Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7845683 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.01.2011. u 17:14 - pre 161 meseci
medicman

Znam da ima Mirjanin post napisan o severu ali se ja definitivno ne slazem sa tim. Taj post je najverovatnije i bio napisan i upucen meni jer je to bila tema naseg razgovora. Ja Mirjanu cenim jer je mnogo toga lepog odradila za ovaj forum ali isto tako se i ne slazem sa svim njenim idejam i predlozima.
Kao prvro nemoj da zaboravimo da je ona pisala njena iskustva a vrlo verovatno ima ljudi koji su mnogo lakse dosli do posla kao i ljudi koji su mnogo teze dosli do posla kao i ljudi koji uopste nisu dosli do posla.
Pored ovog foruma ja sam se i privatno mnogo angazovao i stupio u kontakt sa nekoliko porodica koje su otisle relativno skoro i svi na kraju kazu citiram ( do posla se dodje i novac ovde ne moze da zaradi samo onaj koji to nece).
Kao drugo nije tacno da se na severu teze nalazi posao samim tim sto bi svi zelili upravo u veci grad tj negde na jug i u dosta povoljnije vremenske uslove ostavlja veliku mogucnost da se lakse nadje posao na severu.

P.S. Ono sto je Mirjana totalno upravu je da je na severu mnogo teze ici iz grada u grad i traziti posao.
 
Odgovor na temu

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.01.2011. u 18:51 - pre 161 meseci
Stvarno bi bilo OK da podelite info i sa ostalima,
Mislim nema sta da se krije... :)
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.01.2011. u 19:25 - pre 161 meseci
Nista se ne krije, sve je javno i transparentno. :-)
To o cemu pricamo je par strana unazad, MIrjanin post o prednostima i manama zaposlenja u severnoj norveskoj.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.01.2011. u 19:26 - pre 161 meseci
Nista se ne krije, sve je javno i transparentno. :-)
To o cemu pricamo je par strana unazad, MIrjanin post o prednostima i manama zaposlenja u severnoj norveskoj.
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.78.136.95.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.01.2011. u 20:17 - pre 161 meseci
Danas bilo na ,,sasvim prirodno ,,Svalbard e tamo je bas ladno.Pozzz
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
77.222.174.*



