Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7982521 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 11:07 - pre 127 meseci
cao, ja sam stefanko i jedem pastetu za dorucak, virsle za rucak i first price pastu za veceru, i tako svaki dan... poslao sam svojima pare i kupili su auto... hteo bih da se pohvalim ovde na forumu, posto je komsijama u srbiji vec kiselo grozdje... buahahah

e nemoj da nam se boki povuko sa foruma, njemu se vidi da je jedan dobar neiskvaren momak koji je jel te samo napisao koliko zaradjuje, i nabio prst u oko mnogima do samog potiljka... i ja koliko vidim najvise se busaju ljudi koji jos uvek nisu u norge, i pitanje da li ce i biti sa takvim stavovima... svima sve najbolje :D

elem malo vedrije price, spremam bergens test za januar, i sta mi je zanimljivo da radim, pokupio sam aftenposten stare, iz zadnjih par meseci, secem clanke, lepim u svesku, citam izvlacim reci, i pisem recenice od istih... eto ideje za leseforståelse deo :D
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
77.243.20.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 11:23 - pre 127 meseci
A i ovaj stefanko se hvali kako zna norveski na nivou bergensa,pravi je hvalisavac :D
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 11:27 - pre 127 meseci
ali uviJo sam u oblandu, zar ne vidis :D ucim od najboljih haha
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
77.243.20.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 11:30 - pre 127 meseci
Ma provalio sam te,izdajnik si svoje zemlje jer si uzeo radnu dozvolu i kupujes gore salamu i jos se hvalis na forumu kako imas kintu za to,a ucis norveski da bi se hvalio kako umes da pricas sa norvezanima a da ovi u Srbiji budu ljubomorni,los si covek naopako :D
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 11:35 - pre 127 meseci
pa meni je ovaj forum najveca motivacija, ja sve sto radim, radim misleci na to kako cu da urezem to stranice ovog foruma, i onda cekam reakcije svih :D
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 11:40 - pre 127 meseci
Citat:
stefanko23:
cao, ja sam stefanko i jedem pastetu za dorucak, virsle za rucak i first price pastu za veceru, i tako svaki dan... poslao sam svojima pare i kupili su auto... hteo bih da se pohvalim ovde na forumu, posto je komsijama u srbiji vec kiselo grozdje... buahahah

e nemoj da nam se boki povuko sa foruma, njemu se vidi da je jedan dobar neiskvaren momak koji je jel te samo napisao koliko zaradjuje, i nabio prst u oko mnogima do samog potiljka... i ja koliko vidim najvise se busaju ljudi koji jos uvek nisu u norge, i pitanje da li ce i biti sa takvim stavovima... svima sve najbolje

elem malo vedrije price, spremam bergens test za januar, i sta mi je zanimljivo da radim, pokupio sam aftenposten stare, iz zadnjih par meseci, secem clanke, lepim u svesku, citam izvlacim reci, i pisem recenice od istih... eto ideje za leseforståelse deo


ma tu je boki nego kod nas je u gostima u hammerfestu pa nema covek vremena da se smara sa glupostima

dosao da trosi svoju poklonjenu platu

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 11:43 - pre 127 meseci
lep provod vama, ako ga vidis reci mu molim te da belezi sve na sta je potrosio i nek nas izvesti ovde :D
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 14:09 - pre 127 meseci
Citat:
stefanko23: lep provod vama, ako ga vidis reci mu molim te da belezi sve na sta je potrosio i nek nas izvesti ovde


upravo sam ga ispratio na bus, nadam se da je zadovoljan sa nasim gostoprimstvom i mojom socijalnom hranom baziranom na virslama i budjavim hlebom

