Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839387 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 09:45 - pre 125 meseci
Citat:
Iseljenik u pokusaju:
hmm ovi sto su gore u Norveskoj nesto cesto znaju da kritikuju njihovu administraciju te su spori ,te zaboravni, te ovako te onako.Meni to malo lici da oni "namerno":) :) :) to nama(koji planiramo odlazak) prodaju da bi sto kasnije dosli uzivali u blagodetima iste.Nostrifikacija za suprugu gotova za manje od mesec dana i to otisla dokumenta za NO 28.11 posle tacno 7 radnih dana stigao papir da su zaprimili dokumenta i 13.12 uradjena nostrifikacija stigla juce sve u svemu za manje od mesec dana zavrseno.Doduse na dnu nostrifikacije potpisala se i gdja sa imenom i prezimenom sa nasih prostora . Ne bih da je imenujem(da ispostujem ipak privatnost posto se ne poznajemo licno) ali ako je ona nesto pogurala ili ucinila da bude ovako brzo gotovo jedno VELIKOOOO HVALA od Nas !!! Sve u svemu sreca sreca radost


pozdrav drugari
P.S srecno Badnje vece svima koji slave veceras puno zdravlja srece i ljubavi


Ovo je jedan od onih postova koji dokazuje onu moju tvrdnju da koliko god covek pisao o necemu ta druga strana koja ce se tek upoznati sa tim ne razume to i uvek mi sa brdovitog lepog Balkana se vodimo cinjenicom da nama neko to radi i prica namerno.Covece,po toj osobinbi se ponasamo kao dementni pacijenti...oni su stalno sumnjicavi i svi su uvek protiv njih.
Prijatelju,doci ces i uverices se sta znaci vreme u ovoj zemlji,sta znaci sat...kako se na to gleda i kako rade sluzbe generalno.Ti si izdvojio jedan slucaj a ceka te brdo administracije i mnogo vremena utrosenog na isto.Administracija jedne zemlje se ne moze ocenjivati po jednom obradjenom dokumentu.No,kazem doci ces i videces jer to je najbolji svedok i dokaz svemu.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 09:49 - pre 125 meseci
Citat:
001:
Citat:
tamtam:
Ljudi, jedno pitanje: da li neko mozda poznaje nekog advokata u Oslu?
Trebace mi jedan tamo od 02.01

--------------------------

Probaj sa ovim nama velikoj vecini je bio advokat u azilu,pre je radio u UDI-u tako da odlicno poznaje zakone, a sad vec dugo radi kao advokat,u to doba mu je sekretarica bila srpkinja e sad ne znam da li mu je ona jos sekretarica posto je proslo dosta godina.




http://www.advokatenhjelperdeg...gve-tveter/oslo/tveter-trygve/


Bio je meni advokat sa slucaj sa SAK-om.Hm...uzasno negativno misljenje imam o coveku,tu ukljucujem i njegovu suprugu Ellen,dakle dva skakavca a ne dva advokata.
Dva izvikana imena i po mom misljenju nista drugo.Na tu izvikanost imena su i preskupi.
Kazem,to je ipak samo moje misljenje i moje iskustvo sa njima.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mrikica90
Srbija, Novi Sad