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 02:30 - pre 161 meseci
Sto se tice dufnummer-a,meni su odbili da otvore racun u banci bez personnummera.Mogla sam da narucim skattekort,ali nista drugo.Sa dufnummerom,ne mozete da iznajmite stan.Morate da imate posao,to je bilo pitanje Zoks-a.Dakle,ako vam je ugovor na tri meseca,dobicete privremenu radnu dozvolu.To je sve ok,takodje,jer se to produzava,koliko sam upoznata.Kada narucite skattekort,i imate posao na papiru u skattekortu stoji i personnummer od 11 cifara.Tada vam otvaraju konto u banci.To se meni dogodilo u novembru.Ali jeste bolje imati to u pasosu nego nemati.Ipak,za one kljucne stvari kao sto je iznajmljivanje stana ne znaci nista.Treba ti posao da bi stanodavac bio siguran.
E sad...tema severa i par recenica za ZOKS-a!Da li ti,covece kapiras sta ja pokusavam da ti objasnim?Naime,potpuno je svejedno iz kog grada ili iz koje oblasti Norveske sedis i saljes svoje molbe po Norveskoj.E,sad ja te pitam...na koji nacin ces to da radis na severu?Npr.nadjes stan u Hammerfestu(to je najseverniji grad),i iz tog stana saljes mejlove za oblast severa.To je to,sedis u stanu i saljes mejlove,ili zoves telefonom...a ako hoces da ides u licne posete,letis avionom ili u jednom pravcu se vozis po 6 sati,da bi obisao neko mesto,i popricao sa nekim od sefova...i platis prenociste u tom gradu pa se sutradan vracas kuci.Pa nemas ti ovde linije na sat vremena,nema ni na tri sata...sta ti je.Ovde je to sve izuzetno retko.A ako hoces da ustedis na vremenu,onda letis avionom...a ti sad vidi koliko to kosta...To je jedan deo price!
Drugi koji sam ja rekla,jeste da se ide na jug prvo,tamo imas stan,isto saljes sve mejlove koje hoces na sever,ali imas i mogucnost da obidjes ceo jug.Ne svidja ti se jug?Svaki posao je za pocetak sjajan.Kada se ude u sistem,ide to posle sve lakse.Dakle,nisi ti u prednosti ako si na severu...naprotiv,ti si u prednosti ako si na jugu.Ja dakle mislim samo na tvoju pocetnu bazu.Pa ja sam bila na jugu,ali sam po dobijanju ponude za posao dosla na sever.Da li ti je dovoljan podatak da sam poslala preko 100 mejlova,i dobila 1 pozitivan odgovor samo za podrucje severa.Sta ti mislis da ces da dobijes 50 ponuda?Ne,veruj mi da to tako ne ide.Neznam da li razumes...ne radi se tu o mojim idejama,kako ti kazes,vec o tvom pogresnom stavu.Ali,pravo stanje stvari ne mozes da shvatis iz Srbije,ja to razumem jer ni ja nisam mogla.Vrlo je glupo propustiti sansu da se zaposlis u Norveskoj samo zato sto si bio tvrdoglav.Prosto,na jugu imas mogucnost doma,sto na severu nemas.Zato sam rekla,da se iznajmi dom u Oslu,pa ti ako neces da saljes na jug,nemoj da saljes...salji samo na sever i ako ti odgovore idi na razgovor.3000 kruna je karta u jednom smeru bila za mene...karte su jezivo skupe.Ti definitivno mislis ako odes na jug,to je propast...nemas mogucnost da se zaposlis na severu.Ne,to nije tacno,ja sam samo predlozila da se jednim udarcem ubiju dve muve...imas dom u Oslu,obidjes ceo jug licno jer su karte neuporedivo jeftinije,plus istovremeno saljes na sever i ako te pozovu ides na intervju ili ti mozda daju konkretnu ponudu,pa ides samo u jednom smeru...Mene zivo interesuje,kako si ti zamislio da trazis posao?Izvini,mozda ja nisam dovoljno upucena...mozda ti mozes da letis iz Hammerfesta do Alte,pa iz Tromsa do Kirkenesa,pa od Lakselva do Bodø...pa platis prenociste,pa tako...Hammerfest ima oko 10.000 stanovnika,Kirkenes takodje,Alta ima oko 18.000,Karasjok 2800 stanovnika,Lakselv takodje.Tromso ima 100.000.Ponuda posla je drasticno manja,zato se ovde ide po dogovorenom intervjuu.Probaj da razumes,a ja da imam neke zadnje namere i da sam neko ko ne zeli da se bilo ko od vas zaposli ne bih uopste stavljala sve ove silne mejlove na forum.Cilj je da se dobije uvid u realno stanje,kako bi se sto bolje pripremio za dolazak u Norvesku.
Depozit za stan je tri meseca unapred,negde je dva u najboljem slucaju.Treba i to imati u vidu.Zelim ti svu srecu da nadjes nekoga ko ce da iznajmi stan za tebe.Ovo nije Srbija.Recimo polazim od sebe...ja ne poznajem nikoga licno na forumu...a treba da garantujes za nekoga.Ne ide to bas tako,mi ovde razmenjujemo informacije,ali kada se dodje do tih ozbiljnih tema,svodi se prica na "nista meni bez mene".Ja sam suvi realista,mozda je to lose,ali ne umem da gledam stvari kroz ruzicaste naocare.
Zbog svega ovog navedenog...sam ja napisala sio.no,dom u Oslu,obidjes i jug i saljes po celoj Norveskoj i na sever.Salje se cela Norveska.Malo je onih kojima je put bio posut laticama ruza do pronalaska posla!
Mora da se sagleda realna situacija,a ti ako mislis da ja gresim,postavi sebi pitanje na koji nacin planiras da trazis posao,i sve ce ti postati jasno!
Karta do severa Norveske od Beograda,kosta izuzetno...mora mnogo ranije da se rezervise...Ide se Beograd-Oslo,Oslo-Tromso,Tromso-Lakselv ili Kirkenes ili Hammerfest ili Alta...ta mesta imaju aerodrom.Norwegian ne leti do Lakselva,mora sa SAS-om.Za ostale gradove ne znam.
Ja prva savetujem sever,ima smisla i te kako...ali sam obrazlozila kada se ovde dolazi- PO DOBIJANJU PONUDE ZA POSAO ILI INTERVJUA !A ne da bude baza jer je mnogo otezavajucih okolnosti.
Toliko od mene i na tu temu vise ne zelim da pisem,dovoljno sam objasnila.Ti ako ne zelis da shvatis imaces prilike da se uveris u sve ovo sto ti ja pisem!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 03:04 - pre 161 meseci
..da i zena i ja smo veceras pricali na tu temu severa posto je zoks raspolozen da podelimo neke troskove i zakljucili smo isto.Da je najbolje biti na jugu pa odande traziti posao.Takodje je i malo verovatno da ce neko iznajmiti stan za tebe a posto eto vidim bez tog pers.numera ne mozes iznajmiti stan ili je to malo verovatno onda preostaje hostel ili studenjak...na zalost..

