Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3504640 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos9111
Milos Stojkovic
Tehnicar
tigar tayres
Pirot Srbijs

Član broj: 335068
Poruke: 33
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 11112
Sajt: Www.elitrsecutity.org


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.10.2016. u 21:21 - pre 91 meseci
A jel postoji neka mogucnos da se to ubrza :D

Mstojkovic
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
109.122.122.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.10.2016. u 22:01 - pre 91 meseci
Donesi mi 3000€ zavrsicu ti
 
Odgovor na temu

mladja95
Nikola Mladenovic
Pirot
Tigar

Član broj: 335075
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.10.2016. u 20:14 - pre 91 meseci
Da li mogu da dobijem bugarske papire moja baka ima prezime kolev i njeni otac i majka isto ali su rodjeni pored grranice u neko selo ?
 
Odgovor na temu

Suzafica
Leskovac
Leskovac

Član broj: 335074
Poruke: 25
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.10.2016. u 21:50 - pre 91 meseci
dobro vece. citam komentare pa se pitam da li mozes da me uputis.Deda i njegova majka su rodjeni u Halovo kod Zajecara 1920 i neke to se tada vodilo kao Bugarska i krstenice i ostala dokumenta su se vodila u Kuli-Vidin u danasnjoj Bugarskoj,posle rata granica je pomerena i Halovo je ostalo Srbiji.Medjutim kada deda vadi krstenicu za lk ili nesto drugo oni iz beograda salju za vidin ili kulu da mu izdaju krstenicu to jest dokumentacija mu je tamo a ne u srbiji. i na krstenici pise da je rodjen u srbiji tj SFRJ ali iz bugarske salju dokumenta.Da li ja na osnovu prababe i mog dede mogu da apliciram za bugarski pasos.hvala lepo na odgovoru.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.10.2016. u 22:16 - pre 91 meseci
Kada sam otkrio ovaj forum prvo sto sam uradio bilo je iscitavanje veceg dela onoga sto je na njemu vec napisano. To mi ni najmanje nije palo tesko jer mi je tema izuzetno bitna. Citanjem sam dobio odgovore na 90% onoga sto mi nije bilo jasno i nije bilo potrebe da postavljam pitanja koja je vec neko minimum 3 puta pre mene postavio. Zato savetujem prijateljski onima koji se nadju ovde slucajno ili namerno a zanimaju ih odgovori na neka osnovna pitanja, ne budite lenji, izlistajte stranice i verovatno cete naci veci deo odgovora na to sto vas zanima. Ako bas nekog odgovora i nema e onda smo tu svi mi da se iskonsultujemo.
Dakle, nije bitno da li se neko preziva na ov, ev, ski, ic ili kako god drugacije, niti gde je rodjen... Bitno je posedovanje bugarskog porekla, koje se dokazuje nekim merodavnim pisanim dokumentom na kome stoji da je neko od nasih predaka bio bugarske nacionalnosti. Ako uspete sebe da povezete sa tim pretkom to je to. Sve ostalo je procedura i strpljenje.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.10.2016. u 23:49 - pre 91 meseci
Imao bih ja jedno pitanje,listao sam malo forum i nisam naisao na odgovor,mada ima previse strana pa sam mozda i preskocio. Moj ujak(rodjeni brat moje majke) je stigao do potpisa pa se nadam da ce uskoro da dobije pasos,e sad mene zanima da li ja mogu da trazim drzavljanstvo preko njega,da povezem njega i svoju majku preko njihovih roditelja do sebe i na osnovu toga zatrazim ili moram da sacekam da prvo majka preda i da dobije pa tek onda na osnovu nje da predam i ja ? Ako neko zna,bilo bi mi od velikog znacaja, kako ide ta procedura kada se ne ceka prozihod nego se ide ovim putem i koliko to dugo traje,nadam se da je to kraca procedura nego uobicajena? hvala unapred.
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 02:36 - pre 91 meseci
Juce sam bio da podignem ukaz, tako da imam sveze informacije pa da razjasnim neke nedoumice, za samo podizanje ukaza ti trebaju samo pasos i dve slike (slike nikako da budu iste kao na zahtevu, meni pravili problem sto je mala razlika izmedju slika iako su slikane u razmaku od godinu dana), cim se uzme ukaz moze istog trena da se ide u opstinu za ENG (tako sam i ja uradio iz ministarstva pravo u opstinu, opstina radi do 17 i 30 tako da ima vremena da se to zavrsi) za ENG treba fotokopija pasosa, fotokopija ukaza i popunjena molba, ne treba preveden izvod ali zato za u policiju TREBA PREVEDEN IZVOD (svratio sam u policiju pa pitao). Ako ne umete da popunite molbu za ENG, kao sto ja nisam umeo, oni u opstini nece da vam je popune (meni nisu hteli) ali imate tu u blizini notara meni je uzeo 3 leva da mi popuni. Prilikom podizanja ukaza moras da navedes adresu na koju hoces da se prijavis (ja sam Lege 6) istu tu adresu moras da napises i posle u molbi, ne mogu da se razlikuju. Takse za ukaz su 56 leva a za ENG 30 leva i ceka se maksimalno 7 dana.
 
