Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839489 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

20Recoba
Beograd

Član broj: 15714
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2015. u 18:55 - pre 107 meseci
Ja sam krajem aprila poslao kopije diploma i njihovih dodataka zajedno sa overenim prevodima, kopiju diplome srednje skole (ne treba se prevoditi), kopiju prve strane pasosa i popunjen formular sa sajta NOKUT i stigao mi je odgovor pre neki dan da mi je diploma priznata. Priznali su mi sve. 4,5 godine (stari student) plus godinu dana mastera. Sve ukupno 5,5 godina i 330 poena mi obracunali. Nastavni plan i program im nisam slao, vec u dodatku diplomama navedeni su, pored osnovnih podataka o fakultetu, svi predmeti sa brojem casova, ocenama i profesorima. Prevodjenje sa overom je svuda 1000-1200 RSD, a bez overe je oko 700 RSD.
Bolja opcija je naci nekoga sa svog faxa i smera ko je prevodio i overavao dokumente i prekucati od njega sa izmenjenim podacima za sebe. U tom slucaju se placa samo overa.
 
Odgovor na temu

j.k.
12dec

Član broj: 327820
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.07.2015. u 11:43 - pre 107 meseci
Da javim, google pretragom tumaca nasao sam agenciju(da je ne reklamiram) koja vrsi prevod za 800 dinara po strani sa pecatom sudskog tumaca(400din je samo prevod) :)
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2015. u 10:41 - pre 107 meseci
Pozdrav svima
Treba mi vrlo prakticna info od medicinara koji su skoro slali dokumenta u SAK.
Zanima me kako ste slali detaljan plan i program, tacnije, da li kopija originala i kopija prevoda moraju biti zaheftane, svaka stranica posebno?
Ja, konkretno, imam detaljan plan i program kao knjizicu od nekih 100 i nesto str. i bilo bi mi lakse da posaljem kopiju posebno te knjizice i posebno prevoda.
I da li na forumu ima psihologa koji su vec slali dokumenta u SAK?
Hvala puno na odgovorima.
Pozdrav,
Aleksandra
 
Odgovor na temu

Darrija

Član broj: 322158
Poruke: 54
185.84.144.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2015. u 12:52 - pre 107 meseci
Mislim da uopste ne treba da saljes taj plan od 100 strana, skracena verzija sa brojem casova teorije i prakse je sasvim ok (vrlo moguce da ti ju svakako traze i pored tih detaljnih 100 strana). Inace je praksa (to odrade prevodioci) da prikace original i prevod, prosto radi preglednosti. A za psihologe nisam sigurna da oni salju u SAK. Prije u NOKUT
 
Odgovor na temu

Čokoladica
mirovna misija
Titanik
Beograd

Član broj: 327147
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2015. u 18:33 - pre 107 meseci
Ja sam slala dokumenta u martu u SAK. Moj plan i program Visoke zdravstvene strukovne škole ima 32 strane.Ništa nije spojeno,za svaki predmet je otkucan poseban list,na svakom listu je pečat škole.
Prevodioc je spojio kopiju i prevod i tako sam poslala.
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.211.16.255.getinternet.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2015. u 22:24 - pre 107 meseci
Citat:
aleksandra u zemlji cuda:
Pozdrav svima :)
Treba mi vrlo prakticna info od medicinara koji su skoro slali dokumenta u SAK.
Zanima me kako ste slali detaljan plan i program, tacnije, da li kopija originala i kopija prevoda moraju biti zaheftane, svaka stranica posebno?
Ja, konkretno, imam detaljan plan i program kao knjizicu od nekih 100 i nesto str. i bilo bi mi lakse da posaljem kopiju posebno te knjizice i posebno prevoda.
I da li na forumu ima psihologa koji su vec slali dokumenta u SAK?
Hvala puno na odgovorima.
Pozdrav,
Aleksandra



Razlika je da li se radi o medicinskom fakultetu ili srednjoj skoli. Ako si lekar, na sajtu SAK-a pise da od januara 2015 nije potrebno slati detaljni plan i program, za one sa fakultetom iz Srbije, Rusije I Ukrajine.

Psiholog je zasticeno obrazovanje i stoji na listi SAK-a, a ne NOKUT-a.
 
Odgovor na temu

ztk
laborant
nis

Član broj: 324971
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.07.2015. u 20:12 - pre 107 meseci
Cao drugari.
Dobio sam ponudu od dva agenta agencija za zaposljavanje iz Osla da dodjem na razgovor.
Da li neko zna kako funkcionisu te agencije (da li naplacuju neki procenat od zaposlenog ili klijenta za koga traze radnike i koliki je taj procenat),da li se isplati ulaziti u neku pricu sa njima ili ne?
Hvala unapred svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

nomadd
Norge

Član broj: 322055
Poruke: 48



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.07.2015. u 21:49 - pre 107 meseci
Cao. Ja sam dobio svoj posao preko norveske posrednicke agencije i bili su totalno korektni. Nakon 6 meseci me je poslodavac preuzeo i od njega sam dobio novi radni ugovor. Ozbiljne agencije ne naplacuju od posloprimaca bilo sta, nego od poslodavca i to po uspesnom preuzimanju radnika.
 
