Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7972539 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.231.251.212.customer.cdi.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.03.2014. u 22:39 - pre 124 meseci
Citat:
sneza_1969:
Blok 63,zelim ti svu srecu oko trazenja posla u Norge.


Hvala Snežo i tebi takođe :)
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.231.251.212.customer.cdi.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.03.2014. u 22:45 - pre 124 meseci
Kad čovek prati ovaj forum pa dođe u neku situaciju o kojoj ste svi pisali-samo se nasmeje sebi u brk i kaže "eto ga".Tako ja ceo dan kupujem karticu za mobilni telefon i u radnjama ili nemaju ili ne daju.Iako sam dobila detaljno objašnjene od Bobana 13 (AVE Boban) i znala šta treba da kažem i pitam, jok, ona seka Azijatkinja što radi meni tvrdi ne i ne....Nema pojma.Dođem u stan i vidim na internetu lepo piše kako je rekao Boban13 (AVE Boban).Pa joj se vratim a ona tuc muc i onda tek uradi kako sam joj rekla. Da ne kažem da je složila facu kad je videla pasoš u stilu šta je ovo majko moja.Ja je samo "šaramantno" priupitah jel ima neko pitanje?


I još jedan zanimljiv događaj vredan pomena,lederka jednog vrtića me pita u čudu "Jel moguće da Srbija nije u EU,ma nemoguće" a ja gledam jel me zeza ili je ozbiljna... hehehehe...
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.03.2014. u 22:51 - pre 124 meseci
Pa to ti kažem, oni tamo pojma nemaju gde je Srbija ni da li je u EU ili nije. Znaju samo da oni nisu. Isto tako kad bi pitala ljude na ulici u Srbiji gde je Norveška masa ljudi ne bi znala.
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-126.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.03.2014. u 23:03 - pre 124 meseci
@Ivan Cuprija

" Pa to ti kažem, oni tamo pojma nemaju gde je Srbija ni da li je u EU ili nije. Znaju samo da oni nisu. Isto tako kad bi pitala ljude na ulici u Srbiji gde je Norveška masa ljudi ne bi znala "


Nisu u pravu kada ovo pises, nasi ljudi itekako znaju gde je Norveska,Finska,Kanada ili Australija iz jednog prostog razloga imaju potrebu za tim . Ta je potreba povezana sa boljim zivotom, Dok je situacija kod gore napomenutih nacija obrnuta oni nemaju potrebu da idu za boljim zivotom u neki Srbistan ili vec kako nas zovu jel sve to imaju u svojoj zemlji

Svi u Srbiji znaju jedno o Norveskoj "JOJ PA TAMO JE HLADNO" ;-)
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.03.2014. u 23:12 - pre 124 meseci
Pa dobro, možda znaju da je u Evropi ali ne znaju koji deo Evrope i da li je u EU. Npr. retko koji Srbin u Srbiji zna da Norveška nije članica EU a jeste članica NATO-a a Švedska jeste članica EU ali nije članica NATO-a. Čak mi je i 1 Šveđanin rekao da je Švedska u NATO-u ali nije. :)
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.03.2014. u 23:36 - pre 124 meseci
Citat:
blok63:
Citat:
milenavuk:
BLOK pa sta ces kad se mora....verujem da i je tesko ali samo guraj napred...u kojoj si struci?medicina isto ili...? moj suprug je trebao sad marta da dodje ali ne daju mu neplaceno...haos.cekace da vidi sta moze da izboksuje u septembru ako nista ne uspe moracu ja marta...



Hvala ti na podršci.Ja sam učiteljica :) Divota...ali važno je da ima posla.Imam neki osećaj za filing (što reče naša diva Ceca) da je neko selo moje.Jedva čekam.Danas je bilo divno što sam pričala sam Norvežanima (manje) sa strancima više, čak sa jednim muslimanom sam i "po ruski"...ne pitaj nemam pojma odakle on zna ruski nisam ga zapitkivala ali eto život je čudo, ne znaš gde će da te baci...ali važno je da se nešto dešava...

