroz si u pravu
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.03.2016. u 21:41 - pre 98 meseci
Citat:
Igi79:
Citat:
Zlatanova:
Igi79...uplasi me...I ja idem preko Violete!PLatila sam joj ceo iznos, bila u ministarstvu,zakazala sam intervju za 19.07.Dogovor je da ce me zvati nesto pre toga da me pripremi za intervju.Ona mi ni malo nije simpaticna ali to nije ni bitno.Sto puta sam je pitala da li je ta cena kompletna i rekla je da jeste...hajd videcemo...javljam ako imam nesto novo....

I ja sam je sto puta pitao da li je to celokupan iznos do pasoša i l.k. Naravno posle je ispalo da me "nije razumela" i da je to cena do ukaza, a kasnije matični br. + prijava na adresu još 150€ pa + lk + pasoš. Čak sam joj prilikom isplate celokupnog iznosa tražio da mi potpiše potvrdu da je za primljeni iznos u obavezi da me isprati do trenutka izdavanja pasoša, što je bez oklevanja uradila, a kasnije je rekla "tuži me!". Da je makar muško pa da joj se čovek "oduži" sa dva-tri šamara... Ovako sam ostao uskraćen i za to.




Kad smo vec kod toga - da li neko zna kako ide posle dobijanja drzavljanstva procedura-matični br. + prijava na adresu,lk + pasoš?Da li to moze covek sam da zavrsi lako ili mora preko posrednika? I kako se krecu cene kod drugih posrednika za sve ovo?
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.03.2016. u 22:44 - pre 98 meseci
A sad,ko ceka za predavanje papira u DABC neka obeca turu pica da mu otkrijem jednu tajnu.Oslobodili su za april i maj ove godine neke dane za online zakazivanje.5 dana u aprilu i 12 dana u maju je trenutno slobodno.Znam da sam sa drugom gledao pre mesec dana i nije bilo slobodnih termina.Kome se zuri,neka navali...

http://www.aba.government.bg/?legal=9
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.03.2016. u 22:46 - pre 98 meseci
U majku mu,ne znam sta rade ali vec se stanje promenilo,neke datumi su promenjeni ali i dalje ima slobodnih termina...
 
Odgovor na temu

majestymilic
milic vlada
Srbija

Član broj: 216364
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.03.2016. u 23:00 - pre 98 meseci
Ja sam, tačnije žena preko koje ja idem iz Nisa, mi je jos 5 februara zakazala za 30. Mart. Baš sam imao sreće, jer tad nije bilo ni jednog datuma do kraja 2016.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500285 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.