Član broj: 318197
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 09:57 - pre 125 meseci
Mirjana, posto vidim da si trenutno na forumu, mozda je neumjesno sto cu pitati, ali zna li se nesto o tvojoj koleginici i njenom sinu? Mislim na onu pricu sa Matijasom, ako se ne varam, kako se to na kraju zavrsi?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 10:01 - pre 125 meseci
Citat:
slaya.olja:
Pozdrav svima:)I hvala svima koji odrzavaju ovaj forum zivim!A s obzirom da ovde ima raaznih komentara dala sam sebi za pravo da i ja prokomentarisem nesto...Taman kad sam procitala sta je Isabeau917 napisao/la sam pomislila da,sve je to na mestu sto je covek napisao,ali htedoh da mu kazem i da nije sve tako crno kao sto je on to predstavio...medjutim javi se Mirka i pokvari sve...zakljucak je da dokle god u nasem narodu postoje ,,Mirke,,koje bi gadjale ljude ciglom u glavu,i uzdizale lazni patriotizam u nebesa,nema nama napretka,nazalost...ne smatram da je napredak ako covek ode iz svoje zemlje u neku drugu i obogati se MATERIJALNO,napredak je ako covek uspe da te svoje cigle u glavi pretvori u reci(to bar mozemo da naucimo od norvezana),i da nakon ostvarivanja osnovnih materijalnih potreba ulozi napor u svoj duhovni napredak,tj prosirivanje sopstvenih granica:)
Ja ne volim Srbiju,ja volim ljude u njoj,i oni su ti koji mi nedostaju,i delim ljude na osobe koje mi odgovaraju vise ili manje:)
Pozdrav i srecni vam praznici.


Zlato,da si provela i jedan dan sa Norvezanima naucila bi da je najruznija stvar govoriti lose o svojoj zemlji.Tu stavljas ogledalo sebe.Sve nase mane ja odlicno poznajem ali treba upoznati druge nacije pa onda srozavati sebe kada imas realniju sliku za uporediti.Kod nas kada dodje stranac on je Bog,a ovde je stranac nesto jako nepopularno,u najmanju ruku.Tu se ne radi o laznom patriotizmu,tu se radi o mom sopstvenom ogledalu.
Cigla je figurativno napisana jer je doticna gospodja vredjala u januaru muslimane,sada ceo Balkan a sama cinjenica da je bila pod kaznom zabrane pisanja na forumu 2 dana sto je stajalo na njenom profilu govori dovoljno sama za sebe.
Pretvaranje cigli u reci = demagogija.Duhovno uzdizanje je proces i povezano je i sa materijalnim stanjem i mentalnom sirinom.
Srbi mogu da izjave:"Ja mrzim Novaka Djokovica" i to ne retko,ali Norvezani nikada ne bi rekli:"Ja mrzim Petera Northuga" (njihov jako popularan skijas) a mnogi misle da je uobrazen itd...
Ja sam od tih istih Norvezana naucila da svoje treba ceniti najvise a da li je to lazni ili pravi patriotizam neka drugi tumace.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

monikami

Član broj: 297654
Poruke: 9
*.215.137.91.getinternet.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 10:02 - pre 125 meseci
Citat:
Iseljenik u pokusaju:
hmm ovi sto su gore u Norveskoj nesto cesto znaju da kritikuju njihovu administraciju te su spori ,te zaboravni, te ovako te onako.Meni to malo lici da oni "namerno":) :) :) to nama(koji planiramo odlazak) prodaju da bi sto kasnije dosli uzivali u blagodetima iste.Nostrifikacija za suprugu gotova za manje od mesec dana i to otisla dokumenta za NO 28.11 posle tacno 7 radnih dana stigao papir da su zaprimili dokumenta i 13.12 uradjena nostrifikacija stigla juce sve u svemu za manje od mesec dana zavrseno.Doduse na dnu nostrifikacije potpisala se i gdja sa imenom i prezimenom sa nasih prostora . Ne bih da je imenujem(da ispostujem ipak privatnost posto se ne poznajemo licno) ali ako je ona nesto pogurala ili ucinila da bude ovako brzo gotovo jedno VELIKOOOO HVALA od Nas !!! Sve u svemu sreca sreca radost


pozdrav drugari
P.S srecno Badnje vece svima koji slave veceras puno zdravlja srece i ljubavi

I ja sam dobila autorizaciju znatno brze nego sto su u tom periodu ljudi dobijali ali ne bas toliko brzo. Isto nase ime i prezime je stajalo u potpisu. Cestitke i sto pre pakujte kufere.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 10:03 - pre 125 meseci
Citat:
Mrikica90:
Mirjana, posto vidim da si trenutno na forumu, mozda je neumjesno sto cu pitati, ali zna li se nesto o tvojoj koleginici i njenom sinu? Mislim na onu pricu sa Matijasom, ako se ne varam, kako se to na kraju zavrsi?