U Rusiji živi 20 miliona Rusa Muslimana, zašto si začuđena. E, polako će ti se sve objasniti. :-)
Boban je car :-)

[Ovu poruku je menjao Gasterbajter dana 11.03.2014. u 08:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.03.2014. u 23:38 - pre 124 meseci
Citat:
blok63:
Citat:
milenavuk:
BLOK pa sta ces kad se mora....verujem da i je tesko ali samo guraj napred...u kojoj si struci?medicina isto ili...? moj suprug je trebao sad marta da dodje ali ne daju mu neplaceno...haos.cekace da vidi sta moze da izboksuje u septembru ako nista ne uspe moracu ja marta...



Hvala ti na podršci.Ja sam učiteljica :) Divota...ali važno je da ima posla.Imam neki osećaj za filing (što reče naša diva Ceca) da je neko selo moje.Jedva čekam.Danas je bilo divno što sam pričala sam Norvežanima (manje) sa strancima više, čak sa jednim muslimanom sam i "po ruski"...ne pitaj nemam pojma odakle on zna ruski nisam ga zapitkivala ali eto život je čudo, ne znaš gde će da te baci...ali važno je da se nešto dešava...

U Rusiji živi 20 miliona Rusa tj. Muslimana sa ruskim državljanstbom, zašto si začuđena. E, polako će ti se sve objasniti. :-)
Boban je car :-)
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.03.2014. u 23:42 - pre 124 meseci
Zašto se arhitekte/ dizajneri ne oglašavaju o forum? Ima vas, ajde , ne budite sebični. Kakva su vaša iskustva?
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.231.251.212.customer.cdi.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 08:45 - pre 124 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
blok63:
Citat:
milenavuk:
BLOK pa sta ces kad se mora....verujem da i je tesko ali samo guraj napred...u kojoj si struci?medicina isto ili...? moj suprug je trebao sad marta da dodje ali ne daju mu neplaceno...haos.cekace da vidi sta moze da izboksuje u septembru ako nista ne uspe moracu ja marta...



Hvala ti na podršci.Ja sam učiteljica :) Divota...ali važno je da ima posla.Imam neki osećaj za filing (što reče naša diva Ceca) da je neko selo moje.Jedva čekam.Danas je bilo divno što sam pričala sam Norvežanima (manje) sa strancima više, čak sa jednim muslimanom sam i "po ruski"...ne pitaj nemam pojma odakle on zna ruski nisam ga zapitkivala ali eto život je čudo, ne znaš gde će da te baci...ali važno je da se nešto dešava...

U Rusiji živi 20 miliona Rusa tj. Muslimana sa ruskim državljanstbom, zašto si začuđena. E, polako će ti se sve objasniti. :-)
Boban je car :-)



E ovaj je iz Irana...A Boban jeste car!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.92.164.82.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 10:19 - pre 124 meseci
Citat:
dukeStepa:
Još par pitanja u vezi ferija i dobijanja radne dozvole:

1. Kada poslodavac ispuni arb. tilbud šemu on treba da je potpiše, pošalje nama, mi je potpišemo i vratimo njemu. Kako se potpisuje šema, tj: da li na neki digitalni način, ili stavim skenirani potpis u PDF fajl ili...? To pitam pošto vidim da šema putuje od njega do nas i natrag kao fajl, a ne papir.
Isto pitanje se odnosi i na ugovor o radu.

2. Mi imamo norveški broj mobilnog telefona i norvešku adresu. To stoji u svakom njenom CV-u i søknad-u. Adresa je od mog brata od ujaka koji živi tamo dve godine. Moja supruga ne živi tamo, već smo mi u nekim razgovorima sa potencijalnim poslodavcima uvek pričali kako posećuje (navodno njenog) brata, uči jezik, upoznaje ljude i zemlju...
Može li to da nam predstavlja neki problem u daljem postupku, npr. da ne pomisle da nešto "muvamo"?

