Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7892795 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 17:46 - pre 138 meseci
Na sledecem linku cete naci poredjenje nasih ocena sa norveskim skolskim sistemom,svi nasi proseci na kraju godine uporedjeni sa norveskim skolstvom,takodje tabelu za racunanje ocene sa Bergen testa kao i objasnjenje kako se racunaju poeni na osnovu ocena.Ovo je za procene oko studija i generalno za procene-poredjenje.

NB!Tice se bas nas samo za Srbiju!!!

Link:
http://www.samordnaopptak.no/i...nning/europa/serbia/omregning/
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 17:58 - pre 138 meseci
Evo jedna jos info,pa ako nekoga zanima,mozda mozemo da vidimo nesto.
Postoji jedan staracki dom u Beogradu,koji poznajem dobro,i koji je priznat od strane drzave,bez obzira sto je privatni.Otvoren je pre 5 godina i ima oko 25 korisnika/pacijenata u proseku a kapacitet mu je oko 30 mesta.
Poznajem taj dom i zaposlene,i ako neko nema mogucnost da ide u bolnicu na praksu ili mu je problem mesto,mogu da pitam da se ide na volontiranje u taj dom a da za uzvrat dobijete dokumenat pismeni sa pecatom kao i opis svih zadataka koje ste radili tokom tih 6 meseci.
Dakle,mozemo da probamo ako ima zainteresovanih.
Napomena:Verujem da bi to bilo prihvaceno,osim ako nema nekih pravnih zavrzlama,mada ne verujem...ali posao je tezak pre svega fizicki jer to su stari/dementni ali i druga zd.problematika je ukljucena.

Na taj nacin bi moglo da se ima fleksibilitet u smislu,da se volontiranje u tom domu odradjuje kada vama odgovara tj.ako ste na poslu pre podne,idete u dom popodne...Nije lako,znam ali imate cilj ispred sebe.
Jer ta praksa prolazi sigurno,to je i ovde taj tip posla.
Kazem,unapred bi dogovorili sve i proverili sta je to sto su oni u stanju da napisu i da li je to moguce...
Pa ako neko hoce...neka napise na forumu.
Dom ima i svoj internet sajt,vrlo lepo uradjen.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zosy
sykepleier
Beograd, Srbija

Član broj: 306924
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 19:20 - pre 138 meseci
Naravno,zato sam to htela da podelim sa tobom posto si ti vise upucena u sve to.Hvala!
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.90-149-216.nextgentel.com.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 20:30 - pre 138 meseci
Pitanje za sve one koji su vec ovde i prosli su kroz muke useljavanja ili slicno. Vidim po oglasima da se tu i tamo nadje neka soba za izdavanje. Da li i za to moram imati personnummer i sve sto mi treba. Kao za visning ili mogu da probam i bez toga? Javnim putem se obracam svima koji citaju a znaju nekoga ko bi mi iznajmio nesto u blizini Tønsberga, moze i sve kommune okolo, da mi se javi na pp. Taman mi se pojavljuju neke ozbiljnije sanse za posao a izgleda ostajem bez smestaja..
. A nije ni leto da spavam na klupi...
Poz ljudi!
 
Odgovor na temu

Petraa
Zvoncica Mia
Beograd

Član broj: 307421
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 20:35 - pre 138 meseci
Kada je tema pripravnicki..da li mogu da kopiram, overim i posaljem stazersku knjizicu pre nego sto je predam za polaganje drzavnog posto mislim da je zadrzavaju? Tj da li moze to da se posalje ili da trazim papir da sam stazirala u toj ustanovi?
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 20:46 - pre 138 meseci
Citat:
tijanam:
Pitanje za sve one koji su vec ovde i prosli su kroz muke useljavanja ili slicno. Vidim po oglasima da se tu i tamo nadje neka soba za izdavanje. Da li i za to moram imati personnummer i sve sto mi treba. Kao za visning ili mogu da probam i bez toga? Javnim putem se obracam svima koji citaju a znaju nekoga ko bi mi iznajmio nesto u blizini Tønsberga, moze i sve kommune okolo, da mi se javi na pp. Taman mi se pojavljuju neke ozbiljnije sanse za posao a izgleda ostajem bez smestaja..
. A nije ni leto da spavam na klupi...
Poz ljudi!