Nije zavrseno,ovde je Jul...sve je stalo.Ona je na bolovanju i dalje,a mali je u barnehjem,koliko smo mi dobili info od sefice...ovde aktivnosti pocinju nakon 2-3.januara...Ne moze ovde nista da se zavrsi za 2-3 nedelje,sve je proces...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 10:04 - pre 125 meseci
Citat:
monikami:
Citat:
Iseljenik u pokusaju:
hmm ovi sto su gore u Norveskoj nesto cesto znaju da kritikuju njihovu administraciju te su spori ,te zaboravni, te ovako te onako.Meni to malo lici da oni "namerno" to nama(koji planiramo odlazak) prodaju da bi sto kasnije dosli uzivali u blagodetima iste.Nostrifikacija za suprugu gotova za manje od mesec dana i to otisla dokumenta za NO 28.11 posle tacno 7 radnih dana stigao papir da su zaprimili dokumenta i 13.12 uradjena nostrifikacija stigla juce sve u svemu za manje od mesec dana zavrseno.Doduse na dnu nostrifikacije potpisala se i gdja sa imenom i prezimenom sa nasih prostora . Ne bih da je imenujem(da ispostujem ipak privatnost posto se ne poznajemo licno) ali ako je ona nesto pogurala ili ucinila da bude ovako brzo gotovo jedno VELIKOOOO HVALA od Nas !!! Sve u svemu sreca sreca radost


pozdrav drugari
P.S srecno Badnje vece svima koji slave veceras puno zdravlja srece i ljubavi

I ja sam dobila autorizaciju znatno brze nego sto su u tom periodu ljudi dobijali ali ne bas toliko brzo. Isto nase ime i prezime je stajalo u potpisu. Cestitke i sto pre pakujte kufere.


Mislim da je Sara Jovic jedna od tih nasih u SAK-u.Ima jos jedna koja radi kao saksbehandler
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 10:13 - pre 125 meseci
U Tromsu bus isao na Julaften do 15 sati,i posle nista-stop.Na 1.juledag-samo nedeljna jutarnja ruta i odredjene rute po koja ali to nista ne odgovara za smenski rad,a danas voze zvanicno po nedeljnoj ruti.I sutra i ponedeljak su smanjeni kapaciteti...dakle,samo da prodje ovaj praznik ubi ovo sa busevima
Bas smo juce razgovarali na poslu kako se puno i daleko vise paznje pridaje Bozicu nego Uskrsu.Za Uskrs se ide u vikendice,putuje ali nije toliko familijarno i na poslu se ne organizuje toliko mnogo stvari oko kicenja kao za Bozic.
U januaru ce isto trajati SALG .Ali lepo je u ovo doba godine...licno sto se mene tice,okicen grad,svi nesto kupuju,julegaver,puno ljudi na ulicama...praznik.
Ovo je moj cetvrti decembar u Norge i uvek mi je to omiljeni mesec iako nema busa
Procitala sam da je neko u sali pitao za antidepresive ma jok,sve je to stvar glave...imas losijih dana i boljih naravno ali daleko od lekova...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.108.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 10:14 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Mrikica90:
Mirjana, posto vidim da si trenutno na forumu, mozda je neumjesno sto cu pitati, ali zna li se nesto o tvojoj koleginici i njenom sinu? Mislim na onu pricu sa Matijasom, ako se ne varam, kako se to na kraju zavrsi?


Nije zavrseno,ovde je Jul...sve je stalo.Ona je na bolovanju i dalje,a mali je u barnehjem,koliko smo mi dobili info od sefice...ovde aktivnosti pocinju nakon 2-3.januara...Ne moze ovde nista da se zavrsi za 2-3 nedelje,sve je proces...