Odgovor na temu

Joe S
PPP
Beograd

Član broj: 334147
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 09:03 - pre 91 meseci
Citat:
bbane: Juce sam bio da podignem ukaz, tako da imam sveze informacije pa da razjasnim neke nedoumice, za samo podizanje ukaza ti trebaju samo pasos i dve slike (slike nikako da budu iste kao na zahtevu, meni pravili problem sto je mala razlika izmedju slika iako su slikane u razmaku od godinu dana), cim se uzme ukaz moze istog trena da se ide u opstinu za ENG (tako sam i ja uradio iz ministarstva pravo u opstinu, opstina radi do 17 i 30 tako da ima vremena da se to zavrsi) za ENG treba fotokopija pasosa, fotokopija ukaza i popunjena molba, ne treba preveden izvod ali zato za u policiju TREBA PREVEDEN IZVOD (svratio sam u policiju pa pitao). Ako ne umete da popunite molbu za ENG, kao sto ja nisam umeo, oni u opstini nece da vam je popune (meni nisu hteli) ali imate tu u blizini notara meni je uzeo 3 leva da mi popuni. Prilikom podizanja ukaza moras da navedes adresu na koju hoces da se prijavis (ja sam Lege 6) istu tu adresu moras da napises i posle u molbi, ne mogu da se razlikuju. Takse za ukaz su 56 leva a za ENG 30 leva i ceka se maksimalno 7 dana.


@bbane Hvala na svezim informacijama, narocito jer izgleda da ubacuju male izmene u proceduri tu i tamo. Imam samo pitanje oko prevoda izvoda,ako si upucen. Kako ide ta procedura, jel mora da bude preveden kod njih, ili je potrebno ovde staviti apostil na izvod, a onda prevoditi tamo? Poz

[Ovu poruku je menjao Joe S dana 14.10.2016. u 10:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.4.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 13:54 - pre 91 meseci
Citat:
bbane:
Juce sam bio da podignem ukaz, tako da imam sveze informacije pa da razjasnim neke nedoumice, za samo podizanje ukaza ti trebaju samo pasos i dve slike (slike nikako da budu iste kao na zahtevu, meni pravili problem sto je mala razlika izmedju slika iako su slikane u razmaku od godinu dana), cim se uzme ukaz moze istog trena da se ide u opstinu za ENG (tako sam i ja uradio iz ministarstva pravo u opstinu, opstina radi do 17 i 30 tako da ima vremena da se to zavrsi) za ENG treba fotokopija pasosa, fotokopija ukaza i popunjena molba, ne treba preveden izvod ali zato za u policiju TREBA PREVEDEN IZVOD (svratio sam u policiju pa pitao). Ako ne umete da popunite molbu za ENG, kao sto ja nisam umeo, oni u opstini nece da vam je popune (meni nisu hteli) ali imate tu u blizini notara meni je uzeo 3 leva da mi popuni. Prilikom podizanja ukaza moras da navedes adresu na koju hoces da se prijavis (ja sam Lege 6) istu tu adresu moras da napises i posle u molbi, ne mogu da se razlikuju. Takse za ukaz su 56 leva a za ENG 30 leva i ceka se maksimalno 7 dana.


