Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838910 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladimirSrb
Vladimir
Beograd

Član broj: 323916
Poruke: 16
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 21:14 - pre 119 meseci
Marta,
neizmerno hvala svima vama koji ste posli nasim stopama i svojim pisanjem napravili ovaj forum.
Dobrim delom ste zasluzni za razvoj ideje u mojoj glavi da je bas Norveska "to neko mesto" gde bih mogao da zasnujem normalan zivot sa porodicom.
Trenutno pripremam sa suprugom dokumenta za autorizaciju diploma, pohadjam kurs u Sagi mada razmisljam o privatnoj nastavi i DajBoze srece i zdravlja nadam se da sledece godine dolazim kod svih vas. E to ce biti avantura...Svasta sam radio u zivotu ali ovo je nesto potpuno novo i bice ako nista drugo zanimljivo.

Sto se tice teme na forumu mislim da je utihnula jer je vreme odmora pa su se ljudi rastrkali. Sebi sam zadao cilj i nema mi odmora dok ne dobijem posao i iznajmim stan negde kod svih vas u "komsiluku".

Ne znam sta bih pisao jer ne bih da smaram trenutno ali mislim da ce novima ovde biti zanimljivo par sajtova koje iscitavam ovih dana :

http://dekibre.blogspot.com/

http://norway.dakipro.com/


Veliku hvalu odajem i Nesh-co http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/Nesh-co koji nam je na jednom mestu iskupio hvale vrednu biblioteku! Svaka cast Covece!

Toliko od mene, a DajBoze da uspemo da vam se za trajno pridruzimo gore bicu jedan od redovnih savetodavaca na ovom mestu jer mislim da svakome treba pomoci i pruziti ruku kao sto vi upravo cinite nama.

Za sve vas koji nas drzite svojim primerima i savetima da istrajavamo u pripremama i pridruzimo vam se imam samo dve reci ali one znace puno vise od prostih slova : Tusen takk !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 21:19 - pre 119 meseci
Citat:
Margarita_Nikolaevna: meni se zaustavilo negde na 5%.. pise: "error: the system cannot find the file specified"

Iskreno, nisam ni proverio torent, sklepao sam ga samo na brzinu.
U svakom slučaju je pametno ne dirati fajlove dok se ne skinu u potpunosti.
Odnosno imaš mogućnost da skineš posebno folder ili fajl, ali svakako ga ne pomeraj odatle i drži seed. Ta greška se javi ako to uradiš ili ga preimenuješ i sl.
Ako još neko ima problem neka javi pa da vidim da li je problem sa mojim torentom ili nešto drugo.

Citat:
Marta 76: A, ljudi moji sto utihnu ovaj forum :( Steta, bas steta... Ljudi se zamore, i ne cudim se.
Evo, reci cu za sebe- mislim da sam odgovorila na svaku privatnu poruku koju sam dobila i sto puta pisala iste stvari, ali kad vam se ljudi ne udostoje napisati ni samo jednu rijec zahvale, a neki cak i ne procitaju odgovor :) majke mi mile, ne lazem :) covjek se cisto zapita, koliko se ima smisla truditi i odvajati vrijeme. Pomagali smo, vratili dug, jer je i nama netko pomagao kada nam je -ono bas trebalo. Zato mi je zao, zbog svih sadasnjih i buducih clanova koji stvarno ozbiljno rade na tome da dodju ovdje, a nece dobiti pravu informaciju u pravo vrijeme. Znam koliko to znaci....
Pozdrav svima iz Norveske, i cisto da potvrdim- stvarno je tesko naci prezlo u Norge :) Morat cu se vratit na stare postove, lani mi bilo smjesno citati "probleme" emigranata, kad ono stvarno :D


Da Marta, obeshrabri sve to uzimanje "zdravo za gotovo". Mene je smorilo, a verujem i kuma Mirku i ostale veterane. Prosto, ljudi se ulenje i čekaju "okrunjeno". Ok nije problem ni "okrunjeno", ali ne kapiram kako nekog ne zanima da pročita iskustva, eto čisto da pročita da možda i prelomi da li hoće ili neće na osnovu iskustva drugih. Ja sam ulazio u rasprave dok sam ulazio, onda prosto shvatim da treba da sačuvam živce za sebe i svoje probleme, a onaj ko neće, on i ne treba.
Prosto.