kafu koju je doneo tu je i popio
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 17:36 - pre 127 meseci
Zoki hvala na svemu, posebno M na prelepom druženju i maženju. I nemoj mi nervirati drugara i ovako je sve po njihovom
ps. sledeći put ću ja doneti i moj hleb
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 17:42 - pre 127 meseci
Citat:
stefanko23:
cao, ja sam stefanko i jedem pastetu za dorucak, virsle za rucak i first price pastu za veceru, i tako svaki dan... poslao sam svojima pare i kupili su auto... hteo bih da se pohvalim ovde na forumu, posto je komsijama u srbiji vec kiselo grozdje... buahahah

e nemoj da nam se boki povuko sa foruma, njemu se vidi da je jedan dobar neiskvaren momak koji je jel te samo napisao koliko zaradjuje, i nabio prst u oko mnogima do samog potiljka... i ja koliko vidim najvise se busaju ljudi koji jos uvek nisu u norge, i pitanje da li ce i biti sa takvim stavovima... svima sve najbolje

elem malo vedrije price, spremam bergens test za januar, i sta mi je zanimljivo da radim, pokupio sam aftenposten stare, iz zadnjih par meseci, secem clanke, lepim u svesku, citam izvlacim reci, i pisem recenice od istih... eto ideje za leseforståelse deo

znaš jako sam se bio zabrinuo za pad NOK-a i shvatio da moram uštedeti neku paru za Jahorinu. Onda se setim da smo rekli kako se naj lakše štedi na hrani, našao sam žrtvu i besplatno se hranio 3 dana sad sam uštedeo silni keš i mogu mirno kući kod svoje porodice i na skijanje
Što se Hofmana, Metera i sl likova tiče to je kategorija ljudi koju ja zovem 2 puta se kajem. Prvi put kad im odgovorim a posle što se spustim na njihov nivo i nastavljam da se raspravljam. Naj češće ja tu vrstu ljudi izignorišem mada se nekad i z.... pa se posle 2 X nerviram
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 18:02 - pre 127 meseci
Citat:
monikami:
Opasna i Makedonka, to sam ja :) Dobro ljudi, sad malo ozbiljnije, da li sam ja jedina osoba koja vidi ime mog muza napisano velikim slovima u citatu ispod (deo Bobanovog posta)? I zasto nikome ne moze da bude jasno da eto kao i vecinu norvezana i neki srbin moze da bude nezainteresovan za kurs krune?
"malo se jedim što ću na Jahorini potrošiti malko više nego sam planirao ali eto MIHALEKSU za ljubav ima se može se malo da se hvalim da čovek ima o čemu da razmišlja"

Nego da ne spemujemo forum bez veze, budite mi pozdravljeni. Ja nastavljam da vas pratim iz senke kao i do sada :)

Deo priče razjasnismo na PP vezan za Mih, drugi deo priče glasi otprilike ovako. Iako sam prilično siguran da ni to ne zanima većinu ljudi sa foruma.
Generalno mislim da u Nor dolaze 2 vrste ljudi:
1. oni koji žele da se ovde nastane sa svojim porodicama i tako sebi i svojoj deci obezbede normalan život bez straha da će im neki vršnjak oteti patike, jaknu, telefon i sl.
2. grupa ljudi koja je ovde došla da ušteka neku kintu pa da se vrati tamo jer im je tamo mnogo lepše nego ovde. mada se za njih pitam zašto su uopšte i odlazili
Ja pripadam 1-grupi i otprilike sam ja to smestio u nekoliko koraka
1. dođem nađem posao
2. završim nešto norveškog kursa jezika
3. rešim diplomu (priznaje se kao BEC
4. nađem bolji posao da skupim jedno 50-100 000 nok
5. iznajmim veći stan
6. dolazi porodica
7. supruga nađe posao i to bi bilo to
U međuvremenu dok sam ja kretao na kurs pruži mi se prilika da privremeno preskočim 2 stepenika i rešim pitanje br4 tj da obezbedim sredstva sa kojom moja porodica ovde može da živi nekoliko meseci a da pri tom nema pritiska na Katarinu. Dakle može neko vreme da traži određen posao pa ako ne ide onda da prihvati ono što može.
Tako ja stignem do tačke 4, napišem na forumu da može i tako. Da ima posla i za one koji nisu medicinari. da možemo da zbrinemo porodicu, da joj priuštimo letovanje, zimovanje i sl a za uzvrat sa foruma dobijem DA SAM HVALISAVAC, DA SE KITIM RAZNIM PERJEM......... malo me mrzi da pregledam po postovima i nalazim komentare.
U svakom slučaju šta god ja mislio o Mih., vama ili vi o meni stvarno mi je drago što si dobila posao i stvarno mi je drago kada bračni drug podržava onog drugog šta god ja mislio o tome ko je tu u pravu a ko nije u pravu.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