Prvo nije "ENG" nego je EGN (Edinstven grazdanski nomer) ili maticni broj za svaka upotreba drzavne institucije. Drugo bar ja smatram da bi postao bugarski drzavljanin covek treba koliko toliko da razume jezik, i da zna popuniti molbu.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 15:09 - pre 91 meseci
Zapro:
Imao bih ja jedno pitanje,listao sam malo forum i nisam naisao na odgovor,mada ima previse strana pa sam mozda i preskocio. Moj ujak(rodjeni brat moje majke) je stigao do potpisa pa se nadam da ce uskoro da dobije pasos,e sad mene zanima da li ja mogu da trazim drzavljanstvo preko njega,da povezem njega i svoju majku preko njihovih roditelja do sebe i na osnovu toga zatrazim ili moram da sacekam da prvo majka preda i da dobije pa tek onda na osnovu nje da predam i ja ? Ako neko zna,bilo bi mi od velikog znacaja, kako ide ta procedura kada se ne ceka prozihod nego se ide ovim putem i koliko to dugo traje,nadam se da je to kraca procedura nego uobicajena? hvala unapred.

Neko nesto ?
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
77.243.25.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 16:47 - pre 91 meseci
Nemora tvoja majka ides preko iste linije kao i on
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 17:19 - pre 91 meseci
Jel je to sigurno,jer su mi par njih rekli da ne mgu preko njega jer kao nije direktna linija,ne znam ni ja.. jel ima jos neko da zna nesto o ovome ? On je predao na osnovu svoje prababe(moja cukunbaba),ne znam kako se gleda da li je direktna linija ili ne,meni je logicno da mogu da predam i ja kad on uzme pasos,ide izvod od te cukunbabe,pradede(njenog sina),babe(njegove cerke i ujakova majka i majka moje majke) onda ujakov i od moje majke i na kraju moj,tako bi isla ta veza,ako ima jos neko ko zna,neka podeli ?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 17:37 - pre 91 meseci
Citat:
Suzafica: dobro vece. citam komentare pa se pitam da li mozes da me uputis.Deda i njegova majka su rodjeni u Halovo kod Zajecara 1920 i neke to se tada vodilo kao Bugarska i krstenice i ostala dokumenta su se vodila u Kuli-Vidin u danasnjoj Bugarskoj,posle rata granica je pomerena i Halovo je ostalo Srbiji.Medjutim kada deda vadi krstenicu za lk ili nesto drugo oni iz beograda salju za vidin ili kulu da mu izdaju krstenicu to jest dokumentacija mu je tamo a ne u srbiji. i na krstenici pise da je rodjen u srbiji tj SFRJ ali iz bugarske salju dokumenta.Da li ja na osnovu prababe i mog dede mogu da apliciram za bugarski pasos.hvala lepo na odgovoru.


Možeš da apliciraš.Povežeš se svim izvodima od pradede ili prababe pa onda izvod babe ili dede, majke ili oca i tvoj izvod.Zavisi preko koga želiš da kreneš u proceduru.Pogledaj za kog od njih imaš bolju i potpuniju dokumentaciju.Sve dokumente imaš u Vidinskom arhivu ako ih nemaš kući.

Citat:
Zapro: Imao bih ja jedno pitanje,listao sam malo forum i nisam naisao na odgovor,mada ima previse strana pa sam mozda i preskocio. Moj ujak(rodjeni brat moje majke) je stigao do potpisa pa se nadam da ce uskoro da dobije pasos,e sad mene zanima da li ja mogu da trazim drzavljanstvo preko njega,da povezem njega i svoju majku preko njihovih roditelja do sebe i na osnovu toga zatrazim ili moram da sacekam da prvo majka preda i da dobije pa tek onda na osnovu nje da predam i ja ? Ako neko zna,bilo bi mi od velikog znacaja, kako ide ta procedura kada se ne ceka prozihod nego se ide ovim putem i koliko to dugo traje,nadam se da je to kraca procedura nego uobicajena? hvala unapred.


Pošto su njima isti roditelji, imaš pravo i ti na državljanstvo.Sačekaj da podigne ukaz i dobije nazad papire sa kojima je on aplicirao pa sa istim papirima od babe/dede i ti podnesi.Dok ti dodješ do zakazivanja intervjua i predaje dokumenata u Ministarstvu, on će već imati bugarski pasoš pa priložiš i kopiju njegovog pasoša uz svu ostalu dokumentaciju.Ako ideš preko majke, moraš da čekaš da prvo ona završi proceduru koja sada traje sigurno tri godine pa tek onda možeš da izbegneš DABC i ideš direktno u Ministarstvo.