za medicman-a
da li imate ti i kolega nekog u oslu za smestaj ili jurite studenjak?
 
Odgovor na temu

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 03:16 - pre 161 meseci
Debelo sam prozvan od Mirjane pa da lepo i odgovorim.
Mirjana ne znam zasto si me prozvala pre nekoliko dana za sever jer ocito to sto ti kazes da je problem ja ga ne vidim. Karta iz beograda do Osla je 84 eura u jednom pravu sa jednim presedanjem do Tromsa je 129 eura kompanija airbaltic.com Tromso je grad gde vrlo verovatno mozes pronaci posao a iz njega mozes da obilazis gradove po severu jeftinije nego iz Osla. Kao sto sam ti i napisao u PP danas sam pricao sa ljudima koji su bili turisticki u Norveskoj i iznajmili kucu ranc ili vec sta je za relativno mali novac ako se uzme u obzir da su bili njih 4. U norveskoj nikada nisam bio ali isto tako mislim da se ne razlikuje od vecine evropskih gradova gde jesam bio. Razgovarali smo i objasnio sam ti kako sam ja uz puku srecu i bez i jednog jedinog papira otvorio konto u banci i dobio sve potrebne francuske papire a da nisam imao ni jedan jedini osnov da bilo sta dobijem. Naravno i dalje nemam francuske radne papire. Papire francuske idalje nemam ali imam sve ostalo konto u banci poreski i zdravstveni broj sto je veoma bitno jer sa time mogu da uradim sve sto pozelim. Za nekoga ko ne zeli da radi na jugu vec iskljucivo samo na severu zemlje ( tu vidim sebe) mnogo je bolje resenje Tromso.
Da se nebi vise prepucavali preko foruma jer meni iskreno to nije bila namera ja cu spustiti loptu i reci da si mozda za sve upravu. Ali cu ja ipak izbeci studenjak i otici na sever i naci posao i objasniti svoja iskustva ljudima na forumu.
P.S. dufnummer svakako mislim da je potreban i da uz malu srecu moze da posluzi i pre nego se nadje posao
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 03:28 - pre 161 meseci
..auu ala ste vi to srpski zacinili:) nema potrebe mada mislim da je ipak mirjana malo nagla, bar mi se cini po njenim mejlovima koje sam procitao do sad.A zoks nemoj da se nerviras sto bi kazali mi ljudi lale sa severa mada eto vidis da me mirjana demantuje:) .Ti si se bas raspitao do sitnih crevca cak do avionskih karti..Mene u stvari najvise zanima varijanta da mi zena ne ode sama da odemo i dete i ja sa njom ali mi se cini da je taj novac od 3000 evra mali za to a vise od toga ne mozemo.Ipak cemo se videti preko skajpa pa cemo popricati.Nikoga ne poznajemo ko je otisao u no pa da imamo info od njih nit tako nesto slicno.sve sto znamo odavde.pozz
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 03:30 - pre 161 meseci
..uzgred pogledao sam sajt tvoje firme,mozda je moja zena i nosila tvoje uniforme posto je godinu i po radila u tirsovoj
 