Odgovor na temu

Zverica7
Vesna Panajotovic

Član broj: 298766
Poruke: 37
46.19.227.*



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.07.2015. u 22:09 - pre 107 meseci
Nomadd koja te je agencija angazovala, i kako izgleda to angazovanje, ako ti nije tesko da u najkracim crtama objasnis? Tipa kakav ugovor imas, kakvu naknadu, dobijas li radnu i boravisnu, mogucnost spajanja porodice...
 
Odgovor na temu

nomadd
Norge

Član broj: 322055
Poruke: 48



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.07.2015. u 22:27 - pre 107 meseci
http://www.personaltjenester.no/

Oni su dali oglas u ime firme koja je nudila posao. Radna viza, spajanje familije, sva prava kao i obicno. Plata po tarifi. Ugovor je bio na 6 meseci.

[Ovu poruku je menjao nomadd dana 12.07.2015. u 23:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ztk
laborant
nis

Član broj: 324971
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.07.2015. u 20:32 - pre 106 meseci
Hvala na odgovoru,znaci ti si 6 meseci bio radnik te agencije pa si onda presao kod drugog poslodavca?
Kazi mi molim te kako je isla prica na prvom razgovoru,da li si imao probni rad i koliko i da li su ti ga platili,izvini sto zapitkujem ali ja sam u Srbiji i odavde konkurisem na oglase tako da nemam predstavu kako funkcionise sve to tamo.
 
Odgovor na temu

nomadd
Norge

Član broj: 322055
Poruke: 48



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.07.2015. u 23:10 - pre 106 meseci
Bio sam u radnom odnosu i tadasnji poslodavac mi je bio preporuka. Agencija ga je zvala iz Norveske i raspitali su se o meni. Dobio sam termin za jobintervju direktno kod poslodavca kod kojeg je bilo slobodno radno mesto. Tamo smo razgovarali i rekli su da ce se konsultovati i javiti. Prvo su me bili odbili, sa obrazlozenjem, da je nekoliko dana prije mene neko poceo raditi. Nakon 2-3 sedmice su se opet javili iz te firme i obavestili me da je taj prvi odustao i da ako zelim mogu doci raditi za njih. Nakon toga sam otisao opet u agenciju, sa njima potpisao ugovor na 6 meseci (koji su bili ujedno prøvetid), prijavio se u Politi i nasao stan. Nakon tih 6 meseci mi je vlasnik firme rekao da ce me preuzati za stalno i dobio sam novi ugovor na neograniceno (fastjobb), ali u novom ugovoru je stajalo opet 6 meseci prøvetid.. Plata je bila ista i kod agencije i po preuzimanju, po tarifi Fagarbeiderlønn. Moje zanimanje je CNC Operatør.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-198.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.07.2015. u 18:44 - pre 106 meseci
Dobro ti je nomadd objasnio ja cu samo dodati da ovde u Norveskoj u zadnje vreme skoro sve firme koriste agencije tako da nista ne brini.
Takodjer ne uzimaju te agencije nikakav postotak od tebe nego uzimaju od poslodavca e sad negde te poslodavac preuzme posle 3 meseca ili 6 kao nomadda a negde mozes raditi i 2 godine(mada je ovo redje) pa da te poslodavac preuzme zavisi od firme do firme.

Jedino se razlikuje moje iskustvo da mi je bolja plata bila kad sam presao iz agencije direktno na firminu platu i to dosta velika razlika.Recimo 170kr sam imao preko agencije a posle 230kr na sat direktno za firmu.
 
Odgovor na temu

neshaj
nema

Član broj: 283670
Poruke: 10
*.hive.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.07.2015. u 20:00 - pre 106 meseci
treba biti obazriv sa agencijama...
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-198.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.07.2015. u 20:09 - pre 106 meseci
Sa norveskim nema problema a on ce preko norveske agencije tako da nista ne treba da brine.
 
Odgovor na temu

shefreaks

Član broj: 327906
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.07.2015. u 21:10 - pre 106 meseci
Pozdrav svima..Da li neko moze da mi preporuci neke agencije preko kojih se moze otici u Norvesku?Imam i neko iskustvo u radu u inostranstvu,samo ne znam da li mi bivsi poslodavac dao preporuku jel sam radio na crno...

I ono najbitnije moze li neko detaljno objasnisniti..Kako se prijaviti?Sta je sve potrebno?I za koje poslove moze da se konkurise?
 
