Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839057 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

puztrchi
tarPe licOr
vojvodina

Član broj: 81593
Poruke: 66
..4a:c296:0:87d:87db:16a4:b660



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2014. u 18:03 - pre 115 meseci
Da li znate nekog ko izdaje stan Oslo i okolina, Asker,Sandvika ...Javite se u inbox. Hvala!
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2014. u 18:25 - pre 115 meseci
Learn Norwegian 6000 Words https://play.google.com/store/...?id=com.funeasylearn.norwegian nešto za svaki dan, instalirano na telefon pa kada nađete vremena malo se igrate
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Olivera Surlic
Diplomirani farmaceut
apoteka
Bergen,Norveska

Član broj: 316063
Poruke: 11
*.80-202-246.nextgentel.com.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2014. u 18:56 - pre 115 meseci
Imam jedno pitanje,ako neko zna da pomogne.U Norveskoj sam,radim vec 2 nedelje,ali sam dobila dozvolu za tidlig start,imam i D broj,ali jos nisam dobila regularnu dozvolu.Uskoro treba da mi dodje porodica.Da li mogu da zakazem termin u UDIju za njih,ili ne,dok ja ne dobijem svoju dozvolu i personnumer.
Ili,ako zakazem,da li posle mogu da pomeram,ako mi ne odgovara.Hvala puno.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2014. u 19:18 - pre 115 meseci
trebaju ti 3 isečka plate da bi mogla pokrenuti postupak spajanja porodice. dakle za sada ništa ne možeš da zakazuješ
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
..9-247-133.customer.lyse.net.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2014. u 19:52 - pre 115 meseci
to za 3 isecka uopste nije tacno. mislim da se to vise odnosi na ljude koji nemaju fast ugovor ili im primanja nisu preko 360.000 NOK/godisnje.. ali ono sto je 100% sigurno je da je masa farmaceuta dosla iz srbije sa porodicama u startu, u zadnih 2 godine. to zato sto su svi imali fast ugovore i platu od ca 390.000 NOK godisnje. Tako da njoj ostaje da saceka da joj odobre dozvolu i/ili moze odmah da dovodi familiju pa odavde da apliciraju ili da to odrade u Srbiji pa cekaju.. Oni svakako mogu da dodju na 3 meseca, a njoj ce dozvola biti odobrena u narednih mesec-max 2 (ako je fast ugovor) i imaju dovoljno vremena da sve odrade odavde. Datum se ionako bira unapred i moze se pomerati kasnije
 
Odgovor na temu

Olivera Surlic
Diplomirani farmaceut
apoteka
Bergen,Norveska

Član broj: 316063
Poruke: 11
*.80-202-246.nextgentel.com.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2014. u 20:35 - pre 115 meseci
Hvala puno.
 
Odgovor na temu

videks

Član broj: 303176
Poruke: 39
*.75.9.46.customer.cdi.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2014. u 21:11 - pre 115 meseci
Citat:
Olivera Surlic:
Imam jedno pitanje,ako neko zna da pomogne.U Norveskoj sam,radim vec 2 nedelje,ali sam dobila dozvolu za tidlig start,imam i D broj,ali jos nisam dobila regularnu dozvolu.Uskoro treba da mi dodje porodica.Da li mogu da zakazem termin u UDIju za njih,ili ne,dok ja ne dobijem svoju dozvolu i personnumer.
Ili,ako zakazem,da li posle mogu da pomeram,ako mi ne odgovara.Hvala puno.


