Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3525930 | Odgovora: 15760 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 18:51 - pre 92 meseci
Kamerman

Sad sam jos vise zbunjen,zbog cega da ceka 3god,zar nije procedura kraca kada neko iz porodice vec ima bugarski pasos ? Ja sam cuo da u tom slucaju ide odma na intervju,jer se ne ceka proizhod i to traje oko godinu dana.
Ja sam predao sa istim papirima prosle godine i trazili su mi da donesem jos nesto kao dokaz i ja sam odustao i necu da nosim ponovo,cekao sam upravo ovo,jer su mi rekli da ako ujak dobije,preko njega posle dobijam i ja sigurno, samo mi treba fotokopija njegovog bugarskog pasosa,izvod moje majke i izvod njihove majke da bi ih spojio,vise ne znam sta je tacno ? I zbog cega sada traje procedura 3god,kada su u zadnje vreme mnogo ubrazili,nije kao ranije ?
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 18:56 - pre 92 meseci
Citat:
Timok:
Preko cukunbabe moze sigurno - a za preko ujaka nisam siguran.Pa ako je ujaku proslo na osnovu te babe,proci ce i tebi.Ja ne bi pokusavao preko ujaka,ovo mi je nekako sigurnije preko cukun babe.Samo sve lepo povezes i to je to.Ali ako dobijes poverljive informacije da mozes preko ujaka,sto da ne.Znam da je to moguce kod Makedonaca.Konkretno od nasih ne znam ni jedan slucaj da je neko dobio preko ujaka.



Ne bi ni ja da su oni normalni,ja sam predao sa tim papirima 2015 god i rekli su mi da nadjem jos nesto jer nije dovoljno,imam bugarski izvod od cukunbabe ali nigde ne pise narodnost, i rekli su da nije dovoljno i ja sam odustao,ostali su mi papiri tamo nisam ni isao vise. Ujak je isto to predao 2013 i evo sada dobioo. Ja mogu sve lepo da povezem kad on dobije,ali ne znam sta mi je pametnije,da li da to uradim jer je brze a ne znam koliko sigurno ili da cekam da majka preda i ona bi trebalo 100% da dobije jer mu je rodjena sestra,pa da onda i ja predam,jer bi onda trebao i ja sigurno da dobijem na osnovu nje,ali ce to mnogo da traje,zato hocu da vidim sta je najpametnije
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 19:22 - pre 92 meseci
Podnesi i ti sa majkom zajedno, ako te kojim slucajem bace na dopunu, tvoja majka ce u medjuvremenu da dobije, jer ide preko brata, onda ces odneti majkine papire da ima BG drzavljanstvo i resen problem. Cekaces malo duze, moja neka procena da krenes sve to do Nove Godine, zakazace ti intervju negde na prolece, leto 2018 (sad trenutno je vec uveliko 2018 za intervju), posle toga jos najmanje godina ipo do pasosa. Znaci kraj 2019, ili prva polovina 2020. Nemoj biti pesimista, cekaces malo duze, ali ce se sve isplatiti.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 19:39 - pre 92 meseci
Citat:
Zapro:
Citat:
Timok:
Preko cukunbabe moze sigurno - a za preko ujaka nisam siguran.Pa ako je ujaku proslo na osnovu te babe,proci ce i tebi.Ja ne bi pokusavao preko ujaka,ovo mi je nekako sigurnije preko cukun babe.Samo sve lepo povezes i to je to.Ali ako dobijes poverljive informacije da mozes preko ujaka,sto da ne.Znam da je to moguce kod Makedonaca.Konkretno od nasih ne znam ni jedan slucaj da je neko dobio preko ujaka.



Ne bi ni ja da su oni normalni,ja sam predao sa tim papirima 2015 god i rekli su mi da nadjem jos nesto jer nije dovoljno,imam bugarski izvod od cukunbabe ali nigde ne pise narodnost, i rekli su da nije dovoljno i ja sam odustao,ostali su mi papiri tamo nisam ni isao vise. Ujak je isto to predao 2013 i evo sada dobioo. Ja mogu sve lepo da povezem kad on dobije,ali ne znam sta mi je pametnije,da li da to uradim jer je brze a ne znam koliko sigurno ili da cekam da majka preda i ona bi trebalo 100% da dobije jer mu je rodjena sestra,pa da onda i ja predam,jer bi onda trebao i ja sigurno da dobijem na osnovu nje,ali ce to mnogo da traje,zato hocu da vidim sta je najpametnije



Okreni telefonom Bugarsku ambasadu u Beogradu.Okreni i KIC Bosilegrad.Pa vidi sta ce oni da ti kazu.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 20:04 - pre 92 meseci
Citat:
bbane: Zakazao sam online, ali mi nisu trazili niti kartonce niti bilo kakav papir nego prozivaju po imenu desetak minuta pre termina, sto se tice izvoda ostavio sam ga na prevod u Sofiji da mi bude gotov kad budem opet isao a prevod me je kostao 35 leva.
Sad sam se setio nesto, za zakazivanje traze skeniranu kopiju pasosa u jpg formatu cisto da znas da pripremis to ranije da posle nebi trcao do grada.