Odgovor na temu

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 03:40 - pre 161 meseci
Veci deo Srbije jeste nosio :)

Sto se Mirjane tice shvatice vremenom da ne treba tako da nastupa mlada je jos :)
Inace ja nista lose ne mislim o njoj bas naprotiv.

Jos jedna veoma bitna stvar koja treba da se kaze a to je da su plate i do dva puta vece na severu necu sada ulaziti u poreze porezi svakako moraju da se plate Mirjana kaze da je to 36% i ja verujem da je to tako. Ali ono sto treba da se napomene da ukoliko dobijes posao u Oslu i nemas mogucnos da dodatno radis a pritom neces moci ne znam koliko dugo da ostanes u domu ( i veoma bitna stvar dom ipak treba da moze da se dobije) i moraces da placas stan koji nije ni najmanje jeftin a krece se i do 11000 kruna naravno mislim za porodicu znaj da neces nista zaraditi. Na severu imaces ako nista bar onu razliku koju ces ustedeti na stanu a to je 5000 kruna. Nekoliko poznanika imam u Norveskoj ( poznanika od skoro )i svi do jednog tvrde da izlaze i do 30.000 kruna. Pa sada ne treba biti mnogo pametan pa odluciti gde zelis da odes :)
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 03:42 - pre 161 meseci
..evo sada gledam onaj sio.no i nikako ne mogu da pronadjem na koji nacin neko ko nije student moze da iznajmi sobu kada pise da stanar mozeda izda sobu i do 6 meseci ali samo drugom studentu. nisam do kraja iscitao ali mi se cini da je tako.Mirjana nije bila u domu zar ne?Eto pitanje za mirjanu.Mogu i da procitam prosle postove da vidim ali ako nije tesko neka se napise..

u razgovoru zena i ja smo krenuli od sledeceg:
1.Potreban posao.Gde?Bilo gde.
2.gde ima vise posla?Na jugu.
3.ako moras da obilazis veci broj ustanova a na jugu ih ima vise onda je logicnije da budes tamo nego na severu a ako nesto iskrsne na severu onda putujes tamo
i tako dalje..
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 09:58 - pre 161 meseci
Dobro jutro svima, a nama je dobro jer je stigla faktura obradu zahteva za autorizaciju i to za dve nedelje.Poslali smo papire avionski i preporuceno 24og decembra.Lep dan, sija sunce, ima 12 stepeni i stvari se polako krecu sa mrtve tacke.Pozz za sve i odoh do banke da to zavrsim..
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 10:00 - pre 161 meseci
Dobro jutro svima, a nama je dobro jer je stigla faktura obradu zahteva za autorizaciju i to za dve nedelje.Poslali smo papire avionski i preporuceno 24og decembra.Lep dan, sija sunce, ima 12 stepeni i stvari se polako krecu sa mrtve tacke.Pozz za sve i odoh do banke da to zavrsim..
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 15:13 - pre 161 meseci
Za slaya Olju

Pukom srecom, sudbinom ili pod vec kojim okolnostima kolega i ja smo razumeli da zapravo imamo troje nasih ljudi u Norveskoj. Kopas na sve strane, pa ponesto i iskopas. Na kraju krajeva, svet je mali. Naravno, trudimo se da ih ne potezemo ni za sta, trudimo se da nas dvojica odradimo sto vise stvari, da ne zavisimo ni od koga, ali opet mislim da nije lose imati nekog svog gore, bar zarad korisnih i upotrebljivih informacija. Jer u danasnje vreme informacija je sve. Sad, videcemo u kojoj meri cemo to i uspeti da ostvarimo. U svakom slucaju, bar nam mogu izaci u susret da ako treba stanujemo prvih desetak dana kod nekog od njih, sto je opet po meni ogromna usluga.

