Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7810127 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2012. u 20:33 - pre 137 meseci
Zoki123,

Zar nije poenta izaci na test?Pazi dovoljan je NP2.Zaista smesan test.Ogromna usteda novca i vremena.Ali svako radi sta mu valja ciniti.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2012. u 20:40 - pre 137 meseci
Ljudima koji su sada dosli i pisu sami liste mislim na radne liste...vodite racuna da popunite ispravno za ove dodatke.Lako je kada je elektronski sistem ali dosta ljudi i nema to nego pisu sami liste pa predaju satnicu.Bozic dodaci,sutra do podne pa na dalje plus ceo prvi januar do ponoci to je sve dodatak 133%.Sve posle 17 sati je dodatak za popodne,noc,i vikendi posebno se moraju pisati.Ljudi nemojte racunati da ce vam oni ispravljati greske,ili uputiti vas,to morate sami.Vodite racuna jer to je gubitak sopstevnih zaradjenih para...a tek ste dosli i ne znate.Vodite racuna o tome...ako dobijete forskjøvet vakt isto morate sami da upisete,svaki overtid takodje sami da izracunate i da znate da upisete koji je sat 50% a koji sa 100% dodatka,i obavezno da se na listu potpisete kako bi vam bilo isplaceno.Lako je kada je elektronski ali nije svuda tako.Vodite racuna o tome!!!!
To sam malopre pricala jednom nasem decku koji je tek dosao...mi to tamo nemamo a oni se ovde ne trude da nesto bog zna sta objasnjavaju novim ljudima...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zosy
sykepleier
Beograd, Srbija

Član broj: 306924
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2012. u 20:49 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Gotovo da sam ubedjena bila da je nakon 3 godine ako se udas...kao ono nije...nakon sto sam to proverila na sajtu (ranije nisu bili tako precizno napisali ili su menjali nesto) i vidim da je 7 godina...
Znas sta mislim da je korektno...pa zasto da budu u prednosti ljudi koji se udaju za norveskog drzavljanina u odnosu na radnu emigraciju...Pravedno je ovako...


Pa ,da slazem se...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2012. u 20:58 - pre 137 meseci
Hm...sta jos izadje iz te danasnje komunikacije sa nasima koji se spremaju put Norge...
Polagali su test nakon prvog nivoa jezika...i rezultat u bodovima bio 230 od mogucih 310...i kaze zadovoljni su.Pazi,skinuto ti je celih 80 bodova sto ce u prevodu reci da imas velike rupe sto u sastavu sto u konkretnoj gramatici i ne uzimas u obzir cinjenicu da na tom testu nemas deo slusanja koji inace ovde imas i na najlaksim testovima i zadovoljan si.Pa cime si zadovoljan???Time sto si samo prosao test.Uspeh nije proci test,to je nesto sto se mora podrazumevati ako intenzivno ucis i radis na odlasku u Norvesku.Uspeh je da taj test uradis veoma dobro.Gde je tu samokriticnost.To je najvaznija osobina kada ucis bilo koji strani jezik.Budi samokritican.To je od pomoci i to velike.
Ides u skolu,placas je kao svetog petra kajgana,provodis vreme uceci i dolazeci na casove,pa onda udji skroz u materiju i ne zadovoljavaj se sa "prosao sam".To je nista.Polozi ga sa visokim procentom.To radis za sebe,ne za skolu i okolinu.
Imaj tu samokriticnost i ne shvataj ovo kao pametovanje,vec kao konstruktivan savet.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zoki123
Zoran Milutinovic
Doktor

Član broj: 303713
Poruke: 30
*.dynamic.kdsinter.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2012. u 21:02 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Zoki123,

Zar nije poenta izaci na test?Pazi dovoljan je NP2.Zaista smesan test.Ogromna usteda novca i vremena.Ali svako radi sta mu valja ciniti.

slazem se sa tobom, da li mozda znas da svima nama da pojasnis nivoe A1 A2 tj. np2 np3 da li tu ima slicnosti i da li je to isto tj A2 = np2 .....unapred hvala
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2012. u 22:03 - pre 137 meseci
NP2 - A2 nivo
NP3- B1 nivo
BERGEN TEST- B2 nivo i C1 nivo (deli se na dva dela).

