Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505704 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 17:00 - pre 99 meseci
Citat:
kamerman:
Tako je to sa svim posrednicima dok ne ulete u kintu.Ovaj Emil koga sam spominjao je isto u početku bio ok i završavao poso.Kad je uzeo lovu, počeo da zeza i da zavlači ljude.Dva momka iz mog grada su išli preko njega i na kraju nisu uradili ništa.Zaboravio da im javi da do odredjenog datuma treba da odnesu dodatne dokumente.Kad su otišli u Sofiju saopštili su im da je rok isteko.Mlatili su se oko godinu i po dana i na kraju tako prošli.Sve je izgleda lutrija.



Iz veoma loseg licnog iskustva, NE PREPORUCUJEM EMILA!!!
Baba VIOLETU znam samo iz price, neki meni bliski ljudi su bili prevareni s njene strane. NE PREPORUCUJEM BABA VIOLETU!!!
Cuo sam jos neka losa iskustva u vezi sa nekim posrednicima, ali nisam siguran 100% pa ne bih da imenujem.

Verujem da ima dobronamernih "posrednika", ali ima dosta prevaranata i neodgovornih ljudi. Pre nego sto kontaktirate nekog, tzv. posrednika, procitajte ovaj korisni forum, prikupite informacije, i trazite od posrednika da vam kaze sta radi. Uporedite informacije, vase i njegove, i budite u toku sa svim sto radi. Dogovorite unapred cenu njegove usluge, i novac dajete kako se koja faza zavrsi, nista unapred. Nije samo da je rizik da vam novac nestane, nego je najgore da vam napravi problem sa papirima/komunikacijom, npr. ne uradi nesto pravilno ili na vreme pa posle pocinjete sve ispocetka.

Pozeljno je da napravite dogovor tako da mu ne dajete vase ovlascenje. Dakle, neka vas on samo vozi, tj. vodi od institucije do institucije i po potrebi sluzi kao prevodilac.

Znam neke ljude koji su sve sami zavrsili. I, zaista, nista nije toliko komplikovano, ako se dobro pripremis i ako umes da se snalazis u drugom gradu, znas malo bugarski-sopski-makedonski. Sve azurirane informacije pokupis sa foruma unapred. Oni su u Nisu preveli i legalizovali sva dokumenta kod ovlascenog sudskog tumaca Milanke Zarev. Svaki put su licno predavali/podizali dokumenta u Sofiji. Isli sopstvenim kolima ili javnim prevozom. Naravno, ljudi se razlikuju, nisu svi isti

Lepo je da imas poverenje u nekog posrednika da ce ti za unapred dogovoreni iznos, pruziti tu i tu uslugu, i da ne moras nista da brines. Ja takvog ne znam, ako mi nekad bude zatrebalo, postavicu pitanje na forumu:-)

Toliko od mene za sada.
Pozdrav!

 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 18:08 - pre 99 meseci
Citat:
ivan takov:
serb.ch nadam se da cu ga dobiti. a ti serb jel si jos u procesu ili si vec uzeo pasos. i ja sam iso preko opstine bosiligrad stvarno su ok i korektni bez ijedne zamerke cak sam se i upoznao sa predsednikom vladimirom zaharijev i bas je dobar covek mnogo je ljubazan.i mora da zna tvoja devojka da prica na bugarski ispitace je bugarski praznici ona mora na bugarskom da odgovori tako je pre bilo an sada mozda ima jos neke novine raspitaj se o tome pitaj nekog ko je bio skoro


Jos uvek sam u procesu, bio sam avgusta na intervju, nadam se tamo na jesen da bude i moj predmet pregledan.