Drzim ti palceve! Ako mozes napisi nesto oko trazenja posla iz tvog iskustva.Trazis li samo preko oglasa ili? Ja planiram pocetkom marta tamo. Srecno!!!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 22:52 - pre 138 meseci
Citat:
tijanam:
Pitanje za sve one koji su vec ovde i prosli su kroz muke useljavanja ili slicno. Vidim po oglasima da se tu i tamo nadje neka soba za izdavanje. Da li i za to moram imati personnummer i sve sto mi treba. Kao za visning ili mogu da probam i bez toga? Javnim putem se obracam svima koji citaju a znaju nekoga ko bi mi iznajmio nesto u blizini Tønsberga, moze i sve kommune okolo, da mi se javi na pp. Taman mi se pojavljuju neke ozbiljnije sanse za posao a izgleda ostajem bez smestaja..
. A nije ni leto da spavam na klupi...
Poz ljudi!


U principu za bilo sta za iznajmljivanje ti treba personnummer i posao,potpisuje se ugovor.Tako to oni rade.E sada ti to nemas,i na svakom visningu si osoba koja ima najmanje sanse da dobije stan iz tih razloga jer svaki izdavalac bilo cega sobe/stana hoce da se obezbedi da taj kojem je iznajmio stan ima sredstva da plati to i da ce biti tu neki period...Tako da odgovor je DA,treba ti personnummer.
Ovde si tek mesec dana i treba ti vremena oko posla,sada si usla u sistem slanja molbi i slicno a i imas NP3 krajem januara,kao i legalnu mogucnost ostanka do sredine aprila...tu mi se nekako namece samo od sebe da ti napisem:"Otoplice,oce majke mi"...
Salu na stranu...na visningu mozes da probas,nista te ne kosta,ali kazem drugi verovatno imaju poslove ili su studenti ali nista te ne kosta da probas.
Pozz...drz se!!!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.90-149-216.nextgentel.com.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 23:01 - pre 138 meseci
Joj, od sve ove muke koja me snasla ovo me bas nasmejalo! Otoplice majke mi... Ahahahahaha!
 
Odgovor na temu

Srpski Hogar
Beograd,Srbija

Član broj: 309391
Poruke: 2



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2012. u 23:23 - pre 138 meseci
Postovana Mirjana,

tacno je da se brisu postovi od strane administratora.Ja sam na PP dobio od administratora da je post obrisan zbog loseg izrazavanja i nazivanja pojedinaca OLOSEM.Ako je ovo sajt za razmenu iskustava i ne znam cega sve vec logicno je da bude i slobode misljenja.Evidentno je da su pali pod neciji uticaj,dobrih prijatelja ili vec cega.
Situacija je vise nego alarmantna sto se i videlo iz reakcije sindikata kao i Norveskih novina.



http://www.novosti.rs/vesti/na...rveska-Ostavili-Srbe-bez-plate


Ovo je tekst iz nasih novina.Videcemo da li ce ovo moci da obrisu pojedinci.



Za neki dan dobicu jos dosta informacija i sve cu to da iznesem ovde.



Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 00:34 - pre 138 meseci
Ovo je kuca mojih komsija preko puta.Cene je na 3,5 miliona.Slatka simpaticna kucica,lepsa je naravno uzivo.Sada su inace okitili sve sto se dalo kititi,sreca njihova pa je struja jeftina,s obzirom da su im kuce sada u ovom periodu kao svetlece reklame.Preko celog krova svetli sa velikim slovima:"GOD JUL",ivice garaza ispracene svetiljkama maksimalno,a o ulazu u kucu ne treba ni pricati...to je tek svetlece,jelke u dvoristima,grane drveca se sljaste...kao u luna parku.Pa jos kada se nebo prosareni sa polarnom svetloscu kada naidje...crtani film totalna slika u koloru.
Ali ove moje komsije su jedni od retkih...malo stavili svetla,ali nista ne sljasti preterano...njihova kucica,bila je na prodaji za 3,5 mil ali vise je ne prodaju,uklonjen je oglas...
Slicica:


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.90-149-216.nextgentel.com.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 10:55 - pre 138 meseci
Citat:
vesmil75:
Citat:
tijanam:
Pitanje za sve one koji su vec ovde i prosli su kroz muke useljavanja ili slicno. Vidim po oglasima da se tu i tamo nadje neka soba za izdavanje. Da li i za to moram imati personnummer i sve sto mi treba. Kao za visning ili mogu da probam i bez toga? Javnim putem se obracam svima koji citaju a znaju nekoga ko bi mi iznajmio nesto u blizini Tønsberga, moze i sve kommune okolo, da mi se javi na pp. Taman mi se pojavljuju neke ozbiljnije sanse za posao a izgleda ostajem bez smestaja..
. A nije ni leto da spavam na klupi...
Poz ljudi!