Citat:
bbane: Juce sam bio da podignem ukaz, tako da imam sveze informacije pa da razjasnim neke nedoumice, za samo podizanje ukaza ti trebaju samo pasos i dve slike (slike nikako da budu iste kao na zahtevu, meni pravili problem sto je mala razlika izmedju slika iako su slikane u razmaku od godinu dana), cim se uzme ukaz moze istog trena da se ide u opstinu za ENG (tako sam i ja uradio iz ministarstva pravo u opstinu, opstina radi do 17 i 30 tako da ima vremena da se to zavrsi) za ENG treba fotokopija pasosa, fotokopija ukaza i popunjena molba, ne treba preveden izvod ali zato za u policiju TREBA PREVEDEN IZVOD (svratio sam u policiju pa pitao). Ako ne umete da popunite molbu za ENG, kao sto ja nisam umeo, oni u opstini nece da vam je popune (meni nisu hteli) ali imate tu u blizini notara meni je uzeo 3 leva da mi popuni. Prilikom podizanja ukaza moras da navedes adresu na koju hoces da se prijavis (ja sam Lege 6) istu tu adresu moras da napises i posle u molbi, ne mogu da se razlikuju. Takse za ukaz su 56 leva a za ENG 30 leva i ceka se maksimalno 7 dana.


Da li si zakazivao online ili si otišo direktno u Sofiju bez zakazanog termina i papira o zakazivanju ? Jel su ti tražili kartonče sa intervjua ? Da li si istog dana već preveo i legalizirao izvod za policiju, koliko košta i koliko primerka treba ?

 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 17:38 - pre 91 meseci
Preko cukunbabe moze sigurno - a za preko ujaka nisam siguran.Pa ako je ujaku proslo na osnovu te babe,proci ce i tebi.Ja ne bi pokusavao preko ujaka,ovo mi je nekako sigurnije preko cukun babe.Samo sve lepo povezes i to je to.Ali ako dobijes poverljive informacije da mozes preko ujaka,sto da ne.Znam da je to moguce kod Makedonaca.Konkretno od nasih ne znam ni jedan slucaj da je neko dobio preko ujaka.
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 17:40 - pre 91 meseci
Citat:
Sk1:
Citat:
bbane:
Juce sam bio da podignem ukaz, tako da imam sveze informacije pa da razjasnim neke nedoumice, za samo podizanje ukaza ti trebaju samo pasos i dve slike (slike nikako da budu iste kao na zahtevu, meni pravili problem sto je mala razlika izmedju slika iako su slikane u razmaku od godinu dana), cim se uzme ukaz moze istog trena da se ide u opstinu za ENG (tako sam i ja uradio iz ministarstva pravo u opstinu, opstina radi do 17 i 30 tako da ima vremena da se to zavrsi) za ENG treba fotokopija pasosa, fotokopija ukaza i popunjena molba, ne treba preveden izvod ali zato za u policiju TREBA PREVEDEN IZVOD (svratio sam u policiju pa pitao). Ako ne umete da popunite molbu za ENG, kao sto ja nisam umeo, oni u opstini nece da vam je popune (meni nisu hteli) ali imate tu u blizini notara meni je uzeo 3 leva da mi popuni. Prilikom podizanja ukaza moras da navedes adresu na koju hoces da se prijavis (ja sam Lege 6) istu tu adresu moras da napises i posle u molbi, ne mogu da se razlikuju. Takse za ukaz su 56 leva a za ENG 30 leva i ceka se maksimalno 7 dana.


Prvo nije "ENG" nego je EGN (Edinstven grazdanski nomer) ili maticni broj za svaka upotreba drzavne institucije. Drugo bar ja smatram da bi postao bugarski drzavljanin covek treba koliko toliko da razume jezik, i da zna popuniti molbu.

Kao prvo uopste nije u pitanju poznavanje jezika, moj bugarski je dobar, sam sam zavrsio proceduru bez posrednika za razliku od tebe (spominjes u jednom postu da imas posrednika), i sad si se ti, koji ni ime na molbi sam nemozes da popunis nego ti treba posrednik, nasao pametnim da drugima solis pamet kako je sramota sto neznaju jezik a ti ga prvi neznas iako su bugarski i makedonski takoreci isti jezici, to sto neko pogresi ne znaci automatski da je gori od tebe.
Kao drugo, procitao sam u postovima, pa ti genije jos ni do intervjua nisi dosao a naso si ovde da filozofiras nesto, prvo svoje zavrsi pa onda opravljaj nekog kako treba a kako ne.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 17:48 - pre 91 meseci
Citat:
Suzafica: dobro vece. citam komentare pa se pitam da li mozes da me uputis.Deda i njegova majka su rodjeni u Halovo kod Zajecara 1920 i neke to se tada vodilo kao Bugarska i krstenice i ostala dokumenta su se vodila u Kuli-Vidin u danasnjoj Bugarskoj,posle rata granica je pomerena i Halovo je ostalo Srbiji.Medjutim kada deda vadi krstenicu za lk ili nesto drugo oni iz beograda salju za vidin ili kulu da mu izdaju krstenicu to jest dokumentacija mu je tamo a ne u srbiji. i na krstenici pise da je rodjen u srbiji tj SFRJ ali iz bugarske salju dokumenta.Da li ja na osnovu prababe i mog dede mogu da apliciram za bugarski pasos.hvala lepo na odgovoru.