3. Ako lepo razumemo, ona bi trebalo da dobije sezonsku radnu dozvolu. Jel to neki papir ili je u formi kartice? To posle svega treba da stigne na navedenu adresu u prijavi (u našem slučaju, adresu mog brata).
Da li je potrebno da on na poštansko sanduče stavi i ime i prezime moje supruge? To pitamo jer smo čuli da njihovi poštari vraćaju pisma ako ne vide ime na sandučetu, tj. ako vide neko drugo ime i prezime, a ne ono koje je na pismu.

4. Kada skupimo sva dokumenta i papire, to šaljemo ili preko ambasade ili preko norveške policije. Jel to znači da je svejedno kako šaljemo? Pretpostavljamo da ta policija nije UDI, već "obična policija"? Ako je tako , kako da šaljemo njihovoj "običnoj" policiji? Meni se čini da je verovatno lakše preko ambasade...

5. Pitanje u vezi zakazivanja razgovora u policiji... Da li se taj razgovor obavlja u Norveškoj ili može i u ambasadi? Ako mora da se ide za Norvešku, da li je moguće to uraditi nekoliko dana pre početka posla, da ne bi plaćali dupli put za Norvešku?

To bi bilo sve za sada :)
Unapred hvala na odgovorima i informacijama.


DukeStepa,

1) Odstampas,potpises,skeniras i vratis nazad. Moze i na taj nacin...pitaj i druge sta oni misle ali to je ok nacin.
2)Ne vidim zasto bi to bio problem
3)Potrebno je da na postansko sanduce se napise njeno ime za svaki slucaj...samo privremeno da postar zna.Sezonska radna dozvola kao i svaka druga stize u pismu u vidu papira A4 formata.Kada smo pricali o kartici mislilo se na slikanje u policiji kada se izdaje kartica za oppholdskort.Neznam da li i sezonske dozvole podlezu tome.Dakle,stize prvo u vidu papira.
4)Biras da li ces preko policije njihove ili u ambasadi.Ti moras i za jedne i za druge da narucis termin.Kada se ide preko norveske policije onda ti narucujes termin preko UDI portala i odaberes policijsku stanicu u kojoj je mesto njenog posla.Ti ne predajes direktno u UDI,ti predajes u policijsku stanicu u mestu u kojem ce ona da radi.Kada krenes u proces registracije bice ti jasnije.Sam moras odluciti hoces li u ambasadu ili ne.Usteda para jeste jer imate dovoljno vremena za sve ako idete preko ambasade.Posto dolaskom u Norge za samu predaju papira se placaju karte pa onda dok se obrade papiri pa kada dobijete odgovor onda opet.
Vreme od predaje dokumenata do dobijanja odgovora varira ali ajde da kazemo da zna se zavrsiti za sezonsku dozvolu za nekih mesec dana.To je ujedno i odgovor pod 5).

Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 10:59 - pre 124 meseci

Postoji li određeni vremenski rok za zamjenu vozačke dozvole po dolasku u Norge? Da li nešto mjenja činjenica da je vozački ispit položen u BiH, a vozačka dozvola poslije prebačena u Hr? Pošto očito za Hrvatsku neće biti ograničenja, možda ću uštediti makar na tom izdatku!
 
Odgovor na temu

dukeStepa
design, prepress
KG, Leka's puddle

Član broj: 44560
Poruke: 88
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 11:06 - pre 124 meseci
Mirjana, puno hvala na brzim odgovorima :)
"Try walking in my shoes, you'll stumble in my footsteps"
 
Odgovor na temu

dragan djurkovic
dragan djurkovic
privatnik
vlastita zanatska radnja
niksic,crna gora