Drzim ti palceve! Ako mozes napisi nesto oko trazenja posla iz tvog iskustva.Trazis li samo preko oglasa ili? Ja planiram pocetkom marta tamo. Srecno!!!


Sve radim, saljem søknade, saljem mejlove, idem licno. I iz mog iskustva ovo licno najvise pali. Cak ni telefonom nije taj utisak. Tako bar ja. I daje razultate. :)
Srecno!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 11:39 - pre 138 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Delija,

Meni se cini da smo pricali o tome,ali mozda sam malo dementna bas u ovom momentu.Treba ti pripravnicki,tj ta praksa od 6 meseci nakon srednje skole.
Secas se da sam ja pisala i skenirala ovde na forumu taj papir moj kada sam slala jos pre 300 stranica na ovom forumu...dakle to ti treba ali moze ti proci ako imas neku glavnu sestru koja bi htela da ti izadje u susret i da ti napise da si odradio tu praksu od 6 meseci.Drzavni ispit nije presudan ali ta praksa jeste.Zorica iz Sage je isto pisala o tome ranije.
Znam da radis i da nemas vremena ili mogucnosti da ides na odradu svega.Ta dva plana i programa su odvojena za sebe,jedno je za helsefaga a drugo je radiograf.To su dva predmeta.Zato ti u tom bloku slanja za helsefaga za tu autorizaciju treba taj papir gde bi ti neko pobrojao zadatke koje si radio i napisao da si odradio tu praksu od 6 meseci...
To ti jeste potrebno.



Ok onda mi reci cemu nam onda sluzi ovaj program sa vise a koji sam uzeo po spisku dokumenata od pre 300 strana? Tada je bila prica da je on igrao ulogu za autorizaciju a posto su se stvari u medjuvremenu menjale ocito da sad vise ne sluzi nicemu vezanom za hjelpepleiera iliti helsefagarbeidera, osim u eventualnoj nostrifikaciji za radiografa o kojoj je takodje bilo reci da se ne ponavljamo. I u koju svrhu si ti slala tada program sa vise? Meni se tu malo brkaju loncici u glavi a verujem od promena kojih je bilo kad je rec o papirima za ove 2god.


Sto se tice staza ne bi bio problem ni uz posao da je drzavna sluzba znajuci koje nam je radno vreme tamo,no ja imam ono cuveno radno vreme od 9 do 5 nakon cega idem na norveski tako da jedino da porazmislim o ukidanju spavanja ili sto bi Sojic rekao da "muckam u skladu s propisi"

[Ovu poruku je menjao delija_sever031 dana 14.12.2012. u 13:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MickeyMousee

Član broj: 309873
Poruke: 1



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 11:50 - pre 138 meseci
Citat:
Srpski Hogar:
Postovana Mirjana,

tacno je da se brisu postovi od strane administratora.Ja sam na PP dobio od administratora da je post obrisan zbog loseg izrazavanja i nazivanja pojedinaca OLOSEM.Ako je ovo sajt za razmenu iskustava i ne znam cega sve vec logicno je da bude i slobode misljenja.Evidentno je da su pali pod neciji uticaj,dobrih prijatelja ili vec cega.
Situacija je vise nego alarmantna sto se i videlo iz reakcije sindikata kao i Norveskih novina.



http://www.novosti.rs/vesti/na...rveska-Ostavili-Srbe-bez-plate


Ovo je tekst iz nasih novina.Videcemo da li ce ovo moci da obrisu pojedinci.



Za neki dan dobicu jos dosta informacija i sve cu to da iznesem ovde.



Pozdrav!