Barnehjem...nesto kao decja sigurna kuca...a kad su caleta hapsili bilo je odma nije bio proces...ako me razumes sta hocu da kazem...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 10:21 - pre 125 meseci
Citat:
zokiruma:
pa dzabe ako je toplo ako nema gde da se ode i opusti. jeste hladno u hammerfestu, sada je oko -1 ali 3 zatvorena bazena, 2 hale, hala koju koristi skola za jahanje sa ponijima, nekoliko teretana, 3d biskop, itd. garanutuju mesta gde covek moze da uziva i odmori se sa porodicom.

sretan bozic svima koji danas slave


Ja dok sam zivela u Finnmarku,isla sam na "odmor" u Hammerfest .Nije sala stvarno...jer Hammerfest jeste simpatican gradic i Hurtigruta cini svoje sa turistima uostalom zato i imamo te silne Japance i u Tromsu i u Hammerfestu i u Kirkenesu jer to je ruta...
Kada nemas para nerviraces se i na Kapriju ali kada ih imas a u Hammerfestu si,platices da odes na taj Kapri pa ces se osuncati .
Prakticno mu dodje tako...putovanja cine da se covek mentalno siri,svako putovanje je po nekoliko procitanih knjiga ali ako nemas cime da platis to putovanje,onda se tu prica zaustavlja.To je ona spona duhovno-materijalno.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 10:23 - pre 125 meseci
Citat:
BACALAO:
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Mrikica90:
Mirjana, posto vidim da si trenutno na forumu, mozda je neumjesno sto cu pitati, ali zna li se nesto o tvojoj koleginici i njenom sinu? Mislim na onu pricu sa Matijasom, ako se ne varam, kako se to na kraju zavrsi?


Nije zavrseno,ovde je Jul...sve je stalo.Ona je na bolovanju i dalje,a mali je u barnehjem,koliko smo mi dobili info od sefice...ovde aktivnosti pocinju nakon 2-3.januara...Ne moze ovde nista da se zavrsi za 2-3 nedelje,sve je proces...

Barnehjem...nesto kao decja sigurna kuca...a kad su caleta hapsili bilo je odma nije bio proces...ako me razumes sta hocu da kazem...


Kontam druze...naravno.Sada treba da procene koliko je sigurno da ide kuci pa su odlucili da prodje Jul jer se sve dogodilo neposredno pred Jul...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 10:27 - pre 125 meseci
Rasprodaje pocinju vec sutra mnogi otvaraju u 7 ujutro a inace rade od 10,naravno nastavlja se citav januar.Ja idem odmah sutra u kupovinu :)u subotu idem za Srbiju pa da obnovim malo gardarobu...
 
Odgovor na temu

tamtam
Oslo

Član broj: 313421
Poruke: 15
*.211.95.6.getinternet.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 11:53 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
001:
Citat:
tamtam:
Ljudi, jedno pitanje: da li neko mozda poznaje nekog advokata u Oslu?
Trebace mi jedan tamo od 02.01

--------------------------

Probaj sa ovim nama velikoj vecini je bio advokat u azilu,pre je radio u UDI-u tako da odlicno poznaje zakone, a sad vec dugo radi kao advokat,u to doba mu je sekretarica bila srpkinja e sad ne znam da li mu je ona jos sekretarica posto je proslo dosta godina.




http://www.advokatenhjelperdeg...gve-tveter/oslo/tveter-trygve/


Bio je meni advokat sa slucaj sa SAK-om.Hm...uzasno negativno misljenje imam o coveku,tu ukljucujem i njegovu suprugu Ellen,dakle dva skakavca a ne dva advokata.
Dva izvikana imena i po mom misljenju nista drugo.Na tu izvikanost imena su i preskupi.
Kazem,to je ipak samo moje misljenje i moje iskustvo sa njima.


Hvala Mirjana. To me svakako vise zanima, jer sam od nekih nasih ljudi cula za dvojicu advokata, izvikanih imena, koje su debelo platili a napatili se sa njima.
Ako cu vec platili 10-12 000kr, bilo bi pozeljno da bude ozbiljan advokat...
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 12:14 - pre 125 meseci
Vidi iskreno da ti kazem tebi advokat za neke stvari ne moze puno pomoci,ne znam za sta tebi treba,ali znam neke koji su koristili advokate i debelo platili, a mogli su to i sami resiti.