U vezi tri isecka.
Kao prvo, nama su rekli da mozemo odmah u Beogradu da se svi zajedno prijavimo (pre nego sto sam se i ja prijavio). Dakle, cak i bez moje dozvole (skilled worker).
Drugo, mozda i bitnije iz mog HR odeljenja su zvali UDI i dobili informaciju ako pokazu da je Ugovor poceo zvanicno da je sve OK, i dobio sam potvrdu da sam zaposlen (sa datumom pocetka i krajem Ugovora). Takodje, jer sam prakticno prvi dan na poslu dobio platu (u vidu ceka jer nisam imao dozvolu), trazio sam od finansijskog odeljenja da mi daju dokaz o isplati u vidu ceka, sto sam i dobio.
Uz prijavu za spajanje porodice smo prilozili potvrdu i potvrdu isplate prve plate (nije payslip jer je cek). Moji su predali to u ambasadi u Beogradu (samo jer se u Trondhajmu cekalo 2 meseca) i dosli ovde da cekaju odgovor.
Payslip prakticno sluzi da se vidi da je Ugovor poceo da se praktikuje.
Dok cekaju odgovor ne mogu da izadju iz zemlje zbog pravila sengena, tj. ne bi mogli da se vrate u sengen kad bi izasli neko vreme.
U svakom slucaju, mozete da pozovete UDI da se raspitate.
 
Odgovor na temu

djons
Gradjevinski inzenjer
Domaca

Član broj: 326011
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2014. u 23:04 - pre 115 meseci
Posle dugog citanja dosao je red da i nesto pitam.
Po struci sa graj. inz. hidras i diplomirao sam po starom programu, tako da sam dipl ing. Interesuje me da li cu vise bodova dobiti sa master diplomom ili sa ovom koju sada imam. Nije mi problem da uzmem master diplomu, samo treba da platim fakultetu, za sta i nemam neku preveliku zelju. Zokiruma i katt, pomagajte
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
217.68.116.*



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2014. u 23:55 - pre 115 meseci
Ja sam slala u nokut diplome koje su izdate po novom programu, becelor, priznali su mi 3+1
Ne znam da li je i kakva razlilka izmedju dig i master prilikom priznavanja diplome fakulteta
 
Odgovor na temu

djons
Gradjevinski inzenjer
Domaca

Član broj: 326011
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2014. u 00:00 - pre 115 meseci
Vidim da si mi kolega pa bih te zamolio za pomoc oko posla. da li radis kao projektant ili na gradilistu. interesuje me jer traze u svakom oglasu neki program za koji nisam cuo, a epanet, hecras i ostale koje mi koristimo ne spominju. Pitam da li da sada ucim taj PDMS koji koriste norvezani. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2014. u 08:26 - pre 115 meseci
Citat:
videks:
Citat:
Olivera Surlic:
Imam jedno pitanje,ako neko zna da pomogne.U Norveskoj sam,radim vec 2 nedelje,ali sam dobila dozvolu za tidlig start,imam i D broj,ali jos nisam dobila regularnu dozvolu.Uskoro treba da mi dodje porodica.Da li mogu da zakazem termin u UDIju za njih,ili ne,dok ja ne dobijem svoju dozvolu i personnumer.
Ili,ako zakazem,da li posle mogu da pomeram,ako mi ne odgovara.Hvala puno.


U vezi tri isecka.
Kao prvo, nama su rekli da mozemo odmah u Beogradu da se svi zajedno prijavimo (pre nego sto sam se i ja prijavio). Dakle, cak i bez moje dozvole (skilled worker).
Drugo, mozda i bitnije iz mog HR odeljenja su zvali UDI i dobili informaciju ako pokazu da je Ugovor poceo zvanicno da je sve OK, i dobio sam potvrdu da sam zaposlen (sa datumom pocetka i krajem Ugovora). Takodje, jer sam prakticno prvi dan na poslu dobio platu (u vidu ceka jer nisam imao dozvolu), trazio sam od finansijskog odeljenja da mi daju dokaz o isplati u vidu ceka, sto sam i dobio.
Uz prijavu za spajanje porodice smo prilozili potvrdu i potvrdu isplate prve plate (nije payslip jer je cek). Moji su predali to u ambasadi u Beogradu (samo jer se u Trondhajmu cekalo 2 meseca) i dosli ovde da cekaju odgovor.
Payslip prakticno sluzi da se vidi da je Ugovor poceo da se praktikuje.
Dok cekaju odgovor ne mogu da izadju iz zemlje zbog pravila sengena, tj. ne bi mogli da se vrate u sengen kad bi izasli neko vreme.
U svakom slucaju, mozete da pozovete UDI da se raspitate.