Član broj: 321951
Poruke: 2
*.speedyline.ru.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 15:46 - pre 124 meseci
Citat:
mIlAnO:
Citat:
DAVORNO: mislim da neki nisu bas upoznati sa zivotom u norveskoj. posto zivim jedno 20 km od lillehammera znam da tamo nema albanske mafije cak sam siguran da nema vise od 10ak albanskih porodica zivi jedno 20ak srpskih porodica upravo sam dobi informaciju da zivi 78 srba u lillehammeru a najvise ima bosanaca somalijaca cecena itd.lillehamer je grad od 25000 stanovnika i ima status veceg grada.inace je je grad doziveo svoj najveci uspon za vreme zimskih oliompiskih igara mislim 94. mislim da je lillehammer jedna od bogatijih opstina u norveskoj. sto se tice posla u norveskoj je stopa nezaposlenosti oko 1,5% i to su uglavnom somalici i norvezani koji zive od socijalne pomoci, posla ima samo za onog ko hoce da radi ali je najveca prepreka jezik koji je kombinacija jodlovanja i kineskog.najbolju prodju imaju doktori koji imaju oko 500.000 kruna godisnje pomnozite to sa 10 dinara dobice te tacnu sumu,mada u principu posla ima za sve struke osim za gradjevince jer je ovde jedno 95% kuca od drveta.ovo je zemlja kao u doba najboljeg titovog socijalizma ovde se i dalje bezi petkom pre tri kuci imaju po 10 pauza za pusenje itd.sto se tice zenidbe neka vam to bude poslednja solucija pri dolasku ovamo jer su zene ovde uvek u pravu i zasticene su kao beli medvedi. sto se mene tice ovo je najbolja zemlja na svetu sa najboljim ljudima na svetu nadam se da cu da ostanem ovde da zivim jebes srbiju i ostatak evrope. pozdrav od davora iz prizrena trenuto na azilu


pozdrav svima i pozdrav tebi @DAVORNO
procitao sam tvoj post i zelim da ga malo korigujem,male ispravke da uradim.....

taj 1,5% sto neradi nisu samo somalijci i norvezani vec jedan ogroman deo muslimanske populacije koja neradi...ima jako i deo mladih muslimana koji nece da rade al se bave kriminalom zato...oni se drze po starom da njihove zene neidu na posao..dok oni rade sta stignu,a mnogi nece nista ni da rade...za tu kombinaciju jodlovanja i kineskog nisam cuo...to mi je prva informacija od tebe...zanimljivo...svi su nas ucili da je njihov jezik kombinacija englesko-nemackog...ja jos nisam naiso na norvezana koji prica kineski,a pri tom da jodluje....hehehhe..;)..ovo sto kazes da nema posla za gradjevince tu si se zeznuo...pa moj drugar upravo radi taj posao,beton,zidanje i postavljanje kamenih cigli i ostale betonarije i mogu ti reci da zaradi moje dve plate mesecno...ubija se od posla...pa veci gradovi svi rade sa betonom,mali gradovi i sela pretezno rade sa drvetom...ja znam da u oslu imas svaba u firmama koji su se doselili i rade kao zidari....sto se tice zena i zenidbe ako si smeker i znas engleski nema zime..oni puno negledaju u godine a ako dobro ribu osmekas moze tu svasta da se desi...pa mnogo albanaca je dobila papire na osnovu zenidbe...jedan nas decko je radio ovde dve godine na crno,nasao zenu,jeste malo starija al njega papir zanima i zenit ce se uskoro.....zene ko zene,mnogo su slicne po razmisljanju,jedino sto ih zakon mazi ko da su male bebe...a to sto se tice da je to najbolja zemlja i najbolji ljudi to je cisti za***....meni nema lepse zemlje od bivse yuge,yuge vise nema al zato srbiju volim,norveska ko norveska,planine,sume i reke i jezera...glavni izvor su nafta,riba i nesto ruda sa svalbarda....dok ima nafte bice i zivota i para ovde....ako nafte nestane jesce se opet riba i krompir ko nekada....ako se usporedjuje swedska,danska,norveska ja bih izdvojio swedsku na mesto broj 1.zatim dansku pa norvesku...swedska je industrijska zemlja,evropska unija kao i danska....putevi izgradjeniji,industrija mnogo naprednija....plate jesu manje al je zato sve jeftinije....u norveskoj je sve skupo,industrija slaba,klima ubi boze...sta da vam kazem...neko ce se sloziti samnom neko nece...svi mi imamo svoja razlicita gledista na zivot u inostranstvu....svi koji zele da se oprobaju vani ja im zelim puno srece....treba da se proba i drugaciji zivot od onog dole sto je kod nas.....i jos nesto,svi koji imaju sanse za papire u nemackoj,austriji,svajcarskoj nek negube dane razmisljajuci o skandinaviji....