Odgovor na temu

mikidule
Milan Markovic

Član broj: 188758
Poruke: 10
*.bb.online.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.07.2015. u 16:14 - pre 106 meseci
Citat:
aleksandra u zemlji cuda:
Pozdrav svima :)
Treba mi vrlo prakticna info od medicinara koji su skoro slali dokumenta u SAK.
Zanima me kako ste slali detaljan plan i program, tacnije, da li kopija originala i kopija prevoda moraju biti zaheftane, svaka stranica posebno?
Ja, konkretno, imam detaljan plan i program kao knjizicu od nekih 100 i nesto str. i bilo bi mi lakse da posaljem kopiju posebno te knjizice i posebno prevoda.
I da li na forumu ima psihologa koji su vec slali dokumenta u SAK?
Hvala puno na odgovorima.
Pozdrav,
Aleksandra


Ja sam poslao pre 2 nedelje ponovo dokumenta za sykepleiera. I da, poslao sam detaljni plan i program sa visoke i specijalizacije jer su mi to trazili naknadno prvi put kada sam slao. Problem je sto to niko nije citao jer sam u objasnjenju zasto su me odbili napisali da nisam imao praksu u psihijatrijskim ustanovama, a imao sam. Drugim recima, gospodja Veronika Torp nece da cita knjigu od 300 stranica nego nas odbija cim vidi da smo iz Srbije (ili nismo EU). Nadam se da ce po ovom novom sistemu da mi daju papire ili idem sa advokatom sledeci put ako ponovo pisu nebuloze.
Na mom fakultetu nisu hteli da mi potpisu i pecatiraju plan i program dok ga nisam ukoricao, sto znaci da original i prevod idu posebno, samo napisi to u objasnjenju kada pises sta saljes i neces imati problem.
 
Odgovor na temu

malkin
Beograd

Član broj: 324503
Poruke: 5
*.home.otenet.gr.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.07.2015. u 10:06 - pre 106 meseci
Pozdrav ljudi jos jednom, posto sam skupio sve papire i trebalo bi ovih dana da saljem u SAK za bioinzinjera, zanima me da li neko zna da li bi slanje CV-ja i preporuka sa posla imale neku ulogu? U smislu ako vide da je CV dobar i da imam iskustva u tom poslu da ce manje da me smaraju i cesljaju papirologiju?
 
Odgovor na temu

Milica23
Milica Cvetkovic
nezaposlena
nigde

Član broj: 329890
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.07.2015. u 16:25 - pre 106 meseci
Postovanje,

Diplomirani sam inzenjer hemijske tehnologije, nova sam na forumu, i tek od skoro na nasoj berzi rada, stoga zelim da se informisem koliko je korisna moja struka, pre svega za rad u Evropi, tj Norveskoj? Konkretno mogu raditi od nauke preko hrane, nafte, vode, vazduha, zemljista, gasa do masinskih i slicnih industrija... Zavrsila sam na TMF-u navedeni smer. Nadam se da mi ljudi sa slicnim profesijama mogu pomoci

Svaka pomoc je dobrodosla


Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Čokoladica
mirovna misija
Titanik
Beograd

Član broj: 327147
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.07.2015. u 22:08 - pre 106 meseci
Citat:
mikidule:
Citat:
aleksandra u zemlji cuda:
Pozdrav svima :)
Treba mi vrlo prakticna info od medicinara koji su skoro slali dokumenta u SAK.
Zanima me kako ste slali detaljan plan i program, tacnije, da li kopija originala i kopija prevoda moraju biti zaheftane, svaka stranica posebno?
Ja, konkretno, imam detaljan plan i program kao knjizicu od nekih 100 i nesto str. i bilo bi mi lakse da posaljem kopiju posebno te knjizice i posebno prevoda.
I da li na forumu ima psihologa koji su vec slali dokumenta u SAK?
Hvala puno na odgovorima.
Pozdrav,
Aleksandra


Ja sam poslao pre 2 nedelje ponovo dokumenta za sykepleiera. I da, poslao sam detaljni plan i program sa visoke i specijalizacije jer su mi to trazili naknadno prvi put kada sam slao. Problem je sto to niko nije citao jer sam u objasnjenju zasto su me odbili napisali da nisam imao praksu u psihijatrijskim ustanovama, a imao sam. Drugim recima, gospodja Veronika Torp nece da cita knjigu od 300 stranica nego nas odbija cim vidi da smo iz Srbije (ili nismo EU). Nadam se da ce po ovom novom sistemu da mi daju papire ili idem sa advokatom sledeci put ako ponovo pisu nebuloze.
Na mom fakultetu nisu hteli da mi potpisu i pecatiraju plan i program dok ga nisam ukoricao, sto znaci da original i prevod idu posebno, samo napisi to u objasnjenju kada pises sta saljes i neces imati problem.


Ja sam u martu slala za sykepl. Poslala sam taj plan i program od 32 strane koji nije bio ukoričen (mislim da sam to ranije već napisala). Tražili su da dopunim dokumentaciju sa potvrdom gde sam imala praktičnu nastavu. Kad sam to poslala, dobila sam odgovor da moram da odrađujem 8 nedelja prakse u staračkom domu ili bolnici. Višu sam završila 2002, a diplomu sam usklađivala po novom programu 2013. Ja tada nisam imala predmet Nega starih, ali koliko vidim sada i taj predmet postoji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839489 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.