pitanje nije bilo kada porodica može da dođe nego kada se mogu predati papiri za spajanje porodice. Drugo ova tri čeka sam naveo kao relevantan podatak iz privatne prepiske sa jednim članom foruma. Njima su u policiji rekli da imaju mnogo ugovorakoji se ne ispoštuju a služe samo za dobijanje ID brojeva i da je to naka mera predostrožnosti. Bilo kako bilo Nor je i dalje zemlja vrlo kontradiktornog tumačenja zakona i sve što važi u jednoj opštini može a ne mora da važi u drugoj. Pokušaj da zakažeš razgovor u policiji pa kako ti kažu tako će ti biti. Možeš istovremeno da predaš spajanje porodice i zahtev za tvoju boravišnu. Tako je bilo bar u tom slučaju na koji se ja pozivam.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
217.68.116.*



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2014. u 09:58 - pre 115 meseci
Citat:
djons:
Vidim da si mi kolega pa bih te zamolio za pomoc oko posla. da li radis kao projektant ili na gradilistu. interesuje me jer traze u svakom oglasu neki program za koji nisam cuo, a epanet, hecras i ostale koje mi koristimo ne spominju. Pitam da li da sada ucim taj PDMS koji koriste norvezani. Unapred hvala.



Dok sam trazila posao slala sam na sve oglase molbe,nisam posebno ucila neki od njihovih programa
Programe mozes da naucis i kad pocnes da radis, moje misljenje, ne znaci da sam u pravu
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.208.164.60.getinternet.no.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2014. u 11:35 - pre 115 meseci


Ako je ugovor fast, ne trebaju ti tri isecka od plate, ja sam predala samo dva i nije bio problem. U nekom od mojih postova ima cela UDI stranica o spajanju porodice, prevedena, recenica po recenica...i tamo ti pise sta je sve potrebno. Proveri ponovo i na UDI sajtu, videla sam da su promenili izgled sajta ali ne znam da li su menjali i nesto od pravila. I uvek je na onoj listi gde se navode potrebna dokumenta pisalo da ako vam nesto nedostaje od dokumenata napisete zasto je to tako!!!
Mislim da je kljucno da je ugovor fast i da se ima personnummer i odredjena godisnja plata (nisam sigurna koji je minimum ali je vazno da se napise da niste koristili pomoc NAVa)
 
Odgovor na temu

puztrchi
tarPe licOr
vojvodina

Član broj: 81593
Poruke: 66
2001:464a:c296:0:15ed:9bdc:a..



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.11.2014. u 22:10 - pre 115 meseci
Na sajtu UDI pise da za registraciju ljudi koji dodju iz EU treba samo ugovor i pasos. Kada sam dosla u policiju trazili su mi 2 (ili 3)-tako su rekli, isecka od plate da bih se registrovala,kada sam pitala zbog cega traze to i kako to da nema na sajtu,oni su rekli da je pojacana kontrola zbog laznih ugovora i da svi moraju po novom to da priloze. To je bilo u osmom mesecu ove godine u policiji u Drammenu.Tada sam mislila kako cu podneti zahtev za spajanje porodice kad ni ja jos necu biti registrovana. Cerka koja ima eu pasos isto je cekala iako na sajtu pise da treba pasos,izvod iz maticne knjige rodjenih i ugovor (neki osnov za ostanak).Njoj ne treba spajanje,samo registracija,ali kako ja nisam uspela da se registrujem nije ni ona mogla.Jedno je povuklo drugo. Muz ima srpski pasos,za njega smo uspeli da podnesemo zahtev za spajanje porodice sa 2 isecka od plate na dan kada sam se registrovala i podnela zahtev za pnummer za sebe i cerku. Na sajtu Udi nigde ne pisu te izmene.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2014. u 09:40 - pre 115 meseci
Citat:
puztrchi: Na sajtu UDI pise da za registraciju ljudi koji dodju iz EU treba samo ugovor i pasos. Kada sam dosla u policiju trazili su mi 2 (ili 3)-tako su rekli, isecka od plate da bih se registrovala,kada sam pitala zbog cega traze to i kako to da nema na sajtu,oni su rekli da je pojacana kontrola zbog laznih ugovora i da svi moraju po novom to da priloze. To je bilo u osmom mesecu ove godine u policiji u Drammenu.Tada sam mislila kako cu podneti zahtev za spajanje porodice kad ni ja jos necu biti registrovana. Cerka koja ima eu pasos isto je cekala iako na sajtu pise da treba pasos,izvod iz maticne knjige rodjenih i ugovor (neki osnov za ostanak).Njoj ne treba spajanje,samo registracija,ali kako ja nisam uspela da se registrujem nije ni ona mogla.Jedno je povuklo drugo. Muz ima srpski pasos,za njega smo uspeli da podnesemo zahtev za spajanje porodice sa 2 isecka od plate na dan kada sam se registrovala i podnela zahtev za pnummer za sebe i cerku. Na sajtu Udi nigde ne pisu te izmene.