lazar88
strukovni fizioterapeut

Član broj: 227951
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2013. u 18:13 - pre 127 meseci
Zdravo. Zanima me sta je sve potrebno uraditi da bi dobio posao fizio th u Norveskoj. Zavrsio sam visoku zdravstvenu skolu, smer strukovni fizioterapeut. Prva generacija po Bolonji. Inace odradio sam staz od 6 meseci, polozio drzavni ispit i trenutno radim na Klinickom Centru Srbije u BG. Isao sam da se prijavim u komoru kako bi dobio licencu,ali su mi rekli da jos uvek strukovni ne mogu da dobiju licencu. Da li ce to predstavljati neki problem. Inace planiram da u januaru krenem da ucim jezik u skoli "Saga". Unapred zahvalan, Lazar Dimitrijevic
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.12.2013. u 09:24 - pre 127 meseci
@mada77 hvala za savet za skijanje, tako nesto sam i ja rezonovao, da se drzim neke jeftine sredine... Svi norvezani sa kojima sam pricao na temu imaju po 6-7 pari skija, za razlicite snegove i nizbrdice i sta ti ja znam, pa reko da ne bude da cicija dva put placa. Videcu kad prodje sezona tamo marta-aprila kakve ce akcije biti, kazu ljudi da moze se uzne komplet pancerice+vez+skije za 1400-1600 kruna, tj manje od dve stotinak evra (zavisi kolki ce kurs da bude tad jelte, nemoguce je predvideti)

[Ovu poruku je menjao dakipro dana 16.12.2013. u 12:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.12.2013. u 15:10 - pre 127 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
monikami:
Opasna i Makedonka, to sam ja :) Dobro ljudi, sad malo ozbiljnije, da li sam ja jedina osoba koja vidi ime mog muza napisano velikim slovima u citatu ispod (deo Bobanovog posta)? I zasto nikome ne moze da bude jasno da eto kao i vecinu norvezana i neki srbin moze da bude nezainteresovan za kurs krune?
"malo se jedim što ću na Jahorini potrošiti malko više nego sam planirao ali eto MIHALEKSU za ljubav ima se može se malo da se hvalim da čovek ima o čemu da razmišlja"

Nego da ne spemujemo forum bez veze, budite mi pozdravljeni. Ja nastavljam da vas pratim iz senke kao i do sada :)