I zato nemojte tim tonom da pricate na forumu, molim vas.

Ovo nije mesto za licna prepucavanja, niti za ispravljanje krivih Drina. Ovde smo mi, koji imaju neke informacije i zele da ih podele sa ostalima, a za uzvrat i da saznaju ponesto korisno za sebe. Cinjenica je da svako ima svoju istinu, svoju verziju price. Hvala Mirjani za svaki post ovde, hvala svima koji napisu nesto iz svog licnog iskustva i shvatanja. Hvala svakome ko ima otvoreno srce i um da deli ono sto je nama najvaznije, a to su informacije. A ako se neko ne slaze, neka lepo napise da je njegova istina drugacija i gotovo. Ne vidim razlog da se medjusobno ubedjujemo, kad svi imamo isti cilj, konacni cilj.

Kolega i ja zelimo svima vama puno srece pre svega u zivotu, pa i u odlasku u Norvesku. Zelimo vam da tamo nadjete svoj mir i svoje parce neba, kad nas je vec ovo nase nateralo da trazimo drugo. Zelimo vam takodje i da uspete gore, da napredujete, da se ostvarite profesionalno i licno, pa da se za koju godinu lepo svi koji smo uspeli nadjemo gore i proslavimo, secajuci se ovih dana, svih napisanih i citanih redova, nadanja, strepnji, padova i uspona... Tada cemo se svemu ovome verovatno samo nasmejati. Zato, hajde lepo svi zajedno da saradjujemo da bismo sto lakse i brze dosli u tu situaciju... :-)

Pozdravljam vas sve...
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 15:15 - pre 161 meseci
Takodje, cestitam vam Slaya Olja na prvom koraku ka autorizaciji. :-)

Neka vam se i do kraja stvari odvijaju tako brzo i uspesno.

P.S. Ako ti nije tesko, sarni dve, tri reci na forumu kako ide cela ta prica oko banke, deviznog racuna jer ja to uplacujem u sredu.

P.P.S. Izvini, ali nikako da zapamtim kako se zaista pise tvoj nick, pa vas odvajam, nije namerno. ;-)
 
Odgovor na temu

drmare82
Norway

Član broj: 252004
Poruke: 57
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 15:34 - pre 161 meseci
Postovani forumasi,
mislim da je jako glupo reci da Mirjana, koja je prva na forumu pocela iskreno da pise o svojim iskustvima oko puta za No,gresi i da se je jos mala...
Jako glupo.
Nisam ni na cijoj strani,niti ikog poznajem licno..ali ljudi koji su se naknadno ukljucili i pocinju sve od pocetka da pisu nemaju nikakvog prava da sude o Mirjani.
Kad budete uradili delic onoga sto je ova devojka uradila javite se.Lako je sedeti i mastati sta bi bilo kad bi bilo.krenite na put pa onda pricajte nesto!!tada cete svi pobeci sa foruma i gledati svoja posla..
I jos jedno..
ljudi pisite neke nove stvari o kojima se jos nije raspravljalo..
sve ovo sto pisete u poslednje vreme je stara prica..
Tri put ura za Mirjanu ..ponovite svi!!!
pozdrav za sve
 
