Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7873075 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Uroš Nikolić
Beograd, Srbija

Član broj: 310534
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 15:34 - pre 137 meseci
Dragi Forumaši,

Srećna Nova 2013.godina!!! Želim vam puno zdravlja, ljubavi i uspeha - kako vama u Norveškoj tako i vama koji ste na putu do nje!

Ja sam ranije povremeno pratio ovaj forum, ali se nisam oglašavao. Nisam bio siguran u vezi odlaska iz Srbije - naivno sam davao šansu promenama. Sada sam načisto u vezi emigracije, samo je još jedna dilema ostala - Norveška ili Kanada!?! Kako zbog jezika, tako i zbog daljine.

Upisao sam nedavno prekvalifikaciju - smer fizioterapeut, SSS, i tek sam na početku. Neću Vas smarati sa konkretnim pitanjima, za sada :)

Ukoliko neko ima kakvu sugestiju ili smernicu za absolute beginner-a, bio bih više nego zahvalan.

Uživajte u praznicima i ostajemo na forumu/vezi! ;)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 15:56 - pre 137 meseci
Urose,

Ukoliko si upisao prekvalifikaciju da bi dobio autorizaciju ovde u Norge,onda si odabrao pogresan smer.Smer fizioterapeut NIJE priznat.Dakle,nas smer za fizioterapeuta nije priznat ovde u Norge.Ono sto jeste priznato u smislu da mozes dobiti autorizaciju za hj.pl. jeste opsti smer srednje medicinske,smer ginekolosko-akuserski(babica) i vaspitacki smer srednje medicinske.
Sve ostalo NE.
Tako da ako planiras emigraciju u Norge,moras prilagoditi prekvalifikaciju na smer koji je priznat.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Ivanam881
Iva Mitic

Član broj: 310541
Poruke: 2
178.175.70.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 17:41 - pre 137 meseci
Zdravo svima! Pre svega srecna Vam Nova godina.
Vec mesecima se dogovaram sa momkom da odemo za Norvesku da zivimo. Jer od ove nese Srbije nema hleba.
Zanima me, kako da odemo?
Zivimo na Kosovo i znam da mozemo lako otici i dobiti sve paire.
Molila bih nekog da mi se javi ko je Kosova otisao tamo
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 17:59 - pre 137 meseci
Ivana imas na samom pocetku foruma (bukvalno prva stranica) jednog momka sto se javljao i znam da je sa Kosova poreklom. Pronadji ga pa mu pisi i pitaj ga za savete.
Srecno!
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 18:12 - pre 137 meseci
Hei alle sammen ! :-P

Jel može neko kojim slučajem da mi objasni kako može da se iznajmi soba u studentskom domu ? Evo baš sada sam gledao na sajtu sio.no , i našao sam dosta dobrih i povoljnih ponuda . Pretpostavljam da je to zbog praznika ? Ali mi nije jasno ko sme da konkuriše? Poznajem ženu koja je u domu živela 11 meseci , naravno radila u međuvremenu kao bolničar , a u domu živela na osnovu kursa norveškog jezika (2008 godine). Ograđujem se skroz od svega ako nije istina , samo sam takvu informaciju dobio od nje ! Nisam upućen, pa zato pitam koliko ovo pije vodu :)

ZaTAKujem (ZaFaljujem) :-)
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

Ivanam881
Iva Mitic

Član broj: 310541
Poruke: 2
178.175.76.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 18:13 - pre 137 meseci
Jesam, poslala sam mu poruku, ali sam videla da je zadnji put bio na ovom forumu jos 2008. Pa zbog toga molim da mi se neko javi.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 18:24 - pre 137 meseci
Citat:
Ivanam881:
Zdravo svima! Pre svega srecna Vam Nova godina.
Vec mesecima se dogovaram sa momkom da odemo za Norvesku da zivimo. Jer od ove nese Srbije nema hleba.
Zanima me, kako da odemo?
Zivimo na Kosovo i znam da mozemo lako otici i dobiti sve paire.
Molila bih nekog da mi se javi ko je Kosova otisao tamo



Davorno je nick name,ili ti Davor Nikolic se zove covek koji je postovao ranije cesce ali se skoro isto javio.Neznam da li je jos uvek u Norge ili u Srbiji.Probaj da sa njim popricas ali ako se tvoje misljenje zasniva na dobijanju papira za azil.to mozes da zaboravis bez obzira sto si sa Kosova.Oni su priznali Kosovo cim je proglasena nezavisnost i jako veliki broj ljudi je proteran tj.vracen nazad.Mnogo nasih koji su ranije bili na azilu zive sada u Lillehammeru,gde sam ja bila prvobitno locirana 2010.-te.Dakle,ova tvoja recenica " znam da mozemo lako otici i dobiti sve papire" ako se zasniva na dobijanju azila,onda nisi u pravu jer su to ukinuli sto se Kosova tice priznavanjem nezavisnosti.Zapravo Norveska je jedna od prvih zemalja koja je to ucinila.
Ali mozda ti zasnivas svoje misljenje na necemu drugom tj.na imanju drugih papira.
Mislim i da je Cveyoni sa Kosova ako se ne varam...
Srecno!