Deo priče razjasnismo na PP vezan za Mih, drugi deo priče glasi otprilike ovako. Iako sam prilično siguran da ni to ne zanima većinu ljudi sa foruma.
Generalno mislim da u Nor dolaze 2 vrste ljudi:
1. oni koji žele da se ovde nastane sa svojim porodicama i tako sebi i svojoj deci obezbede normalan život bez straha da će im neki vršnjak oteti patike, jaknu, telefon i sl.
2. grupa ljudi koja je ovde došla da ušteka neku kintu pa da se vrati tamo jer im je tamo mnogo lepše nego ovde. mada se za njih pitam zašto su uopšte i odlazili
Ja pripadam 1-grupi i otprilike sam ja to smestio u nekoliko koraka
1. dođem nađem posao
2. završim nešto norveškog kursa jezika
3. rešim diplomu (priznaje se kao BEC
4. nađem bolji posao da skupim jedno 50-100 000 nok
5. iznajmim veći stan
6. dolazi porodica
7. supruga nađe posao i to bi bilo to
U međuvremenu dok sam ja kretao na kurs pruži mi se prilika da privremeno preskočim 2 stepenika i rešim pitanje br4 tj da obezbedim sredstva sa kojom moja porodica ovde može da živi nekoliko meseci a da pri tom nema pritiska na Katarinu. Dakle može neko vreme da traži određen posao pa ako ne ide onda da prihvati ono što može.
Tako ja stignem do tačke 4, napišem na forumu da može i tako. Da ima posla i za one koji nisu medicinari. da možemo da zbrinemo porodicu, da joj priuštimo letovanje, zimovanje i sl a za uzvrat sa foruma dobijem DA SAM HVALISAVAC, DA SE KITIM RAZNIM PERJEM......... malo me mrzi da pregledam po postovima i nalazim komentare.
U svakom slučaju šta god ja mislio o Mih., vama ili vi o meni stvarno mi je drago što si dobila posao i stvarno mi je drago kada bračni drug podržava onog drugog šta god ja mislio o tome ko je tu u pravu a ko nije u pravu.


Druze svaka cast za post, znaju svi da je gore bolje, to znaju i ptice na granama, i ja spadam u tvoju prvu grupu. I mene zanima zasto ljudi idu gore pa poslije hoce da se vrate u ove krajeve od kojih je i Bog digao ruke, nema ovdje vise hljeba ni na kakav nacin, vidim da su i lopovi u krizi, djaba je sve kad nema para medju ljudima. Puno je lakse kad si u drzavi gdje ljudi imaju pare, pa sve sto radis znas da ce biti placeno, a kod nas radis pa gledas kako da to naplatis, moras da otimas svoje na sve nacine... Samo se ti drzi svoje grupe, ja te u potpunosti podrzavam, i sto dalje od ovih krajeva...

[Ovu poruku je menjao Paladium2 dana 16.12.2013. u 16:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.12.2013. u 17:33 - pre 127 meseci
Citat:
Nesh-co:
Citat:
Dzordz85: Glupo prepucavanje !To je i razlog zasto ovaj forum ima 800 strana od kojih je 100 korisno procitati a ostatak ...

99% svih tema na forumima ima sličan "koristan učinak", a još je gora proporcija u "stvarnom životu".
Veština življenja, između ostalog, se i sastoji od toga da izdvojiš korisne informacije od nekorisnih.



Kum je kum.
Sto bi on to rekao "reciklaza"...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.12.2013. u 17:36 - pre 127 meseci
Citat:
lazar88:
Zdravo. Zanima me sta je sve potrebno uraditi da bi dobio posao fizio th u Norveskoj. Zavrsio sam visoku zdravstvenu skolu, smer strukovni fizioterapeut. Prva generacija po Bolonji. Inace odradio sam staz od 6 meseci, polozio drzavni ispit i trenutno radim na Klinickom Centru Srbije u BG. Isao sam da se prijavim u komoru kako bi dobio licencu,ali su mi rekli da jos uvek strukovni ne mogu da dobiju licencu. Da li ce to predstavljati neki problem. Inace planiram da u januaru krenem da ucim jezik u skoli "Saga". Unapred zahvalan, Lazar Dimitrijevic


Dobro vece,Lazare.
Moras prvo poslati dokumenta u SAK na autorizaciju.Od tog odgovora ti sve zavisi.
Ono sto je mnogo ljudi dobilo kao odgovor a kolege su tvoje,jeste da se mora proci turnus staz u Norveskoj,opet je to vezano za znanje jezika i polozen test da bi se dobilo mesto za isti.
Dakle,glavnica ti se lomi od slanja dokumenata SAK-u i ne cekaj nista nego salji to.Proces obrade nije kratak...
Sve se kod SAK-a svodi na obrazovanje iz zemlje u okviru EU ili van EU.Zato je to tako.
Pozdrav.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.12.2013. u 17:52 - pre 127 meseci
Citat:
Dragana11:
Ma gde je vise Mirjana, nedostaje na forumu