Ivane, Svajcarci jos uvek drze zabranu za Bugare i Rumune, tako da za sada ne mozemo da radimo. Videcemo sta ce biti 31.maja. Tada istice rok, i navodno Svajcarci moraju da dozvole svima u EU, osim Hrvatima(nova clanica), da mogu slobodno da rade.


serb.ch
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 18:28 - pre 99 meseci
U ministarstvu pravde se predaje :

1. Uverenje od DABC
2. Lekarsko uverenje u kome su obuhvaćeni test na sidu, sifilis i mišljenje neuropsihijatra
3. Izvod iz knjige rođenih - legalizovam
4. Uverenje suda - legalizovano
5. Uverenje sup-a - legalizovano
6. Fotografija 3,5x4,5
7. Fotokopija pasosa
8. Molba na bugarskom
9. Deklaracija na bugarskom - u tom dokumentu morate da navedete kontakt osobu (ime, adresa) u Bugarskoj
10. Autobiografija
11. Taksa 30 leva
 
Odgovor na temu

Igi79

Član broj: 332704
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 18:53 - pre 99 meseci
Vidim da se vodi doste polemike o Bugarskom jeziku. Ja sam intervju obavio krajem 8. meseca 2014. god. Nikakvo znanje Bugarskog nemam i nisam se ni trudio da pricam na Bugarskom da ne ispadnem smesan. Gospodja koja me je ispitivala postavljala je pitanja na Bugarskom, ja sam odgovarao na Srpskom i nije bilo nikakvih problema. Naravno papiri su bili svi uredni, posto zaista imam bugarsko poreklo. Pre neki dan konacno prosao moj predmet😊 Ceka se potpis viceprezidenta. Da li se u medjuvremenu nesto promenilo ne znam.

[Ovu poruku je menjao Igi79 dana 05.03.2016. u 21:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Igi79 dana 05.03.2016. u 21:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivan takov
ivantakov

Član broj: 332735
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 19:48 - pre 99 meseci
ne treba da idete na nikakav kurs samo naucite pred intervju 15 dana oprilike praznike i jos neke sitnice i to je to. ucite zajedno lakse cete nauciti )))))0
 
Odgovor na temu

ivan takov
ivantakov

Član broj: 332735
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 19:51 - pre 99 meseci
igi eto vidis znaci nema pravila i ja imam jake korene i cekam od 2013 i nije mi jasno kako tako moze da bude nekom pre gotova nego nekom ko ceka dugo.
 
Odgovor na temu

ivan takov
ivantakov

Član broj: 332735
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 19:55 - pre 99 meseci
znam serb bio sam 2 puta u st gallenu radio na crno kod jednih nasih ljudi a zurih sam posetio i odusevio sam se. i znam da do tada ne moze da se radi nadam se da ce da dozvole jel ja ako dobijem bugarski planiram da idem u svicu a voleo bih u ch da zivim i radim
 
Odgovor na temu

Igi79

Član broj: 332704
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 20:32 - pre 99 meseci
Citat:
ivan takov:
igi eto vidis znaci nema pravila i ja imam jake korene i cekam od 2013 i nije mi jasno kako tako moze da bude nekom pre gotova nego nekom ko ceka dugo.

Mislim da sam ranije pročitao da su ti tražili neku dopunu, ili možda grešim? Ako sam u pravu, to značajno produžava vreme čekanja.
 
Odgovor na temu

Igi79

Član broj: 332704
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 20:39 - pre 99 meseci
Inače papire sam posredniku poslao u 9. mesecu 2013. Onda jedan, pa drugi odlazak i treći put odlazak na intervju krajem avgusta 2014 i pre koji dan napokon "zeleno svetlo". Sad ostaje da se vidi koliko traje potpisivanje podpredsednika...
Da li neko zna da tačno opiše proceduru prijavljivanja "službene adrese"?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2016. u 23:08 - pre 99 meseci
Koji ti je bio broj ako nije tajna da vidim dokle su otprilike stigli sa 2014 ? Ti si malo duže čekao. Kako se kome zalomi.
 