Nije mi jasno ovo oko pasoša.Kako misliš skeniranu kopiju u jpg formatu ? Misliš odštampanu kopiju padoša ?
Citat:
Zapro: Ne bi ni ja da su oni normalni,ja sam predao sa tim papirima 2015 god i rekli su mi da nadjem jos nesto jer nije dovoljno,imam bugarski izvod od cukunbabe ali nigde ne pise narodnost, i rekli su da nije dovoljno i ja sam odustao,ostali su mi papiri tamo nisam ni isao vise. Ujak je isto to predao 2013 i evo sada dobioo. Ja mogu sve lepo da povezem kad on dobije,ali ne znam sta mi je pametnije,da li da to uradim jer je brze a ne znam koliko sigurno ili da cekam da majka preda i ona bi trebalo 100% da dobije jer mu je rodjena sestra,pa da onda i ja predam,jer bi onda trebao i ja sigurno da dobijem na osnovu nje,ali ce to mnogo da traje,zato hocu da vidim sta je najpametnije

Ja sam mislio da ti tek krećeš u proceduru pa sam zato napisao onakav odgovor.Ti si već predao i prošo intervju ali su te poslali na dodatnu dokumentaciju.Ako ti nije isteko rok za podnošenje i imaš fore da ujak dobije pasoš, onda odnesi kopiju pasoša i čekaj izhod.Mislio sam da treba 3 godine ako bi sada krenuo u proceduru jer su intervjui zakazuju za 2018 a pre toga imaš dokaz o poreklu i nakon intervjua oko godinu i po.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 20:30 - pre 92 meseci
Nisam ja ni stigao na intervju,ja sam predao u beogradu i cekao 10 meseci da bi im iz bugarske stigao odgovor da dokumentacija nije validna da bi se dokazalo poreklo,i to je tako ostalo,ja sam hteo svoju dokumentaciju nazad,ali kad sam pitao u ambasadi,rekli su mi da oni ne znaju gde je to,kao mora da vidim u bugarsku i na tome je ostalo. Iste te dokumente predao je moj ujak 2013 i evo sada dobio. Ja sam se nadao da sad kad on dobije pasos ima neka brza procedura da dobijem,ali je ustvari isti djavo,opet se mnogo dugo ceka. Ne znam da li ne bi islo brze preko ambasade opet,jer oni zakazuju intervju za mesec dana do dva ? U svakom slucsaju predacu kad i moja majka,kao sto kaze serb.ch pa cemo da vidimo,u medjuvremenu cu jos da se raspitam,ako neko nesto sazna neka podeli. Kada sam ja isao da predam septembra 2015 u Beogradu je bila zena koja je dobila bugarski pasos i dosla je sa sinom da on preda,ona mi je rekla da treba samo fototokopija njenog bugarskog pasosa i njegov izvod i da se ceka oko 6 meseci,ali koliko vidim opet cekanje cekanje i samo cekanje
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 23:21 - pre 92 meseci
Kamerman, znam da ti je odobren ukaz i da cekas potpis. E pa kad ti se promeni status u to da ti je ukaz ukljucen u taj i taj protokol na stranici za proveravanje dobices opciju da zakazes termin, kad kliknes na tu opciju posalje te na drugu stranicu na kojoj treba da uneses odredjene podatke: ime, prezime, broj pasosa itd i zadnja stavka je da im posaljes fajl na kome je skenirana kopija tvog pasosa.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 09:09 - pre 92 meseci
Citat:
Zapro: Nisam ja ni stigao na intervju,ja sam predao u beogradu i cekao 10 meseci da bi im iz bugarske stigao odgovor da dokumentacija nije validna da bi se dokazalo poreklo,i to je tako ostalo,ja sam hteo svoju dokumentaciju nazad,ali kad sam pitao u ambasadi,rekli su mi da oni ne znaju gde je to,kao mora da vidim u bugarsku i na tome je ostalo. Iste te dokumente predao je moj ujak 2013 i evo sada dobio. Ja sam se nadao da sad kad on dobije pasos ima neka brza procedura da dobijem,ali je ustvari isti djavo,opet se mnogo dugo ceka. Ne znam da li ne bi islo brze preko ambasade opet,jer oni zakazuju intervju za mesec dana do dva ? U svakom slucsaju predacu kad i moja majka,kao sto kaze serb.ch pa cemo da vidimo,u medjuvremenu cu jos da se raspitam,ako neko nesto sazna neka podeli. Kada sam ja isao da predam septembra 2015 u Beogradu je bila zena koja je dobila bugarski pasos i dosla je sa sinom da on preda,ona mi je rekla da treba samo fototokopija njenog bugarskog pasosa i njegov izvod i da se ceka oko 6 meseci,ali koliko vidim opet cekanje cekanje i samo cekanje