 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
..1-166-147.customer.lyse.net.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 22:09 - pre 119 meseci
Taman tako Nesh-co. Fali tvoja kuma, u "njeno vrjeme" -znali smo za sve promjene zakona prije nego sto to Udi objavi na sluzbenoj stranici :)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 22:22 - pre 119 meseci
evo da pozdravim komsinicu Mirku, iako smo se juce videli uzivo i uverili u junacko zdravlje , sto se tice prezli ja sam odavno odvikao od nase hrane i kopiram samo ove norvezane, torent se skida fino i gledacemo da ga sto vise serujemo, mada mislim da ce brzo zaboraviti, kao sto sve zaborave, i da cemo ispocetka pricati o ovome, kao o svemu

iskreno obecao sam sebi da vise necu ponavljati nista, ionako se sve moze naci na 930 predhodnih strana, samo ako iskoci nesto novo, kao ovaj torent
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
..1-166-147.customer.lyse.net.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 22:41 - pre 119 meseci
Zokiruma, ti onda nemas sad 50 kila zive vage. :) Ali, priznam ide to polako, navikne se covjek... Doduse, ja sam jos u fazi da vucem sa sobom argete, cokolino, prsut i sl Jos mi mirise nasa kuhinja, dzaba ti :)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 22:50 - pre 119 meseci
Ide to i u drugu krajnost. Ja sam dosta osoba ovde upoznao sa kojima imam kontakt i danas. Sa nekima se i sretnem, sa nekima samo online, ali je zanimljivo kako to sa vremenom ide i kako ta veza evoluira.
Uglavnom, meni su strašno išli na nerve saveti da se klonim naših ljudi. To me je izluđivalo. Svako globalizovanje, pa i to.
Ipak, moram da priznam, bili su u pravu. Barem za većinu.
Preventivno ih zaobidjite. Memorišite to negde u malom mozgu pa se setite toga nekad kad uspete da dodjete i ostanete.
Jel da V?

 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 23:04 - pre 119 meseci
Pa dobro, ne treba baš generalizovati. Znaš kako kažu-ima gi razni. :) Nisu svi isti.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 23:05 - pre 119 meseci
Ipak čast izuzecima...od nekih se ogradiš neki su ti kao rod rođeni.Ali tako je i u Srbiji nisi sa svima rod. Na neke se ljutimo kad nešto ne razumeju pa ih kaznimo tako što im se rugamo jer nisu dovoljno pametni da shvate šta smo hteli da kažemo.Ne treba da zaboravimo nas na početku ali baš početku....kad smo bili sami, nesigurni, bez svojih itd.

Ja sam htela da dodam da su mi u Nokutu prihvatili samo kopiju pasoša a Udir mi je tražio da overim kopiju istog.Tako da uvek overite kopije za svaki slučaj.

Još sam htela da dodam svojim kolegama učiteljima da posla ima ohoho ..da... za učitelje i da se sve priznaje samo treba da nauče jezik.Kad sam kretala put Norveške rekli su mi u Norveškoj razni ma nema šanse da uđeš u školu oni samo puštaju NOrvežane ali mislim da nije tačno.Ja počinjem da volontiram u jednoj osnovnoj školi u avgustu. da snimim kako ide sa organizacijom, da naučim kako pišu planove oni a onda je škola moja!

