Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7953342 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

herak darko
alatnicar
croatia

Član broj: 258780
Poruke: 29
*.79-160-90.customer.lyse.net.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.07.2012. u 16:22 - pre 144 meseci
Citat:
kristianN82:
Sta se najvise trazi od poslova u Norveskoj trenutno? Znam za medicinske sestre, kako ide masinska struka, inzenjeri i slicno? Nadam se da ce se neko javiti iz masinske struke.


malo bolje pregledaj forum, eto:
http://www.elitesecurity.org/t282324-207#3128916

ili bi ti odmah u managere? traži se i to

[Ovu poruku je menjao herak darko dana 08.07.2012. u 17:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Asterix_32
marko markovic
bolnicar
Beograd

Član broj: 285642
Poruke: 6
*.215.194.169.getinternet.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.07.2012. u 18:15 - pre 144 meseci
Vrata za ulazak i rad u bolnici mozeti otvoriti udaja za Norvezanina i naravno uzimanje samo njegovog prezimena
Kely mnogo mi je drago da si napisala ovaj pretposlednji post jer je mog realan i pokazuje "demokratiju i ravnopravnost"
veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.07.2012. u 19:01 - pre 144 meseci
Joj ljudi dajte ne kakajte, pa bog je prvo sebi bradu napravio ;)), to je sasvim razumljivo da su norvežani sami sebi na prvom mjestu, tako i treba biti, ako vam se ne sviđa u norveškoj, vratite se lijepo doma pa će biti više mjesta za nas ;).
A kakva vam je demokratija u otadžbini??
svašta..
 
Odgovor na temu

kristianN82

Član broj: 304791
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.07.2012. u 23:33 - pre 144 meseci
Citat:
herak darko:
Citat:
kristianN82:
Sta se najvise trazi od poslova u Norveskoj trenutno? Znam za medicinske sestre, kako ide masinska struka, inzenjeri i slicno? Nadam se da ce se neko javiti iz masinske struke.


malo bolje pregledaj forum, eto:
http://www.elitesecurity.org/t282324-207#3128916

ili bi ti odmah u managere? traži se i to

[Ovu poruku je menjao herak darko dana 08.07.2012. u 17:32 GMT+1]


Ja sam master masinstva, bilo bi lepo da se javi neki moj kolega koji radi u Norveskoj i napise kako poceti i krenuti put Norveske.
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.07.2012. u 23:34 - pre 144 meseci
Citat:
isabeau917:
Joj ljudi dajte ne kakajte, pa bog je prvo sebi bradu napravio ;)), to je sasvim razumljivo da su norvežani sami sebi na prvom mjestu, tako i treba biti, ako vam se ne sviđa u norveškoj, vratite se lijepo doma pa će biti više mjesta za nas ;).
A kakva vam je demokratija u otadžbini??
svašta..


e pa nema nista bolje nego kad neko ko nije ni video norvesku komentarise.... niko i ne prica o norvezanima, nego o norveskom pasosu... a po bolnicama kakva bagra radi veruj da si videla ovo sigurno napisala nebi.... i ko uopste prica o tom kome se svidja norveska ili ne svidja? a ne brini se ti nauci jezik stisni zube sedi na avion i dodji.... niko tebi tvoje mesto niti oduzima niti krci.... norveska je dovoljno velika,izvolte dodjite... vala veruj u bosni jos ni jednog kineza nisam videla s bosanskim pasosem... prava imaju veca no domaci ljudi tamo.... i na kraju krajeva mi demokratiju nasu ne dizemo u nebesa sto se ovde radi...



ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.07.2012. u 23:38 - pre 144 meseci
Citat:
Asterix_32:
Vrata za ulazak i rad u bolnici mozeti otvoriti udaja za Norvezanina i naravno uzimanje samo njegovog prezimena
Kely mnogo mi je drago da si napisala ovaj pretposlednji post jer je mog realan i pokazuje \"demokratiju i ravnopravnost\"
veliki pozdrav


vala ni jedno ni drugo mi nije u cilju... udacu se za onog koga budem volela a necu birati ko je sta je i koje prezime ima... na kraju krajeva oni su na gubitku doce cica na kolica kao i uvek
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
*.215.151.44.getinternet.no.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.07.2012. u 23:57 - pre 144 meseci
@kelly
WTF, kao u losem filmu... Da te "ne znam" mislio bih da nije istina! Bas me cudi da to smiju izreci, ali glupa im je fora, ja bih manje volio strance koji imaju pasos, njima tek ne mozes nista. Chin up i ko im j... mater!
 