To sto advokat resava neke molbe i sl. ne znaci automatski da imate vece sanse za pozitivan ishod jer njih u UDI-u ne zanima jel to doslo od advokata ili pojedinacno od privatnog lica.Poslao to advokat ili vi licno to njih uopste ne interesuje i ne utice na njihov odgovor.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 13:11 - pre 125 meseci
Citat:
001:
Rasprodaje pocinju vec sutra mnogi otvaraju u 7 ujutro a inace rade od 10,naravno nastavlja se citav januar.Ja idem odmah sutra u kupovinu u subotu idem za Srbiju pa da obnovim malo gardarobu...


ne znam gde ces ici u soping ali ako si blizu indjije svrati do onog outlet centra, nije kao recimo u becu ali ima da se nadje dobrih stvari koje su na popustu i po 80%. mislim prevashodno na timberland i ecco.

ja sam odavno naucio da je jedno zemlja iz koje dolazim a drugo sadasnja situacija. srbija je nasa domovina i nije uvek bilo kao sto je danas, mozda ce se promeniti nabolje ili nagore ali srbija ostaje srbija u svakom slucaju. otisli smo jer nismo imali mogucnosti za prosecan zivot ali to ne menja nase poreklo. mogu ja biti nezadovoljan predsednokom, premijerom, vladom, spoljnom i unutrasnjom politikom ali to je samo trenutna politika i kada kritikujemo moramo kritivkovati pojedince koji su krivi za to, ne mozemo kritikovati srbiju jer je srbija veca od svih nas zajedno.

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.80-203-240.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 13:47 - pre 125 meseci
njeno visocanstvo ana je izjavila da zeli visokokvalifikovane radnike izvan EU te da ce ubrzati i olaksati proces dobijanja radne dozvole woohoo
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 14:05 - pre 125 meseci
ne znam gde ces ici u soping ali ako si blizu indjije svrati do onog outlet centra, nije kao recimo u becu ali ima da se nadje dobrih stvari koje su na popustu i po 80%. mislim prevashodno na timberland i ecco.
-------------------------------------------

Mislio sam ovde kod nas u Norveskoj,jer sutra pocinju rasprodaje.Inace odem ja i u taj outlet u Indjiji svaki put kad dodjem na godisnji.

Ima i ovde outlet kod Osla

http://www.norwegianoutlet.no/
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-126-113.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 14:13 - pre 125 meseci
Citat:
001:
Rasprodaje pocinju vec sutra mnogi otvaraju u 7 ujutro a inace rade od 10,naravno nastavlja se citav januar.Ja idem odmah sutra u kupovinu :)u subotu idem za Srbiju pa da obnovim malo gardarobu...

Pbavezno otici u Indjiju,kupio sam sinu ECCO cipelice jest da je broj 21,ali cena smesna 1500 rsd.A ima bogami svasta.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 14:14 - pre 125 meseci
Citat:
stefanko23:
njeno visocanstvo ana je izjavila da zeli visokokvalifikovane radnike izvan EU te da ce ubrzati i olaksati proces dobijanja radne dozvole woohoo


gde brze kada rani start dobijas za dan-dva

mislio sam na soping u srbiji, ja prodjem usce koji ima povoljnije cene od delta citija, u merkatoru samo gledam lindex jer im je odeca za klince povoljna i jako kvalitetna, najvise kupujemo u indjiji mada planiramo sledeci put da odemo do madjarske i bratislave pa u povratku do beca, svi mi pricaju da je jeftina odeca tamo ali jos nisam isao.

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.12.2013. u 14:28 - pre 125 meseci
Ljudi hitno mi treba informacija..... Da li mi iz Hrvatske uplaćujemo onaj iznos od 3000 kruna na selfservice kad apliciramo za termin za predaju dokumenata za radnu dozvolu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839387 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.