You got to ask yourself one question, do you feel lucky
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 12:23 - pre 138 meseci
Tema dobija krimi zaplet sa ovom pricom o prevari,sa sve raskrinkavanjem i anonimnim pretnjama :-D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 12:50 - pre 138 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
Mirjana Savicic:
Delija,

Meni se cini da smo pricali o tome,ali mozda sam malo dementna bas u ovom momentu.Treba ti pripravnicki,tj ta praksa od 6 meseci nakon srednje skole.
Secas se da sam ja pisala i skenirala ovde na forumu taj papir moj kada sam slala jos pre 300 stranica na ovom forumu...dakle to ti treba ali moze ti proci ako imas neku glavnu sestru koja bi htela da ti izadje u susret i da ti napise da si odradio tu praksu od 6 meseci.Drzavni ispit nije presudan ali ta praksa jeste.Zorica iz Sage je isto pisala o tome ranije.
Znam da radis i da nemas vremena ili mogucnosti da ides na odradu svega.Ta dva plana i programa su odvojena za sebe,jedno je za helsefaga a drugo je radiograf.To su dva predmeta.Zato ti u tom bloku slanja za helsefaga za tu autorizaciju treba taj papir gde bi ti neko pobrojao zadatke koje si radio i napisao da si odradio tu praksu od 6 meseci...
To ti jeste potrebno.



Ok onda mi reci cemu nam onda sluzi ovaj program sa vise a koji sam uzeo po spisku dokumenata od pre 300 strana? Tada je bila prica da je on igrao ulogu za autorizaciju a posto su se stvari u medjuvremenu menjale ocito da sad vise ne sluzi nicemu vezanom za hjelpepleiera iliti helsefagarbeidera, osim u eventualnoj nostrifikaciji za radiografa o kojoj je takodje bilo reci da se ne ponavljamo. I u koju svrhu si ti slala tada program sa vise? Meni se tu malo brkaju loncici u glavi a verujem od promena kojih je bilo kad je rec o papirima za ove 2god.


Sto se tice staza ne bi bio problem ni uz posao da je drzavna sluzba znajuci koje nam je radno vreme tamo,no ja imam ono cuveno radno vreme od 9 do 5 nakon cega idem na norveski tako da jedino da porazmislim o ukidanju spavanja ili sto bi Sojic rekao da "muckam u skladu s propisi"

[Ovu poruku je menjao delija_sever031 dana 14.12.2012. u 13:01 GMT+1]


Delija sever,

Ja sam slala to u odvojenim paketima,plan i program srednje skole za helsefaga,a plan i program Vise skole sa opisom predmeta za radiografa zasebno.Treci paket je bio kombinacija ova dva a zahtev mi je bio za sykepleiera-za to imam licencu a nasjonalfag za autorizaciju imam u aprilu 2013.-te.Dakle,tri paketa sam ja slala,tri procene,sve odvojeno.taj program sa Vise/Visoke ti sluzi za spl ili za radiografa.Nema veze sa slanjem za helsefagarbeidera.To sam ranije rekla,samo me nisi razumeo.Dakle ja sam slala odvojene dokumentacije,2 odmah i jednu naknadno.Pazi,da li ces da spavas ne znam ali moras da imas papir o praksi sestomesecnoj to je zahtev,jer predajes za helsefaga i to ti treba.Napravi dil sestomesecni negde sa nekom ustanovom.To ti je potrebno,jer pripravnicki staz na radioloskom smeru je drugaciji od opsteg...
Sva dokumenta ti imas,u principu osim tog papira.A treba ti taj papir i bitan je.Ne moze da ga zamaskira plan i program sa Vise.To su radili svi ljudi i sa prekvalifikacijama,to sam i ja slala,dakle tu nema promene...
Jel sada jasnije?
Pozz.

NB! - Verovatno ti je kod mog pobrojavanja dokumenata delovalo da sam sve slala za jednu autorizaciju jer nisam precizno napisala po autorizacijama vec podelila papire na srednju skolu i Visu skolu.Zato ti se pomesalo.
Sve u svemu,taj program od 300 strana skratila sam ja svojevremno na nekih 100 strana najvaznijih.Jer bez obzira sto je to na engleski,300 strana je puno novca a i ne treba bas sve.Dakle,skrati to.
Kod pobrojavanja dokumenata mojih tada imas pod delom referansa glavne sestre hirurgije,e tu sam ja potkrepila taj dokumenat o sestomesecnoj praksi i ona je opisala zadatke koje je i potpisala.To ti fali,dakle.
Secas se pricali smo najvaznije je imati autorizaciju za ulazak u pricu zato ti je u ovom trenutku najvazniji taj papir jer ti on obezbedjuje ulaz kroz helsefag-a.