PS.Nemoj slati pp jer to se vidi samo ako otvori svoj profil na forumu,salji na mejl imas i tu opciju u ponudi.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 18:38 - pre 137 meseci
Hm...ovi moji na poslu...mislim na rukovodstvo spojili do petka...
Dakle,ovde spojiti dve tri nedelje oko praznika je vrlo jednostavna stvar.Dobiju slobodan ponedeljak i utorak i onda su na avspaseringu do petka i eto jos jedne nedelje.Definitivno imaju sefovi sada prilican odmor...od 21.decembra do 7.januara ih nema ili ih ima uzasno malo.Zato oko dolaska kada planirate da dolazite ovde ovaj period se mora izbeci jer ti prakticno nemas 3 nedelje jer su sefovi na odmoru oko praznika a to nije ovde 3-5 dana.Oni to spajaju.Ceo decembar je poklonjen Bozicu i pripremama oko istog...ili dodjite septembra pa da imate par meseci do decembra(to je bio moj slucaj) ili kraj januara,februar...ako se vec ne dolazi u onom delu letnjih poslova tj.krajem aprila/maja.
Prosto ovo kazem jer se sada gube 3 cele nedelje.Sefovi ne rade.Pun pogon krece opet sa radom od ponedeljka,7.januara...
Mnogo puta smo pricali o tome kada je idealno doci...nema pravog odgovora za to jer je sve to jako individualno ali ovo je period koji bi svakako trebalo izbeci.Najtoplije savetujem sve.Jer u najskupljoj zemlji sveta su 3 nedelje jako duge,kostaju puno a zapravo nisu uopste efektivne,jer sada nemas nikoga na poslu,ni da imas intervju a ni da procita tvoju molbu poslatu na mejl.Jednostavno,pauza!
Uzmi ovo kopiraj ili zabelezi negde...pa kada kreces put Norge trbuhom za kruhom,imaj u vidu.
Cilj je svima da se vreme ne gubi i da bude sto bolje iskorisceno.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 18:47 - pre 137 meseci
da da sretna svima novaaaaa!!
pitanjce: netko je svojevremeno stavio hobbita na norveškom, audio, mislim da je mp3, uglavnom, super je i lik baš dobro čita, baš sam se uživila, e sad ima netko to u pdf-u ili zna gdje bi se knjigica u norveškoj verziji dala nabaviti ?? anyone?? kanskje Nesh ? *trep*trep*
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 19:08 - pre 137 meseci
Sveje ok...

Pogledaj ovaj link:
http://www.sio.no/wps/wcm/conn...ment+010113+NO.pdf?MOD=AJPERES

Ovo su ti pravila o tom domu i kako se moze deliti,tj.ko moze dobiti mesto a da su stupila na snagu od 1.1.13.Na norveskom je ali imas sve klauzule i ako si student i ako nisi.
Ja nemam nikakvo licno iskustvo ali ovo je zvanican njihov dokument pa procitaj i uvek mozes da posaljes zahtev i onako je to elektronski pa ces da cujes sta je razlog odbijenice ako postoji.
Zorica iz Sage je ranije pre 2-3 godine ako se ne varam konkurisala za neke nase ljude jer mozes da dobijes mesto i ako nisi student ali samo ako ima mesta itd...i pitanje je na koliko.Prioritet imaju studenti sa studijskim programom,imas sve napisano u ovom dokumentu pa probaj da malo iscitas dok se neko ne javi sa licnim iskustvom.
Obrati paznju na deo "tildeling av boliger ved tomgang".
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 19:31 - pre 137 meseci
Citat:
Ivanam881:
Zdravo svima! Pre svega srecna Vam Nova godina.
Vec mesecima se dogovaram sa momkom da odemo za Norvesku da zivimo. Jer od ove nese Srbije nema hleba.
Zanima me, kako da odemo?
Zivimo na Kosovo i znam da mozemo lako otici i dobiti sve paire.
Molila bih nekog da mi se javi ko je Kosova otisao tamo



Ivana,i ja sam sa Kosova,ali mene zanima na koji nacin mozes lako doci ovde i dobiti papire????Pitas kako da odes,a kazes da lako mozes dobiti papire.U cemu je fora???Mozes doci avionom,ima bus iz Pristine itd :-).Pitaj konkretno?
Uzgred,srecna vam nova,puno srece,zdravlja i ljubavi...
 