Kaze Administrator:"Zeno,odmori malo,skini se sa tog plocnika pisanja,ne napadaj curane i ostale umetnike".Aj,rekoh ima covek pravo...
Isla malo hvatala Sunce,sastavila me klimatska velika promena po povratku zbog ovih blagoslova sa neba sto padaju svaki dan a i naredio administrator i prodje mesec dana...
Koliko vidim bas su se obradjivale teme,i pitanje je da li se moze nadoknaditi izgubljeno gradivo...no,probacemo...
Ja predajem za stalnu dozvolu 20.januara.Odabrala svetac...za tu svecanu predaju
Isabeau...cestitam..."tak ljepe vjesti" dobi ti licencu...i ne znam da li si oborila rekord u cekanju
Nisam zaboravila felleskatalogen idem u januaru na vikend za Srbiju i odande mi je lakse poslati to,debelo prilicno...ti imas strpljenja za taj saksbehandling i za to cekanje
Htedoh pre mog putovanja da ti posaljem ali ne stigoh...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.108.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.12.2013. u 17:58 - pre 127 meseci
Velkommen tilbake
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.12.2013. u 18:02 - pre 127 meseci
Jaoooo Mirče, zafališe mi tvoji postovi,ovi s testosteronom se razgoropadiše skroz , nema frke za knjigu, samo da prije ne pobjegnem gore nego sto mi knjiga pristigne
Naučih se čekanju.
Pozz!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.12.2013. u 18:02 - pre 127 meseci
Citat:
vujkeeeee:
Citat:
zokiruma:
Citat:
boban 13:
.
Ovi što računaju porez da mi sračunaju kolko će mi država vratiti sledeće godine :-)


pricacemo o tome za vikend kada dodjes :) ali tebi i meni ce morati vratiti i ono vezano za finmarkpenge. koliko mi se cini 50000 nok oslobodjeno poreza, e sada to je za godinu dana i ne znam da li recimo to vazi ako imas 365 dana prijave u finmarku ili vazi ako imas jedan jedan. recimo ja sam od juna prijavljen da zivim u finmarku znaci po jednoj racunici to je 50000 oslobodjene plate a po drugoj to je 6 meseci znaci 25 000 nok. i sada kada se oduzima ovaj deo jer ako smo recim oplatili 26 000 noka poreza za proslu godinu imamo povracaj onih 10% sto nas redovno sleduje kao imigrante te nam vracaju 10 000 pa onda imamo na osnovu finmarka jos 13 000 (za 50 000, za 25k to je 6500) znaci 26k-10k-13k ispada da moramo na ovom primeru platiti samo 3k. ili ide po drugoj kombinaciji gde nm prvo skinu finmark kintu a onda vrate 10%. 25k-13k=12k a onda i 3,3k sto znaci da placamo porez 8670k. vidis razliku? vidi bre i ti ipak si ekonomista :D

Jedno pitanje za povracaj poreza! znam da je 10% prva dve godine, ali me interesuje da li je to 10% na godisnju brutoplatu (trekkgrunnlag) ili je to 10% na porez koji su ti vec redovno skidali od svake plate (trekk). Velika je razlika, jer ako je godisnja brutoplata npr. 300.000 to je 30.000 povracaj poreza, a ako je na vec skinuti porez npr. 90.000 za godinu dana, to je 9.000 povracaj poreza.


Ukoliko je godisnja zarada 400.000 kruna nece ti se oporezovati ceo taj iznos vec 360.000 kruna.Dakle,taj iznos se smanjuje za 10% i preostala suma se oporezuje.Maksimalan iznos standardfradraga moze biti 40.000 nok dakle ako zaradis 700.000 nok nece ti se odbiti na tu glavnicu 70.000 nok vec 40.000 nok jer to je maksimum.
Dakle,to je umanjenje glavnice novca koji se oporezuje.Prve dve godine.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7982521 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.