Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702176 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 09:02 - pre 160 meseci
aleksandra1411

Ukoliko sam dobro razumeo tebi je potrebna i licenca iz Srbije za fizioterapeuta. Za dobijanje licence jedini uslov je da si clan komore i da su izmirene obaveze oko clanarine potom dobijes od njih potvrdu a sobzirom da se licence stampaju na topcideru gde se i novac stampa potrebno je da se sakupi veci broj zahteva da bi se stampale licence. Danas sam razgovarao sa deckom koji je u komori neki funkcioner i on mi je objasnio da je to jedini uslov sada za dobijanje licence i da nepostoji uslov radnog odnosa. Napomeno mi je da se poslednjih par meseci nije nista stampalo i da ce najverovatnije uci licence u stampu u narednih 30-60 dana.
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 09:25 - pre 160 meseci
Evo da se javim i kazem nesto u vezi sezonskih poslova. Pravo da vam kazem ja se nisam puno upustala u tu pricu jer moj muz nije bio za to da ja radim na crno da me ne bi uhvatili i deportovali a papire nisam imala dok sam zivela u Valldalu. Tamo ima puno kamp naselja gde treba radne snage za sezonu posto je Valldal izmedju dve najvece turisticke atrakcije u Norveskoj, Trollstigen i Geiranger, u hotelima u Geirangeru takodje traze sezonske radnike ali ja nemam nikakvu vezu na koju bih nekog uputila jer ja posao tamo nisam imala niti sam ga trazila zato sto nisam imala papire. Onaj ko misli da pokusa da potrazi sezonski posao to mora uraditi sada jer treba vremena da se srede papiri ali posto mi nismo u EU mislim da je to komplikovano i da ce oni pre uzeti nekog cija zemlja jeste u EU. Na zalost, sezonski posao moze naci samo neko ko ima nekog u NO ko moze da mu to sredi,cini mi se,ili ja nisam upucena u to.
 
Odgovor na temu

milanoviCDanijela
psiholog, dom za decu i omladinu ometenu
u razvoju
Novi Sad

Član broj: 276977
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 10:48 - pre 160 meseci
Hvala Mirjani Savičić i Viktoru Markoviću za dosta korisnih info i linkova.
DIPLOMIRANI PSIHOLOG
sam i učim Norveški jezik. Imam poznanike u Oslu koji bi mi pomogli za početak. Zanima me da li ima još psihologa ili srodnih disciplina koji znaju neke info kao, da li treba prevoditi i diplomu gimnazije i plan i program rada, kako se vrednuje diploma diplomiranih psihologa, koje poslove bismo tamo mogli raditi i sl.
hvala unapred
Danijela
 
Odgovor na temu

Djordje den hellige
Novi Sad

Član broj: 276981
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 11:25 - pre 160 meseci
Draga Mirjana imam samo jedno pitanje za tebe,da li si ti polagala norskprøve 3 i zasto odmah Bergen test?Prijateljski pozdrav iz Novog Sada!
 
