Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfiguracije u Assembly u SW2007

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Konfiguracije u Assembly u SW2007

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stryder

Član broj: 106739
Poruke: 54
*.static.dsl.t-2.net.



Profil

icon Konfiguracije u Assembly u SW200707.09.2007. u 15:55 - pre 202 meseci
Imam jedan sklop koji se sastoji od dva podsklopa i nekoliko partova. U jednom od dva podsklopa imam jedan part koji ima 2 konfiguracije. Pokušavam napraviti 2 konfiguracije u assembly gde ću imati obe verzije parta. Napravio sam novu konfiguraciju u assembly-ju i aktivirao je. U feature manager stablu sam pronašao part kome hoću da promenim konfiguraciju i promenio je. Kada sam se vratio na prethodnu konfiguraciju tamo sam imao part sa identičnom konfiguracijom. Pokušavam i pokušavam, ali nikako mi ne uspeva. Ima li neko rešenje??
 
Odgovor na temu

PH42-CNC
Milija MARKOVIĆ
Valjevo

Član broj: 107196
Poruke: 124
*.ptt.yu.

Sajt: www.tehnorad.co.yu


+10 Profil

icon Re: Konfiguracije u Assembly u SW200707.09.2007. u 18:55 - pre 202 meseci
I nisam neto razumeo poruku, ali evo kako ja to radim.

1. Napravim part sa različitim konfiguracijama.
2. Uvezem u asembli sve potrebne delove sa potrebnim konfiguracijama
3. Pravim novu konfiguraciju asemblija, imenujem je i aktiviram.
4. Nakon toga odem na stamlo i klikmem jednom na kompomentu čiju ću novu konfiguraciju da ubacim. Tatim kažem "Component Propertis" pa nađi "Configuration specific properties" pa onda "Referenced configuration" i u belom proizorčiću imaš spisak konfiguracija tog dela. Ti naravno izaberi ono šta ti treba i kažeš ok i to je to.

5. Još da naglasim da ako si već generisao drowinge onda ideš na svaku proekciju i kažeš "Properties" pa ti se u delu sa "Configuration information" u padajućem meniju nalaze sve konfiguracije i onda odatle odaberi kojućeš konfiguraciju da ti prikaže. To je brži način nego da ponovo generišeš .sldwg što je besmisleno.

Ndam se da sam bar malo pomogao

S poštovanjem,
Milija MARKOVIĆ
Esnahija tetrahoza eksi !!! http://www.tehnorad.co.yu
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.dyn.iinet.net.au.



Profil

icon Re: Konfiguracije u Assembly u SW200708.09.2007. u 00:18 - pre 202 meseci
Stryder, koliko te ja razumem sta pokusavas da uradis - deluje mi kao da treba da napravis dve konfiguracije i u tim pod-sklopovima, a ne samo u glavnom sklopu. Onda u glavnom sklopu pozivas pod-sklopove sa razlicitim konfiguracijama, a oni pozivaju delove sa razlicitim konfiguracijama.

Ivan
 
Odgovor na temu

stryder

Član broj: 106739
Poruke: 54
*.static.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Konfiguracije u Assembly u SW200708.09.2007. u 09:02 - pre 202 meseci
Ok, malo sam zbunjujuće postavio pitanje, ali razumeli ste me. Konačno sam uspeo. Caka je bila u tome da i part i podsklop mora imati dve konfiguracije. Ja sam pokušavao sa dve konfiguracije parta i jednim podsklopom. Hvala obojici za pomoć!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Konfiguracije u Assembly u SW2007

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.