Odgovor na temu

ivan takov
ivantakov

Član broj: 332735
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2016. u 11:37 - pre 99 meseci
da davao sam jos neke papire za dopunska dokumenta ali mislim da to svima sada traze ja sam 15***/2013.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2016. u 20:45 - pre 99 meseci
Kako imaš broj iz 2013 a bio si na intervju 2014. Nešto mi tu nije jasmo i zato sam te i pitao za broj.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
77.243.24.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2016. u 22:45 - pre 99 meseci
Pre svega da pozdravim sve forumaše pošto sam novajlija ovde. Na temu sam nabasao sasvim slučajno, jer sam eto i ja (kao i većina prisutnih) nešto ''poradio'' po pitanju dobijanja bugarskog državljanstva a nadam se potom i tog toliko poželjnog bugarskog pasoša. Ovde svi iznosimo nekakva iskustva pa rekoh, hajde da iznesem i ja svoje.
U čitavu priču sam ušao u maju mesecu prošle godine (2015.) predavši u ambasadi u Beogradu dokumentaciju neophodnu za dobijanje Potvrde o poreklu (ili ti Udostoverenie). Jednostavno sam prethodno otišao u ambasadu, obavio razgovor sa službenikom, čovek mi je dao napismeno šta mi je sve od dokumentacije potrebno, dao formulare koji se popunjavaju (na bugarskom) prilikom podnošenja zahteva i što je najbitnije SPISAK OVLAŠĆENIH PREVODILACA SA SRPSKOG NA BUGARSKI JEZIK i obratno. Svu neophodnu dokumentaciju sam sakupio relativno lako, jer imam sijaset dokumenata u kojima se vidi da je moja baba po majci Bugarka iz Bugarske a deda Bugarin iz pograničnog srpskog dela, tačnije iz okoline Dimitrovgrada. Jedino što mi je bilo preostalo je da uzmem telefon u ruke i potražim najjeftinijeg OVLAŠĆENOG prevodioca. Tada sam shvatio da postoje povelike razlike u ceni između njih i naravno, opredelio sam se za najpovoljniju varijantu. Specifičnost mog slučaja je bilo prevođenje venčanog lista mojih roditelja koji su se venčali u Hrvatskoj, tako da sam taj papir morao najpre da prevodim sa hrvatskog na srpski a potom sa srpskog na bugarski jezik! Previše naroda i jezika za tako mali prostor... Elem, prevodilac mi je popunio i formulare koje je trebalo popuniti na bugarskom i sve sam to ja sam lično predao u ambasadi, bez ikakvih problema.
17.-og februara ove godine sam dobio telefonski poziv iz ambasade i obaveštenje da je Potvrda o poreklu stigla. Moram da napomenem i to da sam ja u međuvremenu zvao ambasadu par puta i pitao da li je nešto u međuvremenu stiglo. Uvek su bili ljubazni i obaveštavali me da još uvek nema ništa, ali da će me zvati čim stigne. Naravno, shvatio sam da ne trebam da budem dosadan. Nedelju dana nakon što su me obavestili da je Potvrda stigla otišao sam u ambasadu po nju. Opet sam napismeno dobio šta mi je sve od dokumenata potrebno za sticanje bugarskog državljanstva, opet dobio formulare koji se popunjavaju na bugarskom i što je najbitnije ZAKAZAO INTERVJU. Prvi slobodan termin bio je 30.-ti mart a ja sam zakazao za sledeći dan. Rečeno mi je da na intervju odem SA PREVODIOCEM. A onda sam službenicu pitao ono što svakog od nas ovde zanima - kada mogu da očekujem da će moj zahtev biti rešen i da ću dobiti državljanstvo? Odgovor je bio - minimum 2 godine će biti potrebno. To me je prilično razočaralo, jer kada sam prvi put bio u ambasadi i pitao koliko traje čitava procedura, rečeno mi je oko 6 meseci za potvrdu i još oko 6 meseci kasnije za državljanstvo. Sutradan sam pozvao svog prevodioca, izvestio ga šta mi je rečeno i on mi je rekao da jeste tako. Na moju opasku da je možda bolje da dokumentaciju predam lično u Sofiji rekao mi je da mi se u suštini sve svodi na isto i da tamo nema slobodnog termina za intervju do novembra! Odustao sam od te mogućnosti, idem i dalje kao i do sada preko ambasade, pa šta je - tu je. Sve što mi je potrebno da znam za intervju dobio sam od prevodioca (datume, imena i sl.)
Svu neophodnu papirologiju sam sakupio, jedino je ostao još lekarski koji ću uraditi ovih dana i to je to.
E sad, neko ovde reče da na Udostovereniu (ili proizhodu, kako ga ovde zovete) ne piše na osnovu kojih dokumenta je izdato. Kod mene to nije slučaj. Taksativno su nabrojani dokumenti na osnovu kojih je izdato. Možda je to neka novina u odnosu na pre, ne znam.
Bilo kako bilo, čekam taj 31. a onda nakon toga sledi dugi, dugi period čekanja i čekanja i čekanja...ali da smo živi i zdravi!
 