Odgovor na temu

sandi.k85

Član broj: 274272
Poruke: 18
*.teol.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 11:46 - pre 160 meseci
Parola i Gogi77 hvala vam puno, sada mi je napokon sve jasno ;-) Gogi77 pretpostavljam da znaš, ali pošto nisi naveo da ti skrenem pažnju da i kopija pasoša mora biti ovjerena i moje mišljenje koliko sam ja shvatila da sve dokumente koje šalješ moraju biti prevedeni. Želim ti svu sreću da dobiješ posao i ne mogu da vjerujem da ni ljudi koji završe tako težak fakultet i za koji kod nas u RS tvrde da je deficitaran nemaju posla, žalosno je to, ali tako je.
Danijela pročitaj poruku od Gogi77 imaš sve što ti je potrebno od papira da pošalješ u nokut da bi ti priznali fakultet, a Parola je napisao kako oni vredniju nas faks, na istoj strani su ti obe poruke. Ja sam dip. pedagog i takođe planiram slati svojen papire u nokut, a trenutno čekam da dobijem autorizaciju za helsefagarbeider. Sretno, pozdrav
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 12:23 - pre 160 meseci
Citat:
sandi.k85: Parola i Gogi77 hvala vam puno, sada mi je napokon sve jasno ;-) Gogi77 pretpostavljam da znaš, ali pošto nisi naveo da ti skrenem pažnju da i kopija pasoša mora biti ovjerena i moje mišljenje koliko sam ja shvatila da sve dokumente koje šalješ moraju biti prevedeni. Želim ti svu sreću da dobiješ posao i ne mogu da vjerujem da ni ljudi koji završe tako težak fakultet i za koji kod nas u RS tvrde da je deficitaran nemaju posla, žalosno je to, ali tako je.
Danijela pročitaj poruku od Gogi77 imaš sve što ti je potrebno od papira da pošalješ u nokut da bi ti priznali fakultet, a Parola je napisao kako oni vredniju nas faks, na istoj strani su ti obe poruke. Ja sam dip. pedagog i takođe planiram slati svojen papire u nokut, a trenutno čekam da dobijem autorizaciju za helsefagarbeider. Sretno, pozdrav

Da i ja mislim da treba i taj papir-fotokopija pasosa da bude overena.

Inace imam ja posao ovde u struci i zadovoljan sam realno poslom , cak radim i povremeno jos jedan posao... ali iznerviraju te gluposti tipa kasni plata dva meseca i vise... dobijes je u koverti... a tako je maltene u svim firmama...
A ostalo je manje vise klasika zivota u nasoj banana drzavi. Mislim sada dok nemam porodicu jos nekako i OK zivim ali kad jednog dana osnujem porodicu jedva cu sastavljati kraj sa krajem.
Kupovina stana mi je naucna fantastika sa obzirom na divljanje evra itd....

Tako da sam sada u fazonu dok sam jos mlad,i imam slobodnog vremena za ucenje stranih jezika... da probam otici odavde.





 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 12:37 - pre 160 meseci
za sandi
pasos je dvojezican dokument i nije ga potrebno prevoditi
 
Odgovor na temu

garfild63
med.sestra Bgd

Član broj: 276183
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 15:28 - pre 160 meseci




Hvala Mirjana!

Veliki pozz. za tebe.
 
Odgovor na temu

sandi.k85

Član broj: 274272
Poruke: 18
*.teol.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 16:48 - pre 160 meseci
slaya.olja nisam mislila da pasoš prevodi nego ovjeru iz opštine samo na kopiranom pasošu...pozdrav
 
Odgovor na temu

aleksandra1411

Član broj: 268363
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 17:32 - pre 160 meseci
Zoks hvala puno!
U pravu si, raspitala sam se u vezi dobijanja licence za fizioterapeute, tako da cu to i da odradim preko komore, a i morala sam da prevedem program skolovanja i tih 65 strana kostace me 35000 dinara, to je najbolja varijanta koju sam nasla, nadam se da ce se isplatiti jednog dana!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sandi.k85

Član broj: 274272
Poruke: 18
*.teol.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 20:54 - pre 160 meseci
Dragi moji forumaši da li neko zna neku drugu adresu osim ove što je već na forumu za ny i norge 2008 ili pasvord od ove jer mi to traže...ja sama učim jezik pa mi svako slušanje lekcija dobro dođe, a knjigu imam. I ako neko zna za još neku knjigu osim ny i norge, på vei i stein på stein nek okači link na forumu ako mu nije problem.
Veliko hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 21:17 - pre 160 meseci
Za Mriku 85:

U Krusevcu navodno postoji neka profesorka norveskog, mi smo cak nasli i njen broj telefona, ali i posle visednevnih pokusaja da je kontaktiramo, sve je ostalo bezuspesno. Navodno je radila pri Radnickom Univerzitetu, sto su nam oni i potvrdili kada smo otisli do njih, ali na taj kontakt cekamo vec pet meseci, i ljudi nam nista ne odgovaraju.
Kolega i ja ucino norveski jezik kod profesorke u Nisu, Dimitrijevic Gordana se zove, tako da dva puta nedeljno putujemo za Nis.
Nazalost ja ti ne mogu preporuciti ni jednu profesorku norveskog u Krusevcu. Ne tvrdim da ta ne postoji, samo kazem da mi nikako nismo uspeli da uopste stupimo u kontakt sa njom, iako smo pokusavali.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 21:19 - pre 160 meseci
Za Mirjanu:

Hvala puno na odgovoru. Jednostavno, kako i sama kazes, poceo sam malkice da sumnjam u taj njihov naglasak. Inace, radim i ucim svaki, ali bas svaki dan, kad god mi to obaveze dozvoljavaju. Ne trazim ja 'leba bez motike, tj. muke bez nauke. ;-)
Samo me je to interesovalo, oko procesa navikavanja. A svestan sam da se za sve mora uloziti napor.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 21:23 - pre 160 meseci
SandyK85
Ako imas problema oko nalazenja Ny i Norge u PDF formatu, napisi, postavicu na net i ostavicu link ovde, nije nikakav problem.
Pozz
 
Odgovor na temu

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 21:26 - pre 160 meseci
medicman
Koliko placas tu profesorku iz nisa ako nije tajna ?
Supruga i ja smo poceli da ucimo kod profesora iz SAGE Viktor se zove fantasticno covek predaje a postoji i mogucnost da vam predaje preko skype tu svakako izbegnes troskove oko prevoza.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 22:14 - pre 160 meseci
Citat:
sandi.k85: Dragi moji forumaši da li neko zna neku drugu adresu osim ove što je već na forumu za ny i norge 2008 ili pasvord od ove jer mi to traže...ja sama učim jezik pa mi svako slušanje lekcija dobro dođe, a knjigu imam. I ako neko zna za još neku knjigu osim ny i norge, på vei i stein på stein nek okači link na forumu ako mu nije problem.
Veliko hvala i pozdrav.

På Vei http://www.mirrorcreator.com/files/OC3ZEIG2/P___Vei.zip_links
Stein pa stein http://www.mirrorcreator.com/f...QGXIS/Stein_pa_stein.zip_links
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
77.222.168.*



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 23:17 - pre 160 meseci
Djordje,imam ja norsk prøve 3...stalno podizu kriterijum...trazice veruj mi trinn 3,pa i Bergen...Pa ovde u skoli su nas tako rasporedjivali po grupama,pitali su sta bi ko zeleo da polaze...i ja sam rekla da bih volela da imam Bergen.E,sad...veliko je pitanje iz kog cu puta uspeti da ga polozim...ali cu uspeti.Radim na tome...videcemo.Jer dalje od toga nema,sa tim mozes i da studiras ako zelis.U svakom slucaju,jos u Beogradu sam razmisljala o letnjoj skoli u Oslu,jer to je najjaca priprema za Bergen,ali bilo mi je jako skupo da idem...u svakom slucaju pisacu kako je bilo,ali ima jos do toga,moram dosta da radim da bi se to polozilo.
Otom potom...
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

sandi.k85

Član broj: 274272
Poruke: 18
*.teol.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2011. u 23:47 - pre 160 meseci
Medicman ako možeš okači taj link za ny i norge....hvala ti mnogo.
Gogi77 hvala i tebi ali te sam već skinula.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 00:42 - pre 160 meseci
Citat:
sandi.k85: Medicman ako možeš okači taj link za ny i norge....hvala ti mnogo.
Gogi77 hvala i tebi ali te sam već skinula.


NY_I_NORGE_2008.rar:
http://www.mirrorcreator.com/f...YAQ0/NY_I_NORGE_2008.rar_links
 
Odgovor na temu

parola

Član broj: 251281
Poruke: 47
*.mimer.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 04:28 - pre 160 meseci
Miro,moram nesto da te pitam jer mi nije jasno:) Kad si polagala NP3 i gde s obzirom da si od skoro u N?Pitam zbog toga sto je tesko poloziti NP3 i za one koji su ovde i vise od 1,5-2 god.Mozda ima neki laksi put.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702176 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.