Odgovor na temu

drobilica83
Katarina Dinčić
Doktor medicine, Dom zdravlja Banja Luka
Banja Luka

Član broj: 271659
Poruke: 5
62.68.118.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 15:48 - pre 161 meseci
Puno pozdrava za Mirjanu i kao što reče prethodni forumaš svaka njoj čast na samoj želji sto je učinila do sada za sve nas, a učinila je i previše... Neko bi rekao "Boli me đon za sve vas", a ona je izašla sa konkretnom pričom i činjenicama koje su stvarne. Možda se njoj sve tako desilo kako nama neće, neko će proći bolje, neko gore; ali da upamtimo jednom da smo ovdje nesto novo da saznamo i olakšamo sebi put ka boljem sutra. MIRJANA SAMO NAPRIJED!!! A uz nju, pozdrav za drmare82, medicman; a poseban pozdrav i cestitke na dobijenoj autorizaciji za slaya.olja. Pozdrav svim forumasima!
 
Odgovor na temu

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 15:58 - pre 161 meseci
Evo da stavimo tacku na prepirku Mirjane i mene i da li je pametno ici na sever ili na jug.

Mirjana je zagovornik ideje da se ide na jug jer je lakse da se smestis u dom ( pritom ona nije bila u domu vec u privatnoj reziji 5-6 nedelja kod osobe koju je jedva poznavala tj upoznala u skoli gde je ucila jezik ovo su njene reci ), lakse je naci posao jer ima vise ponuda (ona je posao obezbedila iz Srbije i pocela odmah sa radom 75% naravno nedovoljno) za svo to vreme poslala oko 400 e-maila nikakvih ponuda dobila nije skoro ceo mesec ( opet njene reci) na kraju dobija ponudu i odlazi na sever gde je tesko naci posao i to kao sykepleier 100%. i to nije sve pritom ona ne ide sama vec ima i cimerku za koju obezbedjuje posao na istom mestu.
Vreme kada ja odlazim za Norvesku je kraj maja pocetak juna otprilike i vreme godisnjih odmora kada je i veca potraznja za radnicima. Nikada nisam rekao da je u Oslu nemoguce naci posao naravno da je moguce ali ja razmisljam o odlasku u Tromso.

Ovo su neke informacije koje bi trebalo podeliti sa ostalima da nebi ovde neko bio u zabludi da je na jugu tj u Oslu sve bajno, dakle posla ima ali vrlo malo ono sto treba nama a to je 80% pa navise.
U domu nije lako naci stan nije nemoguce ali nije lako pogotovo za mene jer idem sa suprugom a ne sam.
 
Odgovor na temu

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.01.2011. u 16:03 - pre 161 meseci
Evo da stavimo tacku na prepirku Mirjane i mene i da li je pametno ici na sever ili na jug.

Mirjana je zagovornik ideje da se ide na jug jer je lakse da se smestis u dom ( pritom ona nije bila u domu vec u privatnoj reziji 5-6 nedelja kod osobe koju je jedva poznavala tj upoznala u skoli gde je ucila jezik ovo su njene reci ), lakse je naci posao jer ima vise ponuda (ona je posao obezbedila iz Srbije i pocela odmah sa radom 75% naravno nedovoljno) za svo to vreme poslala oko 400 e-maila nikakvih ponuda dobila nije skoro ceo mesec ( opet njene reci) na kraju dobija ponudu i odlazi na sever gde je tesko naci posao i to kao sykepleier 100%. i to nije sve pritom ona ne ide sama vec ima i cimerku za koju obezbedjuje posao na istom mestu.
Vreme kada ja odlazim za Norvesku je kraj maja pocetak juna otprilike i vreme godisnjih odmora kada je i veca potraznja za radnicima. Nikada nisam rekao da je u Oslu nemoguce naci posao naravno da je moguce ali ja razmisljam o odlasku u Tromso.

Ovo su neke informacije koje bi trebalo podeliti sa ostalima da nebi ovde neko bio u zabludi da je na jugu tj u Oslu sve bajno, dakle posla ima ali vrlo malo ono sto treba nama a to je 80% pa navise.
U domu nije lako naci stan nije nemoguce ali nije lako pogotovo za mene jer idem sa suprugom a ne sam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7845683 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.