Odgovor na temu

Uroš Nikolić
Beograd, Srbija

Član broj: 310534
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 19:49 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Urose,

Ukoliko si upisao prekvalifikaciju da bi dobio autorizaciju ovde u Norge,onda si odabrao pogresan smer.Smer fizioterapeut NIJE priznat.Dakle,nas smer za fizioterapeuta nije priznat ovde u Norge.Ono sto jeste priznato u smislu da mozes dobiti autorizaciju za hj.pl. jeste opsti smer srednje medicinske,smer ginekolosko-akuserski(babica) i vaspitacki smer srednje medicinske.
Sve ostalo NE.
Tako da ako planiras emigraciju u Norge,moras prilagoditi prekvalifikaciju na smer koji je priznat.



Mirjana,

Hvala puno! Ovo zaista pomaže, jer bih u startu načinio grešku. Jesam upisao prekvalifikaciju da bih dobio autorizaciju, ali ću upisati i opšti smer, pa ću završiti oba, obzirom da još nisam siguran da li će Norveška biti zemlja u koju ću se naseliti. Fizioterapija me najviše privlači, ali šta je tu je, bolje je da sa opštim smerom imam više šansi/zemalja u koje mogu da se iselim.

Ako se još nečega setiš...tu sam ;)

Pozdravljam,
 
Odgovor na temu

sweety78

Član broj: 310551
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 20:15 - pre 137 meseci
Da li zna neko da li mora da se polozi prvi i drugi nivo norveskog kursa da bi se izaslo na NP3? To pitam jer sam naucila prva dva nivoa samo nemam dokument kojim bih to potvrdila. Zavrsila sam ekonomski fakultet, zna li neko kakve su sanse za posao tamo za ekonomiste, imam mogucnost da uzmem master diplomu i da li je ona priznata tamo? Zelela bih da upisem master u Norveskoj, verovatno je potreban Bergen test? Da li ja moram da idem u neku skolu jezika u Norveskoj ili mogu odavde da polazem Bergen test?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 20:33 - pre 137 meseci
NP3 prijavljuju ljudi iz Srbije bez problema,bitno je imati znanje.Moras da ga polazes u Norveskoj.Bergen test mislim da je pismeni deo moguce polagati u norveskoj ambasadi a usmeni deo u Norveskoj (ili obrnuto) uglavnom podeljeno je medjutim tesko ga je poloziti iz Srbije a da nisi prethodno neko vreme zaista provela u Norveskoj,jer imas takve delove na testu koji traze to.No,ipak treba pokusati.Ceo ekonomski fakultet je priznat i cak se dobiju i neki bodovi za master ali nije deficitarno uopste i tesko je naci posao.Pogledaj na oficijelnim sajtovima za oglase za posao...vrlo je malo ekonomske struke.
Dakle,ne moras da ides u skolu u Norveskoj prethodno da bi prijavila neki od testova,mozes to da uradis i mnogi ljudi to i rade...izlaze sada sve vise i vise na NP3 i to je nivo koji je apsolutno moguce i pismeno i usmeno poloziti sa tim da se uci jezik u Srbiji.Za Bergen treba neko vreme provedeno ovde.Ekonomija nije nazalost deficitarna ali uvek treba sve pokusati.
Pozz!!!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 21:39 - pre 137 meseci
opet moja malenkost zanoveta(sto bi rekle lale),
je li je inzinjer hemije, cetvorogodisnje studije-diplomirani, u norveskoj struka sa kojom bi se mogao naci posao.
puno hvala mirjana
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 22:31 - pre 137 meseci
Vidite...

Ja ne mogu dati direktan odgovor na ovo pitanje jer to prevazilazi okvire onoga sto ja znam,a treba biti odgovoran i pisati samo ono sto stvarno znas jer ja nastojim da stojim iza napisanog.To je sfera prosvete.Kroz oglase se uvek najbolje procenjuje trziste rada.
Imajte u vidu samo jednu cinjenicu (posto sam upoznata sa vasom problematikom)...
Ako na jednu stranu stavite bioingeniør i reseptfarmasøyt a na drugoj imate profesora hemije,to je totalno neuporedivo,jer prva dva su tako trazena zanimanja da ih nema smisla porediti.Zdravstvo je neuporedivo deficitarnije od prosvete-to mogu i smem da tvrdim.
Idite u smeru zdravstva sto se autorizovanja/licenciranja tice.A ta diploma hemije moze samo da doprinese proceni priznanja u okviru bioingeniør i reseprfarmasøyt.Isto tako ne zaboravite da su tu u pitanju dve ustanove.SAK za bioingeniør i reseptfarmasøyt a NOKUT za hemiju.Ako uspete da dobijete licencu za reseptfarmasøyt na konju je,isto je dobro i sa bioingeniør.Trazeno je.
Prednost zdravstvu definitivno.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 22:39 - pre 137 meseci
Da napomenem jos nesto...odgovor za ekonomiju zasnivam na dva slucaja:
1)sa mnom je na casove norveskog isao diplomirani ekonomista koji nije nasao posao (otisao u Ameriku)
2)sin moje sefice je zavrsio ekonomiju,radi u Spare Bank ovde u Tromsu,i cesto ga pitam o trzistu rada,zaposljavanju itd...
On se uopste nije lako zaposlio iako je Norvezanin a to je bilo pre 5 godina,od tada su stalno i kontinuirano smanjivali broj ljudstva...