 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
..1-166-147.customer.lyse.net.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 23:08 - pre 119 meseci
Ja odselila, izmedju ostalog jer mi je bilo dosta " naseg" naroda. Ovdje, sam upoznala samo jednu osobu sa nasih prostora. Pozdravimo se kada se sretnemo i to je to. Mada sam imala situaciju kad sam dolazila i kontaktirala jednu osobu iz okoline, da je nakog razgovora panicno izbrisao sve kontakte da mu mozda ne bih banula na vrata. A, ne bi zivota mi :) Samo mi trebala informacija. Mada, sto jes-jes dobila sam je :)
Mada sto se tice globalizacije- ja sam dosla sa glavom napunjenom informacijama o hladnim i asocijalnim norvezanima. O, kako sam se iznenadila.....
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 23:09 - pre 119 meseci
Citat:
blok63: Ipak čast izuzecima...od nekih se ogradiš neki su ti kao rod rođeni.Ali tako je i u Srbiji nisi sa svima rod. Na neke se ljutimo kad nešto ne razumeju pa ih kaznimo tako što im se rugamo jer nisu dovoljno pametni da shvate šta smo hteli da kažemo.Ne treba da zaboravimo nas na početku ali baš početku....kad smo bili sami, nesigurni, bez svojih itd.

Ja sam htela da dodam da su mi u Nokutu prihvatili samo kopiju pasoša a Udir mi je tražio da overim kopiju istog.Tako da uvek overite kopije za svaki slučaj.

Još sam htela da dodam svojim kolegama učiteljima da posla ima ohoho ..da... za učitelje i da se sve priznaje samo treba da nauče jezik.Kad sam kretala put Norveške rekli su mi u Norveškoj razni ma nema šanse da uđeš u školu oni samo puštaju NOrvežane ali mislim da nije tačno.Ja počinjem da volontiram u jednoj osnovnoj školi u avgustu. da snimim kako ide sa organizacijom, da naučim kako pišu planove oni a onda je škola moja!


Pa ti ćeš na kraju i direktorka škole da postaneš, samo polako. :)
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 23:13 - pre 119 meseci
Citat:
Marta 76:
Ja odselila, izmedju ostalog jer mi je bilo dosta " naseg" naroda. Ovdje, sam upoznala samo jednu osobu sa nasih prostora. Pozdravimo se kada se sretnemo i to je to. Mada sam imala situaciju kad sam dolazila i kontaktirala jednu osobu iz okoline, da je nakog razgovora panicno izbrisao sve kontakte da mu mozda ne bih banula na vrata. A, ne bi zivota mi :) Samo mi trebala informacija. Mada, sto jes-jes dobila sam je :)
Mada sto se tice globalizacije- ja sam dosla sa glavom napunjenom informacijama o hladnim i asocijalnim norvezanima. O, kako sam se iznenadila.....


Pa to ti zavisi dal su trezni ili pijani. :))))))
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 23:14 - pre 119 meseci
Pa koliko imamo iskustva mi u Srbiji oni ni pola..tako da je sve moguće....samo polako :)

Marta o Norvežanima sve najbolje ,većina njih se udružila da mi pomogne, da šansu, preporuči...
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 23:37 - pre 119 meseci
Moj skor je baš takav kako rekoh. Možda je slučajnost, ali i kod mene Norvežani "vode" ubedljivo u svakom smislu. Sa svim svojim manama koje nesumljivo imaju, ali uglavnom nisu "maligne" po nas.
Vole i oni da ogovaraju, da šuškaju o ovome i onome, hvale se i čime treba i čime ne, ali to ne može nikad da pogodi čoveka ko što ga pogodi kad ga gurne "svoj".
Gastarbajterska posla

 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 23:51 - pre 119 meseci
Ne znam dal ste pročitali ovaj zanimljiv članak:

http://www.netkafa.net/2014/04...grad-da-ratuje-i-ostala-zauvek

:)
 
Odgovor na temu

Pedagogisk
Pedagogisk leder
Barnehage :)
Norge

Član broj: 317858
Poruke: 16
..able.dyn.broadband.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.07.2014. u 10:00 - pre 119 meseci
Zivjele nase poste I cika postar sto me je jutros lijepo obradovao Samo da se pohvalim da je jos jedan prosvjetar dobio autorizaciju diplome od NOKUT-a,ljudi sve 4 godine (stari program) priznali. I to sve u roku od 26 dana! I hvala vama narode sa foruma (da ne nabrajam pojedinacno,a ima Vas prilicno puno ) na svim informacijama koje su dovele do ovoga. Sad polako idemo dalje!
 