Odgovor na temu

herak darko
alatnicar
croatia

Član broj: 258780
Poruke: 29
*.79-160-90.customer.lyse.net.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 00:04 - pre 144 meseci
Citat:
kristianN82:
Citat:
herak darko:
Citat:
kristianN82:
Sta se najvise trazi od poslova u Norveskoj trenutno? Znam za medicinske sestre, kako ide masinska struka, inzenjeri i slicno? Nadam se da ce se neko javiti iz masinske struke.


malo bolje pregledaj forum, eto:
http://www.elitesecurity.org/t282324-207#3128916

ili bi ti odmah u managere? traži se i to

[Ovu poruku je menjao herak darko dana 08.07.2012. u 17:32 GMT+1]


Ja sam master masinstva, bilo bi lepo da se javi neki moj kolega koji radi u Norveskoj i napise kako poceti i krenuti put Norveske.


eto, pa naveo sam da se javiš na mail ili pm, pa ti objasnim, ja isto imam diplomu fakulteta, nekoliko mojih kolega isto tako, jedan od njih je na doktorskom studiju mehatronike, nemojto krivo shvatiti, ali sa isticanjem toga da si master nećeš daleko dogurati, ovdje je bitna praksa, odnosno ono što znaš i možeš odmah početi raditi, treba početi tamo gdje se može, a dalje kako se snađeš
 
Odgovor na temu

kristianN82

Član broj: 304791
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 00:11 - pre 144 meseci
Citat:
herak darko:
Citat:
kristianN82:
Citat:
herak darko:
Citat:
kristianN82:
Sta se najvise trazi od poslova u Norveskoj trenutno? Znam za medicinske sestre, kako ide masinska struka, inzenjeri i slicno? Nadam se da ce se neko javiti iz masinske struke.


malo bolje pregledaj forum, eto:
http://www.elitesecurity.org/t282324-207#3128916

ili bi ti odmah u managere? traži se i to

[Ovu poruku je menjao herak darko dana 08.07.2012. u 17:32 GMT+1]


Ja sam master masinstva, bilo bi lepo da se javi neki moj kolega koji radi u Norveskoj i napise kako poceti i krenuti put Norveske.


eto, pa naveo sam da se javiš na mail ili pm, pa ti objasnim, ja isto imam diplomu fakulteta, nekoliko mojih kolega isto tako, jedan od njih je na doktorskom studiju mehatronike, nemojto krivo shvatiti, ali sa isticanjem toga da si master nećeš daleko dogurati, ovdje je bitna praksa, odnosno ono što znaš i možeš odmah početi raditi, treba početi tamo gdje se može, a dalje kako se snađeš


Moras da sacekas jos neki dan jer ne mogu da saljem pp nov sam jos ovde a ovi imaju ogranicenje 7 dana :-(

A cime se ti tamo konkretno bavis i u kom si gradu?
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 07:14 - pre 144 meseci
e pa nema nista bolje nego kad neko ko nije ni video norvesku komentarise.... niko i ne prica o norvezanima, nego o norveskom pasosu... a po bolnicama kakva bagra radi veruj da si videla ovo sigurno napisala nebi.... i ko uopste prica o tom kome se svidja norveska ili ne svidja? a ne brini se ti nauci jezik stisni zube sedi na avion i dodji.... niko tebi tvoje mesto niti oduzima niti krci.... norveska je dovoljno velika,izvolte dodjite... vala veruj u bosni jos ni jednog kineza nisam videla s bosanskim pasosem... prava imaju veca no domaci ljudi tamo.... i na kraju krajeva mi demokratiju nasu ne dizemo u nebesa sto se ovde radi...


[/quote]

@kelly ne se ljutiti :)
Forum je slobodan za svakoga, sad ću biti malo off topic ali .... i hrvatska je prepuna cigana, šiptara, bosanaca koji mahom imaju hrvatske putovnice i da- veća prava nego hrvati, zato nam i hrvatska počela ličiti na tursku, protiv kineza nemam ništa,pošteni su i radišni.
I ne moram posjetiti norvešku da bih znala kako je tamo, dostupne su informacije na netu, a i pročitah skoro cijeli forum :)
A ta 'bagra' koja radi po bolnicama ima pasoš ili...?
Topli pozdrav svima.

[Ovu poruku je menjao isabeau917 dana 09.07.2012. u 08:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-202-49.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 10:26 - pre 144 meseci
mala pomoc za masinca i trazenje posla i informacija

Gogi77
kozbi

ne bih da pametujem, ali u ovo polje na vrhu strane gde pise pretraga ukucas trazeni pojam, npr "masinski" i kliknes na polje "ovog foruma" i odvojis malo vremena na citanje jer je to vec prezvakano i imas cak iskustvo iz prve ruke, kolege koji je vec masinac i na forumu je aktivan godinu-dve..