Ovde na forumu od clanova koji su dosli u Norge u skorije vreme nemate prosvetne radnike mislim na profesore kao ni ekonomiste.Barem sto se moje evidencije tice.Vrtimo se u tri smera:1)zdravstvo 2)inzenjeri 3)pripoj porodice .



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-203-136.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 22:48 - pre 137 meseci
Citat:
A ta diploma hemije moze samo da doprinese proceni priznanja u okviru bioingeniør i reseprfarmasøyt.Isto tako ne zaboravite da su tu u pitanju dve ustanove.SAK za bioingeniør i reseptfarmasøyt a NOKUT za hemiju.Ako uspete da dobijete licencu za reseptfarmasøyt na konju je,isto je dobro i sa bioingeniør.Trazeno je

Ovde bih se ipak na momenat i ja ubacio - nema ni teoretske šanse da neko sa hemijskim fakultetom dobije licencu/autorizaciju za reseptarfarmasoyt. Ok je reći da se može dobiti procena šta je to što manjka od ispita - to možda ima neke šanse da se dobije, mada tanko i to stoji. Reč je o potpuno dva različita fakulteta i razlika je pa možda veća i od 50% u strukturi ispita. Naravno, nije zabranjeno pokušati - iznosim svoje viđenje. Mislim, po analogiji bi sad ljudi sa srednjom hemijskom školom sad mogli da šalju papire za autorizaciju za helsefagarbeider-a (ili već tome slično).. Nema tu neke realne priče.

Ono što je ovde realno je da se pošalju papiri u NOKUT, oni će svakako priznati Bachelor i nešto malo preko (jer nije 5-godišnji nastavni program pa ne verujem da će priznati kao master) i sa tim priznanjem krenuti na slanje CV na oglase koji se mogu naći za hemičare u okviru laboratorija ili industrije - a pretragom po www.finn.no će već naći stalno po par oglasa na tu temu. Ne kažem da je to toliko deficitarno kao zdravstvo (jer i nije) - ali to je realno neki put.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 22:52 - pre 137 meseci
Dakle...probajte i sami da procenjujete trziste rada...
Nadjete neke velike oglasivace tipa finn.no ili jobbnorge.no

Evo za ekonomiju:
http://www.jobbnorge.no/search...&otitle=0&sm=s&s=t
http://www.jobbnorge.no/search...&otitle=0&sm=s&s=t

Dakle na celom sajtu jobbnorge.no sam nasla trenutno 19 oglasa na nivou cele zemlje...veci je finn.no ukucajte kategoriju koja vas zanima i probajte da procenite...

Evo za prosvetu:
http://www.jobbnorge.no/search...&otitle=0&sm=s&s=t

Ovde imate daleko vise u ponudi oko 121 oglas na jobbnorge.no ali je pitanje naravno uslova i sta konkretno traze...

Imate sve ovo i na engleskom...samo u uglu promenite...Ja sam uzela za primer sajt jobbnorge.no jer ja taj najcesce pratim...ali finn.no je veci i verovatno i najveci...
Probajte da pretrazivanjem oglasa izvrsite sopstvenu procenu i vidite koliko se ono sto vi papiroloski posedujete uklapa sa zahtevima iz oglasa a onda stranica UDI-a za onaj policijski deo...To je neki pravi smer kretanja.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2013. u 22:52 - pre 137 meseci
hvala ti puno,
prednost zdravstvu svakako, no gledamo svaku mogucnost za dolazak. padaju nam na pamet i doktorski projekti iz farmacije, klinicke farmacije,prekvalifikacija gimnazije u srednju medicinsku, pa sta bude najbrze...trazimo sve i svasta, sve pada na pamet, te stoga i dosadjujemo. izvini i hvala jos jednom. cini mi se da je bas u tromsu bio jedan doktorski projekat na engleskom
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7873075 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.