Cek,pa hocete da kazete da ne postuju svoj zakon i ono sto su napisali,plus nije mi jasno ko to daje i kome i za koliko novaca lazne ugovore.Jer ja kao laik iz Srbije kontam da je birokratija tamo spora i uzasna ali da ne postuje ono sto je zakonom propisano.
Jos ovo da proveravaju ugovore ta im je najbolja mada ko zna za pare se sve radi.
Kako ja nikako da stignem do HU pasosa tj drzavljastva a ima ga supruga i deca mislili smo svi da zapalimo na prolece e sad ako treba da se ceka toliko za 2 isecka onda mi nije pametno i ja da dolazim nego sa decom da sedim u Srbiji pa tek posle otici kada supruga to odradi.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.182.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2014. u 10:23 - pre 115 meseci
Prvo do HU pasoša ti je procedura jednostavna. Bračni drug može da aplicira za državljanstvo uz obavezu znanja mađarskog jezika. U ovom slučaju je sve na tebi tj zagreješ stolicu i rešiš stvar.
U drugom slučaju je sve stvar ekonomije, troškovi života u Nor su veliki a da li to možete da isfinansirate ili ne zavisi od toga koliko će supruga zarađivati. Spajanje porodice i tvoj ID broj može da potraje do godinu dana (koliko sam ja propratio postove na forumu) za to vreme ste na njenoj plati i ti ne možeš da napustiš Nor dok ti se viza ne odobri. Ili isto to spajanje možete da predate u Srbiji pa da sediš kući sa decom (znatno manji troškovi života) i čekaš svoj ID-br
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2014. u 10:37 - pre 115 meseci
Citat:
boban 13: Prvo do HU pasoša ti je procedura jednostavna. Bračni drug može da aplicira za državljanstvo uz obavezu znanja mađarskog jezika. U ovom slučaju je sve na tebi tj zagreješ stolicu i rešiš stvar.
U drugom slučaju je sve stvar ekonomije, troškovi života u Nor su veliki a da li to možete da isfinansirate ili ne zavisi od toga koliko će supruga zarađivati. Spajanje porodice i tvoj ID broj može da potraje do godinu dana (koliko sam ja propratio postove na forumu) za to vreme ste na njenoj plati i ti ne možeš da napustiš Nor dok ti se viza ne odobri. Ili isto to spajanje možete da predate u Srbiji pa da sediš kući sa decom (znatno manji troškovi života) i čekaš svoj ID-br

Bobane,
Hvala na odgovoru,mada znam ja da je do mene,tj.predao sam ja za Hu drzavljanstvo i sada cekam odgovor,e sada to sa jezikom ti je kao sa norveskim ucis i tek kada odes u Norgre progovoris ,tako je i madjarski jedina razlika sto ga ja mogu cuti ovde i na poslu razgovarati,jer i madjari se sada opametili pa ne daju svakome nego traze neki srednji nivo jezika,sto da kazem i nije lose vise jezika znati ali meni je licno puno raditi godinu dana sa maadjarskim i ne proci, aonda mi ostakje ucenje norveskog.
Jer iskren da budem nisam u fazonu uciti oba jezika u isto vreme.
E sada ja sam kontao da kada supruga dobije bilo koji ugovore i preda u policiju da za 4 nedelje ona dobija taj personal i da tada bez ikakvih uslova spajanja porodice mogu i ja doci i da se tretiram isto kao i ona sa EU pasosem,jer koliko sam skontao drugacije je kada supruznik sa EU nego sa srpskim.
Plus meni i deca imaju EU pasos jedino ja nemam.
Tusen takk .
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