[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 14.12.2012. u 14:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 14.12.2012. u 14:11 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 13:17 - pre 138 meseci
Ok stvar razjasnjena,vraticu se jos jednom da iscitam celu tu pricu jer ja sam skapirao da si ti sve to smuckano zajedno slala i srednju i visu a oni izvukli autorizaciju iz svega toga....sad ako cu da davim ja bih pitao koliko ti to traje licenca za sykepleiera ili je produzavana i kakvi su planovi za prelazak na radiologiju,predpostavljam nakon 3. godine tek....

Sto se papira tice znaci onih 50-60 strana nema potrebe da prevodim sad jer mi nece trebati,eventualno za kasnije....mada bih radije sklepao sve te papire odjednom,nece se baci....
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 15:27 - pre 138 meseci
Znam tacno na koji post mislis,sa strane 26 moj post.Ok je to samo dodatak je sledeci:drzavni za srednju ne moras imati,ali staz moras,koji sam ti vec napisala da je meni prosao kroz opis poslova na referansi sa hirurgije.
Sta dalje...
Vidi,sada jos uvek na licenci za spl do juna sledece godine(tada bi trebao da stigne odgovor sa nasjonalfag-a) pa ako polozim stize autorizacija za spl.Mada,bosanska su ti to posla sa mnom,sve je to otvoreno...
Licenca se dobija na godinu mozes da je produzis.
Rendgen?Da,kasnije ali kao kombinacija sa spl.Jer rendgen je oblast koja ne moze da se radi na dva fronta,to je iskljucivo bolnica,vrlo je to suzen prostor za extra zaradu,neuporediv sa spl mogucnostima.Plivanje kroz sistem je odlicno sa spl jer tada mozes da kombinujes drzavni i opstinski sektor,jako je deficitarno.Rendgen samo kroz kombinaciju sa spl-sto se mene tice...ali jeste plan,svakako.
Stalna dozvola je najvazniji cilj sledece godine...
Ja sam taj paket sto kazes nema potrebe sada da prevodim...prevela u komadu pre polaska sve,ali to je stvar licne odluke,finansija itd.Ali sva dokumenta je pozeljno imati sa sobom prevedena jer kada naknadno saljes za spl da imas ustedu vremena.Medjutim,naravno da je u tom prvom koraku primaran ulaz kroz helsefaga...

Moram da se vratim na jedan davni post.Komunikacija je izmedju dva clana:Beltrammi i Srleno na temu kakav je to posao u zdravstvu (hjelpepleier-sykepleier)?Strana 7.
Pa kazu:

Citat:
Ali zato volis da filozfiras i da u svakoj corbi budes mirodjija, i ono sto je najruznije to je da lepis ruzne etikete na nesto sto neznas.

Ne kenjaj. Peri te babe i trpaj lovu u dzakove, to si i hteo. Nisi jedini. Inace med sestra moze da bude i sekretarica direktora Svarcvald klinike, a moze da radi ono sto je inace rezervisano za strance. Ajd sad.


Lepo ja kazem...sirok je to spektar...
Carevi su bili,majke mi.

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 14.12.2012. u 16:37 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 15:36 - pre 138 meseci
E,konacno mi se obojise slova...
E,vala neka...dugo mi je i trebalo da skontam...a koliko sam samo pokusavala pa vidim crveno i plavo sa strane u ponudi a u mene nece...
Znaci tu je bila kvaka...

Zamal`da pitam nekoga ali rekoh neka valjda cu ukapirati za koju godinu.Pa vidim ja Sttefan lepo podeblja slova,Neso-co pise sareno,a kod mene em su slova tanka em nema kolora...
Bosanska su to posla u mene u glavi...-dobro je da je covek sebe svestan.Veliki je ovo danas dan.
Mada,sto bi rekao UDI-sve je to sistemska greska...nema to veze sa mnom...

Eeeee...ccc!!!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Asterix_32
marko markovic
bolnicar
Beograd

Član broj: 285642
Poruke: 6
*.215.194.169.getinternet.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2012. u 17:04 - pre 138 meseci
Jezik,jezik ,jezi ,jezik ..da li moram da vam ponovim jos milion puta to ...?
Bez polozenog ispita i odslusanih casova pri skolama ovde u Norge tesko a dobijete stilling koji nama treba !!!
dakle JEZIK
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 06:05 - pre 138 meseci
E Miro, a zamisli još kad ovladaš sa ovim smajlijima...ima da se ceo forum zašareni:




A evo i linka da malo ubrzamo to:
Smajlići
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7892795 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.