Dvojka i trojka mislim na NP2 i NP3 su nizi i srednji test znanja.Deo slusanja se ponavlja dva puta.Svakako da je dvojka laksa od trojke.Ja nisam izlazila na dvojku,krenula sam od trojke pa isla na Bergen.Razlika izmedju B2 i C1 je vise u koncentraciji.To sam skontala nakon sto sam ja dobila B2.Na bergenu nemas ponavljanje slusanja vec samo jednom ti puste.Daleko je manja razlika izmedju NP2 i NP3 u odnosu na NP3 i Bergen test.

Pored toga sto su to testovi i sto polaganjem istih ne znaci da ti "znas" jezik,vazni su.Velika su isteda vremena i dobar pokazatelj u zemlji gde papiri govore vise od reci.Ovo je takva zemlja.Imas papir-dobro je,nemas papir-lose je.
Ipak mnogi se odlucuju da guraju fond casova umesto testova i idu na krajnje spore i nekvalitetno organizovane nastave.To meni nije jasno ali dodjosmo zato u zemlju gde treba da se postuju ta razlicita misljenja.
Moj akcenat je na tome da sto se jezika tice treba biti samokritican i uspeh nece izmaci.
Ja mislim da sa polozenim Bergenom i ocenom B2 i sa provedenim vremenom u Norveskoj do sada od 2,5 godine je moja savladanost jezika nekih 30%.Realno i samokriticno.Ima tu jos puno prostora za rad...
I onda puknem kada cujem da na prvom nivou jezika u Srbiji si zadovoljan sa 230 bodova.Ne mogu da razumem to pa dzaba je.

To ti je kao kada nadjes muza...on je objektivno los,ali ti si srecna sto te ne bije i fizicki ne maltretira.E to se zove to.Zadovoljavas se sa mrvicama.Ali necemo vise ta zivotna prevodjenja,jer grupacija je krajnje osetljiva i "dizu nos" cim udaris po kritici.E,pa ljutite se koliko hocete,to je istina.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2012. u 22:21 - pre 137 meseci
Twitter:

Halvor Dahl ‏@HalvorDahl
Det er faen snurre meg ikke rart det går til helvete med dette landet når folk ikke en gang får kjøpt en kasse sprit på nyttårsaften.

Expand Reply Retweet Favorited

Kuka noskic kako ne moze da kupi alkohola koliko hoce za Novu Godinu i da ova zemlja zbog toga ide do djavola...a oni bi verovatno ispraznili sve alkoholne rezerve za jedno popodne!!! Vidis...svako ima svoju muku...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 10:47 - pre 137 meseci
Da vam se svima u narednoj godini ostvare zelje a posebno ona zvana "Emigracija u Norge"...
I evo jedan smesan nas film o Srbima koji su emigrirali u Svedsku sa sve onim deca im prevode vesti,a oni bez jezika funkcionisu...kombinovana upotreba skandinavskog tj.svedskog al na naski nacin...odlican je film.
Link:
http://www.youtube.com/watch?v=769IzJntgyQ

Pozdrav !



[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 31.12.2012. u 11:58 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 10:57 - pre 137 meseci
Ko obozava Top Gear a interesuje ga norveski sneg, neka odgleda ovu epizodu, umrece od smeha!
Kako se od kombajna pravi grtalica za sneg iliti Snowbine Harvester :))
http://www.topgear.com/uk/tv-show/series-16/episode-5
http://kat.ph/top-gear-s16e05-hdtv-xvid-fov-avi-t5196906.html

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.90-149-216.nextgentel.com.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 13:05 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Da vam se svima u narednoj godini ostvare zelje a posebno ona zvana "Emigracija u Norge"...
I evo jedan smesan nas film o Srbima koji su emigrirali u Svedsku sa sve onim deca im prevode vesti,a oni bez jezika funkcionisu...kombinovana upotreba skandinavskog tj.svedskog al na naski nacin...odlican je film.
Link:
http://www.youtube.com/watch?v=769IzJntgyQ

Pozdrav !

:D :D :D

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 31.12.2012. u 11:58 GMT+1]


Gledala sam film, i zaista je urnebesan!

Srecna vam Nova Godina i zaista vam zelim svima sve najbolje i da uspete u svojim namerama! ZIveli!
 
Odgovor na temu

photoplazma
Zaposlen
Ås

Član broj: 280789
Poruke: 87
*.banetele-cust.com.