pozdrav...


djurkovic dragan
 
Odgovor na temu

dragan djurkovic
dragan djurkovic
privatnik
vlastita zanatska radnja
niksic,crna gora

Član broj: 321951
Poruke: 2
*.speedyline.ru.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 15:54 - pre 124 meseci
Pozdrav drugari,novi sam na ovom forumu,a prikljucio sam se iz tog razloga da probam,da dobijem jedan konkretan,i iskren odgovor na moje pitanje vezano za Norvesku.Naime,interesuje me kao prvo,da li bih mogao dobiti posao u Norveskoj kao kuvar,i drugo,na koju adresu da se obratim?Mogao bih raditi i na gradjevini,e sad neko kaze,tamo se nista ne zida,da je sve od drveta itd.interesuje me,da mi neko to kaze iz prve ruke,ako je to moguce.Veliki pozdrav i unaprijed hvala!
djurkovic dragan
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 15:58 - pre 124 meseci
Kada se ljudi obru negde u tuđini i neko im pruži nekoliko vrlo beznačajnih informacija to ljudima dođe veliko kao kuća. Da se ne lažemo je sam Blok 63 rekao 3 stvari
1.Kada kupuješ karticu obavezno daj pasoš
2.Karticu kupi negde blizu svoje kuće jer se uvek nešto iskomplikuje pa da ne vijaš po Oslu kiosk na kome si možda kupila karticu.
3.Predložio joj da uplati onu tarifu od 350nok pa da može lagano da se čuje sa svojima, mnogo će joj to značiti u početku.
Ono naj bitnije znao sam da je u pitanju učiteljica a kako mi dete ide u 3 razred znam da moram da joj ponovim naj manje 3x da bi učiteljica to zapamtila
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 16:56 - pre 124 meseci
Citat:
Marta 76:

Postoji li određeni vremenski rok za zamjenu vozačke dozvole po dolasku u Norge? Da li nešto mjenja činjenica da je vozački ispit položen u BiH, a vozačka dozvola poslije prebačena u Hr? Pošto očito za Hrvatsku neće biti ograničenja, možda ću uštediti makar na tom izdatku!



Marta...koliko se ja secam...ta dozvola mora biti polozena u zemlji EU da bi se mogla zameniti u Norge.Pisali su to ljudi ovde na forumu cini mi se i da je moukoko napisao bas o toj izmeni.Ako nisam u pravu neka me neko ispravi ali mislim da je tako...da se mora imati polozen vozacki ispit u zemlji EU.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 16:59 - pre 124 meseci
Citat:
dragan djurkovic:
Pozdrav drugari,novi sam na ovom forumu,a prikljucio sam se iz tog razloga da probam,da dobijem jedan konkretan,i iskren odgovor na moje pitanje vezano za Norvesku.Naime,interesuje me kao prvo,da li bih mogao dobiti posao u Norveskoj kao kuvar,i drugo,na koju adresu da se obratim?Mogao bih raditi i na gradjevini,e sad neko kaze,tamo se nista ne zida,da je sve od drveta itd.interesuje me,da mi neko to kaze iz prve ruke,ako je to moguce.Veliki pozdrav i unaprijed hvala!