puztrchi
tarPe licOr
vojvodina

Član broj: 81593
Poruke: 66
2001:464a:c296:0:15ed:9bdc:a..



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2014. u 12:01 - pre 115 meseci
Mi smo dosli svi zajedno u 8 mesecu i onda smo cekali 2 isecka od plate da cerka i ja mozemo da se registrujemo i dobijemo pnummer(nas dve imamo hr pasos),a muz je cekao da podnese zahtev za spajanje(on ima srpski pasos).Posle 2 isecka predali smo svi zajedno. Ovo je bilo u policiji u Drammenu,a znam i za Oslo da su trazili. Najbolje da proverite u policiji u komuni u kojoj cete biti kako kod njih ide.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2014. u 12:40 - pre 115 meseci
Citat:
puztrchi: Mi smo dosli svi zajedno u 8 mesecu i onda smo cekali 2 isecka od plate da cerka i ja mozemo da se registrujemo i dobijemo pnummer(nas dve imamo hr pasos),a muz je cekao da podnese zahtev za spajanje(on ima srpski pasos).Posle 2 isecka predali smo svi zajedno. Ovo je bilo u policiji u Drammenu,a znam i za Oslo da su trazili. Najbolje da proverite u policiji u komuni u kojoj cete biti kako kod njih ide.

Da li ste imali posao,ili ste tek tako dosli,jer kolio sam ja ispratio forum jun,jul i avgust nisu gazde Norvezani tu pa se i posao tesko nalazi.
Meni odavde supruga tj,ja popunjavam seme i saljem za barnehageassistent.mada samo nam pljuste odbijenice a tu konkurise jer super zna engleski i radi kao profesor vec 17 godina,
Ako neko ima neku vezu ,poznanstvo a da im treba zenska osoba sa HU pasosem supruga je spremna da dodje.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.182.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2014. u 13:54 - pre 115 meseci
tu generalno ja vidim da ti ne razlikuješ 2 bitne stvari. Jedna je dolazak i spajanje sa porodicom, druga vrlo bitna stvar je da ti nećeš moći raditi nikakav posao dok ne dobiješ D ili ID broj a za to je potrebna da ti kao osoba koja dolaziš dobiješ od policije dozvolu boravka čiji nisilac je tvoja supruga kao lice koje će imati ID broj. Vreme u kome policija razmatra izdavanje tvoje boravišne dozvole može biti i do godinu dana (mislim da je MIHALEKS ,ima EU pasoš, pisao na tu temu kako već čekaju više od 9mes.) pogledaj njegove zadnje postove naći ćeš to.
Druga vrlo bitna stvar u Nor je preporuka, na nekom forumu sam pročitao text (otprilike ovakav) " kod nas je varijanta, ZAPOSLI MI OVOG I DOĐEM TI USLUGU, u Nor je varijanta ZAPOSLI OVOGA I DOĐEŠ MI USLUGU" ovo ti samo pišem da ne zameriš ljudima ako ti niko ništa ne javi prosto je sistem drugačiji i preporučiti nekoga koga nisi u životu video je vrlo nezgodno.
Što se učenja jezika tiče to je OK razmišljanje, moja supruga je pokušala da uči oba jezika. onda smo shvatili da to nevodi ničemu pa se onda godinu dana posvetila Mađarskom, rešila pasoš i evo je sada uči Nor.
Opet sve je to na na vam da se saberete da li je lakše ovako ili onako, da li će te čekati spajanje i dobijanje tvog broja ili ćeš izvijati pasoš pa će te zajedno tražiti posao i sl.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839057 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.