Ne bih ja rekao da su 1920 i neke rodjeni.Proveri to malo bolje.Ja mislim da su rodjeni do 27.11.1919. Ako su rodjeni nakon toga onda opet imas pravo da apliciras ali moras da imas neke papire od 1942-1944. Nisam bas siguran ali u tih par godina Halovo je opet bilo na strani Bugarske.Tako da ako nadjes neki vencani list ili vojnu knjizicu ili nesto slicno opet mozes da apliciras.Ali posto kazes da deda vadi papire iz Kule i Vidina onda je verovatno rodjen pre 1920.
P.S.Moras da nadjes neke papire,ovako napamet dzabe pricamo.Dok ne nabavite konkretne papire,mozemo samo da nagadjamo.
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 17:48 - pre 91 meseci
Citat:
kamerman: Da li si zakazivao online ili si otišo direktno u Sofiju bez zakazanog termina i papira o zakazivanju ? Jel su ti tražili kartonče sa intervjua ? Da li si istog dana već preveo i legalizirao izvod za policiju, koliko košta i koliko primerka treba ?

Zakazao sam online, ali mi nisu trazili niti kartonce niti bilo kakav papir nego prozivaju po imenu desetak minuta pre termina, sto se tice izvoda ostavio sam ga na prevod u Sofiji da mi bude gotov kad budem opet isao a prevod me je kostao 35 leva.
Sad sam se setio nesto, za zakazivanje traze skeniranu kopiju pasosa u jpg formatu cisto da znas da pripremis to ranije da posle nebi trcao do grada.
 
Odgovor na temu

Joe S
PPP
Beograd

Član broj: 334147
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 17:56 - pre 91 meseci
Da odgovorim sam na svoje pitanje od jutros, jer sam cackao po netu celo jutro oko tih prevoda. Stvar stoji ovako, a ako je neko vec imao iskustva, moze da potvrdi/negira: Mi sa Bugarskom imamo potpisan bilateralni ugovor o pravnoj pomoci, sto znaci da nasi papiri, izvodi itd ne moraju da imaju apostil pecat, vec samo da budu prevedeni od strane sudskog prevodioca i da budu overeni u konzulskom odeljenju bugarskog ministarstva spoljnih poslova.

Ovo je citat sa sajta ministarstva: ,,Za dъržavite, s koito Republika Bъlgariя ima podpisani dvustranni dogovori za pravna pomoщ, v koito sa zalegnali tekstove za osvoboždavane na dokumentite ot legalizaciя s Apostil, izdadenite ot čuždata dъržava dokumenti sledva da nosяt щempel na otoriziranoto v dogovora vedomstvo. Taka izdadeniяt dokument se priznava ot bъlgarskite institucii i se nuždae edinstveno ot prevod na bъlgarski ezik i zaverka na prevoda ot Konsulski otdel, „Legalizacii i zaverki” na Ministerstvoto na vъnšnite raboti na Republika Bъlgariя´´