Druze...forum jeste veliki ali bi ti znacilo i da ga procitas.
Kao kuvar mozes raditi ako imas diplomu za to.
Svaki posao koji radis moras imati diplomu za isti jer smo van EU i pravilo je spajanje posla i obrazovanja.Ukoliko imas pasos EU,onda to pravilo ne moras ispostovati.
Imas ovde clana "surbat" koji je kuvar pa iscitaj njegove postove.Mislim da je taj nickname.To ti je malo skracenje vremena da ne citas sve...ali ce ti ukoliko se stvarno odlucis emigrirati trebati mnogo vise informacija pa nije lose da procitas sve...
Prevedi diplomu na engleski za kuvara,pogledaj oglase malo na finn.no,procitaj Surbata na forumu,kontaktiraj coveka pa ako ima vremena dace ti neke info,ako nema,potrazices ih sam itd...
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 17:35 - pre 124 meseci
Blok, drž se.
Ništa deci neće da bude.
Ja sam doduše "preoteo" najmlađeg i sad sam ja mama, a mama je tata Kad negde zapne, zove se tajko a ne mama kad je Sladjana kretala on je imao 2,5 godine, savršen materijal za asimilaciju
Izgleda to jezivo iz te perspektive, mada ima i kasnije pojava i posledica po tvoju savest (barem je tako bilo sa nama).
Pre neko veče, legli smo tako da spavamo i pričamo i majka se seti svega i kaže: "Ja ne kapiram kako sam ja uspela da ustanem tog dana da ne zaplačem pred njima i da se okrenem i odem?" I počne da plače. Onako intenzivno. I tako nam propade veče Siguran sam da bi to neki psiholog znao da objasni precizno i siguran sam da bi se u dijagnozi našo neki prefiks tipa: "Posttraumatski... ...nešto... ...sindrom..."
Uvek projektuj sliku dece u Srbiji i dobićeš vetar u leđa i biće ti bolje. Gledam vesti sad pred izbore i tešim se, a od nostalgije (još uvek) nema ni N. Hvala našim političarima na tome.

Da li neko od kolega može da mi da neku okvirnu satnicu za IKT usluge, tipa dijagnostika mreže i servera, podizanje serverskog OS-a i prateći sistemski tjuning? Znači radni sat od-do, normalna cena. Zahvaljujem unapred.

Kumo, kako je u JPN? Jel cvetaju trešnje? Jel pita neko za mene? Jel Japanke još onako žute?

 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 17:45 - pre 124 meseci
https://www.youtube.com/watch?...p;feature=youtube_gdata_player
verovatno je većina već pogledala snimak
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

sarafina
Sarafina Barbic

Član broj: 314779
Poruke: 9
*.connect.netcom.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.03.2014. u 18:00 - pre 124 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Marta...koliko se ja secam...ta dozvola mora biti polozena u zemlji EU da bi se mogla zameniti u Norge.Pisali su to ljudi ovde na forumu cini mi se i da je moukoko napisao bas o toj izmeni.Ako nisam u pravu neka me neko ispravi ali mislim da je tako...da se mora imati polozen vozacki ispit u zemlji EU.




Moj muz ima polozen vozacki u BiH, a prije mjesec dana promijenio je u hrvatsku vozacku. Ponudili su mu dvije mogucnosti: ili da donese potvrdu iz Bosne kada je polagao ili da mu stoji datum polaganja dan kada je trazio promjenu vozacke. On se odlucio za ovo drugo i dobio je "hrvatsko-europsku" vozacku na kojoj nema niti jedan podatak vezan za Bosnu. Sto znaci da smo ustedili puuuno novaca u Norvekoj! Ovdje (Norveskoj) bez problema priznaju hrvatske vozacke. Moja sestra je promjenila hrvatsku za norvesku vozacku bez problema. Trajalo je oko 3 mjeseca ali je imala neki papir koji joj je zamjenjivao hrvatsku jer su joj tu ponistili dok nije dobila norvesku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7972539 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.