Odgovor na temu

ivan takov
ivantakov

Član broj: 332735
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2016. u 22:55 - pre 99 meseci
kamerman pogresno si me nesto razumeo ja nisam ni reko da sam 2014 nego sam bio na intervju novembra 2013 i od tada cekam sve do sad i cekam, cekam, cekam pre cu dobijem sedmicu na loto nego bugarski pasos. )))))))
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2016. u 11:15 - pre 99 meseci
Ok. Svi ćemo izgleda dobiti pre na loto-u :)
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2016. u 11:31 - pre 99 meseci
Ovo cekanje stvarno ubija u pojam, i to sto sam zavrsavao sve najbrze sto sam mogao. Onaj ko krene sad u preduru ima da mu izadje i vise od 2 godine. Dok zavrsi u DABC i dok dodje do intervju ima da prodje godina ipo, posle jos godinu ipo da ceka posle intervjua. Stvarno preterano. E da, spremio sam dodatna dokumenta i preveo, to cu da prilozim uskoro u Ministarstvo, iako mi nisu trazili jer moj broj od 2015 nije stigao na pregled. Sto je sigurno sigurno. Nadam se samo da ce prihvatiti na salteru, nego ne znam da li je bolje da zakazem na sajtu ili da odem i cekam. Cuo sam da moze to i neko drugi da preda, ne moram licno.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Igi79

Član broj: 332704
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2016. u 14:13 - pre 99 meseci
Moj status od danas je: "Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe. Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na RB".
Da li iko zna tačno kako uzeti službenu adresu? Da li se podizanje ukaza zakazuje ili jednostavno odeš? Kuda sa ukazom? Da li ima neko ko je obavio sve i podigao pasoš da me uputi?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2016. u 15:33 - pre 99 meseci
Čestitam druže.Aj sad napiši samo koji si broj i koje godine si bio na intrrvju.Ne znam kako ide za službenu sdresu ali mislim da kad odeš da podigneš ukaz kažeš da nemaš adresu i da će ti oni dodeliti tu službenu.Ukaz ćeš moći da podigneš kad ti izadje još jedan status. Prati tvoj broj pa ćeš dobiti poruku da ti je ukaz potpisan i da je ušao u protokol br. xx. Čeka se od 1- 3 meseca. Nadam se da ćeš dobiti brzo potpis.Možeš da zakažeš online na linku koji ćeš dobiti u tom statusu.Možeš da odeš bez zakazivanja u Sofiju ali ćeš onda čekati da prvo udju svi koji imaju zakazan termin pa tek nakon njih puštaju bez zakazanog termina. Nakon podizanja ukaza čekaš 10- ak dana da ti na adresu pošalju matični broj i tek onda možeš u policiju da se slikaš za pasoš.Srećno !!!
 
Odgovor na temu

Igi79

Član broj: 332704
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2016. u 16:14 - pre 99 meseci
Intervju sam obavio krajem 8. meseca 2014. Broj je 93XX. Nije tražena nikakva dodatna dokumentacija. Svi papiri su bili uredni i jako poreklo. Otac Bugarin, dokaz vojna knjižica.
Ako mi dodele službenu adresu kako ću znati kada će poslati papire na nju?
 
Odgovor na temu

Igi79

Član broj: 332704
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2016. u 16:32 - pre 99 meseci
I kako ih podići sa "službene adrese"?
Bilo bi dobro kada bi neko ko je ovo prošao bio voljan da malo objasni.
Kamerman hvala puno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505704 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.