Ovim mislim pomoci ne samo tebi licno, vec svima koji cekaju na odgovor koji je vrlo verovatno vec na forumu.. Jeste, forum je glomazan i smori se covek ako se cita iz pocetka, ali ovom pretragom je to zaista lakse, a plus se i ne siri forum jednim te istim pricama..
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 11:00 - pre 144 meseci
@moukoko
možda glupo pitanje, al šta sad, bubnuću i ostat živa:
jel mogu SAFH-u slati mail na engleskom ili ih moram kantaktirati telefonski ili ..da ih uopće pitam što mi treba ili im sve nabrojeno samo pošaljem u koverti...jel ima neki obrazac koji se šalje? hvala
P.S. saznah sve hvala, glupo pitanje definitivno

[Ovu poruku je menjao isabeau917 dana 09.07.2012. u 12:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 11:53 - pre 144 meseci
isabeau uopste se ne ljutim nego su mi smesne te konstatacije... ima na netu... sta sve ima na netu pa je u stvarnosti nebo i zemlja razlika.... da si procitala bilo koji deo foruma i sama bi to skapirala.... a ako sm rekla da treba pasos i jos usput napisala bagra... onda je logika stvari da imaju pasos... dosli su kao azilanti iz afrike azije i ko zna od kuda zive ovde po 10 godina jedva znaju jezik al rade u bolnici.... mozda je malo jasnije sada.... logika ti nije jaca strana ocito a to da ima bosanaca u hrvatskoj sa hrvatskom putovnicom... tja..... glupost.... ima ih ne kazem ali jako malo u odnosu na broj koji na to ima pravo a ne moze da ga ostvari.... i nebih dalje ovo da komentarisem jer ce tema otici na kontra stranu....

P.S na netu pisu i sve info koje ti ovde pitas... i to na zvanicnim stranicama- zasto onda pitati ovde
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

PremierApostile
Oslo, Norway

Član broj: 74986
Poruke: 68
*.static.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 14:52 - pre 144 meseci
Pozdrav svima, ako moze neko da mi kaze koliko EUR je potrebno za prosecan zivot u Oslu na dnevnoj bazi za jednu zaposlenu osobu(Hrana, pice, javni prevoz...)? U troskove ne racunam placanje mesecnih racuna kao ni placanje kirije.
Svako može, a poneko zna.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.mediaworksit.net.



+105 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 16:42 - pre 144 meseci
Kada je u Srbiji 38C u hladu, a tamo tek malo preko 20, mnogo je prijatnije za život.
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
*.215.151.44.getinternet.no.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 21:43 - pre 144 meseci
Cijene u NOK

600 mjesecna, grad je kompaktan, ako si u centru nije neophodna
25 jedna voznja, karta vazi sat ili sat i po, nisam siguran
20 caj za ponijeti
30-50 caj u kafani
60 pa na vise malo pivo u kafani
60 pa na gore kilogram mesa
10-20 za kg banane, jabuke, kruske
30-60 kg hljeba

Elem 3-5 000 NOK mjesecno

Mirjana je stavila detaljniji cjenovnik, potrazi.

 
Odgovor na temu

nesazemunac

Član broj: 161583
Poruke: 33
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 23:09 - pre 144 meseci
Ima li neko "nas" u Rorosu, Storenu, Trondhaimu i okolini? Trenutno tu radim. Za mesec ipo dana se selimo u Arendal...Prijalo bi mi vidim neke nase ljude ovde, a posebno bi prijalo zensko drustvo.
 
Odgovor na temu

kristianN82

Član broj: 304791
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 23:39 - pre 144 meseci
Citat:
moukoko:
mala pomoc za masinca :) i trazenje posla i informacija

Gogi77
kozbi

ne bih da pametujem, ali u ovo polje na vrhu strane gde pise pretraga ukucas trazeni pojam, npr \"masinski\" i kliknes na polje \"ovog foruma\" i odvojis malo vremena na citanje jer je to vec prezvakano i imas cak iskustvo iz prve ruke, kolege koji je vec masinac i na forumu je aktivan godinu-dve..

Ovim mislim pomoci ne samo tebi licno, vec svima koji cekaju na odgovor koji je vrlo verovatno vec na forumu.. Jeste, forum je glomazan i smori se covek ako se cita iz pocetka, ali ovom pretragom je to zaista lakse, a plus se i ne siri forum jednim te istim pricama.. ;)


Hvala puno nadam se da cu za koji dan moci da saljem privatne poruke dok ne prodje neko vreme tako sajt nalaze.
 
Odgovor na temu

kristianN82

Član broj: 304791
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2012. u 23:41 - pre 144 meseci
Citat:
nesazemunac:
Ima li neko \"nas\" u Rorosu, Storenu, Trondhaimu i okolini? Trenutno tu radim. Za mesec ipo dana se selimo u Arendal...Prijalo bi mi vidim neke nase ljude ovde, a posebno bi prijalo zensko drustvo.


Vidim da je puno nasih u Norveskoj a sta tamo radite koji posao je u pitanju?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.07.2012. u 04:29 - pre 144 meseci
Citat:
nesazemunac:
Ima li neko \"nas\" u Rorosu, Storenu, Trondhaimu i okolini? Trenutno tu radim. Za mesec ipo dana se selimo u Arendal...Prijalo bi mi vidim neke nase ljude ovde, a posebno bi prijalo zensko drustvo.


Ja bih trebalo od 17-18.07. da budem u Trondhajmu, naravno ako do tad sve bude ok. Aj javim ti se tad...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7953342 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.