+42 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 14:34 - pre 137 meseci
Svima koji su na putu da dodju u Norge,zelim da im se to ostvari u narednoj godini. Tako sam i ja citajuci ovaj forum prosle godine iz Beograda,od dobrih ljudi odavde dobio lepe zelje da uspem u svojoj nameri. Evo me sada ovde,sto i svima vama koji ste na tom putu od srca zelim.

Sve najlepse i godt nytt år.
 
Odgovor na temu

tara3110
sasa todorovic

Član broj: 164834
Poruke: 29
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 15:33 - pre 137 meseci
Sretni praznici svima Vama koji ste ovde na ovom forumu.
Puno lepih trenutaka u novoj godini.

 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 15:58 - pre 137 meseci
svima vama u dijaspori, i vama sto se spremate za dijasporu, naravno i vama koji ostajete u domovini.. srecna nova godina. i da svaka naredna bude bolja od prosle, i da dodje dan da se sa domovine prokletstvo skine
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 16:56 - pre 137 meseci
Neka je sretna svima nova 2013 puno zdravlja ,uspjeha i naravno ispunjenje zelja.Pa u ovoj novoj da se javljamo iz Norveske.
 
Odgovor na temu

BlondySu
OBS
Narvik kommune
Narvik,Norge

Član broj: 288388
Poruke: 63
*.84-49-104.nextgentel.com.



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 17:12 - pre 137 meseci
Polako i sigurno, potpuno nezavisno od toga da li mi to želimo ili ne, približava nam se jedna jedinica, ona koju ćemo svi mi da dodamo u svoje živote. Možemo je dočekati ovako ili onako, u ludom provodu ili ne pridajući joj poseban značaj. Ali, ono što moramo imati u vidu je činjenica da svi ipak na poklon dobijamo 365 dana. Kako ćemo ih iskoristiti u velikoj meri zavisi od nas samih. Ono što ne smemo dozvoliti je da nam dani tek tako proklize kroz prste!
Želim vam puno zdravlja koje je temelj svega, jako puno ljubavi koja nam ispunjava duše i čini nas plemenitijim osobama, puno sreće i radosti u odnosu sa bližnjima i iskrenim prijateljima i dovoljno novca da ne zavisimo ni od koga!Zivite život punim plućima, ali uvek imajte u vidu da je najlepsi mogući osecaj kada se mirne duše, čistog srca, sa radošću i ponosom mogu osvrnuti na protekle dane.

Želim VAM sve najljepše u nastupajućoj 2013. godini!!!!! :))))

Pozdrav iz Narvika!!!!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 19:44 - pre 137 meseci
Srecna nova godina svima i dao Bog da svi otisli u Norvesku u 2013. godini ili gde zelite da odete!!!!
E da umalo da zaboravim. Vama koji ste u Norveskoj zelim sto vise da uspete, da naucite jezik, da se integrisete i da se na balkanske prostore vracate samo kao turisti!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2012. u 23:26 - pre 137 meseci
Dragi moji, gde god da ste, budite zdravi, srecni, nasmejani i zadovoljni jos dugo dugo...
Uzivajte u novoj 2013-oj.
Pozdrav iz Sandnesa.
 
Odgovor na temu

sladjana6644
Sykehjem
Mo i Rana, Norge

Član broj: 303202
Poruke: 42
*.bb.online.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.01.2013. u 00:22 - pre 137 meseci
Ko kaže da norvežani nisu posebno euforični kada je doček Nove godine u pitanju... Pa ljudi ovde u Mo i Rani se nebo zapalilo od vatrometa.FANTASTIČNO

Svima koji čitate ove stranice sa verom i nadom u bolje sutra, svima koji neumorno pomažete da to sutra ne ostane samo san... Želim Srećnu Novu godinu.
Pozdrav iz Mo i Rane
ST
 
Odgovor na temu

Sale 011
Bergen, Norveška

Član broj: 248947
Poruke: 35
*.85-200-37.bkkb.no.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.01.2013. u 01:21 - pre 137 meseci
Srećna Nova Godina.
Pozz.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.01.2013. u 01:39 - pre 137 meseci
Dosta bucnije ove godine nego prosle sto se Tromsa tice sa aspekta vatrometa...
Vise svetla,lepo nebo,dosta ljudi napolju,iako je prilicno hladno ove noci.




MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7810127 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.