Odgovor na temu

VladimirSrb
Vladimir
Beograd

Član broj: 323916
Poruke: 16
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.07.2014. u 10:04 - pre 119 meseci
Svaka cast! Cestitamo!
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.07.2014. u 10:09 - pre 119 meseci
O toj devojci/zeni se vrti clanak vec godinu i vise dana...

A sto se tice nas "gastarbajtera" i njih noskica... sta da kazem a da se ne slozim sa Nesh-com... volim ja nas narod i nasu zemlju "obozavam" ali kako ovde, u celom svetu pa cak i u nasoj Srbiji treba dobro birati prijatelje... i nema tu niceg loseg jednostavno ne radimo na istom talasu i kraj!

Ali ipak dolazi radost zbog odlaska kuci sledeceg vikenda... znam da cu se mozda razocarati odmah ili kasnije ali svakako se radujem Srbiji!!!

A sto se tice foruma... pa mislim da je ovako sve ok... ako nekom zatreba nesto moze da pronadje, cak neko moze i da mu odgovori odmah... ne pise se o svemu i svacemu i forum se ne siri, samo TREBA DA SE PROCITA... velikim slovima posto je to mnogo vazno za sve koji dolaze ili planiraju to! Ako neko dodje do nekih novih informacija on napise i kraj!

Veliki pozdrav za sve iz, evo vec nedelju dana, suncanog Tromsa!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.208.150.129.getinternet.no.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.07.2014. u 14:59 - pre 119 meseci
Jel putuje neko 12. 7. iz Osla za BG? Mozemo da se druzimo
 
Odgovor na temu

Margarita_Nikolaevna
Margarita Nikolaevna
student
Beograd

Član broj: 319559
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.07.2014. u 15:21 - pre 119 meseci
wow! u Tromsu je kupanje moguce? :)
Nesh-co, mislim da ipak nije do tvog torenta, evo sada je na 45%.. pu, pu, da ne ureknem :)
/
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.07.2014. u 19:11 - pre 119 meseci
Citat:
mada77:
O toj devojci/zeni se vrti clanak vec godinu i vise dana...

A sto se tice nas "gastarbajtera" i njih noskica... sta da kazem a da se ne slozim sa Nesh-com... volim ja nas narod i nasu zemlju "obozavam" ali kako ovde, u celom svetu pa cak i u nasoj Srbiji treba dobro birati prijatelje... i nema tu niceg loseg jednostavno ne radimo na istom talasu i kraj!

Ali ipak dolazi radost zbog odlaska kuci sledeceg vikenda... znam da cu se mozda razocarati odmah ili kasnije ali svakako se radujem Srbiji!!!

A sto se tice foruma... pa mislim da je ovako sve ok... ako nekom zatreba nesto moze da pronadje, cak neko moze i da mu odgovori odmah... ne pise se o svemu i svacemu i forum se ne siri, samo TREBA DA SE PROCITA... velikim slovima posto je to mnogo vazno za sve koji dolaze ili planiraju to! Ako neko dodje do nekih novih informacija on napise i kraj!

Veliki pozdrav za sve iz, evo vec nedelju dana, suncanog Tromsa!


U Trumsu se ljudi sunčaju i kupaju? Prosto neverovatno! Čekaj bre jel to Trumse ili Santorini? :))))

A što se tiče našeg naroda, volim ja svoj narod i svoju zemlju al ima mnoooooooooooooooooooooogo crta našeg mentaliteta koje mi se ne sviđaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838910 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.