Druže, brža procedura tj.izbegavanje o dokazivanje porekla i čekanje u DABC je jedino moguća kada su ti oba ili jedan od roditelja sa Bugarskim pasošem.U tvom slučaju to nije pa moraš da radiš komplet proceduru zajedno sa majkom jer ni ona nema pasoš.Ujakov pasoš vam samo može pomoći u proceduri jer su tvojoj majci i njemu isti roditelji, babe, dede i trebalo bi da i vi dobojete državljanstvo.Ostaje jedino to vreme koje mora da prodje do tog trenutka.Moguće da je sada bolji trenutak za predavanje u ambasadi zbog intervjua, ali se nakon toga duže čeka da dobiješ svoj broj.U to veçć nisam upućen mnogo.Stvar je tvoje procene kako bi bilo bolje i brže za vas kako u finansijskom tako i vremenskom pogledu.

Citat:
bbane: Kamerman, znam da ti je odobren ukaz i da cekas potpis. E pa kad ti se promeni status u to da ti je ukaz ukljucen u taj i taj protokol na stranici za proveravanje dobices opciju da zakazes termin, kad kliknes na tu opciju posalje te na drugu stranicu na kojoj treba da uneses odredjene podatke: ime, prezime, broj pasosa itd i zadnja stavka je da im posaljes fajl na kome je skenirana kopija tvog pasosa.


Da,da znam kako to ide.Zato sam te i pitao da li si štampao nešto i da li su ti tražili to na vratima.To je u stvari taj papir koji ti oni nakon zakazivanja pošalju na meil.Njega odštampaš i nosiš da im pokažeš tamo.Hvala na odgovoru.Razumeo sam sve.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 10:32 - pre 92 meseci
Bas sam srecan sto to cujem,ostaricu cekajuci:D znaci ni za majku nece da bude brza procedura kada joj rodjeni brat bude dobio bugarski pasos ?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 12:44 - pre 92 meseci
Nažalost ne.U principu nijedna procedura nije brza.Jedino je procedura sa roditeljima koji imaju pasoš nešto kraća zbog toga što ne moraš da dokazuješ svoje korene i ideš u Agenciju za Bugare u tudjni - DABC već direktno predaješ papire u Ministarstvo i zakazuješ intervju.Nažalost, sada je jako velika gužva i intervjui se već sada zakazuju za negde ja mislim mart mesec 2018.Nakon intervjua još godinu i po pa ti računaj koliko ti treba do pasoša.
 
Odgovor na temu

Suzafica
Leskovac
Leskovac

Član broj: 335074
Poruke: 25
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 14:21 - pre 92 meseci
Citat:
Timok:
Citat:
Suzafica: dobro vece. citam komentare pa se pitam da li mozes da me uputis.Deda i njegova majka su rodjeni u Halovo kod Zajecara 1920 i neke to se tada vodilo kao Bugarska i krstenice i ostala dokumenta su se vodila u Kuli-Vidin u danasnjoj Bugarskoj,posle rata granica je pomerena i Halovo je ostalo Srbiji.Medjutim kada deda vadi krstenicu za lk ili nesto drugo oni iz beograda salju za vidin ili kulu da mu izdaju krstenicu to jest dokumentacija mu je tamo a ne u srbiji. i na krstenici pise da je rodjen u srbiji tj SFRJ ali iz bugarske salju dokumenta.Da li ja na osnovu prababe i mog dede mogu da apliciram za bugarski pasos.hvala lepo na odgovoru.


Ne bih ja rekao da su 1920 i neke rodjeni.Proveri to malo bolje.Ja mislim da su rodjeni do 27.11.1919. Ako su rodjeni nakon toga onda opet imas pravo da apliciras ali moras da imas neke papire od 1942-1944. Nisam bas siguran ali u tih par godina Halovo je opet bilo na strani Bugarske.Tako da ako nadjes neki vencani list ili vojnu knjizicu ili nesto slicno opet mozes da apliciras.Ali posto kazes da deda vadi papire iz Kule i Vidina onda je verovatno rodjen pre 1920.
P.S.Moras da nadjes neke papire,ovako napamet dzabe pricamo.Dok ne nabavite konkretne papire,mozemo samo da nagadjamo.


caos ne ne deda je rodjen 1943 a njegova majka je 1920 i neke.ima na papirima su se prezivali mitrov pa posle su dodali mitrovic :)
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 14:37 - pre 92 meseci
Nadji onda od dede papire - 1943. ja mislim da je Halovo bilo pod Bugarskom.Tako da mozes njegove papire da izvadis.Nema potrebe babine.Neka me neko demantuje ako gresim - ta sela iza Timoka su bila pod Bugarskom do 27.11.1919. Posle toga je Nejskim sporazumom pripala Srbiji ta teritorija.Ali 1943. mislim da je Halovo opet bilo pod Bugarskom.
 
