Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Teorijska mehanika

[es] :: Fizika :: Teorijska mehanika

[ Pregleda: 4004 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pravim_se_tosa
Novi Sad

Član broj: 151033
Poruke: 16
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Teorijska mehanika09.09.2007. u 09:42 - pre 201 meseci
Imam nekoliko pitanja iz teorijske mehanike koja su prikacena uz ovaj post. Hvala unapred na brzim odgovorima.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.eunet.yu.



+6 Profil

icon Re: Teorijska mehanika09.09.2007. u 12:22 - pre 201 meseci
1.

Mislim da je odavde iskaz očigledan.

2. Holonomne veze su veze koje ne nameću ograničenja na brzine sistema. Zadržavajuće su veze koje imaju formu , a nezadržavajuće . Homogene linearne neholonomne veze su tačno ono što ti i piše tj, to su homogene (ovo bi trebalo da znaš šta znači iz matematike) i linearne po brzinama. Međutim, ovde se možda misli na pseudoneholonomne veze čiji diferencijali su homogeni i linearni po brzinama. Ove se onda mogu integrirati i kao rezultat će se dobiti holonomna veza.

3. Pošto je oblast već definisana kao povezan skup kog smisla ima definisanje povezane oblasti? Možda se misli na prosto-povezanu oblast, Prosto povezana oblast je, narodski rečeno, oblast koja u sebi nema rupe.
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: Teorijska mehanika09.09.2007. u 12:57 - pre 201 meseci
Svaka oblast je otvoren i povezan skup. Sto bi seljacki znacilo dobro je zasticena od "virusa" koji pokusavaju u nju da prodru :) i ako izaberem nekoliko tacaka unutar te oblasti mogu ih spojiti krivom ili recimo poligonom koji ostaje unutar te oblasti. Samim tim mislim da oblast ne bi trebalo da ima "rupa"? Zar ne? Ti smatras da se za prosto povezanu oblast podrazumeva analiticnost unutar nje? Zasto se koristi taj termin?
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Teorijska mehanika

[ Pregleda: 4004 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.