Na netu sam nasao prevodilacku agenciju,poslao im mejl, i dobio odgovor da oni prevedu dokument, i odnesu u ministarstvo na overu, zavrse u roku od 7 dana, i naplate 42 leva.
Ja cu kad podignem ukaz i prijavim se za EGN da ostavim izvod, podignem ga kad dodjem po EGN i onda po pasos.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.65.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 17:59 - pre 91 meseci
Citat:
bbane:
Citat:
Sk1:
Citat:
bbane:
Juce sam bio da podignem ukaz, tako da imam sveze informacije pa da razjasnim neke nedoumice, za samo podizanje ukaza ti trebaju samo pasos i dve slike (slike nikako da budu iste kao na zahtevu, meni pravili problem sto je mala razlika izmedju slika iako su slikane u razmaku od godinu dana), cim se uzme ukaz moze istog trena da se ide u opstinu za ENG (tako sam i ja uradio iz ministarstva pravo u opstinu, opstina radi do 17 i 30 tako da ima vremena da se to zavrsi) za ENG treba fotokopija pasosa, fotokopija ukaza i popunjena molba, ne treba preveden izvod ali zato za u policiju TREBA PREVEDEN IZVOD (svratio sam u policiju pa pitao). Ako ne umete da popunite molbu za ENG, kao sto ja nisam umeo, oni u opstini nece da vam je popune (meni nisu hteli) ali imate tu u blizini notara meni je uzeo 3 leva da mi popuni. Prilikom podizanja ukaza moras da navedes adresu na koju hoces da se prijavis (ja sam Lege 6) istu tu adresu moras da napises i posle u molbi, ne mogu da se razlikuju. Takse za ukaz su 56 leva a za ENG 30 leva i ceka se maksimalno 7 dana.


Prvo nije "ENG" nego je EGN (Edinstven grazdanski nomer) ili maticni broj za svaka upotreba drzavne institucije. Drugo bar ja smatram da bi postao bugarski drzavljanin covek treba koliko toliko da razume jezik, i da zna popuniti molbu.

Kao prvo uopste nije u pitanju poznavanje jezika, moj bugarski je dobar, sam sam zavrsio proceduru bez posrednika za razliku od tebe (spominjes u jednom postu da imas posrednika), i sad si se ti, koji ni ime na molbi sam nemozes da popunis nego ti treba posrednik, nasao pametnim da drugima solis pamet kako je sramota sto neznaju jezik a ti ga prvi neznas iako su bugarski i makedonski takoreci isti jezici, to sto neko pogresi ne znaci automatski da je gori od tebe.
Kao drugo, procitao sam u postovima, pa ti genije jos ni do intervjua nisi dosao a naso si ovde da filozofiras nesto, prvo svoje zavrsi pa onda opravljaj nekog kako treba a kako ne.

Bravo bbane ako si mu rekao, nema potrebe da se bilo ko folira na forumu...poenta je da se medjusobno pomazemo i nista vise.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.10.2016. u 18:50 - pre 91 meseci

Citat:
Zapro: Imao bih ja jedno pitanje,listao sam malo forum i nisam naisao na odgovor,mada ima previse strana pa sam mozda i preskocio. Moj ujak(rodjeni brat moje majke) je stigao do potpisa pa se nadam da ce uskoro da dobije pasos,e sad mene zanima da li ja mogu da trazim drzavljanstvo preko njega,da povezem njega i svoju majku preko njihovih roditelja do sebe i na osnovu toga zatrazim ili moram da sacekam da prvo majka preda i da dobije pa tek onda na osnovu nje da predam i ja ? Ako neko zna,bilo bi mi od velikog znacaja, kako ide ta procedura kada se ne ceka prozihod nego se ide ovim putem i koliko to dugo traje,nadam se da je to kraca procedura nego uobicajena? hvala unapred.


Pošto su njima isti roditelji, imaš pravo i ti na državljanstvo.Sačekaj da podigne ukaz i dobije nazad papire sa kojima je on aplicirao pa sa istim papirima od babe/dede i ti podnesi.Dok ti dodješ do zakazivanja intervjua i predaje dokumenata u Ministarstvu, on će već imati bugarski pasoš pa priložiš i kopiju njegovog pasoša uz svu ostalu dokumentaciju.Ako ideš preko majke, moraš da čekaš da prvo ona završi proceduru koja sada traje sigurno tri godine pa tek onda možeš da izbegneš DABC i ideš direktno u Ministarstvo.

Sad sam jos vise zbunjen,zbog cega da ceka 3god,zar nije procedura kraca kada neko iz porodice vec ima bugarski pasos ? Ja sam cuo da u tom slucaju ide odma na intervju,jer se ne ceka proizhod i to traje oko godinu dana.
Ja sam predao sa istim papirima prosle godine i trazili su mi da donesem jos nesto kao dokaz i ja sam odustao i necu da nosim ponovo,cekao sam upravo ovo,jer su mi rekli da ako ujak dobije,preko njega posle dobijam i ja sigurno, samo mi treba fotokopija njegovog bugarskog pasosa,izvod moje majke i izvod njihove majke da bi ih spojio,vise ne znam sta je tacno ? I zbog cega sada traje procedura 3god,kada su u zadnje vreme mnogo ubrazili,nije kao ranije ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3504640 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.