Odgovor na temu

smartem
Belgrade

Član broj: 67583
Poruke: 35
*.88.189.109.customer.cdi.no.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 15:20 - pre 92 meseci
zdravo ljudi,

promenjen mi je status juce u " Prepiskata e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto. Izvadena e za dopъlnitelna proverka, "

ne stoji koja dokumenta da dostavim i nema nikakav rok.

Ja sam dobio Proishod 2014, preko Ambsade BG.

Pretpostavljam da treba da dostavim sva dokumenta koja sam predao za dokazivanje porekla ponovo.

Uz Molbu, i da sve prevedem opet na Bugarski?

Kakvo cimanje, cekao sam 9 meseci na Proishod, i onda to sad ne vazi, ajde sve ponovo.

Ima li neko slicno iskustvo iz 2015, da je bio na dopunitelna provera?

Jel se dopuna predaje direktno u Ministarstvo? Koja je procedura tamo?

Zna li neko koliko se ceka jos posle dopinitelnog?

Svaki savet je dobrodosao.

pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Postar31
Nenad teodorovic
Beograd,Srbija

Član broj: 333657
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 17:59 - pre 92 meseci
Ljudi,treba nam pomoc,da li moze mejlom ili telefonom da sr proveri da li je podignut proizhod(posto idemo preko posrednika),vec 2 meseca cekamo da odemo da zakazemmo intervju? I da li radi subotom DABC za preuzimanje proizhoda
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 18:44 - pre 92 meseci
Ne mogu mnogo da pomognem,ali ne kosta te puno da proveris telefonom ili mailom.Mislim da ne radi subotom Dabc.Nije valjda da te zavrnuo posrednik da se ne javlja 2 meseca? Ali i ako jeste verovatno mozes da izvadis duplikat,da objasnis da te zavrnuo posrednik.Ako te zeznuo posrednik,slobodno napisi ovde ko je doticni,da se ne predje jos neko.
 
Odgovor na temu

Postar31
Nenad teodorovic
Beograd,Srbija

Član broj: 333657
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 18:49 - pre 92 meseci
Nije nas zavrnuo jos,nego bismo mi sada da proverimo sta se desava,jer nam je rekao da jos nije potpisano,a dobili smo proizhod 14og avgusta... pa bi mejlom da pitamo sta se desava sa tim,dali je ili nije potpisano i podignuto... hvala ti na brzom odgovoru
 
Odgovor na temu

Postar31
Nenad teodorovic
Beograd,Srbija

Član broj: 333657
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 18:52 - pre 92 meseci
Ne bismo jos da iznesemmo ime,da se ne ogresimo o covea,mozda nekom drugom bude odgovarao,ali mi smo u nedoumici sada da li nastaviti ovako,ili ici preko ambasade!?
 
Odgovor na temu

smartem
Belgrade

Član broj: 67583
Poruke: 35
*.88.189.109.customer.cdi.no.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 19:17 - pre 92 meseci
jos jedno pitanje, ima li nekoga na Forumu ko nije prilozio one testove za Sidu, uz Lekarsko uverenje?

Postoji li sansa da vrate Predmet na dopunu zbog toga?

pozdrav saborcima :-)
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.65.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 19:27 - pre 92 meseci
Dokumenta sa kojim si dokazao bugarsko poreklo prevedes i legalizujes i direktno predajes u ministarstvo u Sofiji.Koliko ces da cekas to se tacno ne zna...A sto se tice nalaza za sidu, to je obavezno da se preda, mislim da ce 100% da traze dopunu.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.10.2016. u 19:44 - pre 92 meseci
Citat:
Postar31:
Ne bismo jos da iznesemmo ime,da se ne ogresimo o covea,mozda nekom drugom bude odgovarao,ali mi smo u nedoumici sada da li nastaviti ovako,ili ici preko ambasade!?


Evo ako ima jos nekoga ko je dobio proishod u avgustu neka pomogne imformacijom coveku.Zvuci popliricno neverovatno da 2 meseca ne mozes da podignes proishod,ali sve je moguce.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3